Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

11 minutes ago, djole said:

Užasno je sve ovo sporo i neaktivno od opozicije u Beogradu.

 

 

Potpuno nenormalno i zbunjeno ponasanje, bez pripreme bez plana bez icega...

pa zar nije trebalo da izadju na ulicu kada je rem zakljucao vrata i otisao da montira procente i potkrada

 

kao razbijena vojska! zapanjena sam, ali ako bolje pogledam kandidate mozda i ne toliko

 

Ponos je general, zasto nije poveo ...mogao je cini mi se.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mama_mia said:

I?

Moscow or Brussels?

 

dok ono cudo otkucava tik-tak tik-tak

 

 ko sme da kaze, pa niko jer ipak neutralnost  i poredjenje sa svicarskom daje prijatnu sigurnost :ajme:

 

Za sad je nikakvih posledica po Žvalu nije bilo i mislim da ih nece ni biti. Nastavice da urinira po svima. Prodaje oruzje Ukrajincima, dobija ordenje od Putina, hvale ga iz Brisela, dogovara procente sa Djilasom. Boli ga k.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali ta pamet, da zato što si ljut na Vučića zbog "izdajničke politike", daješ glasove SNS agenturama, zadriglom mucavcu Miši i alapači koja je napamet naučila tri fraze...  Na kojoj planeti ti ljudi žive, šta je to što ne vide, kako jbt... 🤮

 

Što reče onaj jedan analitičar, da je svest ljudi u Srbiji trenutno na nivou preddositejeve Srbije. 🙄

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Ne smatram DSS pod desnicom, DSS su ljudi koje je vučić kupio, ko je htio da čita pisano je ovdje po forumu do u detalje kada, zašto, kako i pomoću koga.

Jel moze ukratko o tome sto je pisano? Ili bar neki link ili hint na kojoj temi potraziti?

 

Voleo bih da imam dokaz za ono sto mislim o njemu, a trenutno su to jedino neke njegove glupe i ni kurta ni murta izjave.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johanidis said:

Jel moze ukratko o tome sto je pisano? Ili bar neki link ili hint na kojoj temi potraziti?

 

Voleo bih da imam dokaz za ono sto mislim o njemu, a trenutno su to jedino neke njegove glupe i ni kurta ni murta izjave.

 

Na ovoj temi potražiti, juče je napisao čovjek (ne sinoć, tokom dana)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Svetislav Kostić (onaj bucko, profa poreskog prava) piše po fejzbucima kroz neke ružičaste naočare optimizma, kao sns je izgubio na svim nivoima ono što je do sada imao, kako nemaju većinu dovoljnu za samostalno odlučivanje nigde dok su do sinoć imali većinu da menjaju ustav kako požele, kako se Moramo sa jako malo para i drugih resursa profilisala kao jedna nova i neuprljana organizacija uprkos svemu, kako ga je Šapić ispušio i slično. Moram priznati da taj post ne izgleda loše kad se posmatra iz te perspektive. Međutim, ostaje činjenica da na svakog pro-civilizacijskog glasača dođu tri desničara u opsegu od umivenih do ravnogorskih primeraka.

 

FOx8LNy.png

 

okej, ima tu neku silver lining trezvenost. ja sam iz nekog nepoznatog razloga ocekivao 30+10 ili 25+15 od djitlerovih + moramo u beogradu. ostalo mi nije ni cudno niti tuzno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drgnk said:

Ali ta pamet, da zato što si ljut na Vučića zbog "izdajničke politike", daješ glasove SNS agenturama, zadriglom mucavcu Miši i alapači koja je napamet naučila tri fraze...  Na kojoj planeti ti ljudi žive, šta je to što ne vide, kako jbt... 🤮

 

 

hahaha a ja naivno mislila - super koliko ljudi je izaslo - gotov je

kad ono mnogi od njih su masovno izasli ne zbog toga sto su normalni, trezveni

vec zato sto se plase da ce omrazeni tiranin uvesti sankcije rus

 

ako je stvarno opet pobedio a ne pokrao izbore nece jos dugo da razvlaci trenutno najaktuelnije pitanje i opredeli se

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sa apstinentima koji su se razocarali, ali su ipak "nasi" (sta god se pod tim podrazumevalo) je hipoteza koja se juce pokazala potpuno pogresnom.

 

Napisao sam vec, apstinenti se dele u dve grupe, jedni su ekstremi svih vrsta (nema partije koja bi proterala manjine iz Srbije pa ne glasa, nema niko posten pa ne glasa, nema niko ko ce glasno da kaze da Kosovo treba priznati pa ne glasa i tako dalje), a drugi su prosto ljudi koje politika ne zanima iz raznih razloga.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Necu otkriti toplu vodu ako kazem da opozicija ima najjace uporiste u Beograd a da vlast to ima van Beograda - jel tako?

 

Ali me je kopkalo koliko je to zaista, i ko tu tacno ima sta... pa sam se bavio malo excel gimnastikom (hvala Covicu na obuci). 

Uzeo sam podatke od CRTE, sa uzorka, da bi nekako bilo konzistentno izmedju Beogradskih i Parlamentarnih. Pa sam onda na osnovu toga izracunao rezultate "Van Beograda". (uzeo sam da je izlaznost van Beograda bila 59% - mora biti veca od ukupnih parlamentarnih jer je Beograd ispod tog nivoa). 

 

Pa sam onda malo gledao procente i odnose. 

 

I jedan podatak me je zapanjio - SPS u unutrasnjosti je skupio cak 5.7 puta vise glasova nego u Beogradu! 85% biraca im je van Beograda! To je velika razlika u odnosu recimo na SNS, koji tek 3.6 puta vise glasova "zarade" van Beograda nego u Beogradu. Slicno je sa Zavetnicima i DVERI-ma. 

 

UZP je uspeo da napravi nesto i van Beograda ali slabo, dok je Moramo van Beograda, ocekivano, izuzetno los. 

 

DSS je pozicioniran tacno negde u sredinu izmedju SNS i UZP/Moramo.  

 

 

image.thumb.png.106d6e3c601b9b01fce4b160881929ac.png

 

 

Edited by Kooineeperk
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

 

image.thumb.png.f70257d9f05632340f3e8c88aba8d4e0.png

 

 

 

Jel si siguran da nisi nešto pobrkao u prve tri kolone, pošto SPS nema 540.000 glasova, niti 14.2 posto.. i generalno se brojke po partijama osim za SNS i ne slažu baš.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djole said:

Sve isti rukopis na potpisima, osim mozda dva. 

I u birackom odboru ima dva clana koji se isto zovu, isto prezivaju i imaju isti potpis. Milos Cvetkovic (i jedan Marko Cvetkovic). 

Just now, medobrundo said:

 

Jel si siguran da nisi nešto pobrkao u prve tri kolone, pošto SPS nema 540.000 glasova, niti 14.2 posto.. i generalno se brojke po partijama osim za SNS i ne slažu baš.

Da da da greska, nisam dobro prepisao. Sad cu da ispravim

 

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...