Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

11 hours ago, realno *w said:

Nema. Kontam da ćeš za većinu tableta to morati dodatno da kupiš.

Сад сам сконтао да постоје те као универзалне тастатуре. Мораћу да видим колико је то велико/мало уживо. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drugari...dajte predlog za neki dobar Laptop, raspoloživa sredstva  100-120 kilodinara. Koristiće se za standardne stvari. Neće se igrati neznamkako zahtevne igrice, neće biti simulacija Velikog Praska ili kvantne fizike, nikakvi fotošopovi ili slični  bakrači. Standardne normalne upotrebe. Gledanje filmova ili serija, internet, excel, word, eventualno će bit nakačen neki skener,......možda ponekad neki šahovski program pokrenut. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre godinu dana kupio ovo:

 

https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/acer-a515-56g-54pc-nx-a1jex-003.html#data

 

Istina tad je bio na nekom popustu, platio ga 77 hiljada. Koristim ga za sve navedeno, sem saha 🙂 i nemam ozbiljniju primedbu. Ovo mi je prvi komp sa SSD hardom i razlika je nebo i zemlja, Stari komp, koji jeste bio jako star, je podizao sistem preko minut, ovde to traje 7-8 sekundi. Baterija je prilicno dugotrajna (rad sa dokumentima u nekom stedljivom modu izvuce 5 sati, cak i sad nakon godinu dana), jedino je plastika, pa i sam toucpad od jeftinijih materijala, pa je bucno na dodir, imas osecaj u pocetku da ces ga slomiti za deset dana, ali za ove pare tesko da ima boilja specifikacija, a nisma ga jos polomio 🙂

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2022 at 4:53 PM, der Gabelschwanz Teufel said:

Drugari...dajte predlog za neki dobar Laptop, raspoloživa sredstva  100-120 kilodinara. Koristiće se za standardne stvari. Neće se igrati neznamkako zahtevne igrice, neće biti simulacija Velikog Praska ili kvantne fizike, nikakvi fotošopovi ili slični  bakrači. Standardne normalne upotrebe. Gledanje filmova ili serija, internet, excel, word, eventualno će bit nakačen neki skener,......možda ponekad neki šahovski program pokrenut. 

 

Za te pare i tu namenu, nema greške. 120k nikako nemoj davati, za 90k se može uzeti vrunski. Možda eventualno preporuka za HP, mada nema greške ni sa Dell i Lenovo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, todorovic said:

Ja sam skoro u firmi dobio dell xps 15 i odusevljen sam laptopom. U smislu izrade, ekrana...

 

Verujem da je dobar, ali mi malčice probija budžet. :classic_biggrin:

 

https://www.ctshop.rs/dell-xps-15-9570-not12424-gejmerski-laptop-15-6-quot-4k-touch-intel-hexa-core-i7-8750h-32gb-1tb-ssd-geforce-gtx1050ti-win10-pro-srebrni-6-cell.html

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2022 at 4:53 PM, der Gabelschwanz Teufel said:

Drugari...dajte predlog za neki dobar Laptop, raspoloživa sredstva  100-120 kilodinara. Koristiće se za standardne stvari. Neće se igrati neznamkako zahtevne igrice, neće biti simulacija Velikog Praska ili kvantne fizike, nikakvi fotošopovi ili slični  bakrači. Standardne normalne upotrebe. Gledanje filmova ili serija, internet, excel, word, eventualno će bit nakačen neki skener,......možda ponekad neki šahovski program pokrenut. 

Dell Inspirion do 80K ce ti savrseno odraditi taj posao.

Link to comment
Share on other sites

Ne vredi uzimati te cene u obzir na CT sajtu, imaju oni neki mehanizam, uglavnom čim nekog laptopa nema, cena ide u nebesa.

 

Ja sam skoro gledao neki Dell Latitude 5400 koji smo uzimali za 100k, stajala je cena 250k. Sada opet stoji 120k.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Imate li neki predlog za elektičnu kosiilicu? Budzet 150-ak evra. 

 

Matori pikirao neko Bošovu, ali nešto ne verujem toj marci u ovom slučaju. Možda neki Villager?

 

Misliš na trimer?

Ja sam bežao od električnog, kupovao motorni, Stihl. Imam neke druge alate i mašine, Vilagerovim električnim nisam baš zadovoljan, imam drobilicu za grane i stoni cirkular, ne deluju mi pouzdno, punjač akumulatora nisam ni isprobao. Bošovi alati mi daju ono što sam očekivao. Ipak, uzdržavam se od bilo kakvih saveta, jednostavno moj utisak. Od Bošovih većih alata imam trimer za živu ogradu, malo korišćen jer mi se osušila ograda, pa mi ne treba trimer nego trnokop.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Div said:

 

Misliš na trimer?

Ja sam bežao od električnog, kupovao motorni, Stihl. Imam neke druge alate i mašine, Vilagerovim električnim nisam baš zadovoljan, imam drobilicu za grane i stoni cirkular, ne deluju mi pouzdno, punjač akumulatora nisam ni isprobao. Bošovi alati mi daju ono što sam očekivao. Ipak, uzdržavam se od bilo kakvih saveta, jednostavno moj utisak. Od Bošovih većih alata imam trimer za živu ogradu, malo korišćen jer mi se osušila ograda, pa mi ne treba trimer nego trnokop.

Ne trimer. Bas kosilica/kosacica na točkiće. 

 

Imao sam 2, al' jedna mi crkne prosle godine, drugu sjebe komsija i sad mora pazarim neku jer evo vec pocinje sezona kosenja. Uzeo bih opet elektricnu jer su moji navikli na taj tip.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre godinu dana kupio ovo:
 
https://www.tehnomedia.rs/it-uredjaji/laptop/acer-a515-56g-54pc-nx-a1jex-003.html#data
 
Istina tad je bio na nekom popustu, platio ga 77 hiljada. Koristim ga za sve navedeno, sem saha [emoji846] i nemam ozbiljniju primedbu. Ovo mi je prvi komp sa SSD hardom i razlika je nebo i zemlja, Stari komp, koji jeste bio jako star, je podizao sistem preko minut, ovde to traje 7-8 sekundi. Baterija je prilicno dugotrajna (rad sa dokumentima u nekom stedljivom modu izvuce 5 sati, cak i sad nakon godinu dana), jedino je plastika, pa i sam toucpad od jeftinijih materijala, pa je bucno na dodir, imas osecaj u pocetku da ces ga slomiti za deset dana, ali za ove pare tesko da ima boilja specifikacija, a nisma ga jos polomio [emoji846]

I ja sam pre godinu dana kupio sličan model... jedina zamerka koju imam je baterija kada ukljucim neku igricu ( Fortnite, Apex :D ) ... ne drži ni sat vremena. U normalnom režimu rada :) 4-5h , mozda i više.
Prikljucen je na 27" HP i odličnu sliku daje... svaka preporuka .

Platio cca 630€ 8a90b32bb42011442ffa51a94ca03aee.jpg

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

On 4/7/2022 at 11:10 PM, der Gabelschwanz Teufel said:

 

Ovaj je trenutno na akciji, 17 inči monitor, ne znam da li ti je to preveliko. Ako ćeš gledati YT ili filmove na njemu to je dobro. Noviji procesor i 16GB RAM + 512 GB SSD, sa ovim si za to što si napisao miran 5 godina, možda i duže.

 

https://www.ctshop.rs/asus-tuf-gaming-f17-fx706hc-hx007-gejmerski-laptop-intel-hexa-core-i5-11400h-17-3-quot-fhd-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3050-sivi.html

 

A evo i verzije sa manjim ekranom ali 1TB SSD :

 

https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/asus-tuf-gaming-f15-fx506lh_hn077-(full-hd.-i5_10300h.-16gb.-ssd-1tb.-gtx-1650)-113596

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...