Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Ne znam zasto ovo stavljam ovde jer zaista ne vidim kako moze da se kategorise kao novinarstvo, ali ajde, mozda moze pod "medij". 

 

Zanimljivo je kako je u poslednje vreme na konferencijama Partizana prisutan jedan navijacki portal, koji sebi dozvoljava i ovakav govor mrznje (primeri ispod u spojleru). Zar nema nekoga ko vrsi selekciju ko moze da prisustvuje konferencijama i zasto ne? 

 

Dopusta se i da se u formi pitanja plasiraju neki pamfleti teorija zavere sopstvenom treneru, pa i da se postavljaju pitanja protivnickom treneru (s tim da poslednje koje sam cuo, bilo je korektno). 

 

Nije mi jasno kako je moguce da ovako nesto smatras pogodnim da prisustvuje konferenciji... Sta kao ne znas cime se bave? 
 

Spoiler

Samo par random postova od silne hiperprodukcije kojom se bave:

 

 

 

 

 

 


 

 

Novinarstvo? Medij? 

 

Ma bravo... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

E ovako:

1. Srki, poznavaoče košarke, grobarčino stara, jedi govna. Znam da nemaš staža na areni, ali uloga koju si prihvatio je sramna - bolje komentariši francusku ligu na ovom režimskom sranju nego što se brukaš sa kolegom.

2. Bogdanov oče - smanji kokain.

3. Cakoviću - plači pičko.

Link to comment
Share on other sites

Sraman potez arene i milijarditi podsetnik gde živimo. Što se tiče komentatora ovog finala, apsolutno je bilo primetno koliko "zvezdaški" komentator pokušava da sa ushićenjem komentariše i Partizanove poteze, čak i da ih prenaglašava, dok je Radojević baš hladno komentarisao svaki Zvezdin potez, mislim da Zvezdu nijednom nije čak ni nazvao Zvezdom već uvek krajnje službeno, Crvena Zvezda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Sraman potez arene i milijarditi podsetnik gde živimo. Što se tiče komentatora ovog finala, apsolutno je bilo primetno koliko "zvezdaški" komentator pokušava da sa ushićenjem komentariše i Partizanove poteze, čak i da ih prenaglašava, dok je Radojević baš hladno komentarisao svaki Zvezdin potez, mislim da Zvezdu nijednom nije čak ni nazvao Zvezdom već uvek krajnje službeno, Crvena Zvezda.

Sta se desilo? Nisam ispratio.

Link to comment
Share on other sites

Sraman potez arene i milijarditi podsetnik gde živimo. Što se tiče komentatora ovog finala, apsolutno je bilo primetno koliko "zvezdaški" komentator pokušava da sa ushićenjem komentariše i Partizanove poteze, čak i da ih prenaglašava, dok je Radojević baš hladno komentarisao svaki Zvezdin potez, mislim da Zvezdu nijednom nije čak ni nazvao Zvezdom već uvek krajnje službeno, Crvena Zvezda.
Radović je sve komentarisao hladno, kao da je fasovao ukor ili da mu je lepo skrenuta pažnja.
Ovo drugo je komentarisalo svaki potez Zvezde kao onaj naš sa SK što komentariše EL, a sa druge strane pokušavao to da izniveliše prilikom koša kkPa. Kad je Dante ukuco, više je on vrisnuo nego Srki, ali nevrdles lik se nakon svega ovoga javno autovao.
Videćemo šta imaju u planu od jeseni, možda Edinu i Koletu istekne ban na Aba ligu
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 said:

Sramota. 

 

Bila je dodela MVP priznanja Punteru i onda misteriozno uključenje u studio, gde je Jakovljević prekinut tek kad su bile kzš trenera. Još posle rekoše da nisu prenosili zbog tehničkih problema.


Edit: u vezi komentatora, meni je najmanje smetalo to za koga navijaju. Zamislite sebe kao navijače KKP/KKCZ da treba neutralno da prenosite utakmicu, nema šanse, uzbudjenje se oseti. Kao onaj što je prenosio utakmice KKP u EL, lik je doslovno vrisnuo posle trojke Puntera protiv Reala.

Edited by DameTime
dopuna
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Sraman potez arene i milijarditi podsetnik gde živimo. Što se tiče komentatora ovog finala, apsolutno je bilo primetno koliko "zvezdaški" komentator pokušava da sa ushićenjem komentariše i Partizanove poteze, čak i da ih prenaglašava, dok je Radojević baš hladno komentarisao svaki Zvezdin potez, mislim da Zvezdu nijednom nije čak ni nazvao Zvezdom već uvek krajnje službeno, Crvena Zvezda.

Tačno je ovo za Radojevića, ali što reče koleg iznad, svaki potez je komentarisao izuzetno hladno. Na momente mi je izgledalo kao i da je to jer mu je neprijatno od kolege koji divlja 😄 

 

Istina je i da je zvezdaški komentator vriskao na Partizanove dobre poteze, ali tačno se vidi da je to na silu, veštački, kao da bi da time umanji euforiju koja nastaje kad su u pitanju Zvezdini potezi. Mislim, ne kažem da je loš lik zbog toga, čovek je, kontam ja sve, ali jebiga ako si komentator, moraš ipak neku meru imati. A jedino što stvarno mogu da mu zamerim jeste ono sa parafraziraću "sjajnom atmosferom u Pioniru, pogotovo kad je Lesor u centru pažnje", dok sa tribina ide puši q Matijas.

Link to comment
Share on other sites

Nemam problem sa tim da neko navija za tim koji prenosi i da se to oseti, pa normalno mi je da se onaj uzbudio protiv Reala jer publika kojoj se on obraća sa SK uglavnom u tim mečevima i navija za KKP (domaći protiv stranog kluba). Međutim, kad je duel dva domaća kluba to mora da bude nekako nivelisano. Ili nek obojica prenose suzdržano ili nek obojica prenose navijački.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nemam problem sa tim da neko navija za tim koji prenosi i da se to oseti, pa normalno mi je da se onaj uzbudio protiv Reala jer publika kojoj se on obraća sa SK uglavnom u tim mečevima i navija za KKP (domaći protiv stranog kluba). Međutim, kad je duel dva domaća kluba to mora da bude nekako nivelisano. Ili nek obojica prenose suzdržano ili nek obojica prenose navijački.

O tome se i radi.

Kad je naš tim protiv EL - divljaj brate koliko hoćeš.

Kad je derbi, ne mora da bude "Panter sa 9m za tri" na 20db ,a "Kampaco na polaganje" na 120db.

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Luchifer89 said:

Radović je sve komentarisao hladno, kao da je fasovao ukor ili da mu je lepo skrenuta pažnja.
Ovo drugo je komentarisalo svaki potez Zvezde kao onaj naš sa SK što komentariše EL, a sa druge strane pokušavao to da izniveliše prilikom koša kkPa. Kad je Dante ukuco, više je on vrisnuo nego Srki, ali nevrdles lik se nakon svega ovoga javno autovao.
Videćemo šta imaju u planu od jeseni, možda Edinu i Koletu istekne ban na Aba ligu

 

A možda oni jednostavno ne žele da se valjaju u našem blatu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja i ne slusam komentatore kad gledam utakmicu - sad da me pitate kad se ko prodrao ne bih znao. Ja sam kao Zoc 😄 

Eventualno registrujem neki statisticki podatak kad podele ili pomenu sudijsku odluku kad na primer nisam obratio na to sta sudija pokazuje... i to je to uglavnom. 

 

Tako da mi komentatori nista ne smetaju, ali mi je smetalo sto nismo videli skoro nista posle utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

Ja i ne slusam komentatore kad gledam utakmicu - sad da me pitate kad se ko prodrao ne bih znao. Ja sam kao Zoc 😄 

Eventualno registrujem neki statisticki podatak kad podele ili pomenu sudijsku odluku kad na primer nisam obratio na to sta sudija pokazuje... i to je to uglavnom. 

 

Tako da mi komentatori nista ne smetaju, ali mi je smetalo sto nismo videli skoro nista posle utakmice.

Pa videli smo Jakovljevica i Djurovica kako baljezgaju, malo li je?

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
9 minutes ago, Kenozoik said:

Ovo nije ništa kontroverzno s obzirom na to da:

 

1. To je Vlade Đurović

2. Priča u podkastu, što je onako slobodan kafanski format

3. Prenosi Blic, znaš da će da naprave najgori mogući naslov zarad klika (što im je ovoga puta uspelo serem im se u čarapu)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...