Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Just now, FrediB said:

Ma prazna obecanja.

Stara je to urva, opet ce naci neki nacin da se izvuce i izmigolji, cak i uz najtvrdje zavrtanje usiju (mada nesto i ne vidim to zavrtanje usiju). 

Па и не заврћу, у праву си и ја не верујем. Зато узимам ту инфо са резервом. 

 

Не заврћу јер и њима ово све одговара око нас овако како је. Не кривим их толико искрено, јер опет долазимо до онога што смо били поменули да не може ЕУ или ко код да ти уређује државу, ипак неке ствари мораш сам. Само немој да прелазиш своје границе. Јебада је што ми имамо своје границе неке које се историјски никада не подударају са оним како нас гледају они код којих се сад гурамо. Јебига, увек неки зајеб.:smiley13: 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dzoneee said:

Не знам колико је истина ал ја чуо да овог Бајатовића држе Руси ту где јесте јер Србија Гас = Газпром? 

 

To smo i ovde spominjali, a ima i neka njihova odlikovanja za borbu protiv terorizma. U prevodu, dotični je iz KGB/FSB ekipe.

 

Što se tiče vesti, ja ipak volim da sačekam kredibilnije izvore. Evo šta se sve može naći u medijima:

 

SAZNAJEMO Aleksandar Vulin viđen na čelu Srbijagasa umesto Bajatovića

 

Vest sam namerno linkovao jer je objavljena prošle godine, ali Vulin baš i nije na tom mestu. Ne treba verovati svakoj senzacionalističkoj izjavi. Može da se desi da zaista bude kako piše, ali rano je suditi na osnovu objave neke budale sa Tnjitera.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Posle silnog stojanja po kiši, narednih dana ima da nagrnu u domove zdravlja...

Imam jednu ideju za SNS i našeg precednika (žao mi što im ovo danas nije prošlo kako treba):

 

cH9AP8K.png

Edited by Sen
Link to comment
Share on other sites

Blago pognute glave u sramu mogu da priznam da sam bio deo ekipe koja se sjatila u BG iz svih krajeva SRB.

 

Preneo bih neke informacije iz prve ruke, ali nisam siguran da sam video išta više od vas koji ste gledali preko malih ekrana, jer nisam prisustvovao glavnom dogadjaju, niti gledao nastupe faraonovih "predgrupa".

 

Neko ko je prvi put u SRB bi samo na osnovu viđenog na okupljanju i polasku mogao da formira nepogrešivo mišljenje o društveno-političkom stanju u zemlji. Putnike raspoređuje najprominentniji novosadski mafijaš i njegovih 10ak nagruvanih i tetoviranih telohranitelja. Da ga ne imenujem sada, sigurno znate o kome je reč...

 

Probao sam i čuveni SNS sendvič. Margarin, rendani sir i salama u slatkoj kifli. Nije uopšte loš, mada definitivno fale kolutovi rajčice, ili bar kečap.

Osim toga, od drugih posluženja u busu je bila gajba jabuka, paket politri Koka kole i dva paketa flaširane negazirane vode. Piće planulo dok smo došli do Kovilja.

Ekipu u busu uglavnom su činili najbliži poznanici našeg "šefa ekspedicije", inače dugogodišnjeg odbornika Skupštine grada Novog Sada, i gomila momaka, 20-30g. Poznajem većinu. To su uglavnom ordinarni blejači, niskokvalifikovani radnici koji nisu stranački uhlebi, došli u BG na jednodnevnu ekskurziju da popiju koje pivo i da zarade 3000-5000 (u zavisnosti u toga kakvi su pregovarači 😄 ) koje će provući kroz slot aparat. Čak sam video i da su delili mimove o Vučiću. To nisu njegovi poklonici, ali sigurno izlaze i na izbore i zaokruže broj ispred njegovog imena, vođeni istim motivom zbog kojeg su i krenuli na put u BG. Ne znam kako pridobiti taj deo biračkog tela, nema ih malo. Verovatno jedino istim oružjem koje i SNS koristi da ih privoli da zaokruže baš njih. 

Čak su i autobusi GSP-a bili upregnuti. Neki ljudi su stajali do BGD-a 😞 

 

Po dolasku ispred Palata Srbije, koordinacija slaba do nikakva. Ljudi se stihijski uputili ka skupštini poput stada ovaca, prateći jedni druge. Pokisli smo ko pičke dok smo išli preko Starog savskog mosta, a bilo je vedro kad smo se iskrcali, pa seli u Mozzart na Zelenom vencu, ispred Terazijskog tunela. Od 15:00 do 19:00 smo bili zaštekani tu, a sad, verujte ili nemojte, protočnost je iznosila 7-8 ljudi u sekundi, i tempo nije padao. Svojim očima sam posmatrao. Zato mi brojke koje ovde licitirate, 45k-50k ne deluju realno. To sigurno nije bila jedina maršruta za pristigle orkove, a samo kroz nju je procirkulisalo 50k-100k ljudi. Tj svi ti ljudi možda zaista nisu bili ispred skupštine, valda je ogroman broj zabegao negde. Nisam video nikakve snimke još (niti ću, ne zanima me). Naš koordinator, i moj dugogodišnji poznanik, spomenuh ga već, i njega i njegovu funkciju, mi je u privatnom razgovoru rekao da očekuju 300-400k ljudi, tako da će se i vrv uvećane brojke na režimskim medijima (rekoše 200k), prećutno smatrati neuspehom u krugovima SNS-a.

 

U 19:00 smo otišli do Pašićevog trga. Nekoliko hiljada ljudi tamo, slabo razuđenih. Ni ne znam koliko je skupština udaljena od trga, slabo poznajem BG, pa ne mogu da procenim koliko je bilo ljudi na potezu od trga do skupštine, jer nismo ni išli dalje od trga. Sa razglasa, na kojem su išle trake nekih patriotskih replika iz WW1, se nekoliko puta apelovalo da se ljudi približe skupštini, da bi oni koji pristižu mogli da se uguraju. Niko se ni ne obazire na naredbe 😄 . Ljudi sede na ivičnjacima, ispijaju sokiće i ne jebu dva posto šta im se govori. 

Javili smo se nekolicini poznatih ljudi, da se kaže da smo bili viđeni kao prisutni, i brzo pobegli u neki bilijar-klub na uglu Makedonske i Dečanske odakle smo dočekali kraj mitinga. U povratku preživeli modernu verziju Albanske golgote. U kratkim rukavima, po pljusku od pomenute raskrsnice do NBGD-a. Malo je reći da sam se smrzo ko u zamrzivaču. Na kraju sam do NS-a putovao razgolićen do pojasa, jer sam bio mokar kao čep, sa polaskom koji je kasnio 45m jer se jedan od putnika sa našeg spiska narakijao i zagubio 😞 

PS: ne trošite reči na mene ako ste planirali da nagađate motive mojih izbora, ili da učitavate koješta. Neko od meni bliskih ljudi ovde će se šokirati ovom objavom, ali ne bih da budem tema u javnoj raspravi.

  • Like 17
  • Love 1
  • Thanks 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Respekt za priznanje @RatzenStadt i za informacije iz prve ruke. Kao turisti, bar ste pomogli ekonomskom razvoju restorana, barova, i ostalih prodavnica u centru Beograda i okolini :classic_biggrin:

 

I no offence, drago mi je da je ekipa prošla kao pingvini na Antartiku tokom zime.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gaga said:

Ali face likova i riba u susi-baru kad je masa iz svih delova zemlje krenula da seda u isti:lol_2:

 

Neprocenjivo

Ako sns botovi znaju sta je sushi-bar i cemu sluzi, onda je to zaista uspeh. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Respekt za priznanje @RatzenStadt i za informacije iz prve ruke. Kao turisti, bar ste pomogli ekonomskom razvoju restorana, barova, i ostalih prodavnica u centru Beograda i okolini :classic_biggrin:

 

I no offence, drago mi je da je ekipa prošla kao pingvini na Antartiku tokom zime.

 

No offence taken.

Reputacija nema cenu nakon sto je jednom prodas. Vec drugi put nakon prodaje je njena vrednost negde oko nule, a ja sam moju prodao bezbroj puta.
Pisljivih 3k dinara koje sam danas zaradio je najveca cifra koju sam imao na raspolaganju mesec dana unazad, a tako ce i ostati jos dugo, dugo, tj dok ne nadjem posao, sto ne deluje ostvarivo u dogledno vreme ovom zivotu. Cak ni ne preterujem.

I da, i dobro je sto su pokisli.
Perunitsa je danas rekla svoje. Jos sutra da zaokruzi svoju rec.

 

46 minutes ago, Gaga said:

Ali face likova i riba u susi-baru kad je masa iz svih delova zemlje krenula da seda u isti:lol_2:

 

Neprocenjivo

 

U Mozzartu sam isao u toalet nakon sto mi je kljuc dat na koriscenje od strane konobarice. Kada se koncentracija ljudi povecala, zakljucale su ga za sve.
U bilijar-klubu isto tako. Devojka koja je zaposlena tamo je isto koristila daljinsko otkljucavanje i rekla da je to politika rada u ovim danima, kada se svakojaka zla okupe u gradu. Zvuci kao "beogradski elitizam", ali ne sumnjam da je odluka donesena na osnovu prethodnih neprijatnih iskustava 😄 

Valda imam milo lice, od poverenja 😄 

Nego, ovo zaista deluje kao vreme promena, vibra legendarne pesme "Wind of Change" se oseca u vazduhu.
Opet, ne znam na cemu bazirati optimizam bez figure u opoziciji koja ce povesti ljude, pridobiti neopredeljene, motivisati one koji su izgubili poverenje, podariti hrabrost zaposlenima u javnim preduzecima. Ovo poslednje je vrv najteze. Hrabrost se ne moze kupiti. Ako je nemas, nemas je.

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

 

To smo i ovde spominjali, a ima i neka njihova odlikovanja za borbu protiv terorizma. U prevodu, dotični je iz KGB/FSB ekipe.

 

Što se tiče vesti, ja ipak volim da sačekam kredibilnije izvore. Evo šta se sve može naći u medijima:

 

SAZNAJEMO Aleksandar Vulin viđen na čelu Srbijagasa umesto Bajatovića

 

Vest sam namerno linkovao jer je objavljena prošle godine, ali Vulin baš i nije na tom mestu. Ne treba verovati svakoj senzacionalističkoj izjavi. Može da se desi da zaista bude kako piše, ali rano je suditi na osnovu objave neke budale sa Tnjitera.

Ima samo u narodu da mu skoci rejting ako je od Putina pokupio odlikovanje. Doslo par komsinica kod majke na kafu, ja se pravim da spavam , da ne bi morao da ucestvujem u razgovoru. Jedna od njih ima penziju od 22.000 i to nakon povisice, nekada je ni ne podigne, jer kada sve plati ostane joj neka sica. Zivi od toga sto joj posalju deca koja rade u inostranstvu, ali zato da cujes rezone. Vucic puno radi, nije on los, ali ovi oko njega jesu, od opozicije Milica pametno govori, na spomen Putina dozivljava orgazme i ako blizu 80. Ni druga nije bolja, ili mozda nije toliko recita kao prva. Kada odose pitam majku, pobogu kako mozes da izdrzis to lupetanje, na sta ona samo slegne ramenima uz reci , moram i ja sa nekim da porazgovaram, ne mogu da se zatvorim u cetiri zida. Drugar mi prica kako su zet i cerka na mitingu, ne zato sto su ih naterali, vec zato sto je njima sada dobro,  sta god da to znaci. Da sutra budu izbori Vucic opet ubedljivo pobedjuje, SPS drugi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ako je njima dobro da im neko kenja na glave to samo znaci da su bednici, ljigavci, beskičmenjaci i gamad koju ne treba zaliti kad ih bilo ko unistava kao gamad, da skinemo rukavice.

 

Ovi protesti normalnih građana i nisu za takve nego za one za koje je uvreda kad vide na primer njihove odvratne tabloide i u stvari im je uvreda sve sto ima veze sa srbonacistima, ukljucujuci njihovo 35godisnje izdrkavanje nad mrtvacima i nad mrtvom decom, sto su sad ovim skupom nastavili, jer oni nisu ljudi. Ljudi bi se postideli sebe i onoga sto rade, a srbendsko zlo za to nije cak ni sposobno, toliko je ogrezlo u zlu.

 

Srbendsko zlo, od baze do najvecih majmuna tamo, a to nisu vucic i SNS, nego npr neki kakademici, onda ovi koji se ne ekasponiraju kao tompus kanabe majstor i slicni, to su oni o kojima je Don Kihot govorio "ako te neko uvredi pa mu ukazes na njegovo lose ponasanje, a on jos to ponasanje brani umesto da se izvini, ili nalazi ooravdanja zasto se ponasa kako se ponasa,  taj ne samo da te uvtefio nego te i ponizio, i tvoja je duznost kao casnog viteza da ga izazoves pa nataknes".

 

Takve i treba bombardovati, to je sve, i svaka kolateralna steta je prihvatljiva da bi se takvo neljudsko zlo satrlo. Jer je pitanje da li neko hoce da zivi u zlu i na kolenima dok po njemu seru takvi neljudi i nasilnici i insekti od kojih su te babuskere sto svrsavajj na putina zlotvora, ili ce ceniti npr Matiju Gupca i "gospoda vam izgledaju velika samo zato sto ste na kolenima; ustanite da vidite koliko su u stvari mali".

 

Poenta je, sbende su nasilnici, svi, od onoga sto je nekulturan pa pljuje po ulici, do ovih sto silom teraju pozivotinjene u krda, kao sto je napisano za Novi Sad, a sve nasilnike sveta treba nemilosrdno satrti, jednog po jednog, to je sve. Mrzim nasilnike.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U stvari je pitanje da li na one koji su pristali na nasilnistvo treba gledati kao na ljude. A tu je sve nasilnistvo. Kad vam posta ne isporuci paket, a njihovih milion razloga nikoga ne zanimaju, to je nasilnistvo. Kad kasirke i radnice po burekdzinicama nekome ispravljaju govor, i to je nasilnistvo. Kad neko ne postuje vase vreme pa ne postuje dogovore i rokove i ugovore, i to je nasilnistvo. Kad lupaju i uznemiravaju sve, kontejnerima, crkvenim zvonima wgaf, i to je nasilnistvo. U stvari tu na tom mestu gde su "normalizovali nenormalno" copyright by Cyber sve je nasilnistvo. A sve nasilnike treba unistiti, izjava stoji sama po sebi, sto bi rekao Seldon Kuper, i to nije nista licno. Nasilnici su zlo.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

Srbije je juče okrenula pun krug, od potpunog stavljanja Kosova pod svoju šapu, pa do totalnog gubitka svake naznake drzavnosti na to istom Kosovu. U bezmalo četiri decenije stale su laži, zablude, pogrešne politike, zločini, tragedije, mahinacije, kriminal, zloupotrebe ljudskih nesreca, politicka ubistva...

Gde je Srbija danas, na kraju tog kruga, gde je bila na pocetku. Na pocetku je bila Srbija bez negativnog predznaka, zemlja u kojoj od 30 ucenika 29 slusa rokenrol, 15 ide u biblioteku, bioskop. To je bila zemlja u kojoj je lopov u vlasti bio onaj ko je pored stana imao vikendicu. Danas je to propala zemlja sa najecim mogucim negativnim  pedigreom, zemlja u kojoj caruje turbo folk i neibrazovanost, zemlja u kojoj šerif nekog manjeg grada poseduje jahte, vile, milijarde...

Toliko simbolike juče... Baš u dan kad psihopata, taj cuveni borac za Kosovo urla sa govornice, baš u čas kada protuva zvana acosrbine pokušava po ko zna koji put da poseje zlo i mrznju,  na severu Kosova odjekuju pucnji kao stravični znaci interpunkcije na kraju priče zvane Kosovo.

Naravno da bi se ono sto se tamo desilo juce desilo i da su svi Srbi koji su bili na mitingu bili tada tamo. Bio bi samo koji suzavac vise, ali je simbolicno da je psihopata svojim potezon juce Kurtiju skroz otvorio vrata. Da se ne oznoje rosu članovi.

Simbolicno je sto je juce pala onolika kiša. Kao sto su, cini mi se u Moskvi, prali ulice posle prolaska nemackih zarobljenika, tako su i sinoc oprane ulice od sns sljama. Opran je grad od tih mentalnih fekalija, a bogme i telesnih.

Simbolicno je i sto se na ulicama pojavila Karleuša, ta udarna pesnica sns ološa u poslednje vreme. Njoj je i bilo mesto tu jer je ona simbol te Srbije. Simbol primitivizma, neobrazovanosti, prostakluka, kriminala, nemorala, netalenta, bahatosti, bezobrazluka... Prava osoba u pravo vreme i na pravom mestu.

Tragicno je sto su onakve tragedije morale da se dese, pa da se Srbija pokrene. Tragicno je da onolila deca odu u grob, pa da se bolji deo Srbije probudi i da shvati da nije dovoljno šerovati jos jednu glupost premijerke ili bahatost psiha prema novinarima. Sada samo napred.

Nazad više nema. 

Edited by berti
  • Like 20
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, jednoj domaćoj firmi kamioni sa robom za izvoz u Rusiju zarobljeni na carini. Verovatno je ista situacija i sa drugim, al' znam konkretno za ovu.
 
Rečeno je da će ovih dana, ako ne i dan nakon mitinga, uvesti sankcije Rusiji što se tiče izvoza/uvoza i da su dobili usmeno da ih ne puštaju. 
To ništa ne znači. Roba može da bude zaustavljena iz milion razloga. Naročito ne stoji ako će se nešto negativno tek desiti sa propisima.


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Koliko SNS ima clanova? Razmisljam nesto da li je moguce da ni svi clanovi nisu dosli na miting?
700k

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Falilo je samo da se bar potpuno ogole šta su i ko su, pa da psihopata drekne odozgo onako srdacno srbendski "gde ste bre p.ička vam materina, u jee, ala ste propali i užuteli, pa kako ide" a oni njemu da odozdo onakvi upišani i ubljuvani prijateljski odgovore, kako i dolikuje pravom nepatvorenom prsudupističkom srbendi "nikad bolje, pizd.a ti materina i tebi!". To je njihova mera. I ne vidim zasto se neko ne bi razedinjavao sa takvom štrokom za koju je psovanje majke jedni drugima znak prijateljstva. Hvala Basari sto me podsetio na tu autenticno srbendsku aktivnost u poslednjoj kolumni.

 

I sledećeg puta kad ih neko zguzi, onaj ko tvrdi da nisu svi zajedno odgovorni kao sto su bili i 1989, i da nisu zasluzili sve sto ce dobiti, i sto puta vise, i da ih od totalne anihilacije štiti samo to sto nisu crnci, neka im se slobodno pridruzi, jer i takav je njihov. Nema milosti. Nisu je zasluzili. Ako se pokaju pa traze oprostaj i pokazu da rade na iskupljenju, kao pravi hriscani, a ne brane svoje lose i neprimereno ponasanje kao svetosavci,  videcemo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali face likova i riba u susi-baru kad je masa iz svih delova zemlje krenula da seda u isti[emoji38]_2:
 
Neprocenjivo
To je zato što ljudi, pojedini nesvesni gde i u kom vremenu žive, nemaju pojma o ostalim delovima zemlje i narodu koji živi tamo. Misle da je to sve isto, da su isti kao oni, da su im iste mogućnosti kao njima u velegradu itd. A onda dožive šok u ovakvim situacijama, kao da su stigli marsovci. Pa za neke je to otprilike to.
I obrnuto, masa ljudi koji su juče dovedeni nije nikad bila u BG. Za njih je ovo druga planeta u odnosu na ono gde žive.
Ako to nije neki iole veći grad ns ni kv kš su ili slično, oni su izgubljeni u ogromnosti bg i različitosri od onoga na šta su oni navikli a to je selo ili varoš u kojoj su proveli ceo život.
I nista to nije loše (mislim taj psihološki "udarac" sa ove strane) da se vidi, upozna nešto/neko drugi kad to ne bi proizvodilo negativne emocije poput prezira, gadjenja itd s jedne i opet prezira, zavisti, besa s druge strane.
A zašto je to tako? Pa zato što je maltene svakoj populistickoj vlasti u poslednjih 30 godina odgovaralo da postoji taj antagonizam između nerazvijenih delova i velikih gradova. Da ovi sa "margine" imaju nekog svog žvalu da mu veruju da će da im sredi život da budu kao ovi u velegradu a ovi drugi da mu budu zahvalni što ne žive kao ova sirotinja iz tih zabiti.

I ako sam kao klinac i omladinac prošao deo sfrj, naročito zapadji i severni deo, nisam imao prilike da tada spozna takve razlike u toj državi (jer me to zapravo nije toliko ni interesovalo pored devojaka iz društva sa kojima sam bio [emoji16]) ali sam neku vrstu šoka ili bolje reći otreznjenja doživeo na originalnom kontra mitingu 1996. Zapravo celog tog dana jer sam od jutarnjih sati bio na ulicama sa ekipom sa kojom sam bio na protestima te godine i koliko sam bio iznenađen "šta" je tog dana milosevic doveo u Beograd.
Koje su to bile face, likovi, neki izmučeni ljudi, većina apsolutno nesvesna gde su došli, mnogi za malo da prođu loše pre mitinga. Mnogi iskreno verovali u njegove reči da smo mi ovde šačica rušilaca države i spremni da nam jebu mater. A onda su i oni doživeli ogroman šok kad su videli po ulicama ljude koji su u 4 puta većem broju izašli da im se pokažu i suprotstave. Ono sto je sreća tog dana je da je neko u policiji shvatio da treba na kraju da izbace kordon jer je ono bilo na ivici rata i pokusaj ubistva aktiviste spo bi bio mala deca u odnosu na šta bi se desilo dalje.
I samo da vas podsetim, dan posle toga, država je podigla stepen represije i počela da primenjuje brutalne metode. Batinasi su sutradan prebili gomilu ljudi na terazijama a do kraja protesta svaki dan je bio rizičan (da se prisetimo da je u jednom trenutku šetnja bila od trga pa knez mihajlovom, nema izlaska na ulicu)
I da se setimo da je tada puno studenata sa BU izlazilo na proteste i da je bila blokada kolarčeve ulice.
A današnji studenti?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ima samo u narodu da mu skoci rejting ako je od Putina pokupio odlikovanje. Doslo par komsinica kod majke na kafu, ja se pravim da spavam , da ne bi morao da ucestvujem u razgovoru. Jedna od njih ima penziju od 22.000 i to nakon povisice, nekada je ni ne podigne, jer kada sve plati ostane joj neka sica. Zivi od toga sto joj posalju deca koja rade u inostranstvu, ali zato da cujes rezone. Vucic puno radi, nije on los, ali ovi oko njega jesu, od opozicije Milica pametno govori, na spomen Putina dozivljava orgazme i ako blizu 80. Ni druga nije bolja, ili mozda nije toliko recita kao prva. Kada odose pitam majku, pobogu kako mozes da izdrzis to lupetanje, na sta ona samo slegne ramenima uz reci , moram i ja sa nekim da porazgovaram, ne mogu da se zatvorim u cetiri zida. Drugar mi prica kako su zet i cerka na mitingu, ne zato sto su ih naterali, vec zato sto je njima sada dobro,  sta god da to znaci. Da sutra budu izbori Vucic opet ubedljivo pobedjuje, SPS drugi.
Pa evo moj primer, od kad radim (tj od kad sam zaposlen, skoro 30 god) nikad vise nisam zarađivao nego u ovom trenutku.
Ali to nije zbog Vučića nego uprkos vučića.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Jutro posle mitinga random posetilac...
:classic_biggrin:
 
`ladno ste propratili celi miting ovde?
:krstipd4:
Pa kad ti nisi hteo da izvestavas sa lica mesta. [emoji6]

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...