Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

7 minutes ago, AgroLaki said:

Moja keva sa lupusom primila 3 doze, mnogi ljudi izuzetno losijeg stanja... Za godinu dana nisam sreo nikoga ko nije primio jer je alergican na nesto, samo dosta ljudi koji se nisu vakcinisali, jer prosto ne zele, posto su moroni, pa me zanima onako sa informativne strane sta to moze izuzetno fizicki spremnom coveku da bude kontraindikacija... 

Posto se spremao da igra AO, iskreno ne verujem da je nesto u vezi zdravstvenog stanja da ga je zakocilo, ostaje verovatno alergija na neki sastojak vakcine, right?

Jedino sto sam pronasao je: 

 

Mozda je stvarno jos ranije saznao da je alergican na neki od ovih sastojaka... a mozda su mu samo vrane popile mozak. 

manje-vise je postignut konsenzus da je izuzece dobio na osnovu zaraze u poslednjih 6 meseci (pri cemu se pominju i neke 2 zaraze, ali niej bas najjasnije da li se tu mislilo na onu iz 2020 ili nesto drugo).

 

a ako si odgledao podcast the three (okacila sam na nekoj od prethodnih strana) jedan lekar koji je bio gost, a lecio je covid pacijente prethodnih 18 meseci, je naveo koja su moguca stanja i bolesti koje bi mogle da rezultiraju preporukom da se ne vakcinise. Princip je da se ne ucini nepotrebna steta. Pa je onda rekao da se cak i osobama koje nemaju konkretno alergiju na taj neki sastojak vakcine, ali su imale anafilakticki sok ili izuzetno jaku alergijsku reakciju kod primanja neke ranije vakcine (nebitn koje) u principu ne izaziva sudbina i da se ne preporucuje vakcinacija (narocito ako je u pitanju osoba koja i onako nije previse ugrozena od corone). Dalje, ako postoji ili je postojala neka upala srcanog misica itd. i ako se ocekuje da bi mozda vakcina ovo mogla da pogorsa onda se ne daje vakcina. Mislim da se ovaj lekar ogradio na efekte Moderne i Fajzera jer su to vakcine koje su aktuelne u USa. A za ostatak sveta su aktuelne AZ i JJ,  koje su pokazale te neke nezeljene efekte (i sa smrtnim slucajevima i to upravo kod mladih, potpuno zdravih ljudi, vecinom zena) s zgrusavanjem krvi i tim trombizama u mozgu. Te bi stoga za ove vakcine vazilo i da se uzima u obzir da li ta neka osoba ima te neke predispozicije da mu se ovo desi. Nisam generalno shvatila koje tacno su predispozicije za ovo, ne znaci da ako neko ima "obicnu" trombozu u nogama da ce imati i ovu reakciju, ali da valjda ima ljudi kod kojih je dijagnostikovana ta valjda autoimuna reakcija pa pretpostavljam da je to indikacija da se ne uzimaju te vakcine. Mene je narocito plasilo sto su teniserkama u Charlstonu ponudili upravo JJ vakcinu, a i Sabalenka ju je uzela posle svoje zaraze posle IW. Sta da je neku od teniserki strefila ova reakcija? Ne znam koju vakcinu je primila Kenin (vrlo verovatno JJ), ali i ona je imala probleme vezano za vakcinu/zarazavanje posle nje i prekinula je sezonu negdo oko polovine godine.

 

Za Novaka znamo da je imao coronu, ali ne znamo da li je ona ostavila neke posledice na neke njegove organe (od one afere s Rodikom on vise uopste ne prica i ne pominje svije bolesti i povrede, osim ako je bas ocigledno i ne moze da se izbegne, kao sto je na kraju bila situacija s laktom ili ono s ttrubusnim misicima prosle godine

 

Takodje, u podcastu su rekli da je Medvedev negde krajem oktobra-pocetkom novembra negde izjavio da je alergican na jednu komponentu vakcina (nije specificirao na koju supstancu), ali je vrlo brzo posle toga potvrdio da ide u Australiju (bez obrazlozenja da li ce se vakcinisati). Da li je prelomio i resio da rizikuje i vakcinise ili je nesto drugo u pitanju - samo on zna.

Takodje, Medvedev nije bas totalno bez simptoma i posledica prelezao svoju coronu (zarazio se pred MC).

 

Sto se tice toga da su profesionalni sportisti potpuno zdravi i da nemaju neke hronicne bolesti - to definitivno nije tacno. Znamo da je Dolgopolov imao neku retku bolest krvi koja mu je remetila takmicarski ritam, Zverev ima dijabetes, Felix je imao neke smetnje na srcu, Kvitova ima astmu i alergije (a secam se da sam za jos neke teniserke citala da imaju neke hronicne bolesti, ali sad ne mogu da se setim koje tacno)...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:


I ja da je to glupost. 
 

A majku mu, nije valjda NĐ dostavio potvrdu izabranog lekara iz Doma Zdravlja Sopot, već ima malo ozbiljniji medicinski tim iza sebe.

Pa da je dostavio neozbiljnu potvrdu valjda bi je te komisije odbile u startu i svega ovoga ne bi bilo.

 

Inače razni lekari pričaju svašta, i ovde se meni smuče neke priče koje su kao iz pouzdanih izvora u bolnici, ali da ne širim priču, nije mesto, u svakom slučaju ne čudi što su ljudi sluđeni kad razni lekari pričaju različite stvari.

 

A ne znam kako posle svih ovih šokova neko još razmišlja o tituli kad nema ni psihičkih ni fizičkih uslova za ozbiljne pripreme, sve da ga i puste na kraju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boxy said:

Kakve veze ima ATP sa AO, to nije "njihov" turnir?

Drugo su ovi turnri pred AO, ATP kup, drugo je i ta Doha koju navodis kao primer.

Ako neko treba da reaguje, to je ITF i niko drugo...

 

A sta je bilo na aerodromu, ja zaista ne znam, jedino mogu da pretpostavim ono sto sam citala po tviteru i ono sto je postavila neka njihova ministarka koja rekla da oni nece da garantuju i nece da dozvole da Djokovic udje preko neke individualne vize, sta god to znacilo.

igraci su "zaposleni" u  ATP-u, ako im ATP ne da dozvolu da kao "podizvodjaci radova" igraju na AO onda oni ne mogu da igraju. AO i ostali slemovi ih "iznajmljuju" od ATP/WTA. GS-ovi (kao i DC/FedCup) traze od ATP/WTA termine u kalendaru oba tura (placaju im licence za te datume) da bi mogli da organizuju svoje turnire. Izmedju njih postoji ugovor: npr. da se entry lista/nosioci  odredjuju na osnovu ATP/WTA liste (znaci "pravilnika" druge "firme"), obe strane imaju svoja prava i obaveze. Kod samih ATP/WTA turnira postoji tacno definisano koje su obaveze igraca a koji turnira (koliko moraju da obezbede para za nagradni fond da bi mogli da imaju odredjenu kategoriju za svoj turnir), a za uzvrat top30 igraci imaju obavezu da igraju masterse i odredjeni broj 500 i 250 turnira. WTA je imao jos i komplikovanija pravila, pa je recimo bilo propisano da max. 2 top 10 ogracice mogu da igraju neki mali turnir (ne znam da li se neko seca da je bila neka frka oko Wozniacki ili Radwanske jer nisu mogle da igraju neki mali turnir u rodnoj zemlji jer se pre njih prijavile 2 druge top10 igacice).

Elem, izmedju ATP/WTA i GS-ova ne postoji ovako detaljan ugovor (zato se igraci i bune da im GS-ovi daju samo 10-tak posto zarade i da oni nemaju nikakav uticaj na sve to, da su GS-ovi prejaki). Ali u svakom slucaju postoji ugovor o obezbedjivanju viza igracima bez obzira iz koje zemlje poticu. Pa tako USO mora da obezbedi da USA vlasti i ruskim igracima doaju vize, iako je ovo generalno teze za drzavljane ove zemlje. No, nekad se i tu desavaju "greske u koracima" kao s Kuznjecovom pre neku godinu ili s Davidenkom pre vise godine (moze biti da je problem bio i s UK, pa da ovi nisu mogli da igraju na pripremnim turnirima pred Wimbldon, ali su posle alarmiranja javnosti povuceni konci i dobili su vize za GS).

 

Sto se tice ITF i GS-ova, nije bas da su GS-ovi direktno pod jurisdikcijom ITF (da im ovi mogu nesto da narede), vec su pre neke paralelne strukture s svojom autonomijom (imaju svoje rulebooks svaki posebno). tako da se "ugovor" sklapa izmedju ATP/WTA i pojedinacnih slemova.

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Boxy said:

 

Ne znam zasto Tajli, sumnjam da je on stavio svoj potpis na to izuzece, jedino ako nije on neki lekar. :smiley33:

kako nije on odgovoran kad je on, kao direktor turnira (plus bi ovre i TA trebalo da ima odredjenu odgovornost kao nadlezno tenisko telo), bio zaduzen da (s svojim osobljem) organizuje za igrace sve sto treba i regulise s vlastima u Australiji i Viktoriji da se usaglase oko toga sta igracima tacno treba da bi usli u Australiju i igrali turnir?  Ne znam kakvu tacno su obavezu imali ti lekari u ta dva panela, da li je oni trebalo da provere koja su tacno medicinska pravila vazeca za ulazak u Australiju, ili je to trebalo da regulise ministarstvo zdravlja Viktorije (usaglasi se s saveznim ministarstvima, pa onda kaze lekarima: to to i to su vam dozvoljeni kriterijumi za ulazak), a da lekari samo pregledaju dokumentaciju aplikanata i provere da li ima medicinskih razloga za izuzece.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Boxy said:

A da li je moguce da se zali zato sto bi u suprotnom sigurno dobio zabranu od 3 godine?

 

Ako mu time prete pa jos bolje da ih lepo odjebe, mozes misliti njihova svinjarija jer sve ide elektronski i mogli su da ga odjebu ranije a ne ovako da saopste da ce mu zabraniti ulazak dok je lik u avionu, po meni to je bilo dovoljno da im se zahvali i odmah povartni let.

 

Ako gledamo cisto teniski njemu realno ne treba vise AO, lik ima devet osvojenih a Rafa samo jedan. Rodzera ne racunam jer iako igra prelep tenis godine su ga stigle a treba da osvoji cetiri AO da bi postavio nov rekord.

 

Plus ako Novak ne igra AO onda nema pritisak kalendarskog GS koji je videsmo uzasan po njegovu psihu, dakle igrace ostale GS relaksirano pa sto da ne postavi rekord po broju osvojenih na WB ili NY a ko zna mozda i na oba.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

Just now, wwww said:

kako nije on odgovoran kad je on, kao direktor turnira (plus bi ovre i TA trebalo da ima odredjenu odgovornost kao nadlezno tenisko telo), bio zaduzen da (s svojim osobljem) organizuje za igrace sve sto treba i regulise s vlastima u Australiji i Viktoriji da se usaglase oko toga sta igracima tacno treba da bi usli u Australiju i igrali turnir?  Ne znam kakvu tacno su obavezu imali ti lekari u ta dva panela, da li je oni trebalo da provere koja su tacno medicinska pravila vazeca za ulazak u Australiju, ili je to trebalo da regulise ministarstvo zdravlja Viktorije (usaglasi se s saveznim ministarstvima, pa onda kaze lekarima: to to i to su vam dozvoljeni kriterijumi za ulazak), a da lekari samo pregledaju dokumentaciju aplikanata i provere da li ima medicinskih razloga za izuzece.

 

Ma kul, svi su krivi osim Djokovica, ATP/WTA, AO, Tajli, ovi lekari, onaj na granici itd :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cavani said:

Zbog politike nisu priznali vakcinu koja nije sa zapada, ne vidim sta je tu za primer.

Ne, nije zbog politike, jer su priznali Sinofarm iz Kine sa kojom su maltene u ratu. Inace, tipican primer kako nastaju tipicna srpska geopolitical objasnjenja od kojih je od 90-ihna ovamo zaista tacno 1% od onoga sto se smatra za univerzalnu istinu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Eddard said:


Ti lekari su neznalice.

pogledaj ovde sta komentarise ovaj lekar zasto lekari ne preporucuju vakcinaciju i ako direktno osoba nije alergicna na doticne komponente vakcine, ali je u proslosti imala jake alergijske napade. u principu kaze da ne bi trebalo da izazivaju sudbinu.

mada uvek treba vagati izmedju potencijalne dobrobiti i potencijalne stete.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, deez nuts. said:

Ovako se to radi

d3c7c35a65e3c16575a08789ecc1fe93.jpg

a sta se to tako radi? Sputnik ne priznaju u Australiji (druga je prica zasto i kako) i ona nije imala nikakvog osnova da trazi izuzece.

Kao ni Sangren, bas sam ga slusala u jednom intervjuu:  nije se vakcinisao, to je kod njega u USA dozvoljeno, znao je da nema osnova da trazi izuzece te niej ni aplicirao (bio je zarazen pre godinu dana). Videce sta ce s teniskom karijerom ako vakcina postane obavezna da bi se igralo na turu.

Bilo je price da su neki aplikanti za izuzece navodili religijske razloge (moguce da se radi o Sereni i Venus jer su one Jehovini svedoci), ali da im to nije usvojeno jer u Australiji nije definisano kao validan razlog za izuzece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Moja keva sa lupusom primila 3 doze, mnogi ljudi izuzetno losijeg stanja... Za godinu dana nisam sreo nikoga ko nije primio jer je alergican na nesto, samo dosta ljudi koji se nisu vakcinisali, jer prosto ne zele, posto su moroni, pa me zanima onako sa informativne strane sta to moze izuzetno fizicki spremnom coveku da bude kontraindikacija... 

Posto se spremao da igra AO, iskreno ne verujem da je nesto u vezi zdravstvenog stanja da ga je zakocilo, ostaje verovatno alergija na neki sastojak vakcine, right?

Jedino sto sam pronasao je: 

 

Mozda je stvarno jos ranije saznao da je alergican na neki od ovih sastojaka... a mozda su mu samo vrane popile mozak. 

 

Ja recimo nisam sreo nikoga da su ga išta i pitali. Nego samo zavrni rukav i boc. Možda zato nema puno ljudi koji nisu primili zbog tog ili onog razloga. Glavna informacija je safe and efective. A fine print su čitali ionako uglavnom samo ovi što nisu ni planirali da se vakcinišu...

 

48 minutes ago, alcesta said:

To što ATP nema veze sa AO i sa ITF-om ne znači da ne smeju da pisnu ni o čemu što je s njim u vezi, i te kako su znali da se oglase kad im je nešto smetalo, eto oko DC pravila i OI, na primer. Ili kad je RG samoinicijativno pomrsio račune drugim turnirima.

Da hoće reagovali bi. Ne znači da bi mogli nešto da urade ali bi trebalo da reaguju za bilo kog igrača, a ne broja 1.

S druge strane, Gaudenci tom broju jedan nije ni smogao snage da lično preda ATP trofej, tako da verujem da im se smeši brk što se našao u ovakvoj situaciji.

 

A malopre meni pišeš da sam utopista 😄

2 minutes ago, McLeod said:

Ne, nije zbog politike, jer su priznali Sinofarm iz Kine sa kojom su maltene u ratu. Inace, tipican primer kako nastaju tipicna srpska geopolitical objasnjenja od kojih je od 90-ihna ovamo zaista tacno 1% od onoga sto se smatra za univerzalnu istinu.

 

Da, samo što nije izbio rat, a australci urednu furaju sinofarm, kinezi pokupovali bogapitaj poljuprivrednog zemljišta po Australiji, a za neke ljude u političkom vrhu se sumlja da su bliski sa Partijom... Nekad baš i nije sve tako kako se čini

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Serena svakako ima osnove za izuzeće zbog ranijih problema s trombovima, ali s obzirom na njihove godine i sve ostalo verujem da nema taj izostanak veze s vakcinama.

 

Quote

A malopre meni pišeš da sam utopista 😄

Pa ja sam napisala da treba ali neće, treba i ja da ne jedem slatko i testo pa će to ostati utopija :classic_biggrin:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Boxy said:

 

Ma kul, svi su krivi osim Djokovica, ATP/WTA, AO, Tajli, ovi lekari, onaj na granici itd :default_coffee:

Sada vec preterujes. Sto bi Djokovic bio kriv kada je ispostovao sve sto su trazili? Dobio izuzece, ocigledno je imao i validnu vizu.

 

Obrazlozi mi zbog cega je on kriv?

Krivica je iskljucivo birokratsko-politicka, kraj price. 

 

Ok je bacati hejt tu i tamo, niko to ne zameri ali treba imati meru.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, berti said:

Novak bese pre neku godinu donirao neka sredstva Australiji zbog požara.

FIYC6taVEAAHcNN?format=png&name=small

FIYC71xVkAI065Y?format=png&name=small

 

a u cestvovao je i u prethodnim akcijama: za Haiti, za valjda katastrofu u Japanu i jos mnoge stvari. od 2008-me pa na ovamo bilo je nekoliko takvih akcija i desavanja, a on je svaki put ucestvovao i zabavljao masu na tribinama glupirajuci se i zezajuci se - on je u sustini bio dezurni kovan koji je razbijao ustogljenu atmosferu koja vlada kad Fed i Rafa sami kao prave neku egzibiciju; zezao se s Serenom, Caro, Anom itd. mislim da mogu na youtubetu da se nadju jos uvek snimci.

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...