Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, ters said:

Koji je to mentalni sklop direktorke kada ne moze  da procijeni da ucesce covjeka koji je na odsluzenju kazne za ratne zlocine na javno casu, definitivno nije dobra ideja. Bez obzira sta ona ili bilo ko drugi mislio o opravdanosti optuzbe i osude.

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/yihr-nebojsa-pavkovic-na-javnom-casu-da-odgovaraju-direktorka-skole-i-gradonacelnik/

Pa ovo je savršeno u skladu sa narativom, rat je nametnut kao i sankcije, herojska odbrana i poslednji dani, ne damo Kosovo. Meni ovo iskreno i ne upada u top 30% bruka u tom smislu, ali kapiram zašto si okačio - i ja bih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Znači cilj je da bude 200.000 ljudi ako uradimo proporciju sa ukupnim stanovništvom zemlje. Solidno.

Od tih 1200 - 1000 se prijavi, 200 ne dođe na bus, 200 se razbeži po BGu kod dece/rođaka/tržnim centrima... 😄 Ali da, deluje da stvarno hoće neki šestocifren broj da dovuku tamo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Nicklord said:

Od tih 1200 - 1000 se prijavi, 200 ne dođe na bus, 200 se razbeži po BGu kod dece/rođaka/tržnim centrima... 😄 Ali da, deluje da stvarno hoće neki šestocifren broj da dovuku tamo

Trazice od ljudi da odobre tracking na telefonima i imace 4-5 check ina sa gonicima tj vodjama grupa… 

 

Zasto se na mrezi pominju razlicite tarife za dolazak na miting? Od 2000 do 15000 dinara- da li to zavisi od uloge mitingasa, dijela Srbije iz kojeg dolazi, ili nesto trece ???

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ters said:

Koji je to mentalni sklop direktorke kada ne moze  da procijeni da ucesce covjeka koji je na odsluzenju kazne za ratne zlocine na javno casu, definitivno nije dobra ideja. Bez obzira sta ona ili bilo ko drugi mislio o opravdanosti optuzbe i osude.

 

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/yihr-nebojsa-pavkovic-na-javnom-casu-da-odgovaraju-direktorka-skole-i-gradonacelnik/


Kad moze deda Ratko da procaska sa sinom uzivo na nacionalnoj frekvenciji ovi “sitniji”mogu komotno direktno u skole. Ne znam jel strasnije il tuznije.

Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno koliki beskicmenjak treba da budes da bas ovakvu kontrolu prihvatis.

 

Naravno da je svako manje ili vise "duzan" sekti ko sedi na drzavnom poslu i cvari dupe i da ce takve prvo naterati da odu, ali stvarno mi nije jasno, ako bi u svakom kolektivu rekli dosta bre vise sikaniranja i maltretiranja, sta ce da rade?

 

Podelice 100 hiljada otkaza?

 

Moji roditelji su pod pretnjom otkazom otisli na peti oktobar iz Kragujevca, kao i jos 30+ hiljada ljudi iz cele Srbije. Ovde bi trebalo bukvalno da bude 150 hiljada koji im kazu ne, ako stvarno cimaju 200 hiljada. O to minimum. Pa da vidimo kako ce da dele otkaze.

 

I ti ljudi prvi treba da ustanu, jer im ocigledno nije dobro, pa ma kako bili nekvalifikovani za posao, sa potencijalno kupljenom diplomom.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Meni nije jasno koliki beskicmenjak treba da budes da bas ovakvu kontrolu prihvatis.

 

Naravno da je svako manje ili vise "duzan" sekti ko sedi na drzavnom poslu i cvari dupe i da ce takve prvo naterati da odu, ali stvarno mi nije jasno, ako bi u svakom kolektivu rekli dosta bre vise sikaniranja i maltretiranja, sta ce da rade?

 

Podelice 100 hiljada otkaza?

 

Moji roditelji su pod pretnjom otkazom otisli na peti oktobar iz Kragujevca, kao i jos 30+ hiljada ljudi iz cele Srbije. Ovde bi trebalo bukvalno da bude 150 hiljada koji im kazu ne, ako stvarno cimaju 200 hiljada. O to minimum. Pa da vidimo kako ce da dele otkaze.

 

I ti ljudi prvi treba da ustanu, jer im ocigledno nije dobro, pa ma kako bili nekvalifikovani za posao, sa potencijalno kupljenom diplomom.

 

Mislim da je objašnjenje zapravo jednostavno: beskičmenjaštvo kod njih postoji od rođenja. Ne moram da podsećam na slučaj Jutka i ko je išao da ga podržava. Da je u pitanju neki rumunski Jutkesku, taj posle samo malo volkanja ne bi stigao ni do policijske stanice. Pošto je u pitanju iak Jutka, taj je zaseo među beskičmenjake bez ikakvih problema. Ima takvih Jutki na kilo, pri čemu ne mislim samo na volkanje u tom smislu. Imamo i slučajeve onih što rade u pelenama po 12 sati za minimalac, ali nisu se nešto pretrgli od žalbi. I mnogi od ovih što se bune zbog bilo čega su se brzo i lako utišali, plus su glasali za one koje ih evidentno zajebavaju.

 

I nisu svi zaposleni u poslednjih desetak godina, ma na kakav način da su dobili posao, tako da nisu morali da lepe plakate ili prave sendviče zarad radnog mesta. Jednostavno su navikli da ih neko j*** u zdrav mozak, možda i razvili neki vid mazohizma. Njihov način razmišljanja je u stilu 'ćuti, samo da ne bude još gore'.

 

Pre desetak godina sam se zadesio u jednoj prodavnici u Smederevu i čuo sam razgovor dve penzionerke, koje su po svoj prilici iz nekog obližnjeg sela. Jedna se žalila na unuka koji ne želi da ostane na selu u pomogne ocu u poljoprivrednim radovima jer je upisao studije 'da ne bi morao da radi'. Ne znam šta je taj momak upisao, ali sigurno da je shvatio da mu se više isplati da za bar isti ili veći novac radi neki drugi posao umesto da se peče na suncu, kisne ili se smrzava. Ova druga je odgovorila nešto u smislu da tako i treba da bude i dodala 'j*beš ti decu koja nisu odmakla dalje od roditelja'. Koliko mi se čini, ova druga je manjina, ali ne samo u svom selu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta očekivati od poljoprivrednika, da izađe njih milion i sruši Vučića, ovo juče na putevima i ponekim gradovima je ipak samo više stotina, mižda hiljadu-dve ljudi u celoj Srbiji, ko ih je podržao, svima drugima je lepo, kad protestuju prosvetari čujemo, šta se bune , imaju tri meseca odmora, kad protestuju medicinari, kaže se, jes, a ja čekam šest meseci na pregled, ko podržava one seljake što su im uzeli zemlju za autoput a isplatili kutiju cigareta po metru kvadratnom, ili ni toliko. Opozicija dokazuje da neće da politizuje skupove, kako smeniti diktatora bez politike, ko će organizovati ljude, ko će postaviti ciljeve, odrediti taktiku, obezbediti podršku, pa nije čudo što se protesti uglavnom završavaju kod Vučića uz neki kozmetički ustupak, drugi ni ne razgovaraju sa nezadovoljnima, bilo iz koje da su branše, advokati, naučnici, malinari, mlekari... 

Zašto nema masovnog odbijanja da se ide ne skup 26. maja, isti je odgovor kao i na pitanje , a zašto nema masovne blokade puteva pa da ti autobusi ine stignu do Beograda. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Don Dusko said:

Upravo se i ja pitam. I ovako unistenim institucijama bi nastao kolaps.

 

Ali srbin ne razmislja.

Ne bi nastao kolaps iz tog razloga - nastao bi kad bi se proveravale diplome i potrebno znanje za iste u zadnjih 35 godina.

Najvise se u javnom sektoru zaposlilo posle 2000. godine, gde su, pored starih radnika koji su koliko-toliko vladali materijom kojom se bave, dosli preletaci i nova telegencija sa kupljenim diplomama.

Bemliga, kad ekonomisti moram da objasnjavam procentni racun, pravniku Zakon o radu, a informaticaru osnove IP protokola....

Svi dosli na osnovu rodjackih ili stranackih veza.

:default_coffee:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DJ_Vasa said:

Jedna se žalila na unuka koji ne želi da ostane na selu u pomogne ocu u poljoprivrednim radovima jer je upisao studije 'da ne bi morao da radi'.

 

 

Nije tema možda, ali podsetio si me na situaciju od pre par dana. Moja ćerka sa drugaricom (srednja škola) ulazi u bus da ide kući i odjednom ih samo napada jedno 4-5 penzionera, šta ćete sa tim torbama, ne može unutra, one kao pa škola, pa knjige, sveske, šta će vam bre škola, napolje iz autobusa... 

  • Tuzno 3
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, freethrow said:

 

 

Nije tema možda, ali podsetio si me na situaciju od pre par dana. Moja ćerka sa drugaricom (srednja škola) ulazi u bus da ide kući i odjednom ih samo napada jedno 4-5 penzionera, šta ćete sa tim torbama, ne može unutra, one kao pa škola, pa knjige, sveske, šta će vam bre škola, napolje iz autobusa... 

Objasni kcerki da je, kao fino vaspitano dete iz cestite kuce Freethrowa, trebalo da ponudi pomoc doticnim penzionerima da im kazu gde da izadju iz autobusa na putu za groblje.

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, freethrow said:

 

 

Nije tema možda, ali podsetio si me na situaciju od pre par dana. Moja ćerka sa drugaricom (srednja škola) ulazi u bus da ide kući i odjednom ih samo napada jedno 4-5 penzionera, šta ćete sa tim torbama, ne može unutra, one kao pa škola, pa knjige, sveske, šta će vam bre škola, napolje iz autobusa... 

E jos kad bi nam rekao da su izasle, znao bih da je svaka nada izgubljena. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, McLeod said:

Podelice 100 hiljada otkaza?

 

Svestan si sa kakvim umobolnicima imamo posla ?

 

Nisam dugo svraćao na ovu temu pa da napišem o jednom dogadjaju koji odslikava kako SNS funkcioniše ...

 

Dakle,jedan moj drugar, rodjen i odrastao u Beogradu rešio je da se zbog posla vrati u grad odakle mu je ćale ...

Žena mu je u medicinskoj struci,saznaju da je u tom gradu hroničan nedostatak osoblja i to baš zanimanja njegove žene ...

Ode gospodja da vidi može li se zaposliti u dotičnu medicinsku ustanovu, ima radnog iskustva,solidne preporuke itd ...

Tamo joj lepo kažu otprilike : E super,baš kuburimo sa tim radnim mestom,samo da se učlaniš u SNS i možeš početi da radiš,ne bi bilo loše da učlaniš i nekog svog druga ili drugaricu pride ...

Znači nema posla bez učlanjnja u stranku pa makar to radno mesto ostalo prazno zauvek ...

 

  • Like 3
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

 

Svestan si sa kakvim umobolnicima imamo posla ?

 

Nisam dugo svraćao na ovu temu pa da napišem o jednom dogadjaju koji odslikava kako SNS funkcioniše ...

 

Dakle,jedan moj drugar, rodjen i odrastao u Beogradu rešio je da se zbog posla vrati u grad odakle mu je ćale ...

Žena mu je u medicinskoj struci,saznaju da je u tom gradu hroničan nedostatak osoblja i to baš zanimanja njegove žene ...

Ode gospodja da vidi može li se zaposliti u dotičnu medicinsku ustanovu, ima radnog iskustva,solidne preporuke itd ...

Tamo joj lepo kažu otprilike : E super,baš kuburimo sa tim radnim mestom,samo da se učlaniš u SNS i možeš početi da radiš,ne bi bilo loše da učlaniš i nekog svog druga ili drugaricu pride ...

Znači nema posla bez učlanjnja u stranku pa makar to radno mesto ostalo prazno zauvek ...

 

 

Ja sam svestan, ali ljudi nisu svesni da je nemoguce da se to desi. Ako odbije 1 od 10 u proseku po kolektivu, tog jednog mogu da sikaniraju i cak otpuste.

 

Ako odbije 9 od 10, sta ce da rade? Zaista, da li neko misli da mogu da otpuste 100 hiljada ljudi ako im odbiju poslusnost?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, McLeod said:

 

Ja sam svestan, ali ljudi nisu svesni da je nemoguce da se to desi. Ako odbije 1 od 10 u proseku po kolektivu, tog jednog mogu da sikaniraju i cak otpuste.

 

Ako odbije 9 od 10, sta ce da rade? Zaista, da li neko misli da mogu da otpuste 100 hiljada ljudi ako im odbiju poslusnost?

 

7m379u.jpg

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

1. Moram priznati da je sama tema protesta odlična, ubada apsolutno u srž SNS vladavine. Ne radi se samo o masovnim ubistvima u Ribnikaru i Mladenovcu; već celokupna SNS vladavina počiva na nasilju. Verbalnom, fizičkom, urbanističkom, institucionalnom, medijskom. Sve oko njih je nasilje. Svaki problem rešavaju nasiljem. Non stop se bave promocijom i propagandom nasilja i podelama; nasilje na inauguraciji, nasilje u Savamali, nasilje na lokalnom nivou, od pokušaja ubistva novinara do seksulanih uznemiranja, nasilje nad Oliverom Ivanovićem, od medijskog do ubistva, nasilje nad građanima Beograda kroz urbicid. Može do sutra da se nabraja. Treba istrajati u zahtevima -- koji su u suštini dobri, eventualno dodati i sve odgovorne za ono što se (ne) dešava u pravosuđu. Građani traže institucije i ljude koji te institucije mogu da vode.

 

2. Moram priznati da sam zadovoljan što se odvratni kiseli desničari nisu javno oglašavali i priključili protestima. Nek sisaju Vučićev ku*ac i zamlaćuju se životno nebitnim temama. Ako bi mogao i Vuk Jeremić nekako da se javno ogradi od protesta, pa da cela ekipica ostane izvan.

 

3. Zasigurno su ovo največi protesti otkad je SNS na vlasti. Na ulicama Beograda je bilo oko 30k ljudi; brojka koja se potcenjuje zbog urbanih legendi o tome da je ranije izlazilo 100.000 kao dobar dan ili da je 05. oktobra bilo 300-400-500 hiljada ljudi na ulicama, što apsolutno nije tačno.

 

4. Ne očekujem da protesti dovedu do nekih opipljivih rezultata u kratkom roku, ali je lepo videti koliko normalnih ljudi ima oko nas, da se mnogi oslobađaju straha, da je značajan broj onih koji su protiv ovog ludila, ali i da režim hvata panika kakva do sada uglavnom nije viđena. Vučić je podeljena ličnost; u sebi imaju jednog relativno razumnog proevropskog političara, koji odrađuje posao pred stranim diplomatama i koji solidno razume finansijsko-privredne teme i zna da ih prevede na jezik građana; ima i narcisoidnog sociopatu, željnog pažnje, priznanja i zagrljaja, koji mora uvek sve da kontroliše, da nipodaštava, unižava i vređa one oko sebe, te želju da pokaže da su oni koji su od njega bolji ili uređeniji ustvari licemerni, pokvareni i korumpirani. Uglavnom dominira ta njegova druga strana ličnosti, a naročito sada -- sa najavljenim protestom 26. Bez bilo kakve svrhe, gde svi znaju da ucenjuju ljude, da ćak angažuju i statiste.. ali da on pokaže da može da skupi -- ne više -- već mnogo više ljudi.

 

Srbija odavno više nije društvo, već skup mnogo različitih i rasitnjenih interesnih grupa; koje je AV dobro identifikovao, zadužio svakog za po jednu ili više interesnih grupa i do sada je vladao tako da su apsolutno svi namireni -- od tajkuna, braće i kumova, navijača, preko kriminalaca, do poljoprivrednika i zdravstvenih radnika.. kao i kod laganja, nije moguće sve vreme namirivati sve. Jednom mora da pukne, da li zbog rasta ambicija/očekivanja interesnih grupa, da li zbog letargije onih koji ih kontrolišu, da li zbog nedostatka sredstava usled neke krize ili velikog trošenja.

 

Opozicija ne treba da bude naivna, neće interesne grupe odjednom da se udruže u društvo koje istinski hoće institucije i sl; u suštini svako hoće što veći deo kolača sa što manje rada/truda; i tu mora nešto da se ponudi/prave savezi i gutaju žabe. Sa druge strane, najzad se ukazala prilika da se politika vrati na velika vrata. Vučić već deceniju dehumanizuje opoziciju sa ciljem da se građani i gade pomisli da podrže političare. Dobro je što se ovog puta političari nisu sklonili skroz u stranu, jer bez političara nema ni promena. Svestan sam da nemamo trenutno adekvatnu, gladnu, političku garnituru u opoziciji, ali bez tražnje, uzroka i povoda, ista se neće ni stvoriti.

 

 

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Pa manje više se skroz slažem Medo. Opozicija nasilju je zato nekako self fulfilling prophecy - niko normalan ne može da bude protiv koncepta otpora nasilju, nasilje se stalno samogeneriše jer je u samoj srži problema i trebalo bi da bude nešto čime će se vitlati nonstop usput stalno gruvajući primere iz prakse, a to je maltene nonstop tu i stvara se novo. Čak je dobar i ovaj udar na patrijarha i ekipu jer upravo otklanja ostale poborike nasilja - Jeremića, Dveri i lažnu opoziciju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, McLeod said:

Meni nije jasno koliki beskicmenjak treba da budes da bas ovakvu kontrolu prihvatis.

 

Naravno da je svako manje ili vise "duzan" sekti ko sedi na drzavnom poslu i cvari dupe i da ce takve prvo naterati da odu, ali stvarno mi nije jasno, ako bi u svakom kolektivu rekli dosta bre vise sikaniranja i maltretiranja, sta ce da rade?

Ja znam za jedan primer , a takvih je mnogo. Sin skolskog duga je zavrsio neki Singidunum, radio u 5-6 privatnih i stranih firmi i u svakoj dobio otkaz posle nekoliko meseci. Onda ga ubace u drzavnu ustanovu i poslednji put kada sam bio cujem da ce postati i neki sef. I tatko mu je tako uspeo, samo uz pomoc JUL-a, sa prosekom od 6.5 postao asistent , a posle i profesor na BU. Sta mislis da li im treba puno ubedjivanja da idu na miting?

 

14 hours ago, McLeod said:

Podelice 100 hiljada otkaza?

 Dovoljno je da podele 1000 i zaplase ostale, jer se svako boji za svoje dupe.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja svakako mislim da mi imamo 200 hiljada nepotrebnih radnih mesta ciji se nedoprinos ne bi ni osetio. Pa videli smo da je ona drolja Stasa zaposlena u EPSu, ko zna koliko jos takvih i tatinih sinova ima po Telekomu, Srbijagasu i ostalim malim drzavnim preduzecima, 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...