Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Neko je pitao za Beslaća na temi Kupa. Povela se i diskusija. Pa da se odgovorom prebacim na ovu temu, rekao bih prikladniju.

 

Ako se ne varam (ono što sam čuo sa par strana iz novosadskih krugova, a ostavljam prostora da nije tačno), Beslać ima sa Vojvodinom klauzulu za minimalno obeštećenje (iznenadih se i ja), koje očigledno niko nije spreman da plati. Inače je dečko već uveliko prerastao KLS, lagano bi mogao da igra ABA ligu, a možda kao igrač rotacije i nešto više. Radilica je, napreduje i dalje, i sad je već dostigao nivo da sa tim fizikalijama i šutem za tri (41% na nivou sezone) ima šta da ponudi ABAligašima. Plafon teško da mu je mnogo visok budući da mu je 24 godine i da i dalje igra KLS, ali kao "low risk" opcija, zašto da ne. Još ako dobije šansu u reprezentaciji sada... svakako dobra prilika za njega.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Radnicki Kragujevac se vratio u KLS. Lepa atmosfera juce u Jezeru.
 


Za drugo mesto se bore Jokicev Dzoker i Pirot. Sutra se igra odlucujuca utakmica u Somboru, a verovatno ce Dzoker uci jer je Pirotu za ulazak potrebna pobeda od 18,19 razlike.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Del Piero said:

Radnicki Kragujevac se vratio u KLS. Lepa atmosfera juce u Jezeru.
 


Za drugo mesto se bore Jokicev Dzoker i Pirot. Sutra se igra odlucujuca utakmica u Somboru, a verovatno ce Dzoker uci jer je Pirotu za ulazak potrebna pobeda od 18,19 razlike.

Da budemo pravno precizni ovo je klub koji je deo SPD Radnički. Drugi klub (Radnički 1950) koji vodi Lončar je ispao u niži rang.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tacno je da KKV nikoga ne zanima (a to je zato sto je jasno da ni u narednih 20 godina nece imati vece uspehe od mozda nekog plasmana u ABA ligu), ali ne znam sta je poenta ovog Rebrace kao predsednika KKV? Hoce li taj klub da se izdigne iznad ostalog amaterskog mulja koji su svi ostali klubovi? Pa znamo da nece, bice u vrhu KLS sa nekim nepoznatnim igracima cija godisnja plata ce biti manja od onoga sto dnevno zaradjuju Vildoza, Nedovic, Punter, Exum, Campazzo ili LeDay.

 

Isto bi bilo i da je KKCZ u kanalu pa da Delije izdaju saopstenje kako predsednik tog kluba treba da podnese ostavku jer je bio u Areni. Da, Delije ne prate klub u ABA ligi, ali to sto bi rekle je tacno.

Link to comment
Share on other sites

On 3/31/2023 at 2:33 PM, Del Piero said:

Za drugo mesto se bore Jokicev Dzoker i Pirot. Sutra se igra odlucujuca utakmica u Somboru, a verovatno ce Dzoker uci jer je Pirotu za ulazak potrebna pobeda od 18,19 razlike.

 

Dobio Džoker 30 razlike

Link to comment
Share on other sites

Iz KLS je ispao Dunav, poslednje kolo će biti zanimljivo u brobi za opstanak kao i za ABA2 ligu.

 

Kolubara ima pobedu manje od N. Pazara i Zdravlja pa da bi opstali u ligi neophodno je da pobede u Pazaru sa 9+ razlike kao i da Zdravlje izgubi u Kraljevu.

 

Konkurenti za ABA2 ligu su Zlatibor, Spartak, Vojvodina koji imaju po 8 poraza dok Metalac ima poraz više uz ogradu da Vojvodina ima meč (sutra sa OKK u NS) manje, verovatno će odlučivati međusobni dueli tj. koš razlika

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@bekrinjo

 

Koliko uopšte timova iz Srbije ima pravo učešća u ABA 2 za narednu sezonu?

 

Koliko se sećam prilikom osnivanja je bila ideja da svaka od republika ima dva predstavnika. Mi smo godinama imali tri predstavnika zbog manjka timova iz ostatka regiona, a ove godine imamo dva.

 

Interesuje me pre svega zbog Metalca. Nažalost, iako živim u blizini Valjeva, nisam uspeo da ispratim sezonu Metalca u meri u kojoj sam imao nameru. Definitvno su napravili iskorak u kvalitetu tima i to je donelo pomak od borbe za opstanak do borbe za ABA 2. Na onih par mečeva koje sam odgledao sa početka sezone Mening je pokazao da može da igra na višem nivou od KLSa.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Kontra said:

@bekrinjo

 

Koliko uopšte timova iz Srbije ima pravo učešća u ABA 2 za narednu sezonu?

 

Koliko se sećam prilikom osnivanja je bila ideja da svaka od republika ima dva predstavnika. Mi smo godinama imali tri predstavnika zbog manjka timova iz ostatka regiona, a ove godine imamo dva.

 

Interesuje me pre svega zbog Metalca. Nažalost, iako živim u blizini Valjeva, nisam uspeo da ispratim sezonu Metalca u meri u kojoj sam imao nameru. Definitvno su napravili iskorak u kvalitetu tima i to je donelo pomak od borbe za opstanak do borbe za ABA 2. Na onih par mečeva koje sam odgledao sa početka sezone Mening je pokazao da može da igra na višem nivou od KLSa.

U principu imamo 2 mesta ali ne znam da li se situacija menja ako/kada Borac ispadne iz ABA. Uvek može doći do pomeranja ako neka zemlja nema dovoljno zainteresovanih ekipa, videćemo...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Spartak otpustio Struju Lukajića. Kandidat za novog trenera je Vladimir Đokić.
 

Spartak je sezonu krenuo sa Srećkom Sekulovićem pa su ga zamenili Oliverom Kostićem. Početkom 2023 je Struja preuzeo ekipu pa će sezonu završiti sa 4 trenerom tj. Đokićem?!

Edited by bekrinjo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Trigger said:

Koja je ovo ustvari liga? Druga srpska?


To je Prva srpska, sad su ušli u B.
Druga srpska je u stvari poslednja, ispred Beton lige koja u stvari više i nema smisla jer svi koji učestvuju i uđu u Drugu srpsku.

Superliga
A
B
Prva srpska
Druga srpska
Beton

Edited by uvrnuto
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bekrinjo said:

Spartak je sezonu krenuo sa Srećkom Sekulovićem pa su ga zamenili Oliverom Kostićem. Početkom 2023 je Struja preuzeo ekipu pa će sezonu završiti sa 4 trenerom tj. Đokićem?!

Upravo tako.
Lukajić se baš nedavno pohvalno izrazio o upravi. Uprava je bila zadovoljna njegovim radom..rezultati su bili dobri..izgubili su za vikend od Dinamika. Ne znam da li je taj poraz bio presudan..

Link to comment
Share on other sites

Sa Lukajicem sporazumno raskinuo Spartak iz Subotice

kolo pre kraja 

 

Od jake lose sezone

doveo ih do deobe prvog mesta i borbe za Abu

 

12 pobeda i samo 2 poraza

 

I oterase coveka,ludilo

 

Menja ga bivsi igrac Spartaka i mnogih aba ligasa Vladimir Djokic

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vlaDixXx said:

Sa Lukajicem sporazumno raskinuo Spartak iz Subotice

kolo pre kraja 

 

Od jake lose sezone

doveo ih do deobe prvog mesta i borbe za Abu

 

12 pobeda i samo 2 poraza

 

I oterase coveka,ludilo

 

Menja ga bivsi igrac Spartaka i mnogih aba ligasa Vladimir Djokic

 

 

Trener Vršca?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Beslac 1998 205cm 

 

Dve poslednje partije 32poena i 35 poena

 

ukupno prosek 22poena uz 43posto za 3 poena

 

Meni jedan od najzanimljivijih igraca

 

Miljenovic 2001 190cm iz OKK Beograda

Podseca mi na mladog Nedovica

Brz kao munja,krosoveri,solidan sut za 3,odlicne fizikalije

prosek 17p uz 39posto za 3

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1772362/Novi-sistem-Superlige-Srbije-bez-Zvezde-i-Partizana-na-startu.html

 

 

Jel ovo KKP opet nesto bojkotuje KLS ili se nekom predstavniku pripiskilo? 

 

KLS-konferencija-za-medije-5-.jpg

 

 

edit:

sad vidim i follow up vest 

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1772330/Partizan-se-nije-pojavio-na-konferenciji-za-medije-KLS.html

 

Dakle opet... Sta je sada, zna li se?

Link to comment
Share on other sites

Pocela KLS, FMP dobio Spartak. 

 

Quote

Poštovani,
za titulu prvaka države boriće se deset najboljih klubova Srbije – pet učesnika ABA lige i pet prvoplasiranih timova iz AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, s tim da su Partizan MozzartBet i Crvena zvezda Meridianbet zbog svojih obaveza u ABA ligi i Evroligi dobili status „povlašćenih“ ekipa pa će se takmičenju priključiti tek od polufinala. Raspored po grupama A i B nakon žrebanja je prikazan na tabeli kao i datumi odigravanja koji *napominjemo u pojedinim kolima može doći do promene termina odigravanja nekih utakmica zbog plej-of-a i baraža u ABA ligi.
U grupi „A“ poređanim po žrebnim brojevima se nalaze: 1.OKK Beograd 2. Spartak Office Shoes 3. FMP Soccerbet 4. Zlatibor Gold Gondola.
U grupi „B“ poređanim po žrebnim brojevima se nalaze: 1. Metalac 2. Borac Mozzart 3. Mega MIS 4. Vojvodina.
Sistem takmičenja je po Bergeru, Prvo kolo: 1:4 , 2:3 Drugo kolo: 4:3 , 1:2 Treće kolo: 2:4 , 3:1. Ostala kola 4,5 i 6, bi bili uzvratni susreti sa promenom domaćinstava.
To bi bila prva grupna faza nakon koje bi dobili pobednike grupa A i B koji bi u nastavku takmičenja ulaskom u Plej-of AdmiralBet Superlige Srbije u polufinalnim susretima se susreli sa polufinalnim parom Partizan MozzartBet i Crvena zvezda Meridianbet.

U plej-of-u će se ukrstiti najbolje plasirani tim iz ABA lige, sa pobednikom grupe koji bude imao manji koeficijent uspešnosti, odnosno drugi iz ABA, sa timom koji bude imao bolji koeficijent uspešnosti. Polufinale i finale igraće se na dve dobijene utakmice. Svim učesnicima AdmiralBet Superlige Srbije želimo puno uspeha u drugom delu takmičenja za titulu prvaka Srbije.


najava_kosarkaske_admiralbet_superlige_s

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...