Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

3 hours ago, Guru said:

Jokić odigrao 89 utakmica i 3112 minuta, Dončić 66 utakmica i 2391 minut... 

21. novembar 2022. je dan kad je Doncic potvrdio ucesce na svetskom. Mogao je da odigra i 5000 minuta u sezoni, potpuno je nebitno.

  • Like 11
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, bosMan_jr said:

Treba pohvaliti i vecinu francuskih igraca za odziv reprezentaciji. Pre nekih 15ak godina su imali nekolicinu NBA igraca koji su se sporadicno odazivali, ali ova aktuelna generacija je mnogo odgovornija po tom pitanju.

 

Šta znam, uglavnom se jesu odazivali, problem je bio samo dok su računali na Tarik Abdul Wahada (da ne kažem Olivier Saint Jean-a), on je salafista i generalno debil, i bio je uspio da zavede Jerome Moisoa i neke manje bitne likove. Od ostalih je puno odsustvovao Mickael Pietrus, zato što je bio stalno povrijeđen, i Joakim Noah, koji nema mnogo veze sa Francuskom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Šta znam, uglavnom se jesu odazivali, problem je bio samo dok su računali na Tarik Abdul Wahada (da ne kažem Olivier Saint Jean-a), on je salafista i generalno debil, i bio je uspio da zavede Jerome Moisoa i neke manje bitne likove. Od ostalih je puno odsustvovao Mickael Pietrus, zato što je bio stalno povrijeđen, i Joakim Noah, koji nema mnogo veze sa Francuskom.


Noah je bivao prilicno ispljuvan od strane francuske javnosti, pravdao se nesto tipa "Voleo sam igrati za francusku ali mi to nikada nije bio prioritet" i od tada se nije ni pojavljivao vise. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

 

Šta znam, uglavnom se jesu odazivali, problem je bio samo dok su računali na Tarik Abdul Wahada (da ne kažem Olivier Saint Jean-a), on je salafista i generalno debil, i bio je uspio da zavede Jerome Moisoa i neke manje bitne likove. Od ostalih je puno odsustvovao Mickael Pietrus, zato što je bio stalno povrijeđen, i Joakim Noah, koji nema mnogo veze sa Francuskom.

 

Da li Tarik uopste ima francusko poreklo ili je Amer rodjen u Francuskoj? Mislim da on nikad nije igrao za neki francuski klub i da je celu karijeru proveo u USA. 

 

Nisam siguran da je salafista, vise mi izgleda kao klasicni Nation of Islam debil. 

 

Noa je realno Amer francuskog porekla, nije ni cudo sto ga nije intresovalo da igra za Francusku. Sem porekla sa tom drzavom nema nikakve veze, rodjen je u USA. 

Edited by A sad
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

Da li Tarik uopste ima francusko poreklo ili je Amer rodjen u Francuskoj?

Pravo ime mu je Olivier Saint-Jean, roditelji su mu iz Francuske Gvajane, ali on je rođen u Maisons Alfort (predgrađe na jugoistoku Pariza), a odrastao je u Versaju.

 

Salafista je zbog toga što je pristalica ničim potvrđene teze da bi svijet bio savršen da se Evropljani nisu miješali u bliski istok i sjevernu Afriku.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Marvin said:

Dok ako sagledamo realno i objektivno Evropljani su iz altruističkih razloga poharali pola Afrike i Azije 😄

Nakon ponovnog početka rata u Sudanu i prošlonedjeljnog državnog udara u Nigeru evropljanima mogu da zamjerim samo to da se nedovoljno miješaju u dešavanja u Africi.

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Beonegro said:

Nakon ponovnog početka rata u Sudanu i prošlonedjeljnog državnog udara u Nigeru evropljanima mogu da zamjerim samo to da se nedovoljno miješaju u dešavanja u Africi.

Pa zavisi. Ako Rusiju racunas u evropu  vise nego dovoljno se mesaju.

Inace, slazem se. Pod teretom neslavne proslosti (ako gledamo samo negativni deo) cini se da evropa ostavlja Afriku Kinezima i Rusima. To ne moze na dobro da izadje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...