Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Odradih jedan prediksn, kolo po kolo, radile su excel tabele. [emoji16] Uglavnom sam favorite stavljao kao pobednike, forsirao domace timove iako je ova sezona bas nepredvidljiva.
Mislim da nam za bilo kakvu borbu za top8 nedostaju bar jos 4 pobede - znaci 18 pobeda. Surovo je traziti da se dobiju sve 4 kuci s obzirom s kim sve igramo. U najboljem slucaju da dobijemo 3 kuci i neku na strani od naredne 2 u Italiji. Mislim da ce Virtus tesko do top8. Gotovo sam siguran da su sigurni Olimpijakos, Real, Barsa, Efes, Monako i Fener, a da ce se za preostala 2 mesta boriti 4 ekipe - Baskonija, Makabi, Zalgiris i Partizan. Samo od Makabija imamo losiji medjusobni skor, ali moguca je opcija i da sva 4 kluba imaju po npr 18 pobeda. Kako idu krugovi i kako se to racuna nisam siguran. Zalgiris ima najlaksi raspored, 5 kuci i samo 2 na strani.
Ali nadam se da ce i ovi na zacelju nekoj od ovih ekipa da pomrse racune i naprave iznenadjenje. Mozda Asvel kuci protiv Makabija, Alba protiv Baskonije. Mislim da sve 3 ekipe igraju protiv Asvela. Bas tezak raspored imamo.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa jedne strane, da imamo tezak raspored do kraja, imamo. 

Sa druge strane, ako zaigramo na nivou od pre kupa, mozemo dosta da "iznenadimo" u tom teskom rasporedu.

 

Bez da se cimam oko kalkulacija ko sa kim i sl., neka bude da nam poslednje kolo kuci protiv PAO-a odlucuje o prolazu u Top 8. Sve u nasim rukama, pa da vidimo od cega su momci.

 

 

Znam, skroman sam...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alek The Great said:

Odradih jedan prediksn, kolo po kolo, radile su excel tabele. emoji16.png Uglavnom sam favorite stavljao kao pobednike, forsirao domace timove iako je ova sezona bas nepredvidljiva.
Mislim da nam za bilo kakvu borbu za top8 nedostaju bar jos 4 pobede - znaci 18 pobeda. Surovo je traziti da se dobiju sve 4 kuci s obzirom s kim sve igramo. U najboljem slucaju da dobijemo 3 kuci i neku na strani od naredne 2 u Italiji. Mislim da ce Virtus tesko do top8. Gotovo sam siguran da su sigurni Olimpijakos, Real, Barsa, Efes, Monako i Fener, a da ce se za preostala 2 mesta boriti 4 ekipe - Baskonija, Makabi, Zalgiris i Partizan. Samo od Makabija imamo losiji medjusobni skor, ali moguca je opcija i da sva 4 kluba imaju po npr 18 pobeda. Kako idu krugovi i kako se to racuna nisam siguran. Zalgiris ima najlaksi raspored, 5 kuci i samo 2 na strani.
Ali nadam se da ce i ovi na zacelju nekoj od ovih ekipa da pomrse racune i naprave iznenadjenje. Mozda Asvel kuci protiv Makabija, Alba protiv Baskonije. Mislim da sve 3 ekipe igraju protiv Asvela. Bas tezak raspored imamo.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Makabi nije problem ako se udje u krug 3 ekipe, jer tu imamo 1-1 i samo -1 kos razliku.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Alek The Great said:

Odradih jedan prediksn, kolo po kolo, radile su excel tabele. emoji16.png Uglavnom sam favorite stavljao kao pobednike, forsirao domace timove iako je ova sezona bas nepredvidljiva.
Mislim da nam za bilo kakvu borbu za top8 nedostaju bar jos 4 pobede - znaci 18 pobeda. Surovo je traziti da se dobiju sve 4 kuci s obzirom s kim sve igramo. U najboljem slucaju da dobijemo 3 kuci i neku na strani od naredne 2 u Italiji. Mislim da ce Virtus tesko do top8. Gotovo sam siguran da su sigurni Olimpijakos, Real, Barsa, Efes, Monako i Fener, a da ce se za preostala 2 mesta boriti 4 ekipe - Baskonija, Makabi, Zalgiris i Partizan. Samo od Makabija imamo losiji medjusobni skor, ali moguca je opcija i da sva 4 kluba imaju po npr 18 pobeda. Kako idu krugovi i kako se to racuna nisam siguran. Zalgiris ima najlaksi raspored, 5 kuci i samo 2 na strani.
Ali nadam se da ce i ovi na zacelju nekoj od ovih ekipa da pomrse racune i naprave iznenadjenje. Mozda Asvel kuci protiv Makabija, Alba protiv Baskonije. Mislim da sve 3 ekipe igraju protiv Asvela. Bas tezak raspored imamo.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Отписао си Валенсију и Ефес ?Или очекујеш да ће их Звезда дркнути овде и помоћи вам?Ви у Италији морате једну да победите,Жалгирис по мени лагано тоне и не верујем у њих.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alek The Great said:

Pa vidis da sam napisao da je Efes siguran za top8, po mom misljenju bice 4. ili 5. Valensija ima pretezak raspored, nesto poput nas. Mislim da ce imati max 17 pobeda.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

 

Nadam se da si u pravu za Valensiju, meni oni baš bodu oči. Mogli bi skupo da platimo tih 0-2. 

Imamo i sa Makabijem negativan h2h, ali tu bar možemo da se nadamo nekom krugu, pa da do izražaja dođe 2-0 sa Žalgirisom, ili ona pobeda nad Baskonijom.

 

Uglavnom, Valensija

 

@Baskonija

Milano

@Monako

@CZ

@Žalgiris

Virtus

@Barsa

 

Ove dve kući mogu da dobiju, naročito što bi Virtus do zadnjeg kola mogao možda  već da ispadne iz igre. Ako bi pričali o 17 pobeda kao cilju, treba im još 2 na 5 gostovanja, gde su jedino protiv Barse totalni autsajderi. 

Svakako da bi eventualni večerašnji poraz od Baskonije, bio lep početak.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Da bismo imali bilo kakvu šansu u Italiji, moramo drastično da podignemo nivo igre, zato što ono od sinoć neće biti dovoljno. Ne vidim da ćemo Virtusu sunuti 7 trojki za četvrtinu, moraćemo da igramo strpljivo i da pre svega odbranom i kontrolom tempa/tranzicije pokušamo da ih dobijemo. A sa druge strane, uopšte ne bih bio iznenađen ako Belineli poludi, Sengelija, Miki, Teo, vrlo dobra i iskusna ekipa. Lično se pre nadam pobedi nad Efesom tamo, ako im ne bude igrao Vasa, nego pobedi u Italiji - da nije duplo kolo u pitanju bio bih veći optimista a ovako mi nije nerealno da zamislim da gubimo obe, ipak su to dva gostovanja, jake ekipe... 

 

Zanima me i kamo će Željko rasporediti snagu, hoće li all in na prvu ili će dozirati obe (kapiram da će zavisiti i od ritma samih utakmica). Plus je derbi odmah nakon toga, raspored za noćnu moru

Link to comment
Share on other sites

Kad se imau vidu koliko je neočekivanih rezultata bilo do sada u EL, veoma je nezahvalno prognozirati bilo koju pojedinačnu utakmcu. I timovi koji su bez šansi za prolaz će se voriti za što bolji skor i beg sa dna tako da neće nikom od favorita biti lako.

 

U globalu, mislim da je vodeća petorka sigurna a ostali će se pobiti za tri mesta. Čini mi se da će teško neko od ostalih ostvariti 19 pobeda, iako nije nemoguće. Biće krugova tako da je moguće da neko izvisi sa 18 a ko zna, možda se neko provuče i sa 17 pobeda.

 

Naš raspored je zajeban, to znamo. 14-12 je odličan trenutni skor, videćemo koliko ćemo uspeti da ga potvrdimo u teškoj seriji koja nam sledi. Meč po meč pa šta uradimo.

 

Lično, sa dve pobede na tri gostovanja bih bio ludo zadovoljan.

 

2 hours ago, Dobar u piku said:

Makabi nije problem ako se udje u krug 3 ekipe, jer tu imamo 1-1 i samo -1 kos razliku.

Zavisi i od našeg i Makabijevog odnosa sa tom trećom ekipom, tako da i tih -1 mogu da nas izbace.

Edited by Barkley#34
Link to comment
Share on other sites

Sinoc nije bilo dobro. Sve osim trece cetvrtine je bilo jako diskutabilno. Toliko mucenja u prvom poluvremenu, dominacija Kumadjea nad Alenom, nekako sve je mirisalo, da nece biti dobro. Srecom ta treca cetvrtina je pokazala koliko jak napadacki arsenal imamo. I onda cetvrta raspad nicim izazvan. Previse oscilacija, i mislim da ovakvom igrom, nemamo sta da trazimo za ulazak u najboljih osam. Mora konstantnije, bez ovoliko padova u igri. 

Primetljiv je pad nakon kupa, nadam se da cemo se vratiti i igrati kao u periodu pre kupa. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Dzep said:

Da bismo imali bilo kakvu šansu u Italiji, moramo drastično da podignemo nivo igre, zato što ono od sinoć neće biti dovoljno

 

Što, samo treba da ponovimo igru iz treće četvrtine tokom većeg dela meča?

 

😄

 

 

Just now, Barkley#34 said:

Zavisi i od našeg i Makabijevog odnosa sa tom trećom ekipom, tako da i tih -1 mogu da nas izbace.

 

To je baš malo verovatan scenario.

Link to comment
Share on other sites

Dobro ajde, gledamo samo narednog protivnika.
Sto bi Obradovic rekao: "Da, Virtus"[emoji16]
Oni vcr igraju u gostima kod Fenera i ocekujem poraz. Za 2 dana igraju derbi lige sa Dertonom, pa 2 dana kasnije sa nama. Nadam se njihovoj vecoj potrosnji u ovim utakmicama. Mada, imaju poprilicno siri roster, ali i povredjene Lundberga i Cordiniera. Skariolo koristi vise igraca nego Obradovic. Verovatno ce imati motiv protiv nas s obzirom da smo ih rutinirali u Beogradu.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, realno *w said:

 

Što, samo treba da ponovimo igru iz treće četvrtine tokom većeg dela meča?

 

😄

 

 

 

To je baš malo verovatan scenario.

 

eto, ne moram ništa da ti odgovaram, sve si sam rekao 😂😂

 

Šalu na stranu, let's just enjoy it, imamo realnu šansu da uđemo u 8, igramo ok, puna hala, zabavno je, šta ćeš više 😃

 

E da, zaboravio sam, sinoć apsolutno nikog oko mene da psuje, kune i slično. Neverovatno, da li je stvarno efekat Gudurić (cigan i domaći izdajnik) plus efekat Fener (Turci, ovo ono, mada koji Turci...) bio presudan na onoliki izliv mržnje i frusta na prošloj utakmici???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

Da bismo imali bilo kakvu šansu u Italiji, moramo drastično da podignemo nivo igre, zato što ono od sinoć neće biti dovoljno. Ne vidim da ćemo Virtusu sunuti 7 trojki za četvrtinu, moraćemo da igramo strpljivo i da pre svega odbranom i kontrolom tempa/tranzicije pokušamo da ih dobijemo. A sa druge strane, uopšte ne bih bio iznenađen ako Belineli poludi, Sengelija, Miki, Teo, vrlo dobra i iskusna ekipa. Lično se pre nadam pobedi nad Efesom tamo, ako im ne bude igrao Vasa, nego pobedi u Italiji - da nije duplo kolo u pitanju bio bih veći optimista a ovako mi nije nerealno da zamislim da gubimo obe, ipak su to dva gostovanja, jake ekipe... 

 

Zanima me i kamo će Željko rasporediti snagu, hoće li all in na prvu ili će dozirati obe (kapiram da će zavisiti i od ritma samih utakmica). Plus je derbi odmah nakon toga, raspored za noćnu moru

razbucacemo gerijatriju

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...