Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

On 11/28/2023 at 8:41 AM, NMX said:

Pajsad pitanje

 

Ima li neko ili ima li neko nekoga ko ima Remarkable2?

 

Vredi li čemu za te novce, kako se pokazao u praksi, zna li neko kakav je u odnosu na Kindle Scribe?

 

Šta meni treba - da vatam sebi (ne drugima) beleške na zilion sastanaka koje mi posao trenutno nameće, da imam neke notes ispred sebe a da nisu na telefonu ili tabletu (stop sa ovakvim idejama), da te notes mogu posle da se prebace na laptop ili vice versa (ako je to uopšte moguće sa ovim tipom gedžeta).

 

Fala

Ja imam Kindle, al ne za fatanje beleski nego za citanje, ali sam pogledala rezultate ispitivanja te dve varijante i 

kazu da je Kindle povoljniji jer je jeftiniji, a mozes i u mraku s njim da radis.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, MrTripleDouble said:

Koristi neko Philips OneBlade, kakva su iskustva? Planiram da zamenim moju masinicu i vec neko vreme ga merkam. 

 

Vidim da sad ima i nekoliko modela koja se razlikuju i po ceni, pa me zanimaju i razlike u funkcionisanju

Koristim ga od kad se pojavio kod nas i odlican je.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, MrTripleDouble said:

Koristi neko Philips OneBlade, kakva su iskustva? Planiram da zamenim moju masinicu i vec neko vreme ga merkam. 

 

Vidim da sad ima i nekoliko modela koja se razlikuju i po ceni, pa me zanimaju i razlike u funkcionisanju

 

Uzmes onaj najskuplji i ne razmisljas (mislim da je to 360 Pro ili tako nesto, uglavnom onaj sa malim led ekranom)

Nije bas da je koristim na svaka 3-4 dana ali bez obzira, poslednji put sam punio bateriju u avgustu. U mom okruzenju bar 5-6 ljudi ima taj model i svi smo prezadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

On 12/25/2023 at 1:47 PM, Darth Steva said:

U mom okruzenju bar 5-6 ljudi ima taj model i svi smo prezadovoljni.

 

Moje društvo takođe preporučuje Philipsa 360 Pro, ja sam bio nešto konzervativniji i uzeo Šomija S500 koga sam od avgusta punio ukupno 3 puta (USB C), što je spektakularno jer se brijem recimo 3 puta nedeljno... a ono što mi se sviđa je što brijanje traje kratko i što je super u kombinaciji s penom za brijanje... običaj mi je da dok se brijem blejim kroz gajbu ili gledam TV, tako da mi je tu potpuno legao jer mi brijanje dođe ko 5-10min. masaža lica :classic_biggrin:

 

Moj klinac (18) je uzeo Philips One Blade, ne znam koji model, mislim da je običan, da nije pro.  To je baš popularno kod mlađarije :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Brate, kako možete da se brijete mašinicom? Ja sam pre jedno 15ak godina nekoliko meseci pokušavao, tj. brijao se s tim sranjem (a kupio sam tada nekakav namuđeni brijač, sa tri glave, mislim da je bio isto Philips, ali nisam siguran), tortura, užas!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto pre nekog vremena jurio neki brijac. Zbog prirode posla brijem se bukvalno svakog dana, radnog dana, znaci 5 dana u nedelji. Malo istrazivao, ali nisam naisao na elektricni brijac koji bi mi, sudeci po recenzijama i komentarima, odradjivao posao.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isto na bivšem poslu morao da se brijam svaki radni dan i to ujutru, jer kad se obrijam uvece u 11, popodne u 2 me već probije i onda mi je kenjao šef par puta, koji nema 3 dlake na bradi. Pošto mi je bilo muka da se kasapim više, žena mi je uzela za poklon neku braun ili filips mašinicu, ali bas slaba vajda od nje ako moras svako jutro da je koristis, ne moze da odradi kako treba, radila je solidan posao samo za ponedeljak ujutru. Masu puta sam pričao sa kolegama o tome i uglavnom mi je zaključak da to ima smisla samo za slabije kosmate ljude.

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2024 at 11:36 AM, Eddard said:

kako možete da se brijete mašinicom?

 

Mašinica je keva, pogotovo ove koje mogu i sa penom... ideš kroz kuću, gledaš tv, briješ se ne moraš da se zalepiš ispred ogledala u toaletu.

A imam relativno jaku bradu, mada je uveče brijanje sasvim dovoljno za dva dana na poslu... nekad i tri.  Nemam neke stroge zahteve po tom pitanju, državna firma :s_d:

 

E, sad, nekome smeta, neko ima osetljivo kožu, neko jednostavno nije za to.  Meni je sasvim cool, ne čupa, ne grebe, ne mogu da se posečem, plus najčešće i ne stavim after shave nego samo obrišem lice i ostatke pene peškirom (fora iz američkih filmova - od kad sam se ohrabrio da i ja to probam, navukao sam se i smanjio potrošnju after shave-a 95%) - ostane lep miris mentola a koža bude meka :thumbsup:

 

Inače sam probao sve od Gilette (od kojih sam finalno sve pobacao zauvek posle one woke budalaštine od reklame) do Wilkinson sa 3, 5 oštrica, čak i neku turbo varijantu toga sa baterijama koja je zapravo crossover - žilet sa 5 sečiva koji plus i vibrira.  Sve je to super, ali sma prestao da koristim - em me smara da svakih mesec-mesec ipo dana menjam glave (koje su skupe ko đavo) em me smara da menjam baterije (AAA) plus definitivno i na to čudo možeš da se posečeš...

Link to comment
Share on other sites

Za brijanje mi ne treba mašinica niti bilo šta na baterije: Wilkinson mi radi posao, (I onaj od 4 i onaj od 5 sečiva, Quattro&Hydro). Navika mi je da se brijem dvaput nedeljno: Vikendom temeljno, dok sredinom nedelje je to više casual . Jedino se pobrinem da ne ostanu dlake i mrtva koža između oštrica (Mlazem vode, jakim i tankim to rešim). Tako da mi jedan cartridge traje u proseku nekoliko meseci (Što je trošak od 800-1000 din godišnje, plus gel i aftershave, zanemarljivo bude kao novčana stavka kako god okrenem). Gillette mi se nije pokazao što se trajanja tiče, bude to lepo u početku ali onda brzo postane neupotrebljiv. Ali, treba možda dati šansu i nekom drugom manjem proizvođaču (Hidden gem verovatnoća uvek postoji)

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2024 at 7:25 AM, fancy said:

Mašinica je keva, pogotovo ove koje mogu i sa penom... ideš kroz kuću, gledaš tv, briješ se ne moraš da se zalepiš ispred ogledala u toaletu.

Ček, stani, polako, a dlake? Kud se dedoše obrijane dlake dok šetaš po stanu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače imam neki vgr trimer sa kojim se brijem jednom nedeljno pošto mrzim brijanje. Srećom niko me ne uslovljava da moram biti obrijan pošto bi inače morao svaki dan.

 

1_09524678-50cb-4d2b-9c32-b333126fe671.w

2 minutes ago, Smrtokapa said:

Svališ krivicu na psa/mačku.

Obesila bi me žena za jaja da me vidi kako se šetam po stanu i brijem.

  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

I ja već neko vreme tražim rešenje za bradu. Otprilike jednom nedeljno skratim sa nekom mašinicom, al ajde da bi to realno trebalo na 4-5 dana raditi.

Trenutno imam neki Filips trimer, ali ne skida mi dovoljno.

 

Ovaj one blade me previše asocira na brijanje, to ne želim. Iskreno, najviše bih voleo da uzmem neki dobar trimer, poput ovoga koji ima moj berber, to je bukvalno nula.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj na slici što sam okačio radi upravo to što tražiš. Pre nego što sam ga kupio pre nekih godinu i po dana video sam ga kod frizerke. Ona sa njim šiša i kosu i bradu. Iz znatiželje da vidim kako će delovati skidanje brade tražio sam da me obrije sa njim. Pošto sam bio prezadovoljan pitao gde je kupila. Ona mi dala neki sajt na kom je bilo rasprodato. Našao na kupujem prodajem. Posle sam video da se većinom koristi za precizno šišanje i oblikovanje brade. Nije ni skup, da ne proveravam sada, ali nešto oko 2300 - 2500 dinara me je izašao.

 

Da dodam samo da je redovno posle svakog brijanja operem alkoholom pa vodom i posle toga podmažem sa Oster blade lube.

 

Pošto se brijem uglavnom jednom nedeljno bateriju mašinice sam do sada punio samo 4 puta, da kažemo na 4 meseca i to se nekad ni ne upali crvena lampica (kad je nivo napunjenosti ok sija plava) nego sam stavljao preventivno na punjenje. Dobije se kablić usb A na usb C. Punjač bilo koji što ima usb A izlaz.

Edited by Knipex
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ček, stani, polako, a dlake? Kud se dedoše obrijane dlake dok šetaš po stanu?
 
U peni koja ostaje na brijaču unutra oko sečiva i spolja.
U tome je i glavna fora. Ne lete okolo.

Obesila bi me žena za jaja da me vidi kako se šetam po stanu i brijem.

Ti joj reci da slobodno može da ide po stanu i da se depilira :s_d:
 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Potreban mi je savet.

Moj laptop završava svoj radni vek,pa moraću novi da pazarim.

Imate li neke predloge,da ima solidne specifikacije za neku ok cenu.Da ne kupim neki krš.

Nisam gejmer,ono standard,menadžer,eventualno neka sportska simulacija ponekad.

 

Obilazio sam neke prodavnice,ali ispao sam iz fazona,pa se ne razumem toliko.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polivalentni Stevica said:

Potreban mi je savet.

Moj laptop završava svoj radni vek,pa moraću novi da pazarim.

Imate li neke predloge,da ima solidne specifikacije za neku ok cenu.Da ne kupim neki krš.

Nisam gejmer,ono standard,menadžer,eventualno neka sportska simulacija ponekad.

 

Obilazio sam neke prodavnice,ali ispao sam iz fazona,pa se ne razumem toliko.

Zavisi za sta ti treba laptop - ja uvek biram neke sa 17" ekranom i numerickom tastaturom i Dell ili HP.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kronostime said:

Zavisi za sta ti treba laptop - ja uvek biram neke sa 17" ekranom i numerickom tastaturom i Dell ili HP.

:default_coffee:

Potrebno mi je za svakodnevno korišćenje,malo neki Pes,Menadžer (to mi je i dalje pasija).Za klasično neko korišćenje.

Ali eto,najviše nek bude zbog novog FM,da može da šljaka kako treba.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Menadžer će u sledećoj iteraciji koristiti Unity endžin, a najavljene su i velike interfejs promene. Očekuje se da bude osetno zahtevniji od prethodnih iteracija, koje su postajale sve lakše i brže. Eto, čisto da imaš na umu. Pretpostavljam da si već raskrstio ali ako nije obavezno, razmisli o kupovini desktopa, što je uvek daleko ekonomičnija i efikasnija varijanta od laptopa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Menadžer će u sledećoj iteraciji koristiti Unity endžin, a najavljene su i velike interfejs promene. Očekuje se da bude osetno zahtevniji od prethodnih iteracija, koje su postajale sve lakše i brže. Eto, čisto da imaš na umu. Pretpostavljam da si već raskrstio ali ako nije obavezno, razmisli o kupovini desktopa, što je uvek daleko ekonomičnija i efikasnija varijanta od laptopa.

Hvala na ovim informacijama.

Nisam još raskrstio,ali nisam toliko razmišljao o desktop računarima,ne znam kakve su cene.

Poslednji put sam ih koristio kad se pojavila Windows 7,pa ti vidi koliko je prošlo.😃

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Potrebno mi je za svakodnevno korišćenje,malo neki Pes,Menadžer (to mi je i dalje pasija).Za klasično neko korišćenje.

Ali eto,najviše nek bude zbog novog FM,da može da šljaka kako treba.

 

 

Trenutno arcim ovaj

https://www.ctshop.rs/hp-probook-470-g5-2rs02ea-17-3-full-hd-intel-quad-core-i7-8550u-8gb-256gb+1tb-geforce-930mx-win10-grey-4-cell.html

 

i nemam zamerke na njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Hvala na ovim informacijama.

Nisam još raskrstio,ali nisam toliko razmišljao o desktop računarima,ne znam kakve su cene.

Poslednji put sam ih koristio kad se pojavila Windows 7,pa ti vidi koliko je prošlo.😃

 

Računaj da za istu cenu imaš osetno bolje performanse i dugovečnost, laptop očito ima neke druge prednosti, kompaktnost, prenosivost. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...