Jump to content

FK Radnički Niš 2022/23


Constantin

Recommended Posts

Kao da u Srbiji ima neki stadion koji ispunjava evropske uslove pa sad svi u čudu kakav je niški Čair. Ako izuzmemo stadion TSC sve ostalo je ruina i ne bi se trebalo igrati evropski fudbal na tim stadionima.

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, osećam se kao da mi je ispala Zvezda ili Napredak, jer stvarno sam se nadao da Radnički ove sezone može da napravi taj iskorak u Evropi i bude taj treći klub, koji će doći makar do playoffa.

 

Ne, ne osećam se tako zbog novog šamara srpskom fudbalu, već jednostavno ne mogu da verujem da u Nišu ne može da sednu u neku kafanu Bina, Maza, Piksi, Rambo ... i ostale legende kluba i dogovore se i postave klub na noge, već moraju večito neki matroazi iz neke pripizdine, koji u životu nisu šutnuli ništa sem puvalo kad pastrme.

 

Stvarno je bilo ponižavajuće gledati Diku i Piksija između dva pijačna šibicara, koja bi da ne žive u državi gde mraš da pojedeš hiljadu sendviča da bi dovoljno zadrigo da dođeš na poziciju, koju zalaganjem i znanjem ne bi zaslužio ni za 1000 života.

 

Žao mi je Radničkog i svakog kluba, koji upropastiše sendvičarske brigade, a sa samo malo znanja, volje i entuzijazma mogli bi da imamo fudbal na respektabilnom nivou...

 

Meraklije, glavu gore!!! Svanuće, mora svanuti...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Kao da u Srbiji ima neki stadion koji ispunjava evropske stadione pa sad svi u čudu kakav je niški Čair. Ako izuzmemo stadion TSC sve ostalo je ruina i ne bi se trebalo igrati evropski fudbal na tim stadionima.

Znam, ali ovo je ipak Niš, najveći centar južno od Beograda i uz Novi Sad najbitniji grad posle BG. Ajd što u Ivanjici ili Lučanima nije neki stadion, ali bar u ovim velikim gradovima bi bio red da na nešto liči.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KrX037 said:

 

Ne, ne osećam se tako zbog novog šamara srpskom fudbalu, već jednostavno ne mogu da verujem da u Nišu ne može da sednu u neku kafanu Bina, Maza, Piksi, Rambo ... i ostale legende kluba i dogovore se i postave klub na noge, već moraju večito neki matroazi iz neke pripizdine, koji u životu nisu šutnuli ništa sem puvalo kad pastrme.

 

Mogu ako se klub privatizuje. To važi i za Zvezdu. Niko nije lud da svoj novac baca u bunar bez dna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Radoznalko said:

Znam, ali ovo je ipak Niš, najveći centar južno od Beograda i uz Novi Sad najbitniji grad posle BG. Ajd što u Ivanjici ili Lučanima nije neki stadion, ali bar u ovim velikim gradovima bi bio red da na nešto liči.

Pri renoviranju hale i stadiona oprane su silne pare. Stadio nije zavrsen da bi se i dalje besomucno moglo krasti. Projekti, tenderi, izvodjaci... ma divota.

Cair postaje mini Maksimir. Rupa bez dna, ruglo i ruzno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, berti said:

Pri renoviranju hale i stadiona oprane su silne pare. Stadio nije zavrsen da bi se i dalje besomucno moglo krasti. Projekti, tenderi, izvodjaci... ma divota.

Cair postaje mini Maksimir. Rupa bez dna, ruglo i ruzno.

 

Inače, ta hala je trebala biti komplet nova ali se toliko kralo da je desetostruko premašen budžet stadiona pa se kompenziralo kroz lickanje raspale hale. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Radoznalko said:

Pa na dobrim stadionima nema problema sa električnom energijom. Još uvijek nisu restrikcije struje, tako da... Mislim, Niš sigurno zaslužuje bolji stadion, to i sam tvrdiš i ja se potpuno slažem.

Rekoh za struju, bio je udar groma....stadion treba da se vidi iznutra, e to je katastrofa, a reagovao sam zbog toga što mi se čini, da je konstatacija po inerciji.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Radoznalko said:

Znam, ali ovo je ipak Niš, najveći centar južno od Beograda i uz Novi Sad najbitniji grad posle BG. Ajd što u Ivanjici ili Lučanima nije neki stadion, ali bar u ovim velikim gradovima bi bio red da na nešto liči.

Da pratiš fudbal u Srbiji znao bi da jedino braća Tončev imaju klubove u Super ligi a nema ni jednog kluba ni u prvoj ligi Srbije niže od Kruševca. To sigurno nije zato što momci iz tih krajeva ne znaju da igraju fudbal. Setite se samo priče oko niškog aerodroma i sve je jasno. Zato danas Priština ima deset puta više putnika od Niša a bilo je obrnuto.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da se ne lažemo... svi znamo gde sve počinje i gde se završava.  Da ovi gore žele ( ili imaju interesa) "jake i stabilne" klubove u provinciji ulozili bi koji evro drzavnih para, kao sto jelte ulažu u Cz/Par, ili bi dozvolili nekom da ulozi, i obezbedili bi iste uslove za takmičenje za sve. Ali, ...

Edited by Tri Korne Penal
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko kukanja na prenos samo da bi gledali ovu blamazu.

 

Ne zna se sta je bilo gore, da li kvalitet igre ili disciplina kod igraca Radnickog. Oni opusteno dva puta dozvoljavaju bezopasnom rivalu da izjednaci u poslednjih trenucima iz dve duge lopte. :ajme:

Zapravo, svako ko je gledao prenos mogao je da se uveri u besmislenost srpskog fudbala - jedan od najuspesnijih i najvecih srpskih klubova je ispao od kluba sa Malte na ruini od stadiona. To samo govori da uzalud i 10 predstavnika u Evropi ako ce osam od tih deset klubova da budu neambiciozni amaterski klubovi koji nikoga ne interesuju i koji ce da ispadnu od prve prave prepreke. Evo, cemu uopste pratiti ko ce biti 3., a ko 5. u domacoj ligi? Tu niti ima kvaliteta, niti ce bilo ko od ta tri ostala kluba imati 1% sanse da odigraju bilo sta u Evropi. To je stalno tako, uz dve dobre kampanje Vojvodine (Bursa i Sampdorija), ovo ostalo je jad i cemer.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva uzasna utakamica, na kraju sam doslovce navijao da ispadnu, bukvalno su mu smucili fudbal, samaraju loptu, organizacije bez, a posebna prica je teren, izbledele stolice, trava , korov, strahota. I Toncev hoce u Evropu, ali bre, Evropa NECE tebe, shvati to. 

Mucna slika, mucna utakmica, sta bi im radili Austrijanci, bolje da ne razmislja o tome. Nazalost, Sivic je moguce promasaj, mozda ima ofanzivna shvataanja , ali defanzivna organizacija mu je NULA. 

Batak je za nega Colo Simeone u tom pogledu. 

Jebes fudbal gde stoper plivaju, padaju, lete, primas gol iz kontre u 94 min, a vodis, tako je bilo i sa Partizanom, tako i sada, preskace lopta nekog Jovicica, Gruzijac kao da je bio pijan, ma uzas. 

Gomila prosecnjaka natrpano u ovaj tim, jos prodali Mitrovica , a Marjanovic gde je? 

 

Svi nasi klubovi su paja patak klubovi, ne racunajuci dva vodeca kluba, sve osalo je miljama od nekog evropskog standarda, ali miljama i onda se neko cudi kad Zvezda zabije 5 golova Kolubari, a to je sve amatersko ljudi , kakav fudbal kakve gluposti. 

 

Radnicki mora na remont , mnogo je zalutalih u ovom timu, a Toncevu zakonom zabraniti da spominje Evropu, bruka na sta ti lici teren, BRUKA. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Svi nasi klubovi su paja patak klubovi, ne racunajuci dva vodeca kluba, sve osalo je miljama od nekog evropskog standarda, ali miljama i onda se neko cudi kad Zvezda zabije 5 golova Kolubari, a to je sve amatersko ljudi , kakav fudbal kakve gluposti. 

 

 

Radnicki mora na remont , mnogo je zalutalih u ovom timu, a Toncevu zakonom zabraniti da spominje Evropu, bruka na sta ti lici teren, BRUKA. 

 

Nadam se da sada shvatas zasto sam napisao da nasi klubovi ne mogu da se porede sa Osijekom i zasto je hrvatska liga bolja.

 

Nije ovde stvar u rezultatu, stvar je u nedostatku stvari bez koje ne moze da se igra fudbal, a to je novac. U Osijeku puno ulazu i puno se blamiraju, ali barem ulazu. Eno, Spartak je prosao pre 4-5 godina Spartu i posle sledeceg kola prodao glavnog igraca. Nije ovde poenta u gledanju nekih talenata koji su se eto skupili pa dobro igraju, ali su jeftini i odu prvom prilikom. Poenta je da se konacno pojavi klub koji ce lagano da iskesira par miliona i plati kvalitet, koji ce da plati da bi dobio rezultat. 

 

Mislim, taj Osijek, ta Rijeka, pa i neki drugi klubovi iz sezone u sezonu znaju da iznenade Dinamo. Mislis da bi Radnicki, Cukaricki, TSC prosli bez bar tri razlike za protivnika?

Link to comment
Share on other sites

Ne, hrvatska liga nije jaca od nase lige, to sto ulazu vise, tih par klubova , ne znaci da je liga jaca od nase. Radnicki sigurno bi igrao egal sa Osijekom, pa nije taj Osijek Real Madrid, o cemu pricamo wtf??? O timu koji je ispao od tima sa dna kazahtanske lige? I ovde se predstavlja da su Real za Radnicki. Neozbiljno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Ljubitelj baklave Pa nije ni LASK Real Madrid pa raznese Vojvodinu sa 6:1, toliko o jacini lige.

 

Radnicki na TM vredi oko 5,9 miliona evra, Osijek oko 36,9 miliona. To sto su klubovi iz HNL nespremni u julu ne znaci da su stalno losi, jer da jesu ne bi bili egal sa Dinamom koji postize rezultate u Evropi. Sa druge strane, svi klubovi u LLSL su bili na -30 u odnosu na jedan Partizan kog samaraju Flora i Anorthozis.

Link to comment
Share on other sites

TM je pouzdan koliko i hodanje po zici, ozbiljni novinari to ne uzimaju ni pod tackom razno kao neki argment. Mogu da ulazu koliko hoce, ulazu sigurno vise od mnogih iz ceske lige recimo, pa teorije nema da je hrvatska liga jaca od ceske lige, to sto recimo Banjik Ostrava ili Slovacko ne ulazu puno, ne znaci da su slabi, vec da rade na drugaaciji nacin, skautingom, radom sa mladjim kategorijma i slicno, a ubrzo ce i Osijek da se vrati tome, kad vidi da od tih ulaganja vajde nema, jer to nije odrzivo dugorocno. 

 

Primer u kosarci, turski timovi, ulazu brdo para, pa ih odelje Radonja i porodicni koncept, o tome govorim, ulaganje NE ZNACI i da je neka liga bolja, vec samo da imaju vise para, ali to nije dovoljno za uspeh, ponekad, mnogo faktora utice na uspeh. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, goldberg said:

@Ljubitelj baklave Pa nije ni LASK Real Madrid pa raznese Vojvodinu sa 6:1, toliko o jacini lige.

 

Radnicki na TM vredi oko 5,9 miliona evra, Osijek oko 36,9 miliona. To sto su klubovi iz HNL nespremni u julu ne znaci da su stalno losi, jer da jesu ne bi bili egal sa Dinamom koji postize rezultate u Evropi. Sa druge strane, svi klubovi u LLSL su bili na -30 u odnosu na jedan Partizan kog samaraju Flora i Anorthozis.

Ma fucka mi se za hrvatsku ligu, jadni su svakako, jos su jadniji u kosarci i to je njihov problem.

Osjek i Rijeka su se obrukali, obrukao se Radnicki i to su cinjenice.

Ovima smeta trava, stadion u Nisu,  a ne kapiraju da to nije stadion Radnickog, nego gradski stadion.

Ne kapiraju da drzavu, grad Nis ne zanima da ga renoviraju i urede, al upiru prstom i kazu ruina.

A zar nisu dve najvece ruine u Beogradu?

Na cijem travnjaku su nicale pecurke?

Svake god se sminkaju i Jna i Rajko, ulazu se pare da se ispune osnovni uslovi za Evropu.

Eto mi iz Nisa ne vidimo da je gradski stadion kurcina, pa treba da mi se iscudjavaju pojedinci ko da su odrasli na Santjago Bernabeu. Pa da pratite fudbal, znali bi da nije on takav od juce. 

Edited by Crni
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

TM je pouzdan koliko i hodanje po zici, ozbiljni novinari to ne uzimaju ni pod tackom razno kao neki argment. Mogu da ulazu koliko hoce, ulazu sigurno vise od mnogih iz ceske lige recimo, pa teorije nema da je hrvatska liga jaca od ceske lige, to sto recimo Banjik Ostrava ili Slovacko ne ulazu puno, ne znaci da su slabi, vec da rade na drugaaciji nacin, skautingom, radom sa mladjim kategorijma i slicno, a ubrzo ce i Osijek da se vrati tome, kad vidi da od tih ulaganja vajde nema, jer to nije odrzivo dugorocno. 

 

Primer u kosarci, turski timovi, ulazu brdo para, pa ih odelje Radonja i porodicni koncept, o tome govorim, ulaganje NE ZNACI i da je neka liga bolja, vec samo da imaju vise para, ali to nije dovoljno za uspeh, ponekad, mnogo faktora utice na uspeh. 

 

To sto Crvena zvezda odere Efes ili Fenerbahce ne znaci da ti turski klubovi nemaju mnogo jace ekipe.

 

Pritom, ovde ne pricamo o nekom konceptu tipa slab budzet ali jak skauting i sve ostalo, pricamo o Radnickom koji je truba od ekipe i Osijeku koji je vec pet sezona stalno u TOP 3 HNL. Mislim, ako cemo samo po tome da sudimo, onda bi Sparta iz Praga bila u donjoj polovini tabele u JSL - rec je o klubu koji je ispadao od Spartaka i Partizana.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...