Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

3 minutes ago, Dracarys said:

Opozicija ocigledno ne postoji.

 

A  govorim iz pouzdanih izvora, jer imam drugove koji rade po mesnim zajednicama.

 

Ne sumnjam da znaju šta se dešavalo, ali koliko je to reprezentativno? I ovde smo na početku imali izveštaje iz Londona, sada ih ima sa nekolicine biračkih mesta, ali to ne znači ništa. Nekoliko zgrada u centru sa relativno stabilnom populacijom koja je građanski nastrojena ne znači ništa. Isto tako, ništa ne znači ni to što su u dva sela kod Surdulice izglasali SNS sa 90%. Problem opozicije je malo drugačiji, a često se svodi na sujetu i confirmation bias. Da nema sujete, ne bi bilo 537 partija nastalih od DS-a, plus isto toliko minijaturnih partija koje nemaju članova ni koliko jedna prosečna zgrada ima stanara. Sledeća stavka je loša kadrovska politika. Ponoš i Biljana Stojković su loša rešenja. Morali su da neke stvari nauče na teži način, a ovo što se desilo bi trebalo da deluje pedagoški. Za Jankovića čak i mislim da nije loš kandidat za BG, ali su sa predsedničkim kandidatima skroz uprskali. Greška je i što nisu probali da angažuju Šabića, što nisu malo više isturili Mariniku, što nisu ni pokušali da sarađuju sa nacionalnim manjinama, osim SVM-a, što su im ostale poznate ličnosti više bile mečka Božana, ali tu je opet sujeta u pitanju. Previše su se uljuljkali time što su se oslanjali na to šta budela seru po tnjiterima i feZbucima, ali nije baš svako tolika budala da provodi život viseći na tim sranjima. Dobili su koliko su dobili, što nije loše za aktuelne uslove, a za dalje će morati da se dobro potrude, da sednu za sto i da razmisle. U suprotnom, bića im džabe i da se ne skidaju sa medija. Imaju bar nekakvu šansu za dalje, a na njima je da je iskoriste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

Ovo je očajan rezultat opozicije u Beogradu na sasvim dobru izlaznost, ovo nije ni blizu.

Ja sam danas zbog izlaznosti počeo da se ložim da bi i na nivou Srbije opozicija mogla bar malo da otvori parlament, da Marinika uzme 20% i Moramo 8-10% pa da bar imaju neku težinu i legitimitet makar kao opozicija, ali sam prethodnih dana hladne glave mislio da nema šanse da se bilo šta bitno promijeni.

Ipak, za Beograd sam, i bez loženja i bez očekivanja ovako visoke izlaznosti, mislio da će biti blizu.

Ovo nije blizu, ovo je 30% nemandrila i 70% mandrila u našem glavnom gradu.

 

Još jedna stvar nevezano za beogradske izbore, ponašanje u izbornom štabu Moramo je bilo skandalozno. Da sam novinar, pitao bi ih da li slave to što su iza DSS-a ili iza Milice Zavetnice.

 

Nije ovo dobro, moramo ima 20%

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Jebes mi sve, kad je Sasa Jankovic izasao one noci i poceo da se kezi kao da je na drogama i slavi 17%, mislim da je izgubio 10% tog trenutka.

 

A onaj koji bi izasao i rekao mi smo postigli objektivan uspeh jer smo usli u parlament, ali necemo slaviti i necemo se smiriti dok ne promenimo ovu vlast dobio bi 10%.

Jajarsko ponašanje level kad Danilović nakon pobjede nad Makabijem u TA 2010. ne kaže "idemo na F4", nego "igramo 2 tekme u areni".

Vajdica se namakla i zato daj da nazdravimo, kakve ambicije, dugoročno planiranje i bakrači.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uvrnuto said:

Jovanović kaže da će prvo pričati sa opozicijom. Aj baš da vidimo da li će se i dogovoriti...

 

Naravno ako budu rezultati kako najavljuju

 

Mislim da će se dogovoriti sa opozicijom, ukoliko se bude pitao BG odbor DSS-a.  

 

AV nije pominjao Beograd zato što se u Beogradu, na nekim biračkim mestima glasalo i posle 21.00.

 

Birački odbori su prvo brojali predsedničke izbore, parlamentarne i na kraju za odbornike grada Beograd. 

 

Što se tiče ostalih rezultata-predsedničkih i parlamentarnih, prijatno me je iznenadio Ćuta. 

 

Videćemo šta će se dalje dešavati...

 

I na kraju moram da ponovim ono šta sam već ranije pisala na forumu, a vezano za izbore- Zoran Živković je bio u pravu i kada je jedinstvo opozicije u pitanju i kada je u pitanju izlazak na izbore ( pa kasnije da se izađe sa Zapisnicima na ulicu kao i 96-97 )...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam samo šta ima da se dogovara i priča kada izgleda da SNS i SPS samo formiraju vlast u Beogradu. Ako baš zatreba da to malo ojačaju, tu su Zavetnici.

 

Ne znam odakle Kuzmanoviću priča da imaju većinu, kada ovde izgleda da te tri partije zajedno imaju manje od SNSa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Ja jesam po malo iznenađen što marinika i moramo u zbiru nemaju ni 20%, naročito što je ovoliko ljudi izašlo. To samo znači da su ovi moroni što su izašli, ovaj višak, zapravo glasali za morone poput boskica i zavetnika.
Ono što bi trebalo biše sve da vas zabrinjava (jer ja sam previše mator pa me zapravo zabole) je da je sada i (još jednom) dokazano da u ovoj državi živi (bar) 70% idiota.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Eto bas takav osecaj sam imao pre nekoliko sati, kada sam i napomenuo da ta visoka izlaznost moze biti  mac sa dve ostrice.  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, medobrundo said:

Ne znam samo šta ima da se dogovara i priča kada izgleda da SNS i SPS samo formiraju vlast u Beogradu. Ako baš zatreba da to malo ojačaju, tu su Zavetnici.

 

Ne znam odakle Kuzmanoviću priča da imaju većinu, kada ovde izgleda da te tri partije zajedno imaju manje od SNSa.

Bukvalno, sad videh i ništa mi nije jasno

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je najveci problem sto (gradjanska) opozicija ne razume svoj narod.

 

Ovo je dublja tema, a ja sam na telefonu, te necu ovaj put napisati sve ono sto bi trebalo, vec ekstremno sturo.

 

Ono sto opozicija treba da forsira (nazalost) nije prica o vladavini prava direktno i o slabosti institucija a tek ne o slobodi medija, jer to prosecan glasac slabo kapira i interesuje, vec bazicna prica oko hleba.

 

Da na sva vrata zvoni i poentira na tome koliko je sve skupo (meso, gorivo, ulje, kafa, cigare...), koliko je tesko kupiti stan i/ili auto, koliko je tesko naci dobar posao, kako je novi zakon o radu losiji po radnike, kako je javno zdravstvo i saobracaj sranje, kako parking servis i slicna javna preduzeca smanjuju kvalitet zivota, koliko se dugo ceka na sudske i katastarske odluke itd.

 

Bukvalno kao detetu debilu pricas na koje sve nacine sadasnja vlast ne radi kako treba a vezano direktno za kvalitet zivota malog gradjanina.

 

A tek iz toga prelaziti u pricu o neosudjenim krimosima (koja je dosta doprinela da Vucko dodje na vlast) kako sns nije uradila sto je obecala, da podseca na mafijaske obracune, na nesredjenu situacija oko migranata...

 

A finalno prica o sistemskom korupcini i vladavini prava.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Utisci:
- SPS je i dalje jak i ziv. I mene kao pripadnika generacija koja nije dovoljno uradila da to ne bude tako, me sramota. Oni su za mene najveci poraz. Iz više razloga:
          1. U svom imenu nose nesto sa cime nemaju veze i kaljaju ideju pravog socijalizma. Zato ih i najvise mrzim. Vise od Vucica
          2. Doneli su Vucicu pobedu u prvom krugu predsednickih izbora, i sad ce biti bitka za taj leverage. Kao filijala SNS-a, trazice nesto
- Desnica je mnogo jaka u ovoj drzavi, i ja kao ideoloski levicar mrzim to. Porazavujuce mi je da je toliko popularna takva ideologija. Koj kurac sa Zavetnicima, koj kurac sa Dveri, koj kurac sa Kraljevinom. 
- Vucic je lud covek. Ali ima svoj skill. Njegova sujeta nije normalna. Njemu rezultati savrseno odgovaraju. Dobio je predsednicke u prvom krugu. Na parlamentarnima je bio jak, ali ne toliko mnogo. Sad ce po obicaju da prave kolacijie koje koriste da se peru odgovornosti. Te stranke ce iz zahvalnost da se saginju i da obitavaju tako sto ce biti sateliti SNS-a. Usput je uspeo da poruci svakom uclanjenom u SNS-u, da ne pomislja da rusi njegov status, jer bez njega su nista i niko. Dodatno je ojacao, vec neprikosnovenu poziciju. Mozemo da pricamo za njega sta hocemo. To sto on zeli da uradi, zna da uradi. I uporan je u tome.
- Opcija Marinike, Ponoša, cela ta Djilas priča nikad, ali NIKAD neće da skine Vučića jer su jebeno glupi. Kao i N1 medij koji je mnogo glup. Razlog što njih Vučić svaki dan proziva nije zato sto se plaši njih, nego zato što želi njih kao oponente, pa ih gura u prvi plan, je taj što zna da nikad neće moći da ga pobede. Tutubani su. Nemam mnogo poštovanja prema intelektu ljudi koji veruju tom pokretu. Da budem iskren.
Ljudi koji otvoreno izjave "Samo Beograd je odbranio svoj stav" ne mogu da pobede mašineriju kakvu ima Vučić. Sve i da je to tačno, i da to misliš, to se ne priča. I tačka. Ona novinarka se blamira kod Vućića, crta se da je Vučić pravi na budalu, jer ne zna prostu matematiku. Ta opcija nikad neće da pobedi Vučića, jer je glupa. Vučić ima ozbiljnu mašinerijuu manipulusanja, uslovljanja, populizma. Sve to sprovodi dugoročno, sistematski, i svakodnevno. Sa dosta skila. Njegov marketinški trik sa frižiderom je nešto što opcija oko Djilasa nikad nece moci ni da smisli. Ko god da mu je radio marketing, pokidao je. Own your own story.


Rezultate izbora sam maltene pogodio. Overall sam dao SNS-u tu sredinu izmedju rezultata na parlamentarnim i predsedničkim. Dozvolio sam sebi da me bias pomuti, pa sam SPS-u dao 9%. Zaboravljam kakvo smo mi udbaško društvo, i kako se to prenosi na generacije...



S obzirom da sam se posrao na mnogo stvari, pošteno je i da priznam za kog sam glasao, kako bi neko mogao posle u mene da se userava. Glasao sam za "Moramo".
Kao i svima, ni njima ne verujem mnogo. 

Glasao sam iz prostog razloga što ako je nemoguće da imamo nekorupmiran ceo politički sistem i scenu, onda ću da glasam za ideju koja je totalno zapostavljena, a za mene prebitna.
Neko vreme pričam da ću da glasam za nekog ko se dotakne ekologije, zelenila i urbanizma. Te ideje, ko god da ih nosi su za mene jako bitne. Ne odbacuje mogucnost da su ti ljudi slicni kao ostali. Ali je neophodno da krenemo da pricamo o tim temama. A na kraju dana, na neku ekonomiju koliko toliko mogu sam da uticem svojim licnim radom, da radim za strane, da ne zavisim od zaposljavanja u nekoj drzavnoj firmi. Kakva mi je ekologija, zelenilo van mog dvorista, ali i urbanizam, na to ne mogu da uticem sam svojim radom u toj meri.

Edited by BattleBender
  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na prethodnim gradskim izborima, SNS, Šapić i SPS su imali 60 posto. Sada u najboljem slučaju će imati oko 45 posto. Ipak je to ozbiljan pad. Pre svega su SNS i Šapić izgubili glasače, SPS ostao na sličnom. Djilas takođe slično - u leru zadržali procenat uz veću izlaznost (znači više glasača) i  vrv nešto pokupili Šapiću. Očigledno se dobar deo SNS glasača (nekih cca 70-90k) odlio ka Milošu Jovanoviću i Zavetnicima. Od povećane izlaznosti profitirao najviše NDBG (dobili oko 6-7 p.p, odnosno nekih 60-70 hiljada glasova). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, BattleBender said:

Utisci:
- SPS je i dalje jak i ziv. I mene kao pripadnika generacija koja nije dovoljno uradila da to ne bude tako, me sramota. Oni su za mene najveci poraz. Iz više razloga:
          1. U svom imenu nose nesto sa cime nemaju veze i kaljaju ideju pravog socijalizma. Zato ih i najvise mrzim. Vise od Vucica
          2. Doneli su Vucicu pobedu u prvom krugu predsednickih izbora, i sad ce biti bitka za taj leverage. Kao filijala SNS-a, trazice nesto
- Desnica je mnogo jaka u ovoj drzavi, i ja kao ideoloski levicar mrzim to. Porazavujuce mi je da je toliko popularna takva ideologija. Koj kurac sa Zavetnicima, koj kurac sa Dveri, koj kurac sa Kraljevinom. 
- Vucic je lud covek. Ali ima svoj skill. Njegova sujeta nije normalna. Njemu rezultati savrseno odgovaraju. Dobio je predsednicke u prvom krugu. Na parlamentarnima je bio jak, ali ne toliko mnogo. Sad ce po obicaju da prave kolacijie koje koriste da se peru odgovornosti. Te stranke ce iz zahvalnost da se saginju i da obitavaju tako sto ce biti sateliti SNS-a.
- Opcija Marinike, Ponoša, cela ta Djilas priča nikad, ali NIKAD neće da skine Vučića jer su jebeno glupi. Kao i N1 medij koji je mnogo glup. Razlog što njih Vučić svaki dan proziva nije zato sto se plaši njih, nego zato što želi njih kao oponente, pa ih gura u prvi plan, je taj što zna da nikad neće moći da ga pobede. Tutubani su. Nemam mnogo poštovanja prema intelektu ljudi koji veruju tom pokretu. Da budem iskren.
Ljudi koji otvoreno izjave "Samo Beograd je odbranio svoj stav" ne mogu da pobede mašineriju kakvu ima Vučić. Sve i da je to tačno, i da to misliš, to se ne priča. I tačka. Ona novinarka se blamira kod Vućića, crta se da je Vučić pravi na budalu, jer ne zna prostu matematiku. Ta opcija nikad neće da pobedi Vučića, jer je glupa. Vučić ima ozbiljnu mašinerijuu manipulusanja, uslovljanja, populizma. Sve to sprovodi dugoročno, sistematski, i svakodnevno. Sa dosta skila. Njegov marketinški trik sa frižiderom je nešto što opcija oko Djilasa nikad nece moci ni da smisli. Ko god da mu je radio marketing, pokidao je. Own your own story.


Rezultate izbora sam maltene pogodio. Overall sam dao SNS-u tu sredinu izmedju rezultata na parlamentarnim i predsedničkim. Dozvolio sam sebi da me bias pomuti, pa sam SPS-u dao 9%. Zaboravljam kakvo smo mi udbaško društvo, i kako se to prenosi na generacije...



S obzirom da sam se posrao na mnogo stvari, pošteno je i da priznam za kog sam glasao, kako bi neko mogao posle u mene da se userava. Glasao sam za "Moramo".
Kao i svima, ni njima ne verujem mnogo. 

Glasao sam iz prostog razloga što ako je nemoguće da imamo nekorupmiran ceo politički sistem i scenu, onda ću da glasam za ideju koja je totalno zapostavljena, a za mene prebitna.
Neko vreme pričam da ću da glasam za nekog ko se dotakne ekologije, zelenila i urbanizma. Te ideje, ko god da ih nosi su za mene jako bitne. Ne odbacuje mogucnost da su ti ljudi slicni kao ostali. Ali je neophodno da krenemo da pricamo o tim temama. A na kraju dana, na neku ekonomiju koliko toliko mogu sam da uticem svojim licnim radom, da radim za strane, da ne zavisim od zaposljavanja u nekoj drzavnoj firmi. Kakva mi je ekologija, zelenilo van mog dvorista, ali i urbanizam, na to ne mogu da uticem sam svojim radom u toj meri.

Ostalo je samo da ti čestitam pobjedu. Svaka čast, razbili ste nas. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ras kass said:

Znaci pro eu opcija imace 20% u parliamentu. Otorilike to je to. 

 

Samo 3.5% gradjana Srbije smatra da je Rusija kriva za rat. 

 

 

 

I ne znam sta se ipsos qrci kad su sns omasili za 8%. 

Da, to je realnost.

 

Rekoh ja za Ipsos, oni greše oko 10 gore dole...

 

Ipak je ono čudo od omladine ispoštovalo moje mišljenje od pre par dana da su debili i glasalo za Zaverenike, Zveri i DSS...

Uzalud je u meni bila nada da će to biti glasovi za Moramo , u najgorem slučaju za Jankovića.

 

Moramo ima sjajan program za Beograd, kao i Janković, ali teško da ćemo ih gledati na delu pre 2026.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Don Juan said:

Glasovi koji nedostaju Beogradu su iz najvećih glasačkih mesta. Od suštinske važnosti je da Tadić namakne ovih 0.2% i prođe cenzus u Beogradu. Ako ne, vrlo je moguće da Vučić može da mu zahvali.

Znaci potrebna je koalicija US + Moramo + NADA + Zavetnici + Bosko + Bota? Koje su sanse da tu ne ispali neko.

Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...