Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

1 minute ago, Holivud said:

 

 

CD je igrala EL tako što ih je dobia u semis aba trojkom Smita.

 

Zvezda je išla u EL kao prva u reg. delu pošto  je Cibona odustala.

 

Ali u njihovoj glavi oni su pokradeni.

 

 

Naravno da su pokradeni.

 

A tek sad su prvi put dobili da igraju evropsko takmičenje nezasluženo.

 

Jer pamćenje ne doseže do prošle sezone i sedmog mesta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Holivud said:

 

 

CD je igrala EL tako što ih je dobia u semis aba trojkom Smita.

 

Zvezda je išla u EL kao prva u reg. delu pošto  je Cibona odustala.

 

Ali u njihovoj glavi oni su pokradeni.

 

Upravo..

2 minutes ago, Cooper said:

Pa i mi smo sad u EL zbog izbacivanja Rusa.

Sto bi rekli klinci, lmao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quentin said:

Čini mi se da Čović baš na ovo puca. Dopušta ove high profile odlaske i paniku među navijačima da bi provocirao AV da reaguje sa kintom što prije. Nisam siguran da će na dobro izaći po nas.

 

To je moglo prosle godine, sad kad su izbori zavrseni nema nikakvu poentu.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Sezona Alimpijevica je bila neuspeh samo zbog te mantre da je katastrofa ako se ne osvoji aba i da to znaci gasenje kluba, svetski rat, tornado i sve u ku*ac.

 

Da nije takvo razmisljanje ta sezona bi bila prilicno ok.

 

Mene je tu najvise nervirao Pero Antic jer je dosao da odigra Micov sezonu a mi ipak nismo bili bez ambicije.

 

Daleko od toga da je Pero bio u Micov modu te sezone, bar ne u jesenjem delu kad su nas on i Milko vukli.

Alimpija su progutali iskusni igraci, ne iz neke zle namere vec prosto Dule nije bio u stanju da ih kontrolise, jbg desava se.

Kasnije je usledio totalni raspad, Dule za razliku od Tomica nije hteo da prizna gresku i podnese ostavku sto je rezultovalo tihom bojkotu iskusnih igraca koji su ga na finjaka kulirali.

To moze da se zameri Anticu, ali stav sa kojim je dosao i igrao prvi deo sezone, kvalitet koji je doneo, pa cak i onu jednu trojku protiv reala i trpanje Partizana u derbiju ne mozemo da mu osporimo.

 

Ali eto odomacio se taj neki stav da je on lelemudio, sto je samo donekle tacno a kao i sve kod nas imalo je svoj uzrok i posledice.

I jos jedna razlika, Micov i Misko su Buducnost odrali, kod nas je Pero igrao za simbolicnu kintu dok je ostatak placao Fener.

Link to comment
Share on other sites

I vi ste proslai taj put za WC 2013.

Cibona je vratila svoje mesto, EL je imala WC i vi ste ga dobili.

Kako, to vi znate bolje.

I nije 3 miliona.

 

Nego,  koje je mesto bila Zvezda u sezoni 2011/12 i na osnovu cega je igrala EC sezone 2012/13?

Ja mislim da je bila ispod 7. mesta.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Јуниор је, ако се не варам, као свежа крв, ускочио пред крај уместо Ениса.

 

На крају је тај Лесоров зицер одредио ту сезону. Било је ту готивних глава типа Рочестија, али на крају се памти неуспех.

Pa neuspeh je zbog percepcije javnosti koja ne pristaje na rebuilding, verujem da je zato i @Edward Louis Severson III pitao da li bi pristali na tu opciju 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pa neuspeh je zbog percepcije javnosti koja ne pristaje na rebuilding, verujem da je zato i @Edward Louis Severson III pitao da li bi pristali na tu opciju 

 

Сада кад је понајвише заслугом обожаваоца Бодлера и колекционара уметности мржња подгрејана до усијања, не верујем да би ико на то пристао. Још ако додамо све ово што се сада ради, не верујем да је ико спреман да се мирно повуче и гледа како се комшилук букари и буса као својевремено док смо немоћни да одговоримо на терену. Мислим да је сад већина у фазону "борба до последњег, па ком опанци том и Џери" кад је већ таква ситуација. Ако ништа, надам се да ће цела ова ситуација мало пробудити инат у онима који остају (а и онима који дођу) да макар отежамо ситуацију највећем Србину колико је год могуће.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Od prvog odigranog posleratnog prvenstva pa sve do danas, Košarkaški klub Crvena zvezda najtrofejniji je srpski klub po osvojenim nacionalnim šampionatima ukupno 63 godine.

 

Po nekima to predstavlja pravu, iskonsku i nepatvorenu dominaciju, a za moju malenkost pre svega znači da su naše dede i očevi koji su navjali za Zvezdu, kao i mi i naša deca, svi zajedno osetili u nekim periodima kako je navijati za najtrofejniji košarkaški kolektiv, bez obzira ko je bio na vlasti, kakva je bila politika, a kakva ekonomija.

 

Čitave generacije gledale su ravno u oči toj istini i i u prvim posleratnim godinama, i kad je čovek otišao u svemir, i tokom Hladnog rata i raspada Sovjetskog Saveza, i uz tehnološku revoluciju koja nam je donela, satelite, internet, mobilne telefone... I dok smo živeli u FNR Jugoslaviji, i u SFR Jugslaviji, i u SR Jugoslavji, i u SCG, i u Srbiji... I u komunističkom sistemu, i u demokratskom društvu... I ma šta da se dešavalo oko nas, sa generacije na generaciju prenosio se taj pobednički mentalitet kao što se prenosi i osećaj pripadnosti, a to svakako ne može da poremeti ničiji dolazak u naš klub niti nečiji odlazak iz našeg kluba.

 

Jednostavno, navijamo za klub za koji dokazano znamo da je najbolji i kad osvaja trofeje i kad ih ne osvaja... Pa neka bude kako bude...

 

A biće onako kako je oduvek bilo. Kad-tad.  

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Neka nam bude satisfakcija da smo jebali jako 1 državni projekat i da bol u guzi koji je to izazvalo neće nestati kod sujetne ništarije makar nam udelio 0 dinara državnih para ove sezone.

 

Pomislite na količinu patnje dotičnog dok je gledao raskantavanje skupo plaćenih naprdnjačkih laureata i osmeh će vam doći na usne sam od sebe.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...