Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

1 hour ago, uini said:

luka je bio u izuzetno berićetnoj draft generaciji a i tada je makar pola košarkaških profesionalaca, bivših i sadašnjih, tvrdilo da je prvi pik.

 

edit ali nije to ni važno. dovoljno je pogledati hajlajce, pa razumeti koliki je lik dominator. kao što rekoh, jedino povrede mogu da ga spreče, pošto je lik već u ovom stadijumu razvoja mašina sudnjeg dana.

Pa to makar pola je ono i cemu pricam.

 

Ovde se stvara hajp gde je sto posto prvi pik, bez obzira kakva je draft generacija, vec NBA prenosi njegove utakmice, sve zvezde pricaju o njemu, predvidja mu se potencijalna GOAT karijera...

 

Oko Doncica se vodila rasprava, ovde se u 99 posto slucajeva samo stvara cist hajp, slican onome oko Lebrona, Zajona, Simonsa...

 

A kazem Lebron je poslednji koji je bas u potpunosti ispunio sve ono sto se ocekivalo.

 

Naravno, i da ne ispuni 50 posto onoga sto mu sad ovi lozaci predvidjaju, moze da dominira FIBA kosarkom i bude jako dobar NBA igrac.

Edited by Snjofko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

Moze li neko da mi objasni kako se to Kina kvalifikovala pobedom nad Iranom? Evo situacije:

 

1. Aus 9-0, 2. Kina 7-2, 3.Kaz 5-4, 4.Iran 5-4, prve tri ekipe prolaze dalje. 

 

Teoretski, Kazahstan i Iran mogu da dobiju sve tri, Kina izgubi sve tri i cetvrta je Kina. 

 

Da li se to u FIBA drogiraju ili znaju nesto sto mi ne znamo? 

 

I... dobili smo odgovor, ladno su skinuli Kinu sa liste reprezentacija koje su se plasirale na SP.

 

Dakle, zvanican sajt, zvanican instagram nalog (uz wiki stranicu) su samo izbrisale Kinu sa spiska reprezentacija plasiranih na SP i samo izbrisale sve objave vezane za ucesce Kine na SP.

 

Pa dobro, majku mu, zar je bilo tesko proveriti da grupa ima 6 zemalja, da je AUS ima 9-0, da CHI ima 7-2, da KAZ i IRI imaju po 5-4, da ima jos tri kola do kraja i da su KAZ i IRI odigrali oba medjusobna meca?

 

Sprdnja od organizacije.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, medobrundo said:

Koliko Kelates ne zna.. užasan je. Potpuno besmisleno imati ga u poslednjim minutima na parketu.

 

Medo brate, hvala ti na ovome. Neko na netu pomenu Kalatesa kao pleja za KKP, samo što mi pena na usta nije izbila... Ok čovek će odigrati nešto ali nikad kad je bitni

 

Link to comment
Share on other sites

Pa sad namerno to rade da bi nekako ugurali "velike" kosarkaske zemlje na SP. Odjednom se relaksiralo to pravilo oko EL meceva samo da bi Gruzija mogla da ima Sengeliju protiv Islanda ili Turska neke igrace protiv Belgije.

 

Eno u Aziji se bukvalno namesta da Iran ide dalje. Vec sam pisao kako je Kazahstan izgubio od Bahreina kojeg je dobio u gostima 95:48 (?!), sad ce pogubiti sve do kraja, a Australija nije isla u Teheran da bi se Iran dogegao do te seste pobede.

 

Jednostavno, ovaj sistem moze da pukne samo kada najveci izostanu (a ne kada se izivljavaju na jadnoj Letoniji ili Sloveniji), tipa kada USA deseti tim ne izbori ucesce na SP. Znaju to i ovi iz FIBA pa nekako uspevaju skoro da uguraju skoro sve velike zemlje (recimo, bas su napravili raspored koji uopste ne odgovara Belgiji, a Srbiji namestili da igra dva puta sa VB kad ima sareni sastav).

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DameTime said:

Dozvolili smo da legenda naše reprezentacija, i u igračkom smislu a i kao selektor, preuzme stranu reprezentaciju. A mi ćemo juriti stranca. Tuga. 

A šta je trebalo da uradimo? Da mu ponudimo da bude pomoćnik Pešiću? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Green23 said:

A šta je trebalo da uradimo? Da mu ponudimo da bude pomoćnik Pešiću? 

 

Za početak, da ga ne ispratimo kao govno nakon prvog mandata. 

 

Saletu svakako želim sve najbolje u daljoj trenerskoj karijeri, ali ovo je bruka gde se nalazi naša košarka trenutno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Za početak, da ga ne ispratimo kao govno nakon prvog mandata. 

 

Saletu svakako želim sve najbolje u daljoj trenerskoj karijeri, ali ovo je bruka gde se nalazi naša košarka trenutno.

Pa ja zaista ne mislim da smo ga ispratili kao govno, ali ok.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DameTime said:

Dozvolili smo da legenda naše reprezentacija, i u igračkom smislu a i kao selektor, preuzme stranu reprezentaciju. A mi ćemo juriti stranca. Tuga. 

On je u svakom slučaju hteo da da ostavku tako da ne znam kako bismo ga zadržali a i kako bismo ga sprečili da preuzme neku drugu reprezentaciju. Malo je i do njega i njegovih izbora (u ovom slučaju ludnih, ali njegova stvar).

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

On je u svakom slučaju hteo da da ostavku tako da ne znam kako bismo ga zadržali a i kako bismo ga sprečili da preuzme neku drugu reprezentaciju. Malo je i do njega i njegovih izbora (u ovom slučaju ludnih, ali njegova stvar).

 

Ja zaista ne znam šta nije jasno iz mog prvog upisa. Niti sam pisala da smo mogli da ga sprečimo niti da je "oteran" - njemu je svakako istekao ugovor te 2019. godine. Ali ga jesmo ispratili na taj način da smo, rekla bih, zatvorili vrata neke buduće saradnje, a čovek je mlad trener.
Tako da je on preuzeo stranu reprezentaciju, dok ćemo mi za godinu-dve juriti Trinkija da nas preuzme.

Link to comment
Share on other sites

Napisala si da smo dozvolili da preuzme stranu rep. Ja referišem na tu "dozvolu".

 

Ispraćaj i odnosi su već nešto drugo. S tim da ne mislim da su zauvek zatvorena vrata jer se stvari, pozicije i ljudi menjaju. Uostalom, i da je otišao sa fanfarama i cvećem, odlazak je bio njegov izbor jer je želeo promenu bez obzira na rezultate. Opet bi možda uzeo strance i tu ne bismo mogli ništa da uradimo i bili bismo u istoj poziciji povodom izbora novog selektora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Tako da je on preuzeo stranu reprezentaciju, dok ćemo mi za godinu-dve juriti Trinkija da nas preuzme.

S obzirom da stariji treneri polako odlaze u penziju, a od mlađih nema neke vajde, ja bih rado na klupi vidio Trinkija nego Vlade Jovanoviće, Maline i slične 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Pero_Cameron said:

S obzirom da stariji treneri polako odlaze u penziju, a od mlađih nema neke vajde, ja bih rado na klupi vidio Trinkija nego Vlade Jovanoviće, Maline i slične 

 

Ma naravno, meni je Trinki prva opcija kad zamenimo odrtavelog Pirotjanca. Samo komentarišem stanje u domaćoj košarci.

1 hour ago, Barkley#34 said:

Napisala si da smo dozvolili da preuzme stranu rep. Ja referišem na tu "dozvolu".

 

Hajde da malo čitamo kontekst u kom neko piše, a ne samo reči. Bila bih zahvalna na tome. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...