Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Kramon je zabava za sirotinju, u suštini nema prave reakcije prema vlastima Srbije od strane EU za ovo što rade već deceniju, ali oke , svi smo se složili da ih boli patka za the narod Srbije, i da ako nemaju interesa ne intervenišu(čitaj finansiraju) opoziciju i medije...

A većinski the narod želi budalu izgleda da nas mamuza bar još desetak godina u najmanju ruku.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

https://birn.rs/policija-srbije-nabavila-softver-za-prepoznavanje-lica/

 

Softver švedske kompanije Griffeye, koji ima opciju prepoznavanja lica, a koji se, kako je BIRN već pisao, našao u planu javnih nabavki MUP-a Srbija za prošlu godinu, početkom ove godine je i zvanično nabavljen

 

Nastavlja se večna dilema, da li država, u konkretnom slučaju, policija, treba da ima najnoviju i najmoćniju tehnologiju i da li će postojati mogućnost zloupotrebe. NA oba dva pitanja se, bez rizika greške, može odgovoriti sa tri DA, treba da poseduje tehnologiju, postoji mogućnost zloupotrebe i DA, biće zloupotrebe, odgovor na pitanje koje se ne nalazi u prvoj rečenici ali se nameće samo.

Ko bi osporio pravo državi da spreči izvršenja krivičnih dela ili otkrije počinioce izvršenih tehnikom koja je dostupna i koju će na ovaj ili onaj način koristiti druga strana, kriminalna, koja nema ograničenja u pogledu nabavke, korišćnja, odobrenja, javnosti.

Prisluškivanje, praćenje, snimanje, pretres se može vršiti sredstvima vrhunske tehnologije ili primitivnim sredstvima koja se koriste decenijama i vekovima, da li će moje kretanje pratiti pomoću GPRS signala ili će poslati jednog u mantilu sa podignutim okovratnikom da mi dahće za vratom, skoro da mi je svejedno, da li će pregledati moh DropBox ili će razvaliti bravu na vratima i ući u stan kad nisam tu, ili još gore kad jesam. Da li će mi iznuditi izjavu na osnovu obrađenih  zapisa o mom kretanju ili obradom mojih leđa pendrekom, svejedno mi je. Jeste ovim primitivnim sredstvima ograničen broj "istraga" jer zavisi od broja radnika, islednika, ali nije ni to neko ograničenje, mogu se zaposliti novi, a ima i amatera spremnih da "pomognu".

Ne znam za slučaj da, kad je neophodan sudski nalog za praćenje, prisluškivanje ili druge mere nadzora da je nalog uskraćen a i da bude uskraćen neće to sprečiti da se, ipak, mere sprovedu.

Pravosuđe, mediji, javnost mogu da budu izvesna brana ali nije dovoljno da se tu i tamo neko oglasi, par redakcija, po koji advokat ili nepodobni sudija, moralo bi to jače.
 

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Div said:

 

Nastavlja se večna dilema, da li država, u konkretnom slučaju, policija, treba da ima najnoviju i najmoćniju tehnologiju i da li će postojati mogućnost zloupotrebe.

 

7146fr.jpg

 

 

šalu nastranu, jasno je da je kod svake države na ovakvim i sličnim temama, pre svega pitanje transparentnosti & kontrole a da je kod režima koji imaju totalitarnu tendenciju, to pitanje podignuto na n-ti.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Je l' ima neki savetnik da obavesti onog da je instalisana snaga gasnih elektrana samo 10-ak % procenata ukupne intalisane snage svih postrojenja za generisanje el. energije u Srbiji?  Evo ga vec dva dana prica kako bez gasa ne bismo imali struju, sto je daleko od istine. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Poslanici srpske liste su se vratili u kosovski parlament, Izvestava N1 u vecerasnjem Dnevniku u 19 h, emitujuci snimak na kojem poslanici, stojeci, slusaju tekst poslanicke zakletve u kojem se kaze da ce postovati Ustav  republike Kosova. I to bi bilo sasvim u redu da isti ti poslanici nisu pre 10 dana nappustili, demonstrativno, taj isti parlament. I zato: FUJ! za politiku rezima AV! Uplasio se da ce Rada Trajkovic postati politicki faktor Srba na Kosovu i brze - bolje, evo nih, bez stida i srama, muckovi jedni. Kad bolje razmislim, bolje i to nego da su ubili R.T. kao sto su streljali Olivera Ivanovica. Trajkovicka sigurno ne bi zatvarala oci pred mafijaskim klupkom kosovskobeogradskih politicara i eto nama farse od tragedije!

Ovako se igrti  sudbinama naroda je nedopustivo, sramno, tupavo i kriminalno.

I rado bih da pitam: cime je poktivern odluka da se svim sluzbernicima koji su napustili kosovske institucije obezbede primanja i sva davanja za penziono i zdravstveno osiguranje, koji je to organ vlasti, koja institucija, donela takvu odluku, crno na belo? Ko to tako deli nase pare a da nam se ne daje bar malo inteligentnije objasnjenje zasto se to radi? Ili sve to ide na rec nekrunisanog vladara Srbije? FUJ!

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu isti ljudi napustili skupštinu i ovi koji su danas položili zakletvu( polagali su zakletvu svi poslanici i ranije) nije Rada Trajkovic ta koja je uplašile AV već ambasador Hil koji je ubedio i Kurtija i AV da mora da ga slušaju. Rada je tu samo bila kec iz rukava a pošto je autentična radikalka njen angažman uopšte ne bi nešto promenio na terenu.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Perkos2 said:

Nisu isti ljudi napustili skupštinu i ovi koji su danas položili zakletvu( polagali su zakletvu svi poslanici i ranije) nije Rada Trajkovic ta koja je uplašile AV već ambasador Hil koji je ubedio i Kurtija i AV da mora da ga slušaju. Rada je tu samo bila kec iz rukava a pošto je autentična radikalka njen angažman uopšte ne bi nešto promenio na terenu.

Koji god da su, imaju istu funkciju a funkcija se zaklela. Ne smeta meni zakletva vec to hocu pa necu pa opet hocu - strategija

Rada moze da bude i marsovac, ako nije s njima, protiv njih je. 

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, ters said:

Pred ovom je svijetla buducnost. 

Kako da nije, ima 26 godina a već tri salona otvorila dok se u svetog putlera javno klela. I ne samo to, nego je i kikice plela, sa 20 godina dobila bebu, i hrabro i odlučno stala uz svoj narod i Srbiju, a gde god da ode krade kaže znanje. Onda se učlanila u partiju, valjda je to najveće znanje.

 

More 850,000.

 

spacer.png

Edited by Milenko Puzigaca
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Pletilja said:

Koji god da su, imaju istu funkciju a funkcija se zaklela. Ne smeta meni zakletva vec to hocu pa necu pa opet hocu - strategija

Rada moze da bude i marsovac, ako nije s njima, protiv njih je. 

 

To da nije sa njima je vrlo upitno a strategije nikad nije bilo barrem sa srpske strane a od kad je kurti zaseo na vlast i sa albanske strane ne znaju gde biju

Link to comment
Share on other sites

Baš sam pre par dana kad je ono neko kenjao o litijumu u nekom tvitu koji je ovde bio postavljen hteo da pitam, je li, gde vam je ovaj, kad vidi ti to, i on dao upe, i uzgred u međuvremenu dok se ućutao, postao i on doktor i filozof pa odmah u "najugledniji list" i nakačio titulu, što čak ni lignjoslav ili biolog ne rade. Stare kuke. A ovaj je nova kuka, pa mora da se zbog toga ućutao (do sada) . Mnogo je učio.

 

Manojlovic-Savo.jpg

 

Lepog su idola neki našli, još onomad sam rekao, nego možda nisu čuli od one dreke.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Baš sam pre par dana kad je ono neko kenjao o litijumu u nekom tvitu koji je ovde bio postavljen hteo da pitam, je li, gde vam je ovaj, kad vidi ti to, i on dao upe, i uzgred u međuvremenu dok se ućutao, postao i on doktor i filozof pa odmah u "najugledniji list" i nakačio titulu, što čak ni lignjoslav ili biolog ne rade. Stare kuke. A ovaj je nova kuka, pa mora da se zbog toga ućutao (do sada) . Mnogo je učio.

 

Manojlovic-Savo.jpg

 

Lepog su idola neki našli, još onomad sam rekao, nego možda nisu čuli od one dreke.

Covek je prikupio 290 000 potpisa i dans predao peticiju RTS da mora da obavestava populaciju o stanju zagadjenosti vazduha i da priredi diskusije o rudarenju litijuma na nacionalnoj tv. Malo li je? 

 

Uzgred, tek ce da bude dreke.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma to je sve mazanje očiju i neka prevara čim on šuruje sa "najuglednijim listom" (elita gora od rulje) i čim se zadoktorio, i odmah uturio to ispred imena, nema tu ništa. 

 

BTW, eno je o istom trošku još jedna perjanica na tom sajtu nesto kuka o litijumu i što vreme ide napred a ne nazad, i nesto bunca o Klintu Istvudu, Gran Torinu, i drugim glupostima. Sve mislioci.

 

Takvi treba da slave onih 850,000 a ne crninu da nose. A mogli bi lepo svi kolektivno u šumu pa da svijetlim primerom pokažu kako se pase trava, ako im se ne sviđa budućnost.

 

U stvari bi i to trebalo da slave, o čemu kukaju, ne doktor, nego ovaj drugi, jer mozda će im tu nabacati sav taj krš kad ga do 2035 izbace iz Evrope, kao i do sada, pa će moći za po 20 evra da kupe jedno 5, 6 komada, pa da ih menjaju svakog dana.

 

A da će biti dreke, hoće, sad kad Kina preuzme EPS u zamenu za te milijarde koje nemaju da vrate, pa kad udare trzišne cene struje.

 

Pa da vidim posle ko neće da se i tu kao u Norveskoj grade jedno 15,000 mini elektrana da bi sačuvao dve, tri krkuše koje su preostale, i jedno osam žaba koje još nisu izgazili.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Impresionira me kako sns uvek izjebe svoje glasace. Sad su oni dole ipak usli u skupstinu. Sta ce biti sa pandurima, sudijama, itd...

 

"Desnica" se pravi mrtva...koji smo mi kukavicki narod, plus imamo cenu, ajde moguce da svi imaju, ali nasa je bas mala.

 

Koji miting bio...ovo ce se izucavati...

 

 

Kakav si ti" ljutiša"  prvo ti ne valja kad napuste institucije a sad ti ne valja kad se vrate u iste.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

On to i ne prica onima koje te stvari zanimaju :lol_2:

 

 

Nema trte mrte, "crpenje" energije je zakon :lol_2:

Ne znam sta je problem sa tim predlogom. Covek im je omogucio da po kucama hodaju u gacama, dok se po Evropi katance termostati i ljudi 'apse ako greju na 20. Da je po zaslugama bio bi vec Aleksandar III.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...