Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

2 hours ago, realno *w said:

Sada smo se vratili na tu skraćenu rotaciju, srećom samo na jedan vikend, pa zbog toga mislim da to i nije vredno preterane analize, koja ovde na temi traje danima.

 

Imacemo ceo tim na raspolaganju za Fener? Nisam ispratio sta je stav kluba povodom meca reprezentacije u Grckoj.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alex_Serbia said:

 

Imacemo ceo tim na raspolaganju za Fener? Nisam ispratio sta je stav kluba povodom meca reprezentacije u Grckoj.


Željko je rekao da će biti sve u dogovru sa savezom, tj. selektorom. Koliko sam video, za tekmu protiv Grčke nisu pozvani ni naši, a ni Zvezdini igrači.

Link to comment
Share on other sites

- Partizan ima najbolji napad Evrolige sa 1.071 poena po posedu. Od sezone 2016/17 efikasniji napad su imali samo Efes dva puta i CSKA i Fener po jednom.

 

- S druge strane, Partizan ima drugu najgoru odbranu u takmičenju sa dozvoljenih 1.027 ppp i to uz minimalnu razliku u odnosu na poslednju Valensiju koja dozvoljava 1.028 ppp. 

 

Šta je Partizanu potrebno za neki veći rezultat? Pa pravi floor general.

 

 

 

 

Evo ne znam stvarno...

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Voleo bih da mi malo dodatno obrazložiš kako si tačno došao do ovoga.

 

Kao prvo, mi smo u toj seriji dobrih rezultata, imali 6 pobeda u kojima smo vodili 15-20 razlike i gde nikakve neizvesne završnice nije bilo.

 

Drugo, u tom periodu 3 pobede u neizvesnim završnicama:

 

1. Efes: Panter igrao celu četvrtu četvrtinu, ovako napamet rekao bih moža i 10 poena i 3-4 asistencije u četvrtoj četvrtini, uključujući i zadnja 2 poena. Ukupno 26 poena.

2. Fener - tu je igrao samo zadnjih 10ak sekundi, specifična utakmica na malo poena, generalno jedina koja se uklapa u ovo što si napisao.

3. Zvezda, ušao na 7 min do kraja i odigrao maltene sve, uz par kratkih izmena sa Trifom, na po jednu odbranu. Postigao predzadnje poene na utakmici za KKP.

 

 

 

 

Uz te tri koje si naveo, dodao bih i prvu protiv Bajerna, možda i protiv Žalgirisa na strani. Proširiću priču na sve mečeve od početka vaše serije, tj. fokusirati se na Puntera i njegov uticaj u tim mečevima, posebno u 4/4 istih.

 

Vaša reultatska prekretnica u EL je krenula od 16. decembra i utakmice sa Efesom. U taj meč ste ušli sa 5 vezanih poraza i skorom 4/9.

Meč se lomio do kraja, a Nunnelly je sa 12 poena u 4/4 bio match winner, Exum je dao 7.

@bold

Punter ukupno 18 poena, 6 u 4/4 uz 3 asista, overio pobedu sa dva bacanja 3 sekunde pre kraja.

 

Sledeću protiv Fenera ste dobili poenom razlike, dakle isto tesan meč. U 4/4 ste ušli sa -6. U toj odlučujućoj četvrtini poene su rasporedili Lessort (6), Exum (4), LeDay sa jako bitna 4 poena na samom kraju i Avramović sa 3 bacanja za konačnih 73:72. Punter 0 poena i malo vremena na parketu.

 

Treća vezana pobeda je bila protiv Bajerna. Kontrolisali ste meč i imali 10 razlike na kraju 3/4. U 4/4 Bajern konstantno smanjuje prednost i dolazi na -3 na manje od 3 minuta do kraja. To se opet vodi kao tesna završnica. Pobedu Partizanu je doneo pre svih Exum sa 10 poena u poslednjoj četvrtini. Doprineli i LeDay i Madar. Punter 0 poena, uz generalno gledano očajan meč (1/8 iz igre i +/- -9),

 

Ova tri meča su jako bitna za celu ovu seriju koja i dalje traje. Tu se pokazalo kako i koliko treba koristiti Puntera, pa je taj trend nastavljen i kasnije, sa manjim odstupanjima.

 

Sledeća utakmica i nova pobeda je bila protiv Monaka. Slično kao protiv Bajerna, ušli ste u 4/4 sa +9, ali ne da niste dozvolili probleme, već ste ih zgazili u tom periodu 31:12. Lessort, Exum i LeDay su bili lideri tima, a Punter je uspeo da ubaci 2 od 31 poena Partizana. Ovo svakako nije bila tesna završnica, ali je opet ta 4/4 bila prekretnica i opet Punter nije imao nikakav impact na istu.

 

Onda ide jedan solidan meč Puntera, posebno u 4/4 gde je ubacio 11 poena, ali je Partizan izgubio od Makabija. Uticaj na pobedu opet nepostojeći.

 

Na pobednički kolosek se vraćate protiv Baskonije. +14 na početku 4/4 i praktično rešen meč. Ogroman doprinos igrača iz drugog plana - Madara, Trifketa, Alekse i Papapetrua koji su ubacili više od 50% poena celog tima. Punter sa najvećim +/- na meču, +22, ali uz slab šut iz igre (3/8) i bez odlučujućeg uticaja na igru i pobedu.

 

Toplo-hladno se nastavlja i u sledeća dva meča. Izgubili ste prvo od Valensije, pa pobedili Zvezdu.

Valensija je ušla u 4/4 sa +11 i bez većih problema ostvarila pobedu. Exum 22 i Punter 14 su bili jedini dvocifreni. Još jedna solidna rola Puntera koja je rezultirala porazom, uz samo 1 ubačaj iz igre u 4/4.

Pobeda u Derbiju od +1 je još jedan tesan meč. Exum i LeDay vukli tim kroz ceo meč, obojica završila sa po 20 poena. Punter je bio praktično non-faktor na celom meču sa 6 poena i samo 4 uzeta šuta (1/4). Meč rešio Exum sa 7 poena u poslednjih 46 sekundi meča. Punter ubacio 2 bacanja u 4/4, uz faul i 0/1 iz igre.

 

Pobeda nad Asvelom je bila očekivana, lagano na +21. Punter prvi strelac tima sa 22 poena. Eto uticaja na pobedu svog tima.

 

U Kaunasu, Partizan je dominirao celo prvo poluvreme koje je završio sa +17. Posle pada u 3/4, u poslednju četvrtinu sa ušlo sa +7. Daleko da je to rešen meč, posebno kada se igra protiv Žalgirisa na strani. U 4/4 Nunnally (10 poena), LeDay (4), Lessort (4), Exum (3) su nosili svoj tim, ne dozvoljavajući domaćinu da priđe bliže. Na minut ipo pred kraj i na +15, dakle kada je meč praktično rešen, pojavljuje se Punter sa 2 poena, kao i sa još 2 na 4 sekunde pre kraja meča, kada je lagano mogla da se istapka lopta jer ste ih već pre toga dobili u BG, pa konačna razlika na ovom meču nije ni bila presudna. Punter u grupi od 6 dvocifrenih igrača koje predvodi Papapetru.

 

I poslednji meč do sada, još jedna pobeda nad Bajernom u kratkom intervalu. +15 pred početak 4/4, Bajern slomljen. Najviše što su uspeli da dobace je -9 na 55 sekundi do kraja. Punter prvi strelac tima sa 19 poena.

 

Od neizvesnih završnica, kojih je bilo 4 na 11 mečeva, Punter nije ni na jednoj bio go to guy. Partizan je dobio sve 4. Mislim da ovo jasno ilustruje preokret u načinu na koji se koristi Punter, a skor 9/2 pokazuje da je taj način korišćenja ispravan i da ide u korist tima, tj. rezultata. Prethodni period i Partizanovih 4/9 je bila poprilično drugačija situacija - previše slobode i direktno uticanje da se neki mečevi izgube. Molim te, nemoj me terati da nalazim i te mečeve, može da se pogleda sajt EL i nađu statsi, kao i PBP.

 

Sve ovo napisano nema nameru da umanji kvalitet koji Punter de facto ima. Jedan je od boljih šutera u EL, ove sezone sa dobrim procentima za 3 na velikom uzorku. Mirna ruka sa penala kada treba, jako opasan u serijama kada se "zapali". Dobar midrange šut i generalno lepo je za oko gledati ga. No, sve to ne može da opovrgne činjenicu da on za sada nije ispunio ono što mu je Željko namenio na početku sezone - nepikosnoveni lider tima i clutch igrač. Iz ovog teksta i podataka koje sam izneo se vidi kako ga u poslednje vreme Željko koristi, posebno u poslednjim četvrtinama, kao i kakav je rezultat te promene.

 

Šta će biti do kraja sezone, da li će Punter direktno rešiti neke mečeve kada se lomi, ne znam. Ne kažem da nije moguće i ne kažem da bih se iznendio, samo konstatujem ono što sam do sada video u statsima i golim okom.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Guru said:

- Partizan ima najbolji napad Evrolige sa 1.071 poena po posedu. Od sezone 2016/17 efikasniji napad su imali samo Efes dva puta i CSKA i Fener po jednom.

 

- S druge strane, Partizan ima drugu najgoru odbranu u takmičenju sa dozvoljenih 1.027 ppp i to uz minimalnu razliku u odnosu na poslednju Valensiju koja dozvoljava 1.028 ppp. 

 

Šta je Partizanu potrebno za neki veći rezultat? Pa pravi floor general.

 

 

 

 

Evo ne znam stvarno...

 

Evo ne znam ko je poveo ovu temu, tema je bila (bar za neke od nas):

 

1. Zašto Facu (ne) pravi razliku između ove dve ekipe kad su svi na okupu i zdravi

2. Zašto se napad Partizana raspadne u dosta tekmi i ne uspeju da se izvade iz kanala (neki smo povezali sa 1. tačkom)

 

Odbrana je neka druga tema ali što se mene tiče za tako ofanzivno nastrojenu ekipu uspeli su dosta da je poprave, osim što su pojedinci u timu i dalje lenji u odbrani. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apropo ovoga što piše @madafaka73 sećam se i sličnih komentara na tu temu. 
Evo brzim guglanjem nađoh ove postove, i to baš u tom periodu tokom ove serije pobeda:

 

On 1/15/2023 at 3:35 PM, Patriota iz kauca said:

Panter i pored pljuvanja, ima konstantu u EL. Naneli je imao primat u par mečeva zbog Panterovih loših završnica ali kako smo promenili priču u zadnjih par mečeva gde Egzum zatvara mečeve a Panter puni tokom tekme, upitno je šta s Nanelijem.

 

On 1/27/2023 at 10:05 PM, medobrundo said:

Panter jeste najopasniji strelac, ali kako vreme odmiče, on mi je sve više nebitan igrač. Čak je KKP bolji kad on nije u prvom planu. Uz to, odlično je čuvan.

 

A bilo ih je još sigurno.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, madafaka73 said:

Uz te tri koje si naveo, dodao bih i prvu protiv Bajerna, možda i protiv Žalgirisa na strani. Proširiću priču na sve mečeve od početka vaše serije, tj. fokusirati se na Puntera i njegov uticaj u tim mečevima, posebno u 4/4 istih.

 

Vaša reultatska prekretnica u EL je krenula od 16. decembra i utakmice sa Efesom. U taj meč ste ušli sa 5 vezanih poraza i skorom 4/9.

Meč se lomio do kraja, a Nunnelly je sa 12 poena u 4/4 bio match winner, Exum je dao 7.

@bold

Punter ukupno 18 poena, 6 u 4/4 uz 3 asista, overio pobedu sa dva bacanja 3 sekunde pre kraja.

 

Pa nije mi poenta da čovek da sve poene za KKP u završnici, nego da je igrao u toj završnici. Asistencije i poeni drugih samo idu u prilog tome da nije bilo nikakvog hero ball-a.

.

30 minutes ago, madafaka73 said:

Treća vezana pobeda je bila protiv Bajerna. Kontrolisali ste meč i imali 10 razlike na kraju 3/4. U 4/4 Bajern konstantno smanjuje prednost i dolazi na -3 na manje od 3 minuta do kraja. To se opet vodi kao tesna završnica. Pobedu Partizanu je doneo pre svih Exum sa 10 poena u poslednjoj četvrtini. Doprineli i LeDay i Madar. Punter 0 poena, uz generalno gledano očajan meč (1/8 iz igre i +/- -9),

 

Jeste, to mu je bio najlošiji meč u ovoj seriji i zbog toga nije igrao završnicu. Važi za bilo kog drugog igrača u bilo kojoj drugoj tekmi.

 

30 minutes ago, madafaka73 said:

Sledeća utakmica i nova pobeda je bila protiv Monaka. Slično kao protiv Bajerna, ušli ste u 4/4 sa +9, ali ne da niste dozvolili probleme, već ste ih zgazili u tom periodu 31:12. Lessort, Exum i LeDay su bili lideri tima, a Punter je uspeo da ubaci 2 od 31 poena Partizana. Ovo svakako nije bila tesna završnica, ali je opet ta 4/4 bila prekretnica i opet Punter nije imao nikakav impact na istu.

 

 

Panter je na tom meču imao 19p uz 10-6 iz igre, treći najbolji -/+ sa čak +17. 

 

Izašao je, kao što to obično i bude, na kraju treće i vratio se na 6 minuta do kraja utakmice i odigrao do kraja. Znači sad odjednom nije poenta da igra završnicu, koju je igrao, nego činjenica da smo imali dobru seriju kada je on bio na klupi!?

 

 

30 minutes ago, madafaka73 said:

Punter je bio praktično non-faktor na celom meču sa 6 poena i samo 4 uzeta šuta (1/4). Meč rešio Exum sa 7 poena u poslednjih 46 sekundi meča. Punter ubacio 2 bacanja u 4/4, uz faul i 0/1 iz igre.

 

Opet ponavljam, da li je tema kvalitet njegovih igara ili teorija o nepoverenju u njega u završnicama?  Jasno si napisao kako ga Žoc zakuca za klupu u završnicama da ne bi uzeo neki hero ball, a onda sada ipak ide pa jeste igrao, ali nije dao ništa. Ili još gore igrao je ceo meč dobro, igrao je završnicu, ali je bila jedna dobra serija bez njega.

Ja ni ne tvrdim da je on ne znam kakav ubica završnica, samo da to jednostavno nije tačno da nema Žocovo poverenje. Sada da izvadimo podatak o minutaži u završnicama, verujem da je u samom vrhu ekipe, uz Egzuma i Ledeja,a njih dvojica  iz očiglednih razloga. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

- Partizan ima najbolji napad Evrolige sa 1.071 poena po posedu. Od sezone 2016/17 efikasniji napad su imali samo Efes dva puta i CSKA i Fener po jednom.

 

- S druge strane, Partizan ima drugu najgoru odbranu u takmičenju sa dozvoljenih 1.027 ppp i to uz minimalnu razliku u odnosu na poslednju Valensiju koja dozvoljava 1.028 ppp. 

 

Šta je Partizanu potrebno za neki veći rezultat? Pa pravi floor general.

 

 

 

 

Evo ne znam stvarno...

 

Naravno neko ko će da postigne poene kada krenu crni minuti i nebitno je da li je rezultat na 3 minuta do kraja 98:98 ili 65:65.

 

Jedno pitanje, pošto iznosis te podatke o Partizanovom napadu i odbrani, imaš pravo da dovedes u Partizan jednog igrača kako bi pojačao tim?

Da li bi doveo igrača koji ima karakteristike FG i tako pojačao napad ekipe ili bi se ipak odlučio za defanzivnu zver jer je ekipa najgora u ligi u tom segmentu igre i pojačao ekipu na taj način?

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, propolis said:

 

Naravno neko ko će da postigne poene kada krenu crni minuti i nebitno je da li je rezultat na 3 minuta do kraja 98:98 ili 65:65.

 

punter je igrač čija je to osnovna uloga u partizanu. donekle i nunnally i još neki ali on je taj go-to guy kada krenu crni minuti.

nekome se on kao igrač sviđa manje, nekome više ali je uloga upravo ta koju opisuješ.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, propolis said:

 

Naravno neko ko će da postigne poene kada krenu crni minuti i nebitno je da li je rezultat na 3 minuta do kraja 98:98 ili 65:65.

 

Jedno pitanje, pošto iznosis te podatke o Partizanovom napadu i odbrani, imaš pravo da dovedes u Partizan jednog igrača kako bi pojačao tim?

Da li bi doveo igrača koji ima karakteristike FG i tako pojačao napad ekipe ili bi se ipak odlučio za defanzivnu zver jer je ekipa najgora u ligi u tom segmentu igre i pojačao ekipu na taj način?

 

 

Prime Gagi Milosavljević 🥲

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

punter je igrač čija je to osnovna uloga u partizanu. donekle i nunnally i još neki ali on je taj go-to guy kada krenu crni minuti.

nekome se on kao igrač sviđa manje, nekome više ali je uloga upravo ta koju opisuješ.

 

To i jeste najveći problem Partizana što se kocka da li će Panter  pogoditi ili neće.

 

Prošle sezone taj Panter nije doneo ništa Partizanu(Kup,Aba,Eurocup)pa hajde da vidimo šta će doneti ove.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

- Partizan ima najbolji napad Evrolige sa 1.071 poena po posedu. Od sezone 2016/17 efikasniji napad su imali samo Efes dva puta i CSKA i Fener po jednom.

 

- S druge strane, Partizan ima drugu najgoru odbranu u takmičenju sa dozvoljenih 1.027 ppp i to uz minimalnu razliku u odnosu na poslednju Valensiju koja dozvoljava 1.028 ppp. 

 

Šta je Partizanu potrebno za neki veći rezultat? Pa pravi floor general.

 

 

 

 

Evo ne znam stvarno...

 

A znaaaaam, setio sam se!

 

Potreban je neko ko "odlicno rasporedjuje igrace u odbrani"... jel tako bese terminologija back in the days?
 

Spoiler

Vladimir The Floor General Stimac

 

3857061515ff076fde52ee465109540_w640.jpg

 

 

 

OK, sam cu da izadjem... 😄 

 

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

- Partizan ima najbolji napad Evrolige sa 1.071 poena po posedu. Od sezone 2016/17 efikasniji napad su imali samo Efes dva puta i CSKA i Fener po jednom.

 

- S druge strane, Partizan ima drugu najgoru odbranu u takmičenju sa dozvoljenih 1.027 ppp i to uz minimalnu razliku u odnosu na poslednju Valensiju koja dozvoljava 1.028 ppp. 

 

 

Istina, doduše to je na nivou sezone, gde smo nekoliko puta dopuštali 90+, 100+ poena uz jezivo lošu odbranu.

U ovom dobrom rezultatskom nizu (znači poslednjih 10ak kola, Partizanova odbrana je na nekoj zlatnoj sredini lige, gde je DEF Rating isti kao Efesov (deoba 9-og mesta), i uz neku minimalnu razliku u poređenju sa Zvezdom i Milanom koji su ispred. U istom tom periodu OFF Rating je ostao isti, tj. na vrhu lige.

 

Videćemo da li će se taj trend nastaviti, ali utisak je da je to ipak nešto realnija slika, jer je direktno povezano sa širom rotacijom, raspoređenijim minutima, i činjenicom da je ekipa počela da liči na tim.

 

Svakako, ta druga najgora odbrana u ligi je trenutno irelevantna statistika, jer je odraz užasne igre u prvom delu sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se price o Panteru tice, mislim da i on sam nema nista protiv da ne forsira taj njegov po svaku cenu hero ball ove sezone. Ako je tako i poceo sezonu, u poslednja 2 meseca to i te kako dozira. Ako ga ide, naravno da ce da trpa. Ako ne ide posle 2, max 3 pokusaja, on prestaje i/ili ide na klupu, da se mentalno ohladi, pre svega.

 

U ABA ligi je primetno da on ove sezone vezba neke sasvim druge stvari, pre svega ukljucivanje saigraca i njihovo pronalazenje skoro po svaku cenu. U ABA on sutira na kos samo u 2 situacije - kada je sam kao duh (cak ni tada uvek) i kada istice napad. Ja sam na nekim mecevima bio šokiran koliko on ne zeli da sutira 😆

 

Mislim da njemu samom prija da ne pegla hero ball kada se lomi na kraju meceva, kao i da vezba pregled igre i asistencije u ABA ligi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, fillam said:

 

Istina, doduše to je na nivou sezone, gde smo nekoliko puta dopuštali 90+, 100+ poena uz jezivo lošu odbranu.

U ovom dobrom rezultatskom nizu (znači poslednjih 10ak kola, Partizanova odbrana je na nekoj zlatnoj sredini lige, gde je DEF Rating isti kao Efesov (deoba 9-og mesta), i uz neku minimalnu razliku u poređenju sa Zvezdom i Milanom koji su ispred. U istom tom periodu OFF Rating je ostao isti, tj. na vrhu lige.

 

Videćemo da li će se taj trend nastaviti, ali utisak je da je to ipak nešto realnija slika, jer je direktno povezano sa širom rotacijom, raspoređenijim minutima, i činjenicom da je ekipa počela da liči na tim.

 

Svakako, ta druga najgora odbrana u ligi je trenutno irelevantna statistika, jer je odraz užasne igre u prvom delu sezone.

 

Ali će nam i od tih poraza zavisiti plasman na kraju sezone. Tako da, sve se računa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...