Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Alberto Diaz je upitan za SP, imao je hiperekstenziju koljena u onoj čudnoj situaciji kad mu je Ejim stao na nogu u kontri. Djelovalo je da njemu nije ništa, a da se Ejim ozbiljno sredio (izvrnuo je nogu i oslonio se na nju punom težinom), ali ispade potpuno obrnuto.

 

 

EDIT: evo i konačnih 12 za Finsku

 

Jacob Grandison - Free agent

Mikael Jantunen - Paris Basketball

Henri Kantonen - Free agent

Miro Little - Baylor, NCAA

Alexander Madsen - Free agent

Lauri Markkanen - Utah Jazz, NBA

Edon Maxhuni - Free agent

Alex Murphy - CB Estudiantes

Olivier Nkamhoua - Michigan, NCAA

Sasu Salin - Lenovo Tenerife, Spain

Ilari Seppala - Saint-Chamond, France

Elias Valtonen - BAXI Manresa, Spain

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Miki28 said:

Momci, kolika je kvota da MVP SP bude Reaves?

I da jos Edwards, Doncic i SGA?

Luka jedino da bude MVP razigravanja od 7 do 16 mjesta, budući da u drugoj rundi ukrštaju sa Kanadom i Francuskom.

 

Nevjerovatna glupost star sistema, danas gledam neku basketnews analizu američke reprezentacije, i tamo na kraju isto kažu da li će Španija, Kanada ili Slovenija uspjeti da se suprotstave Amerikancima 🙄

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Luka jedino da bude MVP razigravanja od 7 do 16 mjesta, budući da u drugoj rundi ukrštaju sa Kanadom i Francuskom.

 

Nevjerovatna glupost star sistema, danas gledam neku basketnews analizu američke reprezentacije, i tamo na kraju isto kažu da li će Španija, Kanada ili Slovenija uspjeti da se suprotstave Amerikancima 🙄

Mislis da ne moze da im se suprostavi? Itekako moze a uopste mi nisu jasne te projekcije ko ce se ukrstati kada ce iznenadjenja biti koliko hoces u grupnoj fazi. 

Link to comment
Share on other sites

Slovenija nema nikog osim njega tako da ce on svakako imati neke MVP brojke al da ce doci do samog kraja da bi bio MVP SP ne vjerujem zaista. Kanadi ne vjerujem jednostavno sa sve Shaiem i ekipom a I toj Francuskoj je dao prije godinu dana skoro 50p sam ih dobio prakticno. To ce od amera najvjerovatnije neko biti ja bi dao pare na Brunsona ili Edwardsa, nekako najbolje izgledaju njih dvojica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 said:

Mislis da ne moze da im se suprostavi?

Ne mislim, siguran sam. Slovenija ne može ni nas da dobije u ovom sastavu. Na 4 im startuje igrač KLS nivoa. Na klupi imaju u najboljem slučaju ABA epizodiste, često ni to. Svaka organizovana i disciplinovana ekipa može da živi sa Lukinih 40-50 poena, jer protiv normalne odbrane ostatak te ekipe ne može da prebaci 20-25 poena, dok oni sami ne mogu nacrtane ovce da sačuvaju.

Link to comment
Share on other sites

Dominikanska Republika se drži sasvim solidno protiv Španije, 40:36 za Špance na poluvremenu

 

EDIT: odlični su Dominikanci, na kraju sudije navukle utakmice za Španiju, Townsu sudili 2 tehničke zbog prigovora u roku od 3 minuta ili manje.

 

EDIT 2:

 

Konaćnih 12 za Grčku

 

Thomas Walkup

Michalis Lountzis

Dimitris Moraitis

Giannoulis Larentzakis

Eleftherios Bochoridis

Kostas Papanikolaou

Ioannis Papapetrou

Nikos Rogkavopoulos

Konstantinos Mitoglou

Thanasis Antetokounmpo

Georgios Papagiannis

Manos Chatzidakis

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Odlicna Dominikanska republika

Towns nesto slicno kao Markanen u Finskoj,

s tim sto ima mladog Montera,odlicnog Delgada,Feliza iz Huventuda

Lester Quinones iz GSW i njihove filijale,L. J. Figueroa iz Ulma

steta sto tu nije Horford

ima tu jos nekih zanimljivih igraca

 

Mislim da ce i FInska i Dominikanska rep. biti prijatna iznenadjenja na SP

Finci jako zanimljiva ekipa,imaju mnogo igraca koji su bili na koledzu.

 

Inace Montero 2003 je bio prva zelja Partizana,druga opcija bio je Madar pre 2 godine

Uskoro ce mozda u Real,Barsu,vrv uskoro i u NBA

Prosle godine u najjacoj ligi evrope,Spaniji,imao je 17 poena prosek

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Princeton said:

Španija izgleda kao sat, timska uigranost na jednom veoma zavidnom nivou. Milina za oči.

U napadu da, u odbrani i ne baš. Imam utisak da su ranjivi na toj strani, posebno u branjenju perimetra, sinoć je DR imala masu otvorenih pozicija. Mada su ovo pripreme, možda imaju prostor da zategnu tu u takmičarskim utakmicama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...