Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

5 minutes ago, Dracarys said:

Ja bih Novakov scenario uporedio sa Isusovim. Isusa su takođe uhapsili bez ikakvog razloga, kralj Pilat koji ga je ispitivao ga je proglasio nevinim i hteo je da ga pusti, međutim su skočili fariseji koji su ga želeli osuditi na smrt i pretili su Pilatu (fariseji-političari u ovom slučaju). Pilat je poslušao fariseje pod pritiskom. Tako će biti i sa Novakom, biće deportovan.

 

Samo je nekako pogresan tajming - to se desavalo oko Uskrsa a ne oko Bozica... to me muci. 😄 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTIme said:

 

Zamisli da ovde sudija donese presudu i premijer ili predsednik postupe potpuno suprotno u roku od sat vremena? Ti bi ubio tastaturu kuckajući upise kako smo banana država.

 

A posebna je priča što te nije sramota da i dalje komentarišeš na ovoj temi nakon što si iscedio pola forumaša nebuloznim traktatima o Novaku.

Pa i ja se iznerviram kad vidim vase postove koji su po meni lose napisani pa nikomo neodgovaram jer postujem tudje misljenje.

 

Novak je probao da zahebe sistem kroz neke proceduralne greske,advokati su mu odradili. Samoralne strane on je setao zarazen i bas ga bolela patka,kao ona luda Dragovicka za Tvitera.

 

Dobro,ajde nek je Australija banana drzava  🤡 a ovde vas 95% nije napisalo nista na temi vase banana drzave...diraj struju, benzin, radi kriminal, pustaj narko bosove,ali nemoj da nam Nole Djokovic ne igra na Australija Open-u...to bih mogao da komentarisem za vas, ali necu.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Ne znam, dobro pitanje. Sigurno mu ništa ne bih dobacivao, nisam takva osoba. Verovatno bih osetio neko gađenje. Tako sam se osećao dok sam u šetnji Niškom tvrđavom sreo Koštunicu.

Tokom priprema za neki policijski vikend stajao Nestor u redu u Lindi ispred nas, zabavljao narod.

Kaže mi The Starija "što mu ne kažeš sve ono što si svađao sa televizorom dok je on na tv?"
Dobila je odgovor: To što ja mislim o Nestoroviću nije pristojno reći drugom čoveku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dracarys said:

Ja bih Novakov scenario uporedio sa Isusovim. Isusa su takođe uhapsili bez ikakvog razloga, kralj Pilat koji ga je ispitivao ga je proglasio nevinim i hteo je da ga pusti, međutim su skočili fariseji koji su ga želeli osuditi na smrt i pretili su Pilatu (fariseji-političari u ovom slučaju). Pilat je poslušao fariseje pod pritiskom. Tako će biti i sa Novakom, biće deportovan.

Nemoj da ti ovo vidi @delgado, svi znamo da je LeBron kao Isus.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Dracarys said:

Ja bih Novakov scenario uporedio sa Isusovim. Isusa su takođe uhapsili bez ikakvog razloga, kralj Pilat koji ga je ispitivao ga je proglasio nevinim i hteo je da ga pusti, međutim su skočili fariseji koji su ga želeli osuditi na smrt i pretili su Pilatu (fariseji-političari u ovom slučaju). Pilat je poslušao fariseje pod pritiskom. Tako će biti i sa Novakom, biće deportovan.

I da, zaboravih da ti ostavim isti komentar koji sam ostavio Delgiši za poređenje:

 

 

 

Inače, dobra ti fora :classic_biggrin:

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kooineeperk said:

Pomozite mi da jos jednom prodjem kroz to sta (ne)znamo o cinjenicama:

 

  1. Djokovic se nije vakcinisao. 
  2. Djokovic nikada nije rekao da ljudi (ne)treba da se vakcinisu (i iznosio bila kakve teorije zavere) vec da svako treba da ima pravo da odluci sta da radi u skladu sa onim sto misli da je najbolje za njega - to je granicni antivax stav, u smislu da moze da se protumaci da na neki nacin ne postuje nauku/medicinu u potpunosti. 
  3. Djokovic je bio spreman da ne igra AO ove godine ako ne dobije izuzece - to je ocigledno, sa svim odugovlacenjem i na kraju odustajanjem od ATP turnira - isto bi uradio i sa AO jer ne bi imao izuzece.
  4. Djokovic se, barem prema svom ponasanju pre zarazavanja, svojski trudio da se zarazi (sva ona pojavljivanja bez maske, najpre na Zvezdinoj utakmici gde se posle ispostavilo da je bilo igraca Barselone koji su zarazeni).
  5. Djokovic je bio pozitivan na uzorkovanje 16. decembra, ne znamo kad je tacno dobio rezultat (mozda istog dana, mozda sutradan).
  6. Pojavio se u javnosti 17. decembra (a 18. mislim da nije, da su to preneta desavanja od 17. decembra) - ako se pojavljivao u javnosti zarazen, to je za svaku osudu i za to mu treba suditi ovde u Srbiji (jer se tu desilo). Nema nikakve veze sa Australijom i turnirom.
  7. Sa tim rezultatima, u skladu sa pravilnikom za izuzece, aplicirao je i dobio je vizu+izuzece od zvanicnika Australije.
  8. Jedini je koji je iskreno rekao da je dobio izuzece i da dolazi da igra. Tu je mozda ispao glup, jer je mogao da nastavi da izbegava odgovor na sva ta pitanja kao i da li je vakcinisan ili ne. Ali je iz nekog razloga, valjda ne ocekujuci ovakve posledice, posteno rekao da je dobio izuzece. Ne mozemo ga kriviti sto je bio iskren. 
  9. Ni u jednom momentu, barem prema transkriptu, nije pravio nikakav problem u proceduri u koju je upao od dolaska u Australiju. Dok se sa druge strane ne moze bas isto reci - zbog cega je i sudija doneo odluku o oslobadjanju.
  10. Australija je imala pravo zalbe na ovu odluku (famoznih 4sata koji su istekli) ali tu prica nije gotova jer jos uvek mogu novu odluku da donesu i prakticno produze ovaj Kafkijanski proces u koji je Djokovic upao. 

Jesam li nesto promasio? 😄  

 

1. Tacno

2. Delimicno tacno. Iznosi teorije zavere godinama, ali ne ide full mental kao njegov otac. Sto se vakcina tice, pozivao je da svako odlucuje o svom telu, sto inace avaksi pricaju.

3. Tacno

4. Tacno

5, Znamo, bilo je na prethodnim stranicama, ako nije falsifikat, a deluje da nije. Uzorkovan u 14h, pozitivan test dobio u 20h. Sto znaci da i ako moze nekako da se opere za postu 16, za 17. nema apsolutno nikakvo opravdanje, kao ni za slikanje za Lekip 18.

6. Tacno

7. Tacno

8. Tacno. Mozda ga ne mozemo kriviti, ali je svakako i tu ispao magarac, imajuci u vidu situaciju u Australiji, da budem najblazi moguci, to je ocajan PR.

9. Ovo ne znamo, niti je raspravljano o tome.

10. Ne. Ovde se nije ni odlucivalo o tome da li on ima pravo da ostane ili ne. Ovde se radilo o tome da li je postupanje granicara i vlasti koja ga je tehnicki stavili u imigrantski zatvor bilo po pravilima ili ne. Sud je odlucio da nije, jer su ocigledno prekrsili proceduru. To je sve. Nije se uopste radilo o tome da li je Djokovic ispunio administrativne uslove ili nije i ocigledno je za njih tu stvar jasna, i da nije ispunio te uslove. Dalja odluka o deportaciji se bazira na toj administativnoj odluci i na politickoj volji/promisljanju sta sada treba da urade, na cemu se inace i zasnivao inicijalan tretman.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa i ja se iznerviram kad vidim vase postove koji su po meni lose napisani pa nikomo neodgovaram jer postujem tudje misljenje.

 

Novak je probao da zahebe sistem kroz neke proceduralne greske,advokati su mu odradili. Samoralne strane on je setao zarazen i bas ga bolela patka,kao ona luda Dragovicka za Tvitera.

 

Dobro,ajde nek je Australija banana drzava  🤡 a ovde vas 95% nije napisalo nista na temi vase banana drzave...diraj struju, benzin, radi kriminal, pustaj narko bosove,ali nemoj da nam Nole Djokovic ne igra na Australija Open-u...to bih mogao da komentarisem za vas, ali necu.

 

Ne znam šta da kažem, osim što si energetski vampir foruma. Sinoć si lupetao da ako bude pravde pokazaće se - jutros se pokazala, pa ti ni to ne valja, pa si u međuvremenu pisao Novak GOAT i šta sve ne. Ovo svodim na lični nivo umesto da komentarišem tvoje pisanje jer si pokazao da sa tobom nema argumentovane rasprave.

 

Što se mene tiče tema nije "nemoj samo da nam Nole ne igra na AO", već nepravda i nazivanje uređenom pravnom državom jedne, u stvari, banana države. O svojoj bih takođe mogla kazati štošta, ali ne želim jer generalno nije moja sfera interesovanja da se mačujem tamo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa i ja se iznerviram kad vidim vase postove koji su po meni lose napisani pa nikomo neodgovaram jer postujem tudje misljenje.

😄 😄 😄 

 

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Novak je probao da zahebe sistem kroz neke proceduralne greske,advokati su mu odradili.

Kako tacno?

 

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Samoralne strane on je setao zarazen i bas ga bolela patka,kao ona luda Dragovicka za Tvitera.

To stoji ako se ponasao onako znajuci da je zarazen a to nema nikakve veze sa AO i vizom/izuzecem odnosno ovom temom. 

 

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dobro,ajde nek je Australija banana drzava  🤡 a ovde vas 95% nije napisalo nista na temi vase banana drzave...diraj struju, benzin, radi kriminal, pustaj narko bosove,ali nemoj da nam Nole Djokovic ne igra na Australija Open-u...to bih mogao da komentarisem za vas, ali necu.

Zato sto je ta tema u drugom PDFu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTIme said:

 

Ne znam šta da kažem, osim što si energetski vampir foruma. Sinoć si lupetao da ako bude pravde pokazaće se - jutros se pokazala, pa ti ni to ne valja, pa si u međuvremenu pisao Novak GOAT i šta sve ne. Ovo svodim na lični nivo umesto da komentarišem tvoje pisanje jer si pokazao da sa tobom nema argumentovane rasprave.

 

Što se mene tiče tema nije "nemoj samo da nam Nole ne igra na AO", već nepravda i nazivanje uređenom pravnom državom jedne, u stvari, banana države. O svojoj bih takođe mogla kazati štošta, ali ne želim jer generalno nije moja sfera interesovanja da se mačujem tamo.

Novak jeste GOAT tj bice kad se zavrsi karijera, voleo bih da osvoji AO.

 

Ponasanje njegovo je za svaku osudu sto se tice toga da je zarazen setao i ocigledno ga je bolela patka za sve sto je meni jezivo i zelim da on to nekako demantuje. Tu nema nikakve diskusije i to je nesto sto esplicitno govori da je on teski antivakser.

 

Aus ako tebi nije pravna drzava, nego banana, ne znam sta bih ti rekao. 

 

Dokle ce to vredjanje mene, to posebno nije u maniru jedne novosadjanke. Ako primetis mojdijalog sa svakim je korektan,nisam na vasoj strani samo na gledanje na stvar, jer vi ste blago receno ostrasceni.

 

Za bold tek nemam sta reci, nije ti sfera interesovanja zemlja gde zivis ali jeste NDJ koga ni ne poznajes i koji je miljiarder hipster..ali te brine stanje u Australiji.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

na osnovu cega ovo tvrdis?

 

Na osnovu toga sto o tome nije ni raspravljano. Postoje tri razlicite vize za Australiju, on je podneo zahtev jos u novembru, kad nije ni znao da ce da igra, onda je putovao sa tom pogresnom vizom i ovi su ga docekali na volej.

 

Apsolutno je jasno da je to moglo vrlo lako da se resi privatno i da je ovo premijer Australije iskoristio kao zicer za predizbornu kampanju. Stvari su se otele kontroli i sada ce morati da donose novu odluku, koja ce ponovo biti politicka.

 

Naravno, sve pod pretpostavkom da to nisu izmislili, ali po kredibilnim izvestajima koje sam procitao to je dokumentovano i tacno. To ne znaci da nisu proceduralni propust prenaduvali i iskoristili u politicke svrhe.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Znamo, bilo je na prethodnim stranicama, ako nije falsifikat, a deluje da nije. Uzorkovan u 14h, pozitivan test dobio u 20h. Sto znaci da i ako moze nekako da se opere za postu 16, za 17. nema apsolutno nikakvo opravdanje, kao ni za slikanje za Lekip 18

Jel test procesiran u 8 sati naveče ili je rezultat dobio nazad u to vreme? Ako je ovo kasnije, debil na kvadrat. I veoma je moguće da se to može iskoristiti kao razlog za deportaciju, karakter koji ne poštuje izolaciju i koji stavlja druge u rizik. Jedino ako mu je rezultat toliko mizeran da nema dovoljno količine virusa da zarazi druge, u šta sumnjam. A i ako jeste, moguće da mu sutradan količina virusa bude veća.

 

Naravno, u slučaju da nije znao. A stvarno hoću da verujem da je tako, teško mi je da poverujem da je baš toliki debil. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...