Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

9 minutes ago, Green23 said:

I nemoj da neko priča kako ne može da se nađe posao danas, pogotovo u većim gradovima, trafike, prodavnice, brza hrana svima trebaju zaposleni i nigde nije plata manja od 60-70k. Što znači da im 3k dođe skoro kao dnevnica.

 

Može, ali verujem da i sam znaš kakvi su uslovi na boldovanim radnim mestima. Užasni.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Najludja stvar kod ovog jučerašnjeg mitinga je zapravo ta što niko nema pojma zbog čega je organizovan ...
Ni oni koji su naterani da dodju,ni oni koji su došli svojevoljno,ni oni koji su ga organizovali ...
Da si juče pošao od jednog do drugog i pitao ih : Izvinite,o čemu se ovde radi? verujem da niko od njih ne bi mogao išta da odgovori ...
Jasna je svrha. Pokazivanje snage, sebi, svojima i protivnicima.
Da bi mogli da odgovore na pitanje zasto: jer tako smo u mogućnosti.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@DameTime @A sadsve super, samo što, da bi ti živeo od tog rada na selu kao nadničar, treba da imaš posao cele godine.

 

Je l' ima posla cele godine za nadničare? Kad je zima, kad je loša godina? 

 

Nema. 

 

Znam, jer sam i ja sa sela, i ja sam raduckao poljoprivredu pa znam. Znam te ljude. 

 

Ne gurajte ih u isti koš s Perom koji je na poziciji po partijskoj liniji. 

 

Nije isto. 

 

Svaka vlast kad se smeni, ti ljudi ostanu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

@DameTime @A sadsve super, samo što, da bi ti živeo od tog rada na selu kao nadničar, treba da imaš posao cele godine.

 

Je l' ima posla cele godine za nadničare? Kad je zima, kad je loša godina? 

 

Nema. 

 

Znam, jer sam i ja sa sela, i ja sam raduckao poljoprivredu pa znam. Znam te ljude. 

 

Ne gurajte ih u isti koš s Perom koji je na poziciji po partijskoj liniji. 

 

Nije isto. 

 

Svaka vlast kad se smeni, ti ljudi ostanu. 

 

Onda znaš i da ljudi koji nadniče, takođe se bave poljoprivredom, dobar deo njih ima svoju zemlju koju obrađuje, pa prodaju povrće, voće itd. Kad čovek živi od poljoprivrede, teško je preživeti van sezone ali se može uspeti. Naravno, ovi što su po partijskoj liniji na pozicijama su svakako težak šljam, ali bih volela da se i ljudima iz prve grupe pokaže da imaju izbor, iako im tako ne izgleda. Što bi se možda i desilo da svakoj vlasti ne odgovara podela u narodu, na šta sam insinuirala u prvom postu na temu jutros. 

Link to comment
Share on other sites

U Klinickom centru NS nije bilo nikakvog pritiska na osoblje koje nema veze sa SNS.

Ali zato se clanovima i onim koji su im nesto duzni ili koji su dobili posao preko stranke otvoreno rekli da nedolazak snosi neprijatne posledice.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Onda znaš i da ljudi koji nadniče, takođe se bave poljoprivredom, dobar deo njih ima svoju zemlju koju obrađuje, pa prodaju povrće, voće itd. Kad čovek živi od poljoprivrede, teško je preživeti van sezone ali se može uspeti. Naravno, ovi što su po partijskoj liniji na pozicijama su svakako težak šljam, ali bih volela da se i ljudima iz prve grupe pokaže da imaju izbor, iako im tako ne izgleda. Što bi se možda i desilo da svakoj vlasti ne odgovara podela u narodu, na šta sam insinuirala u prvom postu na temu jutros. 

 

Malo je sad off topic ali da bi živeo od poljoprivrede moraš da je radiš profesionalno. 

 

Da bi to radio moraš da uložiš neke novce. 

 

Je l stvarno misliš da svi koji idu u nadnicu, koja je vrlo, vrlo težak dinar, mogu da se ozbiljno bave poljoprivredom, do te mere da su finansijski nezavisni, što je prvi korak ka nekoj političkoj svesti?

 

Njime se mora pokazati izbor ali prvo se mora pokazati malo bolji život. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Referent said:

Konacno je doslo do promena u SNS. 
Vucevic ce svojom energijom i harizmom da donese novi vetar u SNS jedra i da buducnosti nase brod odvede u mirne vode. 
Stranka ce da napravi otklon od Vuciceve pogresne politike, obracunace se sa svim kriminalcima i nepotizmom u vlastitim redovima.

Okrenuce se izvornim vrednostima SNS-a, demokratiji, medjustranackom civilizovanom dijalohu, vladavini prava i putu u EU.

 Posle Vucka dolazi jedan novi bolji , brzi, jaci Vucko koji se dokazao kao ministar odbrane posto je je vec dva puta u svom kratkom mandatu prebacio par brigada do granice sa Kosovom i jos uspesnije ih vratio nazad. I bio je na polaganju zakletve jednom.

Tektonski poremecaj na nasoj politickoj sceni, eto sta je.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DameTime said:

Može, ali verujem da i sam znaš kakvi su uslovi na boldovanim radnim mestima. Užasni.

 

Ma ta priča je potpuno nerealna...  ako si žensko pogotovo.  Da, pričam iz iskustva moje supruge.

 

Enivej, svi koji su u fazonu da ima posla ko hoće da radi mole se da svrate na jedan drugi topik i pokušaju da daju svoj konkretan doprinos toj priči, što bi englezi rekli "Stavite pare tamo gde su vam usta":

 

 

hvala.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

Konacno je doslo do promena u SNS. 
Vucevic ce svojom energijom i harizmom da donese novi vetar u SNS jedra i da buducnosti nase brod odvede u mirne vode. 
Stranka ce da napravi otklon od Vuciceve pogresne politike, obracunace se sa svim kriminalcima i nepotizmom u vlastitim redovima.

Okrenuce se izvornim vrednostima SNS-a, demokratiji, medjustranackom civilizovanom dijalohu, vladavini prava i putu u EU.

 Posle Vucka dolazi jedan novi bolji , brzi, jaci Vucko koji se dokazao kao ministar odbrane posto je je vec dva puta u svom kratkom mandatu prebacio par brigada do granice sa Kosovom i jos uspesnije ih vratio nazad. I bio je na polaganju zakletve jednom.

Tektonski poremecaj na nasoj politickoj sceni, eto sta je.

 

Ukratko....Vučević = mrtva patka. I dalje će sve konce da vuče Žvalavi...jel tako ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stefan81888 said:

Je l stvarno misliš da svi koji idu u nadnicu, koja je vrlo, vrlo težak dinar, mogu da se ozbiljno bave poljoprivredom, do te mere da su finansijski nezavisni, što je prvi korak ka nekoj političkoj svesti?

 

Njime se mora pokazati izbor ali prvo se mora pokazati malo bolji život. 

 

Pazi, i ja sam pričala o tome, da bez ispunjenja osnovnih potreba (hrana, voda, krov nad glavom) čovek ne može da osvesti neke više motive i vrednosti. Ne mogu ja u selu da pričam nekom čoveku srednjih godina koji gleda da li će da mu rodi kukuruz, kako je bitno da li reciklira plastiku i veruje u vladavinu demokratije.

 

Tako da se ti i ja oko toga slažemo. Udaljili smo se od teme jer se predstavlja kao da nije moguće zaraditi 2000-3000 ni na koji drugi način, a neki smatramo da ipak jeste moguće. Naravno da je teško preživeti na selu od poljoprivrede, pre svega što se tiče ulaganja da bi "domaćin" bio u plusu na kraju godine, to znamo oboje.

 

18 minutes ago, Perkos2 said:

Kakvih ovde komentara ima bože me sačuvaj, očito jedan broj ljudi ili ne živi u Srbiji ili se pravi da ne živi u Srbiji. I po starom srpskom običaju proziva se i kritikuje posledica a ne uzrok.

 

Živim u Srbiji, a 19 godina života sam provela na selu okružena ljudima koji žive u toj naučenoj bespomoćnosti. Koji su glasali za SPS za paket brašna, ulja i šećera. Odrasla sam sa babom koja je podržavala Miloševića i svađala se sa kevom na krv i na nož što nije htela da glasa za njega. Nisam baš odrastala u nemaštini, hvala Bogu, ali u nekom obliku siromaštva jesam. Radim sve i svašta od srednje škole, ovde u BG-u sam 3 godine provela u Blicovoj štampariji gde sam radila sa ljudima koji su tu došli da dočekaju penziju, neki od njih su bili u penziji ali nisu imali dovoljno da prežive, a neki su bili mladi ljudi koji jednostavno ne mogu da pronađu posao. I čak i ako razumem to da ljudi nemaju i da donose neke odluke zarad puke egzistencije, smatram da svi imamo i drugi izbor. Jer ako verujemo da ga nemamo, jahaće nas neki drugi Vučić još 30 godina.

 

Ima ovde ljudi koji se verovatno nisu susreli sa takvim situacijama i životnim pričama pa govore na osnovu svog iskustva. Zato mislim da oni, koji su više osvešćeni, ne treba da gledaju na te ljude kao na "krezubu Srbiju koja obožava AV", već da im pomognu da osveste neke stvari. Ali je suština da lična i kolektivna odgovornost svakog od nas postoji - bilo da živimo na nekom selu ili u centru Beograda.

 

@fancy Drago mi je zbog tvoje supruge, ali iskreno sam čula vrlo loša iskustva, pogotovo devojaka i žena, kad su u pitanju trafike i brze hrane. Ni u supermarketima nije mnogo bolje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Eto koliki je demokrata AV. Pa koliko juče, Vučević je pisao krivičnu prijavu protiv Vučića, ali ovaj veliki čovek, širokog srca, a pre svega emotivna gromada, je zaboravio sve i predložio da ga zameni na čelu partije. To je kad voliš Srbiju i staviš je ispred svega, pa čak i ispred partije i dokažeš da je interes narodda najbitniji. :s_w:

https://n1info.rs/vesti/podnete-krivicne-prijave-protiv-vucica-i-vulina/

Neće ta bagra da ode s vlasti bez govnjive motke....bojim se. Spremni su na sve.

 

P.S. nadam se da je sarkazam prihvatljiv

Edited by Constantin
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...