Jump to content

VN Monaka 27-29.05 2022


Recommended Posts

Mene i dalje fascinira suluda taktika vodecih timova u kvalifikacijama i trosenje guma po svaku cenu.

Prema zvanicnom sajtu niko od prvih 10 nema set novih mekih guma, a Vettel jedini u karavanu nema nijedan set novih bilo koje tvrdoce. I ako je vecina morala (a realno nije) da potrosi sve meke koje je imala da bi osigurala prolaz u Q3, vodeca dva tima  (Ferari i Red Bull) to svakako nisu i komotno su mogli doci ovde do Q3 na istom setu, a onda tamo potrositi dva nova (jedan svoj i jedan koji se dobija u Q3) cime bi imali cak dva nova za trku, a ako nisu bas hteli takav ekstrem mogli su samo po jedan set u Q1 i Q2, te navedena dva u Q3 cime bi im opet ostao 1 set novih za trku. I ovo se ponavlja iz trke u trku, svi samo cepaju neki unapred zacrtan plan bez da pokusaju da ostvare prednost u odnosu na konkurenciju i da imaju za trku bar po jedan neupotrebljen set od svake komponente sto bi im omogucilo prednost u nekoj nepredvidjenoj situaciji. Cilj F1 je valjda imati nesto sto niko drugi nema, a ne uniformno pratiti sta svi rade, totalno neshvatljivo.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Romantik said:

Cilj F1 je valjda imati nesto sto niko drugi nema, a ne uniformno pratiti sta svi rade, totalno neshvatljivo.

 

Toga odavno nema u F1. Isto tako meni je neshvatljivo što neka ekipa sa kraja poretka uopšte ne rizikuje ni sa odabirom guma za trku, ni sa podešavanjima automobila. Ionako će završiti na kraju poretka kako god da okreneš pa hajde da bar rizikuju, možda im se isplati. Meni svake godine u Abu Dabiju nije jasno zašto te ekipe ne ubace nov pogon po cenu starta sa začelja, odvrnu ga na max da traje samo tu jednu trku i tako dobiju prednost u odnosu na one ispred.

 

Izgleda da taktiku i podešavanja računa superkompjuter hiljadama kilometara od staze u sedištu ekipa, a oni na stazi ga slepo slušaju. Kao da nije sport u pitanju nego proizvodna traka.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, DASUBO said:

Zabole ih za gume, jer su ovde kvalifikacija sve i svja. Sa ovim autobusima mogu i na tri točka da voze 20 km/h i niko nema šanse da ih obiđe.

 

To stoji za obilaženje ali šta sprečava npr Williams da ne kopira strategiju vodećih? Latifi je beznadežan slučaj ali Albon bi uz neobičnu strategiju i ludu sreću mogao da ugrabi neki poen kao onomad u Melburnu. Ovako kao da kažu "spori smo, jbg zaslužujemo da budemo pozadi".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alberto.ascari said:

Ima nas više takvih emoji6.png

Odesláno z mého XQ-BC52 pomocí Tapatalk
 

Iznenadio bi se da znaš koliko navijača drugih timova danas navija za Leklera.

Imam hard core ekipu ex trkača / mehaničara / inženjera sa kojima pratim F1 godinama i nikada, ali nikada do sada se nije desilo da svi bez izuzetka navijamo za jednog vozača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...