Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

  

Quote

 

Predsednik je naglasio da nam je stopa nezaposlenosti na najnižem nivou i da sada nemamo dovoljno radnika.

"Sada imamo problem u jednoj fabrici u centralnoj Srbiji, traže nam stranci da pustimo da uđe 1.000 Tunišana jer nema više Srba koji hoće da rade. Mi ćemo sada ubrzano da dajemo državljanstvo Ukrajincima i Rusima, koji su zainteresovani", rekao je Vučić.

 

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/vucic-kao-da-nas-je-bog-pogledao-2259796

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...imam mogučnosti  da pratim medije u Srbiji ali samunatrag nekoliko mjeseci to jednostavno prestao pratiti..Ovo što čitam,kod vas je grozno.Sve što bih dalje napisao,ispalo bida su bečki konjušari dobili satisfakciju.Bit svega toga  nisam siguran da se kuži u Srbiji a bog i bogme niti ne i u Hrvatskoj

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mladenvzz said:

...imam mogučnosti  da pratim medije u Srbiji ali samunatrag nekoliko mjeseci to jednostavno prestao pratiti..Ovo što čitam,kod vas je grozno.Sve što bih dalje napisao,ispalo bida su bečki konjušari dobili satisfakciju.Bit svega toga  nisam siguran da se kuži u Srbiji a bog i bogme niti ne i u Hrvatskoj

Jos 2012. kada je dosla na vlast, radikalska bagra je ukinula Zakon o kleveti. Ishod je jasan. 

Edited by FrediB
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://pescanik.net/neposredna-i-ozbiljna-opasnost/

 

....nesto kao otvoreni rat protiv gradjana, vlastitih drzavljana, nesto kao Severna Koreja, da ne idem dalje u proslost belosvetskih diktatura.

I tako, ima svasta u ovom predlogu novog zakona o policiji, mera neukosti i ostrascenosti predlagaca je - bezmerna. Ima i gumenih metaka koje bi policija imala pravo da ispaljuje kad treba i u koga treba. Da ja ne razglabam, pogledajte sinocni Utisak nedelje, tamo su sve lepo rekli i objasnili. 

Doci ce nam maca na vrtanca pa ce i da udje, legalno i legitimno. 

Sto i da ne udje, takva nam je mishija sudbina.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Constantin said:

Kako beše ono...."oni kao hoće da se otcepe, a mi im kao ne damo"....

 

 

1)  "hoce da se o'cepe sta ce nam u stvari" - pjesma naci huskaca koji je jedan od perjanica rusilacke politike koja je skrsila SFRJ

2) "pomreće oni od gladi, nemaju oni žito" - je ono sto su oni koji su zavedeni politikom pod tackom 1 koristili kao opravdanje za mrznju i isljucivost prema svima koji su joj se usprotivili

3) "oni kao hoće da se otcepe, a mi im kao ne damo" je odgovor zbunjenog djecaka kojem su dogadjaji u kojima se nasao bili neshvatljivi (kao i vecini stanovnika Jugoslavije) i koji bas nije siguran ni ko su "oni" ni ko smo "mi", a ni koje su namjere "nas" i "njih".

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Kako beše ono...."oni kao hoće da se otcepe, a mi im kao ne damo"....

 

To je jedna od najglupljih izjava koje su se vrtile u to vrijeme, jer je prosto netacna, nije tu bilo nikakvo kao.

 

 

Edited by Amigo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Amigo said:

 

To je jedna od najglupljih izjava koje su se vrtile u to vrijeme, jer je prosto netacna, nije tu bilo nikakvo kao.

 

 

 

Pre mi se činida je bio vizionar. Jeste da ne volim Vikipediju kao izvor, ali evo da se pozovem na malo više onoga što je rekao:

 

„Otkud znam, samo znam da pucaju na nas i ništa više. Pucaju ovi teritorijalci, jebi ga, ko će drugi.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine odgovara na pitanje "Da li zna protiv koga se bore?".)

„Ma otkud znam. Kol’ko ja kužim to, oni kao hoće da se otcepljuju a mi im kao ne damo. U stvari, mi samo hoćemo da se vratimo u kasarnu i ništa više.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine odgovara na pitanje "Znate li zbog čega se vodi ovaj rat, ova bitka?".)

„Gdje ja da pucam na nekog ili neko na mene da puca? Gdje to može? To ne može nikako.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine.)

„Šta ima da mislim, samo živ da ostanem… Znaš, care, bio si u vojsci, znaš kako je. Šta ti kaže, radiš. A nijedan oficir nije poginuo, sve moji jarani poginuli….“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine odgovara na pitanje "Šta i kako dalje, da li će se vojska boriti?".)

„Svi molimo Boga da se ovo završi jednom, da se živi vratimo svojim kućama. Ja ne znam šta u mene stara sad… Samo staroj da kažem da sam živ i zdrav… Ako Bog da da ću se vratiti, ništa više, eto… Samo to.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine.)

„"Apelujte preko svih medija, televizije, novina, radija da se ovo smiri, da nas povuku. Oni kažu da mi nećemo da se povučemo… Evo mi ginemo da se povučemo, da se vratimo nazad u kasarnu, da nas puste.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine.)

„Bio sam vezista, često na prvoj liniji fronta, tamo sam vidio pravi pakao. Poslije svega što sam doživio, ono u Sloveniji je bio mačji kašalj.[2]“

(Bahrudin Kaletović 1997 godine u intervju za Nedeljni dnevnik.)

„Za mene je Titova Juga bila država po pravoj mjeri. Ovo sve sada je za mene pretjesno.“

(Bahrudin Kaletović 1997 godine u intervju za Nedeljni dnevnik.)

 

Čovek je samo opisao besmisao cele priče. Da nije bilo jeftinog kokošarskog nacionalizma, i sada bi se išlo bez pasoša od Triglava do Đevđelije, tj. onako kako se ide od Italije do Španije ili od Nemačke do Slovenije.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iako je vezano za rat u Ukrajini,mislim da je pre za ovaj topik.

Mamu mi satrao neki stomacni virus,pa je prethodnih nekoliko dana snadbevam potrepstinama i regularnije obilazim. Tako bejah u prilici da pre neko vece slusam "diskusiju" na Hepiju..o situaciji u Ukrajini..(nazalost,mama je povremeni konzument ovakvih tv trovacnica)

Prica neki lik (pojma nemam ko je;nisam se ni potrudio da mu zapamtim ime) pricu: znate,Ukrajina ce sigurno izgubiti ovaj rat i platiti veliku cenu..ukrajinski vojnik nije motivisan u ovom ratu za razliku od ruskog..Ukrajinci ne znaju ni za sta se bore..za ono sto im Zapad kaze,a Rusi znaju..brale,ja vec u fazonu "sta baljezga ovaj bizgov?" Ukrajinac koji brani svoj dom,porodicu i zemlju nije motivisan? A Rus koji je topovsko meso jeste..
No,nastavlja lik..jos da vam kazem..ukrajisnki narod nece da se bori..on je naveliko opljackan od svojih tajkuna i oligarha..zasto bi se obicni Ukrajinac borio za one koji su ga opljackali..to je stanje koje traje decenijama kod njih..ok..cak i da je ovo tacno (sigurno delimicno jeste,jer se ni Ukrajina nije proslavila u uspostavljanju vladavine prava), sta tek reci za prosecnog Rusa? Pa,ta Rusija je upravo sinonim za tajkunizaciju,oligarhizaciju drzave i pljacku sopstvenog stanovnistva..koje zbog toga zivi bedno..Rusija je legalizovana kleptokratija 1/1.

Kakva se fsb propaganda seje sa nasih tv stanica..brale,ovoga mozda nema ni u Belorusiji kod Lukasenka..hteli da priznamo ili ne - to su stanice koje gleda veliki % stanovnistva. Na njima ne moze da se cuje bukvalno nijedan disonantni glas..nijedan..ne treba se cuditi sto je % podrske Vladolfu ovoliki kod nas..30+ godina snazne i kontinuirane anti-zapadne propagande skuplja svoje plodove..uveliko
 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Pre mi se činida je bio vizionar. Jeste da ne volim Vikipediju kao izvor, ali evo da se pozovem na malo više onoga što je rekao:

 

„Otkud znam, samo znam da pucaju na nas i ništa više. Pucaju ovi teritorijalci, jebi ga, ko će drugi.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine odgovara na pitanje "Da li zna protiv koga se bore?".)

„Ma otkud znam. Kol’ko ja kužim to, oni kao hoće da se otcepljuju a mi im kao ne damo. U stvari, mi samo hoćemo da se vratimo u kasarnu i ništa više.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine odgovara na pitanje "Znate li zbog čega se vodi ovaj rat, ova bitka?".)

„Gdje ja da pucam na nekog ili neko na mene da puca? Gdje to može? To ne može nikako.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine.)

„Šta ima da mislim, samo živ da ostanem… Znaš, care, bio si u vojsci, znaš kako je. Šta ti kaže, radiš. A nijedan oficir nije poginuo, sve moji jarani poginuli….“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine odgovara na pitanje "Šta i kako dalje, da li će se vojska boriti?".)

„Svi molimo Boga da se ovo završi jednom, da se živi vratimo svojim kućama. Ja ne znam šta u mene stara sad… Samo staroj da kažem da sam živ i zdrav… Ako Bog da da ću se vratiti, ništa više, eto… Samo to.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine.)

„"Apelujte preko svih medija, televizije, novina, radija da se ovo smiri, da nas povuku. Oni kažu da mi nećemo da se povučemo… Evo mi ginemo da se povučemo, da se vratimo nazad u kasarnu, da nas puste.“

(Bahrudin Kaletović 1991 godine.)

„Bio sam vezista, često na prvoj liniji fronta, tamo sam vidio pravi pakao. Poslije svega što sam doživio, ono u Sloveniji je bio mačji kašalj.[2]“

(Bahrudin Kaletović 1997 godine u intervju za Nedeljni dnevnik.)

„Za mene je Titova Juga bila država po pravoj mjeri. Ovo sve sada je za mene pretjesno.“

(Bahrudin Kaletović 1997 godine u intervju za Nedeljni dnevnik.)

 

Čovek je samo opisao besmisao cele priče. Da nije bilo jeftinog kokošarskog nacionalizma, i sada bi se išlo bez pasoša od Triglava do Đevđelije, tj. onako kako se ide od Italije do Španije ili od Nemačke do Slovenije.

 

Decko im je rekao sve sto bi tada normalan covek mogao da misli.  U dve reci, boli me quraz za vase drzave, otcepljenja, trt mrt, hocu bre da zivim svoj zivot.  Hocu i ja da kao i drugi upraznjavam rimtutituki, a ne da lezim ovde u blatu (iz kojeg se, kao sto vidimo cak i iz ovdasnje rasprave, nije isazlo). 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, DJ_Vasa said:

Deset godina radikalskog sirenja kroatofobije (navodno dAsE nEzAbOrAvI i aStA oNiNaMa RaDe) preko svih medija i trovanje omladine je definitivno urodilo plodom.

 

Mada, ako je za utehu, komentari na sajtu lista ''Danas'' (11 njih) su uglavnom normalni i civilizovani. 

5 hours ago, erwin said:

Fkba5MdWYAAoQni?format=png&name=small

 

FkbfsnfWAAIhWTz?format=jpg&name=large

 

 

 

 

U jbt... ko da je u Ukrajini maltene...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Čitam ovo i tu onda piše: https://rs.n1info.com/vesti/popis-stanovnistva-srbija-2022-rezultati/

 

Quote

Tokom popisa koji je trajao od 1. oktobra do 17. novembra popisana su ukupno 6.869.504 lica, ali je Republički zavod za statistiku ukazao na činjenicu da je pravi broj stanovnika znatno manji jer su neki popisani dvaput. Među njima je najviše studenata, koji su registrovani i na roditeljskim adresama i tamo gde žive tokom studija.

 

Pa filtriraj onda prema JMBGu 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...