Jump to content

VN Monaka 27-29.05 2022


Recommended Posts

spacer.png

Pozdrav drugari obožavaoci najbitnije sporedne stvari na svetu. Ne, nije u pitanju fudbal... FORMULA 1 je u pitanju. Najglamurozniji, najfascinantniji cirkus koji je ikada hodao ovom planetom.

 

Moja prva tema na ovom pdf-u i odmah muško - kakva čast! Najpoznatija i najprestižnija trka kalendara - Velika nagrada Monaka.

 

Nakon izuzetno uzbudljive i prevrtljive trke u Španiji, nakon srceparajućeg završetka trke za, do tada, lidera šampiionata, put nas vodi u Monako, rodno mesto Šarla Leklera. Čovek koji je do sada nebrojano puta potvrdio da je šampionski potencijal nije imao previše sreće na istorijskoj stazi u Monte Karlu.

 

Prošle godine videli smo jedan od najbizarnijih trenutaka u istoriji kvalifikacija za jedan GP: Upravo Lekler osigurao je pol poziciju ali se u zadnjem pokušaju da popravi vreme zakucao u zid, izazvao crvenu zastavu na stazi i prekid kvalifikacija. Ovaj "sreća u nesreći" trenutak, nažalost, nije imao srećan kraj jer se Čarli nepuna 24h kasnije povukao iz trke jer tim nije stigao da osposobi njegov bolid za nastup.

 

Legendarna staza od 19 krivina, od kojih su neke upisane zlatnim slovima u istorijat najbržeg cirkusa, nesumnjivo će nam doneti žestoku borbu za pol poziciju, s obzirom da se i kroz istoriju pokazao da onaj ko najbolje krene u trku obično bude i pobednik iste. Preticanje će biti jako teško, posebno sada sa novim gabaritima vozila.

 

Pireli je za ovu stazu pripremio tri komponente pneumatika. C3. C4, C5. Logično, voziće se na najmekšijim dostupnim opcijama.

spacer.png

 

Satnicu vikenda možete pogledati ovde.

 

Što se mojih ličnih želja tiče, nadam se da će mi se ostvariti da gledam tri konkurentna tima u borbi za najviši plasman. Mercedes je pokazao dramatičan napredak u prošloj trci, te ćemo verovatno dobiti još faktora kod određivanja pobednika trka.

 

Šta reći, vikend koji sadrži veliku nagradu Monaka, vikend koji nosi sa sobom veliku nagradu Indijanapolisa 500 milja, na poznatom brickyardu... uživanje za sve ljubitelje "open wheel" trkanja.

 

GENTLEMEN, START YOUR ENGINES!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

FP1:

 

FTxEZauWYAARMq6.jpg

 

SAI imao ljubicaste sektore u poslednjem pokusaju ali su ga izblokirali kod bazena pa je odustao od pokusaja.

Botasu crk'o menjac.

 

Mercedesi nakon dobrog izdanja u Spaniji ponovo poskakuju nekontrolisano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velika količina izletanja, srećom u krivini 1 gde ipak ima prostora za manevar.

 

Mercedesi nakon dva koraka napred u Španiji deluju kao da su otišli 3 nazad.

 

 

On 5/26/2022 at 12:12 PM, Jurgen said:

@Edward Louis Severson III Mislim da postoje velike sanse da ti se ostvari zelja za tri tima u borbi, ali da taj treci tim nece biti Mercedes vec Alfa Romeo Valterija Botasa.

 

Teško. Bottas po meni nije šampionski kalibar.

 

Russell jeste.

 

Ali brine sad ova forma u Monaku.

Link to comment
Share on other sites

Bravo Lekler.

 

Ovogodišnji Monako me podseća na trke SETRA autobusa.

 

Sirene sa jahti koje proslavljaju pol poziciju Leklera - priceless.

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Samo komentator sk nije video jasno izletanje pereza iza leklera.

 

Komentator SK je po znanju o F1 daleko, daleko iza pojedinih članova ovog foruma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DASUBO said:

Bravo Lekler.

 

Ovogodišnji Monako me podseća na trke SETRA autobusa.

 

Sirene sa jahti koje proslavljaju pol poziciju Leklera - priceless.

 

Komentator SK je po znanju o F1 daleko, daleko iza pojedinih članova ovog foruma.

Tek ćeš videti koliko tup može biti komentator ako budeš gledao indy 500 na areni sutra.

 

Čovek ne zna ni kako koji bolid izgleda ni koji je vozač.

 

Kao da onako...povremeno isprati.

 

Užas.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Alex_Serbia said:

Sta se desava sa Ricom...najharizmaticniji vozac F1, ali kao da je skroz izgubio glad za trkanjem...

 

Jbt razlika izmedju njega i Landa je bukvalno nepristojna.

Verstapenizovao ga Noris.

Link to comment
Share on other sites

Ja kada sam pricao da Ric nije nista posebno i da je lako ustipnuti dobar rezultat u sasvim dobrom autu, drugo je biti na vrhu i biti bolji od auta, svi pricali kako je on buduci sampion.

Imao je “srece” da utrci kada je Seb imao losu godinu, isto kao i Rusel sada sa Hamiltonom. Vec vidim isti patern komentara. Promena pravila, posle nekoliko vezanih uspesnih sezona sa borbom za vrh, pa kada to ocigledno nije vise moguce, razocarenje “prve violine” i tu novi timski zaradi poene……. Na osnovu toga se Ric lepo se prodao 1 put, pa mu je “losa forma” Renoa isla na ruku i prebacio svu krivicu na tim, pa je dosao u Meklaren e sada dosao krcmar i isporucio racun. Za Rasela cemo videti.

Na stranu sto navijaci gledaju ko im je simpatican, ne znam sta je iko video specijalno u njemu. Kazem specijalno, kao buduci sampion, ne kao sasvim dobar F1 vozac.

Inace sam se oladio danas u q1 sa onom crvenom zastavom. Masu, crvena, prekid odmah, bez zute, bez SC i prebaciju kadar sa jednog redara na drugog i prolazi vreme a nema snimka sta se desilo………svi znamo kada to rade. Kada je nesto sto ne treba prikazati………sreca pa je bila lazna uzbuna………Sta se to desilo i dalje mi nije najjasnije.


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rikardo je lagano pobedio u Renou i Hulka i Okona. Okon koji je trenutno bolji od (matorog) Alonsa a Hulk koji je brz bio generalno ali mu fale muda. Nisu njih dvojica ne znam kakva klasa ali on ih je obojicu razmontirao, naročito Okona. Možda Rikardo nije nivo vozača za titulu ali je očigledno već sezonu i po daleko od vozača koji je bio do jako skoro

Link to comment
Share on other sites

Ja kada sam pricao da Ric nije nista posebno i da je lako ustipnuti dobar rezultat u sasvim dobrom autu, drugo je biti na vrhu i biti bolji od auta, svi pricali kako je on buduci sampion.

Imao je “srece” da utrci kada je Seb imao losu godinu, isto kao i Rusel sada sa Hamiltonom. Vec vidim isti patern komentara. Promena pravila, posle nekoliko vezanih uspesnih sezona sa borbom za vrh, pa kada to ocigledno nije vise moguce, razocarenje “prve violine” i tu novi timski zaradi poene……. Na osnovu toga se Ric lepo se prodao 1 put, pa mu je “losa forma” Renoa isla na ruku i prebacio svu krivicu na tim, pa je dosao u Meklaren e sada dosao krcmar i isporucio racun. Za Rasela cemo videti.

Na stranu sto navijaci gledaju ko im je simpatican, ne znam sta je iko video specijalno u njemu. Kazem specijalno, kao buduci sampion, ne kao sasvim dobar F1 vozac.

Inace sam se oladio danas u q1 sa onom crvenom zastavom. Masu, crvena, prekid odmah, bez zute, bez SC i prebaciju kadar sa jednog redara na drugog i prolazi vreme a nema snimka sta se desilo………svi znamo kada to rade. Kada je nesto sto ne treba prikazati………sreca pa je bila lazna uzbuna………Sta se to desilo i dalje mi nije najjasnije.


Sent from my iPad using Tapatalk
Tsunoda je zveknuo unutrašnjim točkom u levi zid ("špic" zida) posle tunela, u šikani i ostadoše delovi felne i zida na stazi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...