Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

9 minutes ago, uini said:

ovo je bila najjaca tekma svih vremena, i shit you not.

...

btw, ovde na thumbnailu pise:

batum trice ceo turnir - 17%

batum danas - 71% :lol_2:

Ja bih pre allin na OI RIO SF protiv Australaca.

Ima tu Jos kandidata. 1/8 i 1/4 protiv Grka tj Brazila '14 su epske tekme, vrhunski odigrane. A i kontekst je tu: lakše bilo, psihološki , odigrati dobro protiv Francuza- ušao si u ritam sa dobrim tekmama + stigao si u semiš (nisi fulao rezultatom) + nisi favorit.

 

Sve drugačije pred dve pomenute tekme, gde si gubio i loše igrao u grupi a čeka te tim bez poraza u tom trenutku ( Grčka) , smeši ti se ispadanje u 1/8 što je ipak loš rezultat čak i za onaj tim od koga se nije očekivalo mnogo.

Edited by Kenozoik
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kenozoik said:

 

 

 

Vrtim ovu tekmu sad da nađem par naših napada, bukvalno joj se vraćam svaki put kad ispadnemo u nokaut fazi.

 

 

12:08

15:00

16:31

17:55

19:13

27:58

 

I tako dalje, i tako bliže. Teova i Jovketova magija, Krle Bog košarke, prajm Pefi, Raduljica i Beli kao proper košarkaši... Toliko mi svi fale. Mi smo u svakom trenutku imali po 3 i više kreatora i(li) igrača s takvim sposobnostima na terenu (Teo, Jovke/Pefi + Bogdan + Beli). 

Link to comment
Share on other sites

Full Team USA roster:

 

Guards: Jalen Brunson, Anthony Edwards, Tyrese Haliburton, Austin Reaves

 

Forwards: Paolo Banchero, Mikal Bridges, Josh Hart, Brandon Ingram, Jaren Jackson Jr., Cam Johnson

 

Centers: Walker Kessler, Bobby Portis

Edited by Miki28
typo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam Francuska - Španija U19...
Celu tekmu vode Francuzi...imaju duplo jači procenat za tri: i to 50 posto.
Španci stisnuli odbranu i na 14 sekundi do kraja neki Rodrigez pogadja iz debalansa za izjednačenje...

Produžetak ne moram da gledam...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Miki28 said:

Full Team USA roster:

 

Guards: Jalen Brunson, Anthony Edwards, Tyrese Haliburton, Austin Reaves

 

Forwards: Paolo Banchero, Mikal Bridges, Josh Hart, Brandon Ingram, Jaren Jackson Jr., Cam Johnson

 

Centers: Walker Kessler, Bobby Portis

 

 

Mislim da sad i definitivno može da se kaže - ekipa u rangu one sa prošlog SP, nijansa gore ili dole.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ekipa USA kao crtana za ispadanje u nekom cetvrtfinalu/ eventualno polufinalu.  

 

Niti jedan igrac sa FIBA iskustvom, plus premladi i bez jasno definisanog vodje i veteranskog uticaja.   

 

Mislim da bi imali problem da rutiniraju i tier 2 reprezentacije(Nemacka, Italija, Litvnanija etc). Plus bi trebao da im bude jak strucni stab, ali ne znam koliko ce da imaju vremena da implementiraju svoje zamisli.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MrTripleDouble said:

Ekipa USA kao crtana za ispadanje u nekom cetvrtfinalu/ eventualno polufinalu.  

 

Niti jedan igrac sa FIBA iskustvom, plus premladi i bez jasno definisanog vodje i veteranskog uticaja.   

 

Mislim da bi imali problem da rutiniraju i tier 2 reprezentacije(Nemacka, Italija, Litvnanija etc). Plus bi trebao da im bude jak strucni stab, ali ne znam koliko ce da imaju vremena da implementiraju svoje zamisli.

Nisam siguran da je kompletna Njemačka tier 2...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Manu said:

 

 

Mislim da sad i definitivno može da se kaže - ekipa u rangu one sa prošlog SP, nijansa gore ili dole.

Meni je ovo bas smislen sastav ali dosta ce zavisi od uloga koje im podijele i da li ce igraci sprovesti te zamisli.

 

Ovako na papiru Brunson, Edwards, Ingram i Mikal bi trebali biti te vodje. Edwards je X faktor. Mislim da ce Ingram imati brutalno SP

Naravno ne treba zanemaritu tu i Reavsa baju😀 samo Lord da ne vidi🤣

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, McLeod said:

Kompletna Nemacka je verovatno trenutno najjaca evropska reprezentacija. I to niko ni blizu, osim nas kompletnih.

 

uff hot tejk.

dobri su, bili su dobri i na evropskom ali meni ni tada nisu bili nesto izuzetni, tj nije me iznenadilo kada su ih spanci izbacili

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Комплетни смо најјачи сигурно мада не знам кад се то десило стварно.

2015 фалио је Боби

2016 фалили су Бјелица и Боби

2017 фалили су сви осим Неше Илића

2019 фалили су Теодосић, Калинић и Недовић

2022 фалио је Богдановић

Не могу да се сетим да ли нам је неко фалио 2014?

Edited by Bogoljub Gagic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

Комплетни смо најјачи сигурно мада не знам кад се то десило стварно.

2015 фалио је Боби

2016 фалили су Бјелица и Боби

2017 фалили су сви осим Неше Илића

2019 фалили су Теодосић, Калинић и Недовић

2021 фалио је Богдановић

Не могу да се сетим да ли нам је неко фалио 2014?

 

Ja sam mislila da smo i 2016. bili kompletni, ali očigledno sam se prevarila. 2014. bi trebalo da jesmo bili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Danas je fensi reci da car nije go tj. da americka repstacija nije krs.

 

Jer onda ispada da se bas razumes u kosarku jer kao samo kezualci misle da je ovo krs sastav, a ti se razumes bas bas i poznajes i kapiras da je ovo bas dobar sastav.

 

Realnost je da normalno da je svaki sastav sa 12 NBA igraca dobar, ali isto tako da je krsina za njihove uslove jer nema tu nikog da se plasis i da mozes da samo da sedis i places i gledas kako te trpa, kao Durent nekada npr.

 

Tako da, najjace da ce Amerikanci da posalju tim sastavljen samo od njihovih igraca koji igraju po africkim ligama.

 

Odnosno, ne treba se ustrucivati i reci da je ovo krs americki sastav i treba se radovati zbog toga jer otvara sansa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, uini said:

 

uff hot tejk.

dobri su, bili su dobri i na evropskom ali meni ni tada nisu bili nesto izuzetni, tj nije me iznenadilo kada su ih spanci izbacili

S tim sto im je tamo falilo tipa 5 igraca.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

S tim sto im je tamo falilo tipa 5 igraca.

 

možda tripujem ali mislim da im je od najbitnijih falio maxi kleber, i onaj buraz-centar wagner.

dobri su oni ali ne verujem da podižu plafon do prvog favorita

 

ovde su ljudi u fazonu, ameri ispadaju u četvrt finalu, ne mogu dovoljno da naglasim koje su to igračke veličine u odnosu na ove jako dobre švabe

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, DameTime said:

 

Ja sam mislila da smo i 2016. bili kompletni, ali očigledno sam se prevarila. 2014. bi trebalo da jesmo bili.

 

Zavisi šta se smatra "kompletnim". Te godine Saleta je odjavilo tipa 20 igrača. Karakterističan je bio Novica, koji je baš onako šabanski odjavio. 

Nedović sa diskutabilnom povredom. Pa Bobi..

Toliko je odjava bilo da je moralo Raška da se skida sa zidanja kuće. 

Čak je i Bogdan bio u fazonu u početku da ne igra.. 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kenozoik said:

Zavisi šta se smatra "kompletnim". Te godine Saleta je odjavilo tipa 20 igrača. Karakterističan je bio Novica, koji je baš onako šabanski odjavio. 

Nedović sa diskutabilnom povredom. Pa Bobi..

Toliko je odjava bilo da je moralo Raška da se skida sa zidanja kuće. 

Čak je i Bogdan bio u fazonu u početku da ne igra.. 

 

Pa to je pitanje, ali kapiram da kompletnim smatramo ako su svi najbolji igrači u tom trenutku (tzv. A selekcija) dostupni i da su se odazvali selektoru. Sećam se toga sa Raškom 😄 a ostalo sam očigledno potisnula.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Pa to je pitanje, ali kapiram da kompletnim smatramo ako su svi najbolji igrači u tom trenutku (tzv. A selekcija) dostupni i da su se odazvali selektoru. Sećam se toga sa Raškom 😄 a ostalo sam očigledno potisnula.

 

Pa,da. Te godine je stvoreno jezgro 6-7-8 igrača koji su bili nezaobilazni kasnije.

Teo, Bogdan, Bjelica, Kalina, Pefi, Raduljica, Krle, Jović, Birča i Štime 🙂

 

A do tada imali smo od etabliranih repstativaca Tea, Krleta i Bjelicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...