Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

On 8/24/2022 at 9:27 PM, 1945 said:

Cesi su ozbiljna ekipa, uigrana, lice na tim, isto vazi i za Belgiju koja nas je dobila a za koje je Kari izjavio da su jaci tim od naseg kojeg su dobili i u pravu je. Mozda smo bili jaci po imenima ali oni su bili jaci kao tim. 

 

Ceska jos bolje izgleda nego Belgija a plus ne igraju bez najboljeg igraca i evo vode protiv Francuza 4 razlike na poluvremenu.

 

U nasoj reprezentaciji vecina igraca igra prvi put zajedno, a i ovih par sto je igralo u Kini su igrali u drugacijim ulogama. Bice jos vremena da se uigramo do evropskog i svakako ocekujem da budemo prvi u grupi i da sutra dobijemo Grke, al se ne bi uopste iznenadio kao 99% ljudi kad bi nas dobili Cesi u grupi na primer. Desi se mi promasimo neke suteve oni daju i eto poraza od uigranijeg tima koji zna sta zeli u svakom trenutku u napadu dok se mi jos uvek trazimo i uigravamo.

 

Takodje Izrael deluje timski, iako smo i od njih znacajno jaci al nije nemoguce da se desi da njima bude najbolji dan a nama najgori i da izgubis jer imaju i oni svoje adute i nije tolika razlika koliko ljudi misle, pre svega zbog faktora uigranosti a po imenima tu nema diskusije. Finci imaju igraca koji je Ukrajini pre neki dan ubacio 42 poena, da 42 poena i to za 37 minuta. U februarskom prozoru dobili su Slovence (bez Doncica, ali su im igrali svi ostali), pa su dobili i Hrvate nekoliko dana kasnije. Sada na ovim turnirima su dobili Belgiju pa u drugoj tesno izgubili i izgubili od jake Litvanije.

 

Naravno da ne treba bezati od uloge da smo u par glavnih favorita za osvajanje jer imamo kapacitet za tako nesto, ali ne bi ja tako olako potcenjivao i ove neke underdog reprezentacije. Ranije samo pisao o Turcima dok ih nisu videli na delu sad ljudi bilo je komentara "Koja Turska sta pricas" a kamoli da sam napisao za dobre reprezentacije poput Ceske ili Gruzije koje imaju po 2 ili 3 poznata igraca a izuzetan su tim, sada kapiram da su ljudi u fazonu koja Ceska, dok ih ne vide na delu...

 

Slovenija, Francuska, Grcka, Spanija, Italija, Turska, Nemacka (koja ce biti jaci za Srudera i mozda jos nekog) ovo je bas ozbiljna konkurencija a medalje su samo 3 za ovih 7 reprezentacija odnosno 8 racunajuci i nas.

 

Iz nekog drugog sesira po jacini tu bi bile Gruzija, Hrvatska, Crna Gora, Ceska...  Bar jedna od ovih ekipa ce do cetvrtfinala.

Pomenuo si 12 ekipa, verujem da si slucajno izostavio Litvaniju

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, realno *w said:

 

Furnije je apsolutno najvažniji igrač Francuza. Jedini koji iskače iz šablona, jedini koji može sebi da iskreira.

 

jasno, to je poredak sa svetdkog 2019e: evan je alfa, gobert omega a decolo je tada bio nekakva beta, plus je frenki donosio swag, odbranu i borbenu gotovost ekipe.

 

gledao sam sinoc samo poslednju cetvrtinu i dva produzetka, gde je evan usrao skoro sve sto je pokusao, sto je, kao i kod nedovica, svakog dana fifti-fifti u prilikama.

 

sada sam dogledao skoro od pocetka, przio je prve tri cetvrtine ali eto, kod njega nema pravila, pogotovo kada igra tog iso ballhandlera, logicno je da se umori.

 

videcemo da li je gobert bio nehajan i nemotivisan ili stari kao tyson chandler, jebo ga pas ludi [tysona].

 

nemaju francuzi korektnog pleja, nemaju izgleda ni neki komitet prosecnih da drze ritam. mozda su komplet bili lagani u pristupu, jer bosna je prilicno tanka ekipa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, uini said:

gledao sam sinoc samo poslednju cetvrtinu i dva produzetka, gde je evan usrao skoro sve sto je pokusao, sto je, kao i kod nedovica, svakog dana fifti-fifti u prilikama.

 

 

 

Ne mogu se sa ovim baš složiti, bliži mi je Bogiju nego Nedoviću. On je i te 19., kada je igra sa Dekolom i Batumom, bio na 20ppg i bio dosta stabilan sa igrama. Nedović je fazon  džoker uloga, ako krene - krene, a od ovoga sve počinje kod Francuza.

 

I samom Furnijeu bi verovatno više odgovaralo da nije u potpunosti tako, ali ako će Ertel ovako da igra, to mu je što mu je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ertel je bivsi igrac.

Francuzi nisu nista specijalno, a otisao bih toliko daleko da kazem da je Tavares u ovom trenutku bolji centar od Gobera 

👀

 

Furnije je uvek korektan bio u dresu reprezentacije, ali nemaju lidera.

Vise sam ocekivao od Okoboa, mozda mu treba malo vremena jos.

 

Yabusele ce da isporuci svoje, ali to je sve zajedno nedovoljno protiv ove tri ekipe koje vuku superstarovi i dobro pomocno osoblje.

 

Ne znam gde zapinje sa prelaskom njihovih mladih plejmejkera/bekova u seniore, ali Maledon, Hayes, Strazel itd mi ne deluju za sada kao neko ko ce naslediti Parkera ili bar De Coloa u dresu Francuske.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

Ne mogu se sa ovim baš složiti, bliži mi je Bogiju nego Nedoviću.

 

recimo da je po skillu bliži bogdanu a po odlukama koje pravi i defanzivi bliži nedoviću.

pri tome, mislim da je vrlo koristan nba igrač (a kamo reprezentativni) kada je isključivo SG; ali kada ovako luta sa loptom okolo, tražeći neku priliku za egzekuciju, em se umori, em dolaze na naplatu te loše odluke koje pravi

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko crtica što se tiče tekmi Litvanija - CG i BiH - Francuska:

- uvijek kad vidim Dubljevića kako diliveruje protiv vrhunskih igrača moram da se zapitam da li je čovjek mogao više u karijeri i da li ima nedostatak motivacije. Sa druge strane, on ima određena objektivna ograničenja za današnju košarku, neatletičan i spor je četvorku, malo je kratak za vrhunsku peticu, možda ova karijera koju ima i jeste njegov objektivni plafon;

- Marko Simonović me šokirao nekoliko puta juče nedostatkom želje ili znanja da učestvuje u timskoj odbrani, lik kao 4 ili 5 igra flastera na svom čovjeku i totalno ga boli penis za pokrivanje prostora, štićenje obruča i skok u odbrani. Ne znam je li ovo njegova stalna boljka, dosta sam ga gledao u Megi i nisam imao ovaj utisak, ali možda i njihova igra bez briga može da zavara;

- Dino Radončić me baš svake godine bar po jednom prevari. Lik ima solidno tijelo, igra špansku ligu, svaki put pomislim da će bar da hustleuje i da je naučio bar da utrči u prostor kad se otvori ili da zazida manjeg igrača od sebe, ali ne, bez greške je grozomoran, ja ponekad u poluzajebanciji kažem za igrače koji su tvrdi i sposobni da igraju samo pravolinijski da su rukometaši (što je uzgred budi rečeno nepravda prema rukometašima, na basketu mi je više njih apsolutno pokazalo da mi je bolje da se držim knjige), ali on nije ni to, bojim se da mu daju kuglu da baca da bi promašio teren;

- nevjerovatno je koliko se Atić odučio od košarke, sinoć bukvalno jednu pozitivnu akciju nije imao za 18 minuta na terenu;

- sa druge strane, nevjerovatno je koliko je Kamenjaš sinoć bio staložen i kako se snašao na četvorci, poziciji za koju djeluje da nema apsolutno nikakve vještine potrebne da se igra, a bio je dobar do te mjere da je u završnici natjerao Colleta da uvede Poiriera na 4 (što je baj d vej bila monumentalna greška);

- što se tiče Litvanije, nesposobnost da slome CG sa dva igrača i Mihailovićem u totalnom štetočina modu, uz bezobrazno domaćinsko suđenje i najgadnije Rudi Fernandez iz Halid Muslimović faze ponašanje kompletne spoljne linije, pokazuje da ipak nisu ni u širem krug favorita za ovo prvenstvo, što ne znači da na jednu tekmu ne mogu da sjebu i nekog ozbiljnijeg od njih;

- što se tiče Francuza, nadam se da sad počinje da biva jasno ono što već nedeljama pišem za Maledona. Ne mislim ja da je on predvodnik ove ekipe, ali je jedina kredibilna opcija na pleju, imajući u vidu da su konkurencija pokojni Heurtel i midžet Albicy. Što implicira da, ako on nije sposoban da pristojno odigra 20 - 25 minuta po tekmi, Francuska jeste znatno lošija nego što sam očekivao.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, krzna said:

Pomenuo si 12 ekipa, verujem da si slucajno izostavio Litvaniju

U cetvrtom pasusu sam napisao jaka Litvanija a posle sam zaboravio. Oni idu u top6 favorita po meni a kamoli u 12.

Just now, Pero_Cameron said:

Sta je na kraju sa Ivanovicem i CG? Prica je bila da je povredjen i propusta EP, a on uredno trenira sa CZ.

Ne trenira uredno, trenira individualno. Grupnim treninzima ce da se prikljuci negde pocetkom Septembra tako nesto je pisalo a trener CG ne zeli da mu daje ulogu da se prikljuci kada vec pocne evropsko a da prethodno nije trenirao sa ekipom.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da niko nije pomenuo situaciju u grupama. Evo kakav nas rasplet ceka u grupama K i L:
 

Grupa K: U sjajnoj atmosferi reprezentacija Bosne i Hercegovine uspela je da dobije favorizovanu Francusku. Na krilima Jusufa Nurkica (koji nije mogao da igra u finisu meca zbog pete licne greske) i nakon dva produzetka upisana je veoma znacajna pobeda. Francuskoj ovaj mec rezultatski i ne znaci mnogo, ali ostaje da se zapitaju zasto njihove nove generacije ne mogu kvalitetom da zamene brojne asove kojima se primakao kraj karijere.

Madjarska je napravila vazan brejk u gostima protiv indisponirane Ceske, dok je Litvanija ocekivano savladala Crnu Goru.

 

U ovoj grupi dve selekcije (Litvanija i Francuska) su skoro sigurno vec na SP, pa ce za to trece mesto da se bore sve cetiri preostale reprezentacije. Bonus pobede su u gostima i protiv dve najbolje ekipe. Stanje je sledece:

 

Crna Gora (5-3): Docekuju jos Cesku i gostuju Ceskoj i BiH (+ Litvanija kod kuce) - objektivno 6-4

BiH (4-4): Docekuju Crnu Goru i Madjarsku, sa te dve pobede su na 6-4

Madjarska (4-4): Docekuju BiH i Cesku, sa te dve pobede su na 6-4

Ceska (3-5): Docekuju CG, gostuju istoj ekipi i Madjarskoj - dakle, 4-6.

 

Ovde je CG u prednosti zbog dosta bolje kos - razlike sto znaci da ce BiH i Madjarskoj trebati jos jedan brejk.

 

Grupa L: Izostanak Rusije otvorio je vrata autsajderima u trci za istorijskim plasmanom na SP. Spanija je nakon pocetnog kasljucanja (6:20!) lagano savladala otpisanu Holandiju, Italija je ocekivano dobila na svom terenu Gruziju, a jos jednu veliku pobedu ostvario je Island u produzetku protiv Ukrajine - 91:88. U ovoj kampanji Islandjani su imali dosta srece, a i celicne nerve, jer su na svom terenu uspevali da dobiju Italiju sa +2 (nakon dva produzetka!), Holandiju sa +1 i sad Ukrajinu. U svim tim mecevima ucenici Craiga Pedersena su lose pocinjali meceve, dolazili na +10, da bi morali da cupaju svaku pobedu. Impresivan niz, ali trebace im jos jedna pobeda - na svom terenu protiv Gruzije.

 

Ovde je stvar jasna - Spanija i Italija su vec na SP, za trece mesto se bore Island (4-2), Gruzija (3-3) i Ukrajina (1-5). Gruzija ima bonus pobedu protiv Spanije, Island protiv Italije, Ukrajina nema bonus pobedu.

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, goldberg said:

Crna Gora (5-3): Docekuju jos Cesku i gostuju Ceskoj i BiH (+ Litvanija kod kuce) - objektivno 6-4

BiH (4-4): Docekuju Crnu Goru i Madjarsku, sa te dve pobede su na 6-4

Nikako ne bih unaprijed Crnoj Gori upisivao pobjedu protiv Češke u prozorima.

Mada je i BiH bez Nurkića i Muse stvarno reprezentacija u rangu Malte i Luksemburga.

Biće to glorious cripple fight u prozorima.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Beonegro said:

Nikako ne bih unaprijed Crnoj Gori upisivao pobjedu protiv Češke u prozorima.

Mada je i BiH bez Nurkića i Muse stvarno reprezentacija u rangu Malte i Luksemburga.

Biće to glorious cripple fight u prozorima.

 

Dobra je CG, imaju uigran tim i igraca na poziciji stranca - Perry, Popovic, Ivanovic, Mihailovic u bekovskoj liniji, Dubljevic, Radovic i Nikolic pod kosem. Ceska ce igrati bez Veselog, to je realno teska situacija za njih.

BiH je vec dobila Cesku bez tih igraca na svom terenu, nisu oni toliko losi.

Link to comment
Share on other sites

Luka je i dalje klinac koji nema plan B kad mu dođe dan da mu ne polazi baš sve za rukom, i u takvim situacijama je baš toksičan. 

Sekulić je ipak amater, ova ekipa Slovenije mora da se nosi sa Njemačkom i kada Dončić nije na 100%. Doduše još jedna otežavajuća okolnost za Sloveniju je što je i Čančar (koji je njima praktično jedina opcija na 4, Murić nema ni kvalitet ni gabarit da bude ikakav faktor protiv većine protivnika) odigrao daleko ispod svog prosjeka.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...