Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

On 4/27/2023 at 4:31 PM, MrTripleDouble said:

 

Valja itekako, čak toliko valja mi je malo sumnjiva cena 😄

 

Al dobro, to je to otpilike.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
1 hour ago, Dobar Los Milos said:

Braco i sestre, ispunio sam svoj zivotni san, i moram da podelim sa vama.

Sezona moze da pocne 🙂20230815_062454.jpg

 

Koji je projektor u pitanju? 

Super setup. 

 

Ja sam onako zadovoljan Xgimi-em. 

Očekivao sam da će biti malo pametniji. 😄

Uglavnom jesu sitnice, ali dovoljno da me iznerviraju. Kada ga pustim onda je već ok, kao što se da videti na slikama:

IMG-20230616-WA0000.jpg

 

IMG-20230616-WA0004.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

 

Koji je projektor u pitanju? 

Super setup. 

 

Ja sam onako zadovoljan Xgimi-em. 

Očekivao sam da će biti malo pametniji. 😄

Uglavnom jesu sitnice, ali dovoljno da me iznerviraju. Kada ga pustim onda je već ok, kao što se da videti na slikama:

IMG-20230616-WA0000.jpg

 

IMG-20230616-WA0004.jpg

Strava! Koje sitnice su u pitanju? Planiram da sledeće proleće uradim sličan setup, pa razgledam koje su mi opcije 😄 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Green23 said:

Strava! Koje sitnice su u pitanju? Planiram da sledeće proleće uradim sličan setup, pa razgledam koje su mi opcije 😄 

 

Najviše oko nameštanja slike. Npr. mislio sam da ću lagano moći da pomeram komplet sliku (gore, dole, levo, desno), a u stvari on uradi auto correction, zafiksira sliku i to je to. Može zoom in i zoom out, ali ne da bog zna koliko pomeraš sve. Tako da, često moram da podmećem neke stvari pod projektor da bih dobio dobar ugao projekcije. 

Valjda sam bio zaslepljen ovom samsung reklamom. 😄

 

Znači, autocorrection je super, ali fizički prvo moraš da dobro podesiš projektor. 

 

Onda, ne može netflix na tom njihovom androidu, ali imam google chromecast što rešava sve nedaće. 

 

Desi se, kad nije na punjaču, da ne može da projektuje jer je previše svetlo. Kad staviš na punjač već bude ok. 

Ali dobro, tu nisam imao prevelika očekivanja. 

 

Ali da, malo kenjam, generalno je super. Relativno je mali, pa ga nosam svuda. Baterija je skroz ok za jedan film/utakmicu. Zvučnik je top.

Generalno kad je na punjaču stvarno je odličan. 

 

Ako bi nešto da je mobilno onda ti preporučujem, a ako ne, onda možda pre neki "statični", pa možda i @NikadProtivKaline da podeli utiske. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, uvrnuto said:

 

Koji je projektor u pitanju? 

Super setup. 

 

Ja sam onako zadovoljan Xgimi-em. 

Očekivao sam da će biti malo pametniji. 😄

Uglavnom jesu sitnice, ali dovoljno da me iznerviraju. Kada ga pustim onda je već ok, kao što se da videti na slikama:

IMG-20230616-WA0000.jpg

 

IMG-20230616-WA0004.jpg

 

AWOL 2500

 

Slika je neverovatna. Sto bi rekli Ameri "jaw dropping". 

 

Ima i AWOL 3500 sa naravno 3500 ansi lumena, ali je to overkill za mene. To je za svetle prostorije, a i kosta skoro duplo, sto je malo bolesno, jer osim toga nema razlike izmedju oba modela. 

 

Meni su 2500 (2700) i vise nego dovoljni u mojoj crnoj sobi. 

 

A setup sam naredjao, da nisam mogao optimalnije. UB824, Q995b, Nvidia Shield TV, PS3, PS5, sve na FeinTech switch-u. Radi kao sat. 

 

Platno sam uzeo preko Nothingprojector. Black Series je nova serija, jedna od najjeftinijih, a ispostavila se po kvalitetu slike slicna onim najskupljim. Razlika u ceni je i do 5x. Postoji na YT veoma dobra uporedba. Nach cu je kasnije.

Edited by Dobar Los Milos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam pre par godina pazario projektor Optoma HD27e. Tada sam ga platio oko 500e na kp, ona neka varijanta iz madjarske. Instalirao sam nosac na terasi i na razdaljini od oko 3,5m mi pravi dijagonalu oko 100inca. Koristim ga i u spavacoj sobi. Mislim da mu je maksimalna jacina 3500 lumena, ali je meni non stop u eco modu na oko 2000 lumena zbog ocuvanja lampe. Zadovoljan sam kako radi. Nije mi primarni uredjaj za gledanje, ali i da jeste mislim da bi se dobro pokazao.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Green23 said:

Čuš klince 😄 

 

Eh, to mi je i žena rekla, ali stvarno mislim da je za njih.

 

Ja to jednostavno ne stižem, pre ovoga smo imali vrhunski gejmerski računar, bukvalno ga pipao nisam. Još planiram kod njih u sobi da stavbim tv na zid i postavim sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, realno *w said:

 

Eh, to mi je i žena rekla, ali stvarno mislim da je za njih.

 

Ja to jednostavno ne stižem, pre ovoga smo imali vrhunski gejmerski računar, bukvalno ga pipao nisam. Još planiram kod njih u sobi da stavbim tv na zid i postavim sve.

Kako su reagovali? 😄 

 

https://www.cdkeys.com/ - ovde kupuj PS plus, i top up kartice, najpovoljniji su i nema da brineš

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Referent said:

Има неки геџет који омогућава да екран телефона пребацим на десктоп? 

Kastuješ preko bluettotha/wifia. Cast, pa nađeš na telefonu TV.

 

Ja imam drugo pitanje, hoću da zamenim nesrećni android TV box i da stavim mini PC na TV. Da li je kogod imao iskustva sa ovim malim NUKovima?

https://novi.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/mini-pc/nuc-i5-8259u-8gb-240gb-ssd-mini-pc/oglas/153501485?filterId=2012326448

 

Sa druge strane, alternativa mi je za sličnu cenu, do nekih 200e, polovni Dell Optiplex Mini ili Lenovo ThinkCenter. Namena bi bila gledanje sadržaja na TVu (vavoo/kodi), filmova i neki lagani gejming za sina (ništa 3D 120 fps, samo laganice i igre od pre 5-8 godina). Zanima me da li je neko imao iskustva sa tim refurbishovanim mini kompovima koji sada piče po bankama i slično. NUK je definitivno manji, ali mi ne bi smetalo ni da bude kućište malo veće pa da se ubaci i još 1-2 SATA ili SSDa...

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, freethrow said:

Kastuješ preko bluettotha/wifia. Cast, pa nađeš na telefonu TV.

 

Ja imam drugo pitanje, hoću da zamenim nesrećni android TV box i da stavim mini PC na TV. Da li je kogod imao iskustva sa ovim malim NUKovima?

https://novi.kupujemprodajem.com/kompjuteri-desktop/mini-pc/nuc-i5-8259u-8gb-240gb-ssd-mini-pc/oglas/153501485?filterId=2012326448

 

Sa druge strane, alternativa mi je za sličnu cenu, do nekih 200e, polovni Dell Optiplex Mini ili Lenovo ThinkCenter. Namena bi bila gledanje sadržaja na TVu (vavoo/kodi), filmova i neki lagani gejming za sina (ništa 3D 120 fps, samo laganice i igre od pre 5-8 godina). Zanima me da li je neko imao iskustva sa tim refurbishovanim mini kompovima koji sada piče po bankama i slično. NUK je definitivno manji, ali mi ne bi smetalo ni da bude kućište malo veće pa da se ubaci i još 1-2 SATA ili SSDa...

 

Dell bih uvek uzeo - izdrzljive strvine.

Mada, ni ovaj NUK nije za bacanje.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, realno *w said:

 

Bilo je baš potpuno iznenađenje, nisu očekivali. I onda možeš misliti, nastao je haos kad su otpakovali. 

 

Hvala za link. Tek ulazim u taj svet pa mi je sve ovo novo.

Obavezno USA nalog da napravite, najbolje cene imaju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ta'veren said:

Imam osecaj kao da smo pre par meseci vodili razgovor na temu novi komp i Soni(i zasto uzeti obe stvari) i imam osecaj da je tvoja reakcija bila brza.

 

Cestitam na kupovini.

 

 

 

 

Ja sam potpuno PC tip i dalje ću imati taj komp, ali nije mi to za klince u ovom periodu (7 i 8).

 

Kao prvo mali su mi da uče da igraju preko miša i tastature. Drugo nema ni neke uslove gde bi to spustili. 

Treće su užasni problemi sa periferijama, tj džojsticima. Kupovao sam sasvim solidnu opremu i opet imao problema. Dešavale su mi se gluposti tipa da džojstik koji radi normalno, izgubi vezu sa računarom i da drndam sat vremena da ga ponovo uparim.

 

Sa ps5 je to sve jednostavno, upališ i igraš i to je to. Za njih idealno.

 

ps. Odigrao sam prvu partiju NBA2k u životu. Nikad nisam bio ljubitelj, ali da izgleda brutalno, stvarno stoji.

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni ja mogao u tim godinama da se dobro snadjem na tastaturi jer previse kontrola gde ne znam sta je sta, sa 9 ili 10 godina ne verujem da bih imao takvih problema. Ove dve konzole su bile moje zanimacije kad sam bio malo mladji od tvojih klinaca:

 

1200px-Nintendo_Entertainment_System.jpg

 

mega-drive-mini-2-15a5.jpg?quality=90&st

 

Ova druga mi je duze trajala i mislim da sam sa njom gurao do 2002. Nintendo mi je bio kul, jer sam imao i pistolj pa sam tako igrao Duck Hunt. Naravno puno sam masio.

 

U pocetku gamepad/controller je bolji od M+K, kasnije bolje kombinovati oba. Zavisi od igre i zanra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...