Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

23 hours ago, Drug Crni said:

Sad ce se @Ryuopet naljutiti na mene (misleci da uzimam na zub njegov faks),ali ne mogu da ne pomenem tribinu na FPN,desavanja na njoj i dogadjaje koji su usledili posle. Zaista ne zelim da se ostrvljujem na ovaj fakultet;ja mislim da je stanje u studentskoj populaciji tragicno bez obzira na to sta studiraju.

Najjace od svega je sto ce po zavrsetku studija svi sa diplomama da zapale na mrski zapad,dok u Srbiji kosovare.

Pitanje: hocemo li i dalje za sve kriviti generaciju njihovih roditelja?

Neću se naljutiti Druže Crni, kao što se nisam naljutio ni prošloga puta. Jedino mogu da se naljutim što nisi napisao nešto malo opširnije o najnovijem All Quiet on the Western Front : )

Skoro se održavala tribina studenata na Filozofskom fakultetu u Nišu sa temom Ruska intervencija u Ukrajini. Već sam naslov okupljanja izaziva epistemološku polemiku. Ono što želim da kažem jeste da su studenti produkt vremena u kojem živimo. Kao što i među svim uzrastima ljudi imamo podele po različitim osnovama. Takođe, jedino je FPN organizovao dijalog između profesora iz Beograda i profesora iz Prištine, koji je na žalost otkazan. Ja nisam primetio do sada da je neki institut ili fakultet makar pokušao nešto slično. I opet, to je produkt vremena u kojem živimo. Od 2000 (možda sam malo promašio broj) studenata svih godina i nivoa studija, mislim da je i dalje proporcionalno mali broj onih na koje si ti mislio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Ryu said:

Takođe, jedino je FPN organizovao dijalog između profesora iz Beograda i profesora iz Prištine

Svaka cast.."this is the way" sto bi rekli u jednoj popularnoj tv seriji iz Star Wars univerzuma
 

 

6 minutes ago, Ryu said:

koji je na žalost otkazan

Medjutim,to je taj problem..jer,ispade da je ovakav dijalog (koji se koliko sam razumeo trebao baviti prilicno efemernim pitanjima) "priznanje Kosova" ili ce dovesti do njega :cigar:

 

 

9 minutes ago, Ryu said:

Jedino mogu da se naljutim što nisi napisao nešto malo opširnije o najnovijem All Quiet on the Western Front : )

Ako me treci put budes opomenuo,trazicu ban za sebe.
Pogledacu konacno film i napisati nesto o njemu. Obecavam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ryu said:

Neću se naljutiti Druže Crni, kao što se nisam naljutio ni prošloga puta. Jedino mogu da se naljutim što nisi napisao nešto malo opširnije o najnovijem All Quiet on the Western Front : )

Skoro se održavala tribina studenata na Filozofskom fakultetu u Nišu sa temom Ruska intervencija u Ukrajini. Već sam naslov okupljanja izaziva epistemološku polemiku. Ono što želim da kažem jeste da su studenti produkt vremena u kojem živimo. Kao što i među svim uzrastima ljudi imamo podele po različitim osnovama. Takođe, jedino je FPN organizovao dijalog između profesora iz Beograda i profesora iz Prištine, koji je na žalost otkazan. Ja nisam primetio do sada da je neki institut ili fakultet makar pokušao nešto slično. I opet, to je produkt vremena u kojem živimo. Od 2000 (možda sam malo promašio broj) studenata svih godina i nivoa studija, mislim da je i dalje proporcionalno mali broj onih na koje si ti mislio.

 

NIje sve gotovo. Evo vesti: https://insajder.net/teme/skup-podrske-profesorima-fpn-nasa-obaveza-je-da-dignemo-glas-protiv-pretnji-i-zastrasivanja-video

Link to comment
Share on other sites

Prelako je zbuniti srpsko javno mnjenje koje ‘neda Kosovo’. Oni zamisljaju taj cin gde taj papirus stoji ispred Vucica, a on onim penkalom iz Vasingtona potpisuje na sest mesta, u direktnom tv prenosu. 
 

Ako nema potpisa guscijim perom i krvlju, nema ni nezavisnog Kosova bato. 
 

Ali nisu uzeli u obzir te transakcije koje se odvijaju putem 2 way digitalizacije, face recognition ap-ova, vodenih zigova koji nestaju za pola sata i pin kodova i ostalih suptilnijih vidova autorizacije. 

Edited by Olosh iz Junkovca
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

Vulina nikada ne bih isporucio - on je nacionalno blago

 

Ja sam ga isporučio sinoć, a đubretari ga jutros odneli :wink2:

 

Svaka čast komunalnoj firmi, bili su ekspeditivni :lol_2:

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...