Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

6 minutes ago, DameTime said:

Ma sigurno su navijači Zvezde bili oduševljeni kad se Željko vratio u KKP, a i kad je produžio ugovor :lol_2:

 

On je uvek bio ovakav kad izgubi, iste konferencije je imao u Panati i Feneru... Kao da ste ga stvarno juče videli prvi put. Pritom što su ljudi stariji više dolaze do izražaja takve osobine, so there's that.

Ja mogu da govorim samo u svoje ime. Naravno da nisam bio odusevljen, ali da mogu da biram ovaj Partizan sa Zeljkom ili onaj neki Partizan iz 2016/17/18 godine, uvek bih pre izabrao ovaj prvi. Najiskrenije kazem. Pa valjda je poenta sporta da se takmicis protiv jakih rivala, da budes bolji od njih, da imas velikog istorijskog, vecitog, rivala. E sad, naravno da ima i onih koji bi da stavljaju katanac, da gase nekoga, da im niko ne stoji na putu, ali sam siguran da dosta ljudi razmislja kao ja.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clash said:

U danasnje vreme, u doba društvenih mreža i svakoimapravonamisljenje, izjava trecerazredne starlete iz Zadruge kako se sunca i pije kotel izazove reakcije a da nece izjava najboljeg trenera Evrope.

Naravno da ce mu se vagati svaka rec ili svaki gest.

 

Pa dobro, ja nisam nikome branio da piše, samo mi je odvratno, i svakim danom mi je sve odvratnije. Svako bi samo da osuđuje. Sebe, siguran sam, ne vide.

 

I to ide u oba pravca, samo to sad nije tema. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Od kako je došao ide hejt prema domaćim sudijama,  prema domaćem takmičenju.

Dve godine se ne igra  KLS. Posle kupa u Nišu udara se prema sudijama , koji su pri tom sudili korektno bez grešaka. Sudije su bile baš mladji momci. Sad opet.

Ja stvarno ne razumem. Svaki poraz pretvori u cirkus, I perfidno se prebaci priča na sve samo ne na košarku. U Nišu niko nije govorio o pobedi i tituli, koja je pri tom apsolutno zaslužena na parketu.

Koliki bi šmeker ispao da je recimo sinoć,  čestitao mladom kolegi Baracu, I momcima iz mege. Da je govorio o igri svog tima, sta planira da preduzme itd..

 

 

Edited by No name
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Markoss said:

Nisam bio odusevljen kad se vratio, ali mi je do jaja sto je produzio ugovor sad nakon tri godine koliko je ovde. Covek je od 9 trofeja osvojio 1, a Zvezda sedam (i SC onu Aba Superligu), tako da ne vidim zbog cega bi bilo ko imao ikakav strah, jer bi to bilo iracionalno. Plus mu se smesi da posle KLS bude na 1 od 10.

 

Ovo je, naravno, smešno. Dok god je Željko tu Partizan će biti konkurentan, što novcem, što igračkim kadrom i košarkaškom vizijom (kome god se ona sviđala ili ne). Takođe će imati sve ono što donosi njegova reputacija u evropskoj košarci. Tako da mi je stvarno jako teško da poverujem kako vi obožavate što je produžio, pogotovo je lejm ovaj argument o titulama. Svakako ne mora postojati strah, niti će svaka njegova sezona rezultirati titulama, ali ovo javljanje na svaku izjavu liči na sve samo ne na oduševljenje.

Nemoj da se zajebavamo, apsolutno nije isto kad Obradović i Trinkijeri sede na klupi. A ja obožavam Trinkija.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Da se i ja prijavim da mi je drago sto je Zeljko produzio ugovor...

Nije mi bilo drago kada je dosao, ali za ove tri godine je pokazao da je kao i sto sam kaze dostigao limit, ovo kako on vodi ekipu moze bilo ko...

Iznenadjen sam da posle 3 godine i zadrzavanja kostura ekipe, nema njegovog pecata u igri.

Nekada najbolji trener evrope i dalje najtrofejniji, zadovoljstvo je igrati protiv njega i pobedjivati ga.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

@NikadProtivKaline Pa dobro, ako je zaslužio ti onda udri. Ne dao bog da tebi neko nešto oprosti, samo čereči brate, kidaj.

ja ne cerecim, meni je smesno

samo ne vidim na osnovu cega se trazi/ocekuje neka posteda za zelimira?

 

javna si licnost, zaradjujes besne pare, blamiras se u javnim nastupima = naravno da si predmet sprdnje i mimova

ista pravila kao i za sve ostale

to sto si se samoproklamovao za najveceg srbina istocno od grinica te ne izuzima od javne kritike, i kad zasluzis i sprdnje

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Strah u meni izmice kontroli!

 

 

A sad kad sam se malo smirio 🙂  mogu da kazem da ja ovo sve prihvatam sa nekim smehom, ne podsmehom, ne podrugljivo, ne ni da mi je ono sada drago sto komsiji crkava krava, vec ono u fazonu "oh covece evo ga opet". 🙂 

 

Sta komsije misle o Zocu, to je nekako vise njihov problem. Ja ne vidim da razumne komsije nesto uzdizu Zeljka i bez upitnika prihvataju njegove zalopojke, pa i teorije zavere. Nikakvo sudjenje, nikakva lose organizovana liga, ma nista sa strane, ne moze da ti utice da ti tim igra onako nepovezano, da je u tolikom down-u, nego je to samo tvoj rad, tvoje ogledalo u koje je ocigledno da ne zeli da se pogleda. 

 

 

Iskreno, zeleo bih Megu u finalu. Prvo, jer zasluzuju svojim igrama cele sezone, jer ce se zaista boriti u tom finalu, da jos malo gledamo te mlade igrace sta mogu protiv jos jednog EL tima... A drugo, jer ne zelim da vise slusam neka kukanja, neke teorije zavere (ja sve znam sta ce se desiti i tako to), niti da se sad kao nesto mi silimo nad komsijama, i onda jos da onaj nas doktor to uzima kao neki ne znam ni ja kakav podvig i rezultat. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Volter said:

Jesu ga vređali u Pioniru, samo nije bilo onog horskog pevanja kako je on rekao na konferenciji. Inače, ne komentariše se svaka njegova izjava, samo one koje nisu korektne, gde se sportski ne priznaje poraz, nije u redu omalovažavati pobedu rivala a nije korektno ni prema kolegi Sferosu. Da ima preterivanja sa naše strane, ima. Mora se imati mera. Pre neki dan se na evroligaškom finalu bez potrebe pominje Željko i pojedinci pišu o Atamanu kao najboljem svih vremena, valjda teraju inat. Jednim delom i razumem Željka, čovek kako stari sve manje živaca ima. Znam po sebi, jednom sam sa desetak grobara gledao derbi. Nisam imao živaca za neke njihove komentare pa sam ih sve išamarao i izbacio iz kafane. Od tada uglavnom volim sam da gledam utakmice. :smiley53:

 

Mislim da ovde preteruješ ( i mozda izmisljas :D, a mozda i ja gresim ) Mozda me sećanje ne sluzi dobro, ali mislim da su pojedinci pisali da je Ataman TRENUTNO bolji trener od Zeljka.

 

 Ne znam koliko moras biti zlonamerne i maliciozan da osporis sve uspehe koje je Zeljko postigao kao trener.

 

9 hours ago, Charles De Ketelaere said:


A brate, 2022/2023 all over again. Malo je bilo što je hvatao žensku osobu za sisu, nego je pitanje kakvu poruku šalje današnjoj mladeži, sigurnost u saobraćaju i slično. 
 

Da se razumemo, Željko je u 10 dana imao dve blamantne i komične konferencije i apsolutno je zaslužio slander ali očigledno je kvalifikacija sore loser nedovoljna za gladan komšiluk. 

 

 Naravno da je ovo problem, i jeste pitanje kakva se poruka šalje. Ne samo Željko, već sve javne ličnosti. To sto ti opravdavas takvo ponašanje i ne vidis u čemu je problem, to je takodje jos jedan problem, ne samo tebe vec generalno u Srbiji. 

Link to comment
Share on other sites

Očekivao bi čovek od Željka, nakon svega što je prošao u životu i karijeri, da je naučio da bude šmeker ako to već po prirodi nie mogao da bude. Kad je došao u Partizan nema ko mu se nije uvlačio u bulju i dizao ga u nebesa, setimo se samo onog priznanja za ABA trenera sezone, kad je KKP kidao prošle sezone on je bio car nad carevima. E pa care, sad kad ne ide kako treba ti treba i najviše kritika da pretrpiš, a ne da kmečiš dok ti je jedan tvoj igrač skuplji od cele Megine infrastrukture sa celokupnim ljudstvom na gomili. Na kraju krajeva, svaki drugi trener bi odavno poslom platio ovakav epilog sezone, a on će za par nedelja da krene kao da se ništa nije desilo i dobiti nove skupocene igračke pa možda ponovo bude car sledeće sezone jer kapacitet za tako nešto naravno da ima. Ja znam da je Željko uvek bio ljomber bez obzira na gigantsku karijeru ali očekivao bi čovek da se ipak ne spušta na ovaj patetični nivo ni pod razno. 

  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Fat Zadd said:

Naravno da je ovo problem, i jeste pitanje kakva se poruka šalje. Ne samo Željko, već sve javne ličnosti. To sto ti opravdavas takvo ponašanje i ne vidis u čemu je problem, to je takodje jos jedan problem, ne samo tebe vec generalno u Srbiji. 

 

Dozvoliću ti da proširiš ovo, da objasniš šta je to što je problem, šta ja opravdavam i koje su pouke iz tog nemilog isečka. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

 

 

Partizan je opasnije mnogo delovao pod Trinkijerijem, ovo sad je neki srpski Armani i vise postoji iracionalna vera kod grobara da ce Zeljko to odjednom da poslozi, nego sto postoji racionalan strah kod zvezdasa. Covek je uspeo da bude pometlan od Zvezdinog frankenstajn tima i da za ove tri godine ima manje smislenije kosarke nego ta ista Zvezda koja je promenila cetiri trenera. 

Ne bih ga ja tako lako otpisivao. Prosle sezone 4-5 meseci Partizan je igrao ubedljivo najbolju kosarku u Evropi sa nestvarnim procentima suta. Da nije bilo one gluposti Pantera otisli bi na F4. I dalje je Zeljkov plafon mnogo veci od plafona bilo kog trenera. A ovaj samar moze samo dodatno da ga motivise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fasper said:

Ne bih ga ja tako lako otpisivao. Prosle sezone 4-5 meseci Partizan je igrao ubedljivo najbolju kosarku u Evropi sa nestvarnim procentima suta. Da nije bilo one gluposti Pantera otisli bi na F4. I dalje je Zeljkov plafon mnogo veci od plafona bilo kog trenera. A ovaj samar moze samo dodatno da ga motivise.

Sve ukupno za vreme provedeno u klubu je malo. Prva sezona bačena. Izgubljeni trofeji, izbačen od Burse. Prošle godine , veoma loš start, čini mi se 4-9 u jednom trenutku, gubitsk kupa, i onda bljesak u EL. Titula u aba na mišiće.  Zvezda se okliznula u ABA protiv Zadra i prednost domaćeg parketa je otišla u prevagu. Na kraju 3-2. Igrački kadar konstantno  nadogradjivan , gde su uglavnom zadržani nosioci, ne svi,ali veći deo da. Kulminacija je trebalo da bude ova godina,  ali nešto očigledno nije kako treba...

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
53 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Mislim da ovde preteruješ ( i mozda izmisljas :D, a mozda i ja gresim ) Mozda me sećanje ne sluzi dobro, ali mislim da su pojedinci pisali da je Ataman TRENUTNO bolji trener od Zeljka.

 

 

Znači kolega ja sam lažov? :smiley13: Nikad nisam lagao, iako je jedan veliki mislilac iz Mauritanije rekao - i u laži ima draži. :smiley53: Bilo je napisano da je ovom titulom Ataman i zvanično najbolji svih vremena. Ništa lično protiv kolege koji je to napisao, mislim da i on zna da je to Željko, al je želeo malo da žacne komšije. :smiley53:

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, No name said:

Sve ukupno za vreme provedeno u klubu je malo. Prva sezona bačena. Izgubljeni trofeji, izbačen od Burse. Prošle godine , veoma loš start, čini mi se 4-9 u jednom trenutku, gubitsk kupa, i onda bljesak u EL. Titula u aba na mišiće.  Zvezda se okliznula u ABA protiv Zadra i prednost domaćeg parketa je otišla u prevagu. Na kraju 3-2. Igrački kadar konstantno  nadogradjivan , gde su uglavnom zadržani nosioci, ne svi,ali veći deo da. Kulminacija je trebalo da bude ova godina,  ali nešto očigledno nije kako treba...

Ovo svakako nije tema, i na navijacima Partizana je da sude o rezultatima i onome sto je postignuto na terenu. 

 

Ovde je problem u bahatom ponasanju i devastiranju domacih takmicenja. Citav Zeljkov nastup od poslednje utakmice u finalu Aba lige je u duhu toga kako su sva takmicenja nebitna osim EL, tu se vidi ko je 11. a ko 16. Presmesno. Juce na konferenciji kao ne moze da se seti koja je rec za finalnu utakmicu serije (majstorica). Pa se zali na ozvucenje na konferenciji. U toku utakmice ono ironicno izvinjavanje sudijama kod jedne odluke koja mu nije isla u prilog. Ni reci o jucerasnjoj utakmici, a cak nije igrao protiv Zvezde. Ne daj Boze pohvaliti klince Mege ili trenera. Dakle, omalovazavanje i unizavanje svega, protivnika, drugih trenera, igraca, celokupne lige. Da, jeste KLS je cirkus, delom i zbog toga sto mozes dva puta da odbijes da je igras i prodjes bez posledica, ali to je nase drzavno prvenstvo, drugo nemamo. Ako ga mi ne cenimo, ko ce? Medjutim, to su sve price za malu decu, on da moze da osvoji ovaj trofej grebao bi i rukama i nogama da ga osvoji, ali zna i sam da su mu sanse male pa unapred priprema teren za novi neuspeh. 

 

I nije to samo sore loser, ovde je u pitanju nekultura, bahatost, nepristojnost i bezobrazluk. Da li je toga bilo i pre Partizana? Pa sigurno da jeste, ali verujem da se ovde dodatno pojacalo. 

  • Like 6
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Volter said:

 

Znači kolega ja sam lažov? :smiley13: Nikad nisam lagao, iako je jedan veliki mislilac iz Mauritanije rekao - i u laži ima draži. :smiley53: Bilo je napisano da je ovom titulom Ataman i zvanično najbolji svih vremena. Ništa lično protiv kolege koji je to napisao, mislim da i on zna da je to Željko, al je želeo malo da žacne komšije. :smiley53:

 

Nisam napisao da lažeš, bar ne direktno :classic_tongue:  (vidim da nisi procitao deo u zagradi 😄 + nisam video taj post, tako da se izvinjavam)

 "Pazi" , svako ima pravo na svoje mišljenje (valjda), ali i da Ataman osvoji EL 9 titula kao Željko,  teško da i tada može u istu ravan sa njim, pre svega zbog prvih par titula i timovima( igracima) sa kojima je Željko osvojio.  Da ne pisemo o broju nacionalnih ( I ostalih) trofeja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Pravo se ne dovodi u pitanje. Ali motivi mi nisu bas najjasniji. No dobro...

Motiv (razlog) je vecinski visak slobodnog vremena i cinjenica da volim da komentarisem kosarku

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Partizanu bi Zeljko mnogo vise znacio na mestu direktora, predsednika ili koje vec funkcije. Svojim autoritetom i ugledom bi bio vrlo bitan faktor u borbi za licencu i sve drugo vezano za EL. Sta se tice njegovog trenerovanja, kao da ga je pregazllo vreme. Pre vise od 30 godina je uzeo prvu evropsku titulu. On je kao Murinjo. Genijalci koje vreme gazi.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
36 minutes ago, СтелаРоса said:

I nije to samo sore loser, ovde je u pitanju nekultura, bahatost, nepristojnost i bezobrazluk. Da li je toga bilo i pre Partizana? Pa sigurno da jeste, ali verujem da se ovde dodatno pojacalo. 

 

Sa doticnim sam odigrao par neobaveznih basketa, svojevremeno dok jos nije postao trener ... potvrdjujem sve ovo gore napisano.

Mozete misliti kakav je sad ... em pun sujete, em 30+ god stariji. A proputovao svet, upoznao ko zna koliko ljudi ...  mogao je svasta pametno da cuje, a ponesto i usvoji

Edited by Plant
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, СтелаРоса said:

Ovo svakako nije tema, i na navijacima Partizana je da sude o rezultatima i onome sto je postignuto na terenu. 

 

Ovde je problem u bahatom ponasanju i devastiranju domacih takmicenja. Citav Zeljkov nastup od poslednje utakmice u finalu Aba lige je u duhu toga kako su sva takmicenja nebitna osim EL, tu se vidi ko je 11. a ko 16. Presmesno. Juce na konferenciji kao ne moze da se seti koja je rec za finalnu utakmicu serije (majstorica). Pa se zali na ozvucenje na konferenciji. U toku utakmice ono ironicno izvinjavanje sudijama kod jedne odluke koja mu nije isla u prilog. Ni reci o jucerasnjoj utakmici, a cak nije igrao protiv Zvezde. Ne daj Boze pohvaliti klince Mege ili trenera. Dakle, omalovazavanje i unizavanje svega, protivnika, drugih trenera, igraca, celokupne lige. Da, jeste KLS je cirkus, delom i zbog toga sto mozes dva puta da odbijes da je igras i prodjes bez posledica, ali to je nase drzavno prvenstvo, drugo nemamo. Ako ga mi ne cenimo, ko ce? Medjutim, to su sve price za malu decu, on da moze da osvoji ovaj trofej grebao bi i rukama i nogama da ga osvoji, ali zna i sam da su mu sanse male pa unapred priprema teren za novi neuspeh. 

 

I nije to samo sore loser, ovde je u pitanju nekultura, bahatost, nepristojnost i bezobrazluk. Da li je toga bilo i pre Partizana? Pa sigurno da jeste, ali verujem da se ovde dodatno pojacalo. 

Kako bez posledica? 🙂

Posledica ima na papiru.

Kažnjeni su sa 15.000€ (aka Panterova dnevna plata) i sa 4 utakmice zabrane za Obradovića.

Obzirom da Obradović opušteno(hehe "opušteno") sedi na klupi bez kakvih problema, verujem da nisu ni kaznu platili.

Očigledno u ovoj Danilovićevoj smeće ligi možeš kako hoćeš.

 

Link to comment
Share on other sites

Hajde da se ne zajebavamo sa ovim "Željka pregazilo vreme". Jes, baš ga pregazilo ove sezone, a prošle nije, a pretprošle jeste. Čovek je još uvek vrhunski trener, ovog puta je dosta fejlovao kao "selektor" ekipe i stvaralac kohezije, ali ništa što se svakome na svetu već nije desilo dosta puta. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...