Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

5 minutes ago, nunilo said:

Coki na K1 kaze da Lorenco nije ni u prici nigde.

Ja nisam u Plavisc/Kuzmanovic taboru sto se njega tice, ali nisam ni previse tuzan ako ne dodje.

 

Sta je bitnije je kakva je nasa prica uopste? Ovo sa Radonjicem me vec malo uznemirava (i nervira), a ni ev. Kalinicev odlazak mi ne bi dao utisak da smo spremni da napravimo iskorak (iz kojih vec razloga) i/ili da pratimo komsije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odgledao, u principu jedan klasican Cokijev intervju, vise pljuvanja nego neka "korisna" informacija.

 

Sazeto, obavio razgovor sa Radonjom ali nije sa sobom 😃., kaze da je u dilemi da li da ostane a ako ostane da se napadne euroliga ali para nema ... i da je ovo do sada najteza sezona ....

Edited by nunilo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fradler said:

Na stranu sto je Djenka mega car i uvek ga je lepo videti u Beogradu, ovo je cista budalastina. FMP vec ima dva americka kombo beka + Radonjica i Vujicica, a Djenka sigurno ne igra za ispod 150k. Cak i ako njihov budzet ne utice na nas, u sta sumnjam, mogao se taj novac pametnije iskoristiti. 

 

Jedino ima smisla ako je ideja da probaju da ga vrate u zivot, pa u nekom trenutku posalju kod nas, ali to je tek posebna ludost...

 

Frazier je čisti plej, dok je Nevels bek koji više vu če ka 3, nego ka 1.

 

Ovo drugo se sigurno neče desiti.

 

Ideja sa Djenkom u FMP je verovatno da bude lider svlačionice, a pogotovo da pomogne Frazieru (i možda još nekom) mladom amerikancu da se štopre prilagode na situaciju u evropskom basketu/Srbiji. Da ne pričamo o tome da on još uvek može da bude jako dobro pojačanje za ABA/FIBA LS timove.

 

7 hours ago, Markoss said:

 

Radonjic moze u Dinamik, a Vujicic u Beovuk, posto su otprilike tu negde po kvalitetu, a uz to su i plejevi. Uz to FMP ima jednog stranca, jer su Nevels i Dzons bivsi, i taj stranac je plej.

 

Djenka je bek, beka nemaju, ne vidim zbog cega je los potpis. Bilo bi super da tu negde iza ugla vreba Guduric neki iz juniora, ali je realnije da bi tu poziciju popunili Dusanom Kutlesicem. 

 

Nevelsa nisu uspela da zadrže? Znam da su pričali da postoji velika želja da on ostane

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

Bice ovo dugo, nervozno leto...

 

Biće sigurno. Prvao da osiguramo Ilića jer on je nešto najbolje što se iz regiona može pokupiti a da je mlado.

 

Posle probati zadržati Kalinu, jer bez njega će to biti dodatnih potreba za pojačanjima, Kalina krpi više mesta.

 

Svakako nam treba bar još bek šuter čak i ako Holins ostane. I naravno centri.

 

Podosta je rupa, još ako ode Kalinić to je ceo remont.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, berti said:

Upravo to! Gundjao ja o tome kao papagaj onomad, ali se objasnjavalo kako njihovo ucesce u EL nema stete po nas, kako ce nas stimulisati da i mi budemo bolji.

Tako cemo mi da ponudimo Lorencu 700000, a oni ce 1100000. Ima u nasem kraju ona "brat za brata, sirenje za pare".

Na ovo što su @uini i @Kooineeperk već odgovorili bih dodao da na kraju nisu pare nužno presudne za trofeje, inače bi se titule dodeljivale unapred, pre sezone, te ne bi moralo ništa da se igra. 

Da, može da nas stimuliše da budemo bolji u smislu da bolje svoj posao radi deo uprave koji se bavi finansijama ali pre svega i bitnije da bolje svoj posao radi skauting sekcija ili tačnije da je ozbiljno oformimo i zaposlimo. Tako bi KKP, ili neki evropski pijani milioner, preplaćivao nekog Lorenza a mi bi opet iskautirali i našli manje poznatog Lorenza.


Na stranu što je pitanje da li to rasipanje parama ima pokriće i kad će doći na naplatu. Pravili smo mi timove sa najtalentovanijim mladim srpskim igračima pa su nam stizali kasnije batovi od Štimaca, Kešelja, Šepe i sl…

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

I na kraju ce Vajt da ostane... Pa pre bih Djenku gledao opet, Djenku koji natopi dres, ume da se iznervira, smeje, koji jedva stoji na nogama kad se zavrsi utakmica, nego mlitavog Vajta koji se sto godina oporavlja u svojoj glavi.

Ne znam dal smo gledali istog Djenku poslednji put kad je bio kod nas.

Jedino da preuzme ulogu LeBranka.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LightWeight said:

Ne znam dal smo gledali istog Djenku poslednji put kad je bio kod nas.

Jedino da preuzme ulogu LeBranka.

Ma jeste on bio vrlo los tada, ali barem od njega moze da se dobije borbenost i kada ima 50 godina. Vajt vazda kao neko mrtvo puvalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, berti said:

Hm, hm, hm. Panter je vece ime od Lorenca, pa ne verujem da nije bio trazena i roba i da sem KKP ga niko nije zeleo.

 

Uh, nisam siguran koliko je Panter veće ime od Brauna

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nunilo said:

Upravo, koliko citam izmedju redova kuka na to kako ce komsije imati masan budzet a mi cemo da krpimo.

Minimalmi budzet za EL je 7m. Tako da ta Ćokijeva kukanja po tv-u u ranu zoru ne uzimaj za ozbiljno. Verovatno pokusava da isplače još koji evro.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Samo za one koji imaju manje od 17 godina ( ako ih ima ovde) mogu da imam razumevanje za crne misli i kuknjavu kako se necemo ni sastaviti, i kako izbacuju rostere koji ni u aba 2 ne bi bili konkurentni.


Svake godine sve se isto radi od iste osobe, jedine godine kada smo stvarno bili u bezizlaznoj situaciji je bilo kada se raspala ona generacija, ali tada smo imali i mogucnost i to smo uradili pa je unovceno dosta igraca prodajom  plus Bolden.

Ove nemamo tu mogucnost jer nemamo koga za prodati osim Kalinica, tako da vi ostali nemojte za dzabe da mracite.

Kalina je ukupno odigrao dve sezone kod nas , i sa njim smo uzeli 6 trofeja, kako uzesmo ostale trofeje bez njega posto vidim da je ovde nezamenljiv i da sledi propast. 
Covic koristi svaku priliku da pljucnae malo,  sto oni toliko a nama isto toliko ali eto ja bih da imam malo vise jer znate nekada nije bilo jednako , a zasto sada mora ovako. Ako vec ne moze da izgura to sto trazi, pa neka se povuce, to je i rekao posle one rasprodaje da nikada vise sebe nece dovesti u poziciju da nema para da se izgura sezona. Taj pritisak da moramo uci u top 8 sa ovim sto realno mozemo da obezbedimo u principu i jeste SF.

Nista se nece desiti epohalno, samo se gura prica, mi smo uboga sirotinja i mi cemo da rudarimo i napravimo dobar tim, dok ce neko drugi dobiti sve na gotovo.
Za iskorak u El za kojim on kuka je potreban x 2 budzet od trenutnog, i to se nece desiti,niti cemo biti bez finansija, samo je stara mantra da cemo od ovoga sto budemo sastavili pokusati da ucinimo nemoguce, Nije da to kod komsiliuka nije prolazilo u onim godinama, pa se od 2 mil budzta odlazilo na f4 a mi ne mozemo sa silnim milionima ni u top 8. Niti su oni imali samo 2 miliona tada, niti i da dobijemo 20 miliona sa neba ne bi garantovalo top 8 i F4. 


sto se tice ZO  vec sam pisao da ima 5 do 6 klubova koji ce ga uzti pre nas i to ce verovatno biti Makabi, tako da IG stranice ponovo dominiraju, samo ne znam sto se svi pecaju na te vesti. 

 

  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2022 at 8:41 AM, NikadProtivKaline said:

jovic, dzoni, markovic

holins, dobric

lazarevic, lazic

taylor smith, davidovac

luka, kuz, petrusev,pavicevic

 

gotovo je ovo

 

45 minutes ago, NikadProtivKaline said:

update

Kakav ti je ovo sastav koji se bori za cetvrtfinale EK?Zelje ili info?Pavicevic je treci centar ali maksimalno,jos jedna zamena i igrac koji je daleko od EL a tim nam je pun takvih,maltene imamo dva igraca koji ne pripadaju ovom opisu.Kad cemo da imamo prvu opciju a ne tri zamene,ne daj Boze dva korisna na istoj poziciji.Kuz i Pavicevic u istom sastavu pa jos Luka prvi centar?Ti si to nesto pobrkao,ovo bi bilo nadrealno.Doduse cim Radonja jos ne potpisuje vidim koliko je sati.

55 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Vajt ako prodje cele prirpeme bez problema, to je duplo bolji igrač.

 

Setite se kako je igrao pre povrede, čak i na toj utakmicu gde ga je onaj tenkre povredio O karao ga moj po sred cela.

Duplo od nula je opet nula ili je matematika u kosarci malo drugacija?

I cega da se setimo pre povrede?Jedne ipo utakmice koje su bile prijateljske?

Ne kazem da ne bi bio bolji,ali ni to 99% sigurno nece biti dovoljno  da ga drzimo kao stranca.

4 minutes ago, LightWeight said:

Minimalmi budzet za EL je 7m. Tako da ta Ćokijeva kukanja po tv-u u ranu zoru ne uzimaj za ozbiljno. Verovatno pokusava da isplače još koji evro.

Neverovatan nacin razmisljanja.

Kakve veze ima konkretna cifra ako nam je odnos sa konkurencijom ocajan?Od 18 EL klubova samo Albini igraci dobijaju manje od nasih i to zbog poreza, budzet nam je verovatno najmanji.Bice i u ABA dosta jacih buzdeta/buzdet od nas,ima i EK timova sa jacim buzdetom...

Ajde malo prvo logike pa tek onda da se potrci da se izgovori "Coki" i da se prizivaju kukanja i ostalo.Sta treba da radimo kad smo igrali EL sa centrima Kuz,Luka, da kazemo super nam je?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...