Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

49 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

 

Sprdaju se sa nama xD

Još da nadju Tomu, kako igra sa onim štapom......ali ovoj debilkici bi zabranio više ulaz u Srbistan. Šta očekuje sutra, kad je već izvestilac za Kosovo, da ima obraz da sedne s njim i nešto pregovara. Nego to su političari, nemaju obraz.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/14/2022 at 12:54 AM, AgroLaki said:

 

Dobro, Turska je gologuzija cak i danas za nas ovakve nikakve, o Portugalu bas nista ne znam, ali Grcka i Irska ne mogu u isti kos. Grcka je 60ih i 70ih imala visi GDP per capita od YU, a posle je razlika isla samo na gore. Irska je specificna prica jer su oni od 30ih bili u nekom ekonomskom ratu sa UK i lozili se na neku zamenu uvoza i samodovoljnost, sto je znacajno usporilo njihov rast, dok nisu ukapirali da ne mogu nista bez slobodnog trzista. 

 

Mislim da je relativno skoro @bohumilo imao dobar post o grckoj post WWII ekonomiji, negde na ovim topicima. 

Nije Turska ni blizu gologuzije u poredjenju sa nama, ne znam odakle ovakve ideje poticu. GDP per capita kao Hrvatska, s tim sto Turci imaju oko 50% stanovnika mladjih od 30 godina, za koje ne postoji asimetrija informacija i uskracene mogucnosti skolovanja kao sto su postojale za njihove nesto starije zemljake.  To je resurs koj im omogucava da lako prepisaju uskoro vecinu istocno-evropskih zemalja, ako ne i sve.  Najvise 10-ak godina i Poljska i Slovenija ce kaskati za njima - to je sasvim ocigledno.  Malo im je rezultate pokvarila velika inflacija, ali i to je cena ubrzanog rasta stanovnistva.  

Edited by Newcastle
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Newcastle said:

Nije Turska ni blizu gologuzije u poredjenju sa nama, ne znam odakle ovakve ideje poticu. GDP per capita kao Hrvatska, s tim sto Turci imaju oko 50% stanovnika mladjih od 30 godina, za koje ne postoji asimetrija informacija i uskracene mogucnosti skolovanja kao za njihove nesto starije zemljake.  To je resurs koj im omogucava da lako prepisaju uskoro vecinu istocno-evropskih zemalja, ako ne i sve.  Najvise 10-ak godina i Poljska i Slovenija ce kaskati za njima - to je sasvim ocigledno.  Malo im je rezultate pokvarila velika inflacija, ali i to je cena ubrzanog rasta stanovnistva.  

Da dodam...jutros na nekoj TV čujem nekog komentatora, ko god da je, i kaže da je Turska "fenomen"... raste inflacija, ali GDP....ekonomisti će to znati bolje, o čemu se radi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

 

Prva mi je reakcija bila da mu psujem svu familiju glupavu - ali on nije glup, nego bezobrazan  i jednostavno trazi na koji ce nacin gurnuti prst u oko zapadu. 

Radikalsko je to seme, nepogresivo ga privlace orijentalne despotije i kojekakvi degenerici kao muvu balega. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ma jeste glup. Namestili ga kao Selakovica. Opet nigde nista na nasim kanalima, Rusi objavljuju. Isto kao za sastanak sa ruskim ambasadorom i sa onim zamenikom Lavrova.

 

To pokazuje koliko su zapravo Rusi izgubili tezine u medjunarodnim odnosima, a mi ih se i dalje drzimo, ali nas sramota.

 

Smehotresni smo.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Ma jeste glup. Namestili ga kao Selakovica. Opet nigde nista na nasim kanalima, Rusi objavljuju. Isto kao za sastanak sa ruskim ambasadorom i sa onim zamenikom Lavrova.

 

To pokazuje koliko su zapravo Rusi izgubili tezine u medjunarodnim odnosima, a mi ih se i dalje drzimo, ali nas sramota.

 

Smehotresni smo.

Vecina to ionako i voli, pali se na sam pomen ''brace'' , prema tome eto im. 

Link to comment
Share on other sites

@DJ_VasaRuanda je prvi satelit u svemir lansirala jos 2019.godine. Doduse, uz pomoc i saradnju sa Japanom. Do kraja sledece ce lansirati prvi potpuno samostalno. Imaju svoju svemirsku agenciju.
Ruanda.
Koja se bukvalno kupala u krvi u periodu kada i mi,samo jos x puta vise...tako da..i oni dogodine u svemiru,a mi u Prizrenu, Kninu itd.

U ostalim vestima:
Ne davimo Beograd od sledeceg meseca i zvanicno postaju stranka na drzavnom nivou. Zvace se "Zeleno-levi front: Ne da(vi)mo Srbiju" ili nesto slicno tome. Postepeno ce krenuti u formiranje stranacke infrastrukture po zemlji.
A na sledecim izborima (to bi trebali biti lokalni u Beogradu) ce im se u koaliciji pridruziti PSG,mada je ovo nezvanicna informacija.

Edited by Drug Crni
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije da me preterano raduje ta vest o sirenju operative na nivo cele zemlje NDMBG-a, niti fuzija sa PSG...


A opet, i pored toga sto nam se (meni i pomenutim strankama) nacela ne poklapaju u previse tacaka, vrlo je moguce da bih bas za njih glasao da su sutra izbori u nedostatku iole prihvatljivih opcija.

Kada ce bre SRB imati normalnu desnicu, i zasto nikad? : (

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da me preterano raduje ta vest o sirenju operative na nivo cele zemlje NDMBG-a, niti fuzija sa PSG...

A opet, i pored toga sto nam se (meni i pomenutim strankama) nacela ne poklapaju u previse tacaka, vrlo je moguce da bih bas za njih glasao da su sutra izbori u nedostatku iole prihvatljivih opcija.

Kada ce bre SRB imati normalnu desnicu, i zasto nikad? : (

Normalna desnica je oksimoron.
  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da me preterano raduje ta vest o sirenju operative na nivo cele zemlje NDMBG-a, niti fuzija sa PSG...

A opet, i pored toga sto nam se (meni i pomenutim strankama) nacela ne poklapaju u previse tacaka, vrlo je moguce da bih bas za njih glasao da su sutra izbori u nedostatku iole prihvatljivih opcija.

Kada ce bre SRB imati normalnu desnicu, i zasto nikad? : (
Zato što desnica ne može biti normalna?

Pridružujem se MCu u samoizbacivanju... [emoji23]

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deez nuts. said:


Normalna desnica je oksimoron.

Ma da, to se  posebno odnosi na konzervativce u VB, republikance u SAD,  demo-hriscane u Nemackoj...  Lepo pita covek zasto ovde ne moze da se oformi desnica koja vidi Srbiju na zapadu - zar je UDBA bas toliko jaka da i to spreci?   BTW, NDBG ce narocito da se usreci ako se bude zvao Zeleno-levi front.   

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Devil In My Pants said:

 

 

Sprdaju se sa nama xD

I treba, jedino, zašto i dalje koristiš "mi" za njih, sve kompletno :lol_2:

 

Uostalom, sami su počeli da se sprdaju sa "njima", evo ispod, ambasador u Angoli. Petar Veliki bi ovoga na silu skinuo golog pa preobukao. Takođe i sa unošenjem lišća u predsedništvo da ga valjda tamo pasu, i još takvih primera ima kad se sprdaju sami sa sobom.

 

spacer.png

 

A ovome i njegovim... šta su, niko ne zna, krdo svakako jesu, ovo sa ovom čobanskom opremom  je baš odgovarajuće - krdo i treba da ima čobanina.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Newcastle said:

Ma da, to se  posebno odnosi na konzervativce u VB, republikance u SAD,  demo-hriscane u Nemackoj...  Lepo pita covek zasto ovde ne moze da se oformi desnica koja vidi Srbiju na zapadu - zar je UDBA bas toliko jaka da i to spreci?   BTW, NDBG ce narocito da se usreci ako se bude zvao Zeleno-levi front.   

Nema to veze sa udbom verovatno nego tu nema sledbenika te ideje. Oni koji bi mogli da budu nekakva desnica su anticivilizacijski gad, a idoli su im putler i slicni. Oni se predstavljaju kao rusofili, ali nisu to, samo su protiv evropske civilizacije, njene vrednosti i nacin su im strani i neprijateljski, a idoli su im takvi kao putler i njihov "sistem" gde siluju u glave svakoga ko nije oni, a neke na koje silovanje ne deluje i fizicki uklanjaju. Time se oni odusevljavaju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Newcastle said:

Ma da, to se  posebno odnosi na konzervativce u VB, republikance u SAD,  demo-hriscane u Nemackoj...  Lepo pita covek zasto ovde ne moze da se oformi desnica koja vidi Srbiju na zapadu - zar je UDBA bas toliko jaka da i to spreci?   BTW, NDBG ce narocito da se usreci ako se bude zvao Zeleno-levi front.   

Moram priznati da bi bilo teško zamisliti prozapadnu desnicu u ovakvom društvenom miljeu. Sadašnja desnica je okrenuta nacionalnom i verskom konzeravativizmu u najprimitivnijem obliku, plus tu je i okrenutost ka Rusiji. O Kosovu i 'srpskom svetu' u toj priči ne bih ni trošio reči jer to ne ide sa pričom o Zapadu, koji prema tome ima drugačiji stav. Kombinacija koja bi sadržala Dražine četnike, kralja u Londonu, misiju Halijard, minus Kosovo i 'srpski svet' se ne bi uklapala u stavove ovdašnjih desničara. Možda je Vuk Drašković mogao da pre tridesetak godina vadi iz naftalina i Dražu i kralja, ali kada bi preslikao ono što je pričao tada, ne bi dobio ni glasove najbližih prijatelja. Naprosto, izdešavalo se mnogo toga na političkoj sceni, a ne mogu ni da zamislim šta bi nudila takva desnica - pozdravljanje sa Kosovom, Rusijom i 'srpskim svetom' plus neka glorifikacija nacije, religije i Zapada u istom paketu naprosto ne bi imalo glasove.

 

Što se tiče NDBG ili bilo kog drugog, mogu da se zovu kako hoće, što im neće mnogo pomoći ili odmoći. Mnogo je bitnije šta će i kako raditi i koliko će time privući glasova.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, berti said:

 

E, nemoj samo kojekavi reciklati dSS-a, SPOdoba i ostali desnicari (Z-veri, beznadje, SS Avetnici) da menjaju radikalskog ludaka jos jednim (radikalskim) ludakom. 

12 hours ago, RatzenStadt said:

Kada ce bre SRB imati normalnu desnicu, i zasto nikad? : (

Nikad, jer u Srbiji desnicar = prorus, a ko je prorus, taj automatski nije normalan. 

 

Nije ovo neka Ceska, Poljska ili slicno pa da je desnica procivilizacijski nastrojena, niti ce biti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nema to veze sa udbom verovatno nego tu nema sledbenika te ideje. Oni koji bi mogli da budu nekakva desnica su anticivilizacijski gad, a idoli su im putler i slicni. Oni se predstavljaju kao rusofili, ali nisu to, samo su protiv evropske civilizacije, njene vrednosti i nacin su im strani i neprijateljski, a idoli su im takvi kao putler i njihov "sistem" gde siluju u glave svakoga ko nije oni, a neke na koje silovanje ne deluje i fizicki uklanjaju. Time se oni odusevljavaju.

 

Pa nista od toga ne trazim u mom vapaju za desnicom.


Za pocetak, tj kao stavke najviseg prioriteta bi bile liberalizacija trzista, smanjenje poreza, privatizacija drzavnih gubitasa za pranje novca i pljacke, rasformiranje organizacja (i zakona) koje ogranicavaju individualnost, slobodu veroispovesti za sve (u sekularnom uredjenju) itd...

 

  • Like 6
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RatzenStadt said:

 

Pa nista od toga ne trazim u mom vapaju za desnicom.


Za pocetak, tj kao stavke najviseg prioriteta bi bile liberalizacija trzista, smanjenje poreza, privatizacija drzavnih gubitasa za pranje novca i pljacke, rasformiranje organizacja (i zakona) koje ogranicavaju individualnost, slobodu veroispovesti za sve (u sekularnom uredjenju) itd...

 

 

Kad si ti kolega postao tako progresivan? 😛

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...