Jump to content

KLS, Superliga i niže košarkaše lige Srbije


laki pepe

Recommended Posts

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Iskreno, kao da sam prespavao taj period prangijanja trojki, ostalo mi je u secanju da su sve ekipe igrale sa klasicnim centrima. Vise mi je utisak da trenutno imamo revoluciju gde sve vise visokih krece da se izvlaci van reketa, ali moguce da sam neupucen. 

 

Ne mislim na izvlačenje visokih iz reketa. Pogledaj rostere tadašnjih F4 ekipa pored Fenera, tj. koga su Oly, Real i CSKA imali na PF-C pozicijama. Fenerbahče je osvojio EL na klasični bully ball, pogotovo način na koji su izbacili Real u polufinalu. Mnogi su se pitali šta je zamislio sa Ekpeom i Veselim, pa je išla priča kako neće biti dovoljno pokretni.

 

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Pa kada pogledam tri pune sezone sta je uradjeno, kako su izgledale i igrale ekipe u najvecoj meri, logicnije mi je da je taj dobar period istupanje, a ne pravilo. Mislim da je jedna lopta, jedna utakmica, u nekom momentu mogla lako da produzi agoniju. 

 

Ako pričamo o prošloj sezoni, kad je Partizan napravio iskorak u EL, pre će biti da je taj loš početak godine bio build up i da je ekipa rasla kroz sezonu. Evo nešto slično se desilo i sa Panatom pa su uzeli titulu. Te priče jedna lopta, jedan trenutak, to su šbbkbb priče. Rezultat je takav da su igrali 1/4 EL i bili na korak od F4, što nikako ne može biti slučajno.

 

8 minutes ago, СтелаРоса said:

Inace mi je sve vreme utisak da se podsmevas i vidis u meni neprijatelja prilikom ove konverzacije, a ja mislim da je sasvim kvalitetna diskusija i bilo bi lepo kada bi se jos neko ukljucio u sve ovo.

 

Ma odakle ti to, i ja uživam u diskusiji :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ne vrijedi. Ne bih te dalje zadrzavao. Sve najbolje

 

@DameTime @stelarosa  

 

Prastajte na upadima u toj vasoj konstruktivnoj "raspravi"

Takođe.

 

Možda se nekad nađemo na piću, batalimo priču o Želimiru i zajedno izdrkamo na Tea.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, DameTime said:

@СтелаРоса Čovek je u trenutku kad su se svi okrenuli prangijanju trojki, pogotovo pod uticajem revolucije u NBA, stavio dva tornja u reket (Udoh i Vesely) i osvojio EL starom dobrom fizikalnom košarkom. 

kakvi tornjevi?

ako po 2 tornja mislis na 2 ultra pokretna igraca koji mogu da preuzimaju sve onda ok

veseli toranj kod duloa igrao trojku

ne secam se napadackih sema i setova te sezone, ali to svakako nije bila stara dobra kosarka kontra modernim tokovima

Link to comment
Share on other sites

Na korak do F4 ispade kao da je osvojio jbt..

Prva stvar, Beo je lepo objasnio, Partizan je poveo 2:0 najviše zbog toga što Tavares, koji je te godine bio igrač koji je pravio najveću prednost u EL, uglavnom nije igrao, nešto malo se vraćao u drugoj.. Ovde se stvorio mit "da nije bilo tuče" Partizan bi osvojio.

Druga stvar, Dule (koga bar duplo manje volim nego Željka pa računam da sam objektivan) je bez obzira na sistem takmičenja, ostvario veći uspeh. To je činjenica. Osim toga, sa neuporedivo jeftinijim i lošijim timom. Osim što je otišao na F4 (nije bio na korak od), pukom nesrećom mu je izmaklo finale.

Na F4 koliko pamtim iz glave, zadnjih 15-ak godina, osim tog Partizana i Žalgirisa jedne godine su uglavnom odlazili timovi da kažem iz top10 budžeta te godine.

Partizan je prošle godine imao tu negde budžet, tako da "na korak do F4" nije ne znam kakav uspeh.

Mislim, neće to Željku oduzeti nešto od njegove zaostavštine, pobogu.. Sad pošto su tri godine bile prilično sušne, Srbi kao Srbi, počinju s mitomanijom, "da nije bilo tuče", "na korak od F4", "ma šta F4, od titule pošto je Real osvojio".. Hoće to, ali..

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Dacu i ja svojih 5 centi na ovu temu, ne mislim da je Obradovica pregazilo vreme ali ovaj mandat u Partizanu uopste nije pokazao da je trenutno medju najboljim trenerima  niti da ima najveci upside.

 

Prva sezona debakl 0 trofeja i 1/4 finale ec sa najvecim budzetom u takmicenju.

 

Ova sezona totalni debakl izgubljen superkup od Derbija, porazi od Splita i Igokee u sred arene, Zadra i Mege x2 u gostima i 6 uzastupnih poraza protiv vecitog rivala koji se raspada cele sezone. 

 

U drugoj sezoni je stvarno imao 6 meseci vrhunske kosarke ali je i tu je izgubio kup i prosuo 18 razlike na 17 min do kraja u utakmici za f4.

 

Za trenera takvog renomea i uzimajuci u obzir budzet kojim je raspolagao sveukulno je ovo prilicno lose, a da li ga je pregazilo vreme definitivno cemo moci da kazemo nakon sledece dve sezone.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Odigra se meč u Pioniru a niko da zakuka što pola sezonaca neće moći da uđe. 

Nekad im zavidim koliko su spremni da usko lične interese podrede klupskim interesima.

 

P.S. Mrzi me da pravim mim sa kučićima gde na jednoj strani 7000 sezonaca ne može prisustvovati utakmici, a na drugoj strani kme moram doći 1,5h ranije a i gužva a i ne radi klimatizacija...

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ivan9 said:

Odigra se meč u Pioniru a niko da zakuka što pola sezonaca neće moći da uđe. 

Nekad im zavidim koliko su spremni da usko lične interese podrede klupskim interesima.

 

P.S. Mrzi me da pravim mim sa kučićima gde na jednoj strani 7000 sezonaca ne može prisustvovati utakmici, a na drugoj strani kme moram doći 1,5h ranije a i gužva a i ne radi klimatizacija...

 

Mrtav ozbiljan ovo napisa? Valjda postoji i neki kontekst da bi mogla da se izvlači bilo kakva paralela između ovih situacija.

 

Polufinale KLS protiv Mege, interesovanje nikakvo, a Arena nedostupna vs Finale Aba lige, derbi, napunilo bi se 2 Arene, a bira se Pionir. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mrtav ozbiljan.

Ako je protiv Mornara bilo 14k a protiv Studentskog Centra 10k(da ne jurim sad sve posete ovo je prvih nekoliko utakmica) zašto je pogrešno razmišljanje da će navijači podržati svoj klub u majstorici u polufinalu(u borbi za poslednji trofej ove sezone). Slažem se da nije bitna utakmica kao finale ABA i još derbi, ali ni ovo nije neka beznačajna ligaška utakmica ( a iz gornjih primera vidimo da bi Pionir bio mali za sve sezonce čak i u slučaju obične ligaške utakmice protiv SCD)

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

@ivan9

 

B0kvXf9PP6ELJYUmQqkAb2UMgq_krjzup6Uxfb76  

 

Jednostavno, mnogima se ne dize ni centimetar na KLS i to je razumno. I sa nase strane bi bilo to izrazeno, donekle i jeste (kao i svake godine za KLS), ali nas jos drzi neki hype osvajanja ABA lige i mogucnosti da jos jednom opalimo komsije i Svero Zoca. Da smo izgubili verovatno bi i kod nas bilo slicno...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, ivan9 said:

Mrtav ozbiljan.

Ako je protiv Mornara bilo 14k a protiv Studentskog Centra 10k(da ne jurim sad sve posete ovo je prvih nekoliko utakmica) zašto je pogrešno razmišljanje da će navijači podržati svoj klub u majstorici u polufinalu(u borbi za poslednji trofej ove sezone). Slažem se da nije bitna utakmica kao finale ABA i još derbi, ali ni ovo nije neka beznačajna ligaška utakmica ( a iz gornjih primera vidimo da bi Pionir bio mali za sve sezonce čak i u slučaju obične ligaške utakmice protiv SCD)

 

 

Zato što je takvo razmišljanje potpuno nerazumevanje trenutka, momentuma, a i generalno interesovanja i stava ljudi prema ovom takmičenju. 

 

Sve u svemu,  izjednačavanje ovih situacija i predstavljanje ovoga kao podređivanje ličnih interesa klupskim (koji nikakav interes tu nema, nego je Arena bila nedostupna), je demagogija koju ni Čovkins lično ne bi koristio da pravda sopstvenu odluku.  Totalni delulu.

 

Edited by fillam
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

Nije do vaznosti takmicenja nego do atmosfere u i oko kluba. Pa ne mali broj Partizanovaca na KKP temi je prizeljkivalo poraz od Mege da bi se skratile muke.

 

Naveo sam i to u svom upisu (trenutak i momentum), a svakako svoju ulogu igra i imbecilnost ove tzv. lige.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svako poredjenje ove situacije sa situacijom iz ABA je promasaj kosarke.

 

S jedne strane imas klub koji je svesno otisao u Pionir za najvaznije utakmice(makar za njih) u sezoni dok sa druge strane imas klub koji zbog zauzetosti hale odlazi u Pionir i to u KLS koji gledaju samo najzagrizeniji navijaci ovde. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2024 at 9:39 AM, СтелаРоса said:

Ja mogu da govorim samo u svoje ime. Naravno da nisam bio odusevljen, ali da mogu da biram ovaj Partizan sa Zeljkom ili onaj neki Partizan iz 2016/17/18 godine, uvek bih pre izabrao ovaj prvi. Najiskrenije kazem. Pa valjda je poenta sporta da se takmicis protiv jakih rivala, da budes bolji od njih, da imas velikog istorijskog, vecitog, rivala. E sad, naravno da ima i onih koji bi da stavljaju katanac, da gase nekoga, da im niko ne stoji na putu, ali sam siguran da dosta ljudi razmislja kao ja.

 

Ako je to poenta sporta, zasto se skoro sva sportska javnost u Srbiji zalaze za to da postoje samo dva kluba kojima je zagarantovan prolaz u finale ili plasman na prva dva mesta (ako pricamo o fudbalu)? Otkud ova maltene histerija za stvaranjem "mocne i jake domace lige" koja je samo drugo ime za Partizan - Crvena zvezda takmicenje u kojoj bi svi drugi igrali samo da bi ih neko iz dva jedina relevanta kluba primetio i posadio na tribine (jer, za toliko "iscrpljujucih meceva" mora postojati i roster od minimum 15 ozbiljnih igraca, a ne bi bilo lose da ih bude i 17 ili 18)?

 

Naprotiv, ako ne postoji takmicenje koje moze osvojiti vise od dva kluba (tri bi bio neki minimum, a pozeljno je da ih bude 5,6,7), nema ni potrebe za takvim takmicenjem uopste, lepo uraditi kao sto su uradili u Litvaniji, svesti domace takmicenje na jedan klub i usmeriti resurse da bi taj klub mogao kako-tako da igra u EL (na dnu sto se tice ocekivanja svake sezone, ali ipak su tu).

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/29/2024 at 1:59 AM, Creed Bratton said:

Dacu i ja svojih 5 centi na ovu temu, ne mislim da je Obradovica pregazilo vreme ali ovaj mandat u Partizanu uopste nije pokazao da je trenutno medju najboljim trenerima  niti da ima najveci upside.

 

Obradovic je kroz karijeru uvek imao timove pune vrhunskih evropskih igraca, ne ovaj Maccabi koji je napravio od Partizana.

 

Da sad ne pocinjemo o igracinama i legendama koje je imao u PAO, njegova petorka u Feneru koja je osvojila EL je bila Sloukas - Bogdanovic - Kalinic - Vesely - Udoh + Datome, Antic, Dixon i Nunnally sa klupe.

 

Onda naredne sezone gubi Bogdanovica i Udoha i to je vec losiji tim, sa okosnicom koju cine Sloukas, Wanamaker, Guduric, Nunnally, Kalinic, Datome i Vesely, ali nema zamene za Udoha jer Thompson nije prikazao nista.

 

Pa onda naredne sezone odlazi Wanamaker, dolazi Melli. I onda vrhunac, NBA mu uzima i Gudurica i Mellija, on dovodi De Coloa (koji nije toliko kompatibilan sa Sloukasom, treba mu igrac tipa Walkup ili Grant), a Mellija menja cirkusant Derrick Wiiliams i rezultat je katastrofa i Obradovicevo povlacenje iz kosarke.

 

Tek 2021. godine on se vraca, ali koga moze da dovede? Bukvalno samo Amerikance. Jeste, Amerikance je dovodio i u Feneru i PAO, ali ne da mu Amerikanci budu glavne opcije, nego kao igrace zadatka (sto su bili i Nunnally i Udoh i Dixon i Drew Nicholas).

 

Jednostavno, EL se (jos uvek) zasniva na fizicki slabijim/sporijim, ali prilicno inteligentnim bekovima i krilima i takvi osvajaju trofeje i dobijaju vazne meceve. U Realu i dalje vuku kvartet penzionera (Chacho - Lull - Rudy - Causeur), u PAO je tu Sloukas, u Olympiacosu Papanikolau, ranije Vezenkov i Sloukas, u Feneru Calathes i Guduric.

 

Obradovic je svakako odlican trener i dalje, ali pricati da je KKP sad neki tamo Bayern po budzetu za plate igraca je samo samozavaravanje. Dosao je u KKP, imao tri sezone i samo jedna od njih se moze nazvati pristojnom. A ako cemo pricati o tome da je prethodna sezona bila veoma uspesna, to bi bilo kao da pricamo da je ova sezona bila uspesna za Monaco jer, eto, nisu bili u prva cetiri favorita pre pocetka turnira.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Ako je to poenta sporta, zasto se skoro sva sportska javnost u Srbiji zalaze za to da postoje samo dva kluba kojima je zagarantovan prolaz u finale ili plasman na prva dva mesta (ako pricamo o fudbalu)? Otkud ova maltene histerija za stvaranjem "mocne i jake domace lige" koja je samo drugo ime za Partizan - Crvena zvezda takmicenje u kojoj bi svi drugi igrali samo da bi ih neko iz dva jedina relevanta kluba primetio i posadio na tribine (jer, za toliko "iscrpljujucih meceva" mora postojati i roster od minimum 15 ozbiljnih igraca, a ne bi bilo lose da ih bude i 17 ili 18)?

 

Naprotiv, ako ne postoji takmicenje koje moze osvojiti vise od dva kluba (tri bi bio neki minimum, a pozeljno je da ih bude 5,6,7), nema ni potrebe za takvim takmicenjem uopste, lepo uraditi kao sto su uradili u Litvaniji, svesti domace takmicenje na jedan klub i usmeriti resurse da bi taj klub mogao kako-tako da igra u EL (na dnu sto se tice ocekivanja svake sezone, ali ipak su tu).

 

 

E moj goldi, nisi naucio, ovde zele jake rivali ako samo ako postoji jedan jaki rival a i da taj jaki rival bude malo slabiji, da moze da se uzme titulu. Svi ostali su nebitni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...