Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Ne znam kakvu ce atmosferu moci da ostvare, imaju sve moguce trenere na raspolaganju,

ali entuzijazam oko ovog 'odlaska u Kinu' im nije na visokom nivou.

 

Ovo ce biti najbolja sansa od 2002 da ostanu bez zlata, to je nesto sto se tesko moze osporiti.

Ovi momci nisu selektovani kao tim, nego su samo (slabiji) ostaci neke jace grupe.

Iskustvo im je upitno. Da vidimo kako ce Beal, Midlton, Tobi, Tatum da se prilagode ovome. 

Oni su mi svi bas nepoznanica sta mogu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Mislim da sam upravo ja ustvrdio da ce ovaj roster biti losiji, jes da se zezam nekad, ali probah da budem ozbiljan, verovatno je samo neznanje.

Ima I nekih <> koji su pomalo cudni.

Kemba bi morao da odigra malo vise da bi se poredio sa Baronom, da pokida neke plejof serije, napravi haos u dvorani.

Kazes Midlton < Pirs, sto brate? Nek ide zi'ot I tu, ako je vec Tatum jaci od Redzija.

 

Harris ~ O Neal, ajde I to nek bude, provericu ko je taj fckn Haris. 

 

Kemba jeste odigrao mnogo manje PO serija od Barona, medjutim meni je tesko da samu tu cinjenicu uzmem kao nekakav argument. Ako smo imali priliku da ga vidimo na delu u doigravanju daleko manje nego Barona, to ne znaci da ne bi odigrao mozda cak i daleko bolje recimo na istom uzorku, tj. broju meceva, pa mozda ostvario i bolje rezultate. Nedostatak podataka je samo to, nedostatak podataka, ne i podloga za argumentaciju. U jednacinu treba ubaciti i cinjenicu da je Davis svoje najbolje godine igrao u mracno doba NBA i vremenu kada je ulazak u PO bio daleko laksi zadatak nego sto je to slucaj sada. Za danasnje standarde on je atleta-ciglar tip PG-a, a takvih danas nema ni u top10 na toj poziciji.

 

Danasnji Tatum je sasvim sigurno bolji igrac od ocvalog Reggiea koji je na to prvenstvo dosao sa koliko ono, 36,37 dina i minute dobijao na kasicicu.

 

Za poredjenje Harrisa i O'Neala sam vec pisao, Six jeste bolji igrac bio u ono vreme nego sto je Tobias sada, ali kada se na papir stavi pozicija/uloga koju je imao u onoj ekipi USA i aktuelni trenutak u kome se kosarka nalazi, gde je sut za 3 esencijalan sa svake pozicije, njegov nedostatak rangea u odnosu na Harrisa stvari nivelise.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

Ma jok, takva klasa bi bila na prvom spisku ako ne u ovom 1 dodatku.
Mozda nekog Roziera izvuku

 

Valjda je moguce samo naknadno pozvati igrace sa preliminarnog spiska, evo ima ga ovde

https://en.wikipedia.org/wiki/2019_United_States_FIBA_Basketball_World_Cup_team

ako idemo tom logikom da najvece zvezde nece sad pristati i izbacimo povredjene, kao opcije im ostaju:

Conley, Cousins, DeRozan, Hayward i Ajzea 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Manu said:

 

Valjda je moguce samo naknadno pozvati igrace sa preliminarnog spiska, evo ima ga ovde

https://en.wikipedia.org/wiki/2019_United_States_FIBA_Basketball_World_Cup_team

ako idemo tom logikom da najvece zvezde nece sad pristati i izbacimo povredjene, kao opcije im ostaju:

Conley, Cousins, DeRozan, Hayward i Ajzea 

https://www.usab.com/news-events/news/2018/04/mnt-roster-announcment.aspx
Ovo je bio roster pa su morali skoro da ubace Kuzmu, Donovana i jos neke koji nisu bili na prvobitnom spisku

Link to comment
Share on other sites

Ovo je vec bezobrazluk. Ako neces da ides kazes pre nego sto se napravi uzi spisak, a ne da svako moze da otkaze kako mu se dune.

 

Razmisljanje im je da ih SP zanima koliko i basket ispred zgrade (mozda i manje) i niko nece da se cima jer ne mora. Onda se za OI pojave u punom sastavu. 

 

Da tu nije Popovic vec bi mogao da potpisem da bi im se desila neka Argentina, Jugoslavija ili Spanija na putu do zlata. I ne, ne mislim da Lillard moze sam da odvede bilo koga do zlata, covek je imao 1/10 za 3 protiv Denvera i u finale ih je odveo CJ. On itekako moze da ima los dan u eliminacijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Manu said:

 

Valjda je moguce samo naknadno pozvati igrace sa preliminarnog spiska, evo ima ga ovde

https://en.wikipedia.org/wiki/2019_United_States_FIBA_Basketball_World_Cup_team

ako idemo tom logikom da najvece zvezde nece sad pristati i izbacimo povredjene, kao opcije im ostaju:

Conley, Cousins, DeRozan, Hayward i Ajzea 

 

Nista Trae neki, Aron Gordon...o ybg

 

Inace od ovih nabrojanih moze da se snimi bolivudski spektakl 

pod nazivom: otpadnici

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Manu said:

Ako bi im se i Lillard povukao bio bih pod ozbiljnim hajpom 

 

Nagovaraju ga ovi iz Portlanda da odustane ali još ne želi. Naredna sezona, imaju priliku i da se bore za naslov, ali Nurkić je povređen do februara i ako dobiju umornog Lilarda upitan im je i playof.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...