Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne znam zasto je toliko tesko shvatiti da dobar dio ljudi u regionu ne zeli imati nista sa OVAKVOM Srbijom. Dakle ne radi se ni o kakvoj mrznji prema Srbiji i Srbima kako pojedinci vole spinovat nego prosto o stanju u drzavi Srbiji i rezimu koji vlada u istoj. 

 

Ne bi trebalo biti teško shvatiti ni da se nepoverenje prevazilazi saradnjom, od jednog ekonomskog sporazuma svi učesnici treba da imaju koristi a niko, ni ko je pristupio ni ko nije ne bi imao štetu. Meni smeta Vučić više nego tebi ali, izabran je vučić, što kaže onaj anketirani prolaznik, boljeg nemamo a gored ne možemo da nađemo, pa ako mu se omakne neki dobar potez treba podržati, ne Vučića nego taj potez. 

Može se ObB gledati kao deo projekta srpskog sveta, takođe i albanskog sveta i bošnjačkog sveta, da li će ti svetovi trgovati, putovati slobodno ili se gledati preko ograda i dokazivati ko je bio pre, ko je kome ukrao jezik, pismo, teritoriju. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Ne bi trebalo biti teško shvatiti ni da se nepoverenje prevazilazi saradnjom, od jednog ekonomskog sporazuma svi učesnici treba da imaju koristi a niko, ni ko je pristupio ni ko nije ne bi imao štetu. Meni smeta Vučić više nego tebi ali, izabran je vučić, što kaže onaj anketirani prolaznik, boljeg nemamo a gored ne možemo da nađemo, pa ako mu se omakne neki dobar potez treba podržati, ne Vučića nego taj potez. 

Može se ObB gledati kao deo projekta srpskog sveta, takođe i albanskog sveta i bošnjačkog sveta, da li će ti svetovi trgovati, putovati slobodno ili se gledati preko ograda i dokazivati ko je bio pre, ko je kome ukrao jezik, pismo, teritoriju. 

 

Glavni pregovarac u ekonomskom sporazumu prica o obostranoj koristi, a njegov saradnik mu stoji iza ledja i sapce nekom pored sebe (ili govori na televizijama) - uhh, kako smo ih navukli, mi u stvari ne pricamo o ovome nego o promjeni granica, ujedinjenju teritorija i dovoljno smo spremni da to  zavrsimo u ovoj generaciji... Ja zato mislim da je mnogo bolje da se sve isto sprovede, s tim da se sasvim jasno stavi u kontekst Berlinskog procesa u kojem je krajnji ishod zajednicki pristup EU i kojem bi odstupanje od evropskog puta znacilo ponistavanje sporazuma.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ters said:

Glavni pregovarac u ekonomskom sporazumu prica o obostranoj koristi, a njegov saradnik mu stoji iza ledja i sapce nekom pored sebe (ili govori na televizijama) - uhh, kako smo ih navukli, mi u stvari ne pricamo o ovome nego o promjeni granica, ujedinjenju teritorija i dovoljno smo spremni da to  zavrsimo u ovoj generaciji... Ja zato mislim da je mnogo bolje da se sve isto sprovede, s tim da se sasvim jasno stavi u kontekst Berlinskog procesa u kojem je krajnji ishod zajednicki pristup EU i kojem bi odstupanje od evropskog puta znacilo ponistavanje sporazuma.

 

Taj glavni priča i o EU integracijama, podršci i razumevanju naših prijatelja sa zapada a saradnik mu govori da treba što pre da shvatimo da nas EU neće i da nam nije tamo mesto. Dovoljno je i samo ono što glavni sam priča, saradnici su i inače kao toalet papir, upotrebiš i baciš, no ja nna sve to gledam kao na elementarnu nepogodu, dok ne prođe gledaš da bar nešto korisno izvučeš.

Mnogo što-šta bi bilo bolje, oko većine stvari bismo se i složili, ali dok bolje ne dođe bolje daj i manje dobro.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tupice se o velikoj srbiji sve dok se u (sve manjoj) istoj neprekidno kenja o teritorijama i granicama, bilo cijim, a ne umeju sa ulica da uklone pse lutalice, nego se ovi deru non stop, ili se vlasnicki psi deru na njih.

 

I treba. Da se tupi o tzv velikoj srbiji, a ista i treba da bude sve manja, pa neka se na kraju ti veliki srbi okupe negde na par km2, sa svih 100,000 kučića koje su izbacili na ulice, i onda tamo zajedno neka zavijaju o teritorijama i granicama (koje su normalni ukinuli pre 25 godina) samo neka se uklone više od normalnih koje za njihove teritorije zabole paja patak, i neka ih ostave na miru da mogu da spavaju kao ljudi bez te dreke, zavijanja, i urlanja.

 

BTW, one koji uzmu psa, pa ga zatvore u kavez i tako ga drze i nikad ga ne pustaju, a on kao besan laje na sve sto prođe treba u...hapsiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne znam zasto je toliko tesko shvatiti da dobar dio ljudi u regionu ne zeli imati nista sa OVAKVOM Srbijom. Dakle ne radi se ni o kakvoj mrznji prema Srbiji i Srbima kako pojedinci vole spinovat nego prosto o stanju u drzavi Srbiji i rezimu koji vlada u istoj. 

To se moze protumačiti da bi ti iz regiona da uređuju po Srbiji, kad su sad bili neki izbori u CG određenim partijama podršku pruža jedan poznati glumac iz Sarajeva i sve je u redu ali ako neki poznati glumac iz Srbije podrzi neku partiju u CG to je  "srpski svet". 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

 

Ne bi trebalo biti teško shvatiti ni da se nepoverenje prevazilazi saradnjom, od jednog ekonomskog sporazuma svi učesnici treba da imaju koristi a niko, ni ko je pristupio ni ko nije ne bi imao štetu. Meni smeta Vučić više nego tebi ali, izabran je vučić, što kaže onaj anketirani prolaznik, boljeg nemamo a gored ne možemo da nađemo, pa ako mu se omakne neki dobar potez treba podržati, ne Vučića nego taj potez. 

Može se ObB gledati kao deo projekta srpskog sveta, takođe i albanskog sveta i bošnjačkog sveta, da li će ti svetovi trgovati, putovati slobodno ili se gledati preko ograda i dokazivati ko je bio pre, ko je kome ukrao jezik, pismo, teritoriju. 

 

 

Ja se slazem s tobom al sumnja koju dobar dio gradjana regiona ima prema Vucicu i njegovim iskrenim namjerama je sasvim opravdana. On je sve to sumnje vrlo lako mogao otkloniti da je usutkao Vulina i slicne budale kad bi malo-malo lajali razne ludosti al reakcije nije bilo nego je i on sam dodatno doprinosio sirenju ludila preko svojih medija, montiranih pokusaja atentata itd itd. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Otvoreni Balkan je proizvod koji treba da zamaže oči ljudima da ne vide da smo mi sve dalje i dalje od EU. Albanija isto tako, jedino mi nije jasna MKD koja je sasvim lepo išla u tom pravcu u trenutku kada je pristupila tom projektu. U fazonu, dobro nema napretka u putu ka EU ali evo dobismo OB, još ako se BiH i CG pridržue na konju smo. To je i odgovor zašto se poredi sa 4. YU.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne znam zasto je toliko tesko shvatiti da dobar dio ljudi u regionu ne zeli imati nista sa OVAKVOM Srbijom. Dakle ne radi se ni o kakvoj mrznji prema Srbiji i Srbima kako pojedinci vole spinovat nego prosto o stanju u drzavi Srbiji i rezimu koji vlada u istoj. 

Sa aspekta biznisa mislim da veci deo poslovnih ljudi u okruzenju boli kurac ko je na vlasti u Srbiji.

Ja pamtim sve peripetije prilikom uvoza i izvoza robe pre CEFTE a ako ce OB da dovede do lakseg i efikasnijeg poslovanja naravno da sam za to.

I kao sto i mene zabole ko je na vlasti u Bosni, Makedoniji, Albaniji veruj mi da moji poslovni partneri iz tih zemalja isto misle ako mogu da naprave vise posla.

To isto radi i EU pa tolerise Vuciceve sizofrene raspade.

Ko sta misli privatno o kome je druga prica ali biznis je prioritet i ocito za sada jedina spona koja moze da bude pozitivna stvar u regionu.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Onda pišnem na takav region, ako pored tog prioriteta sledeći isto tako vazan nije civilizovanje, po mogućstvu silom, ne ratom i okupacijama, nego dranjem kaznama dok se ne useru, a onda kaznjavanje zato sto su se usrali, i satiranje one rupe, civilizacijski, pa farbanje iste u normalnu boju kao sto je cela Evropa, a kome se ne sviđa neka crkne. Bez tog drugog prioriteta, ovaj sa zabijanjem u straznjicu mogu da stave u istu.

 

Podnaslov moze da bude "nema slobode za neprijatelje slobode" ili "nema tolerancije za netolerantne".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Onda pišnem na takav region, ako pored tog prioriteta sledeći isto tako vazan nije civilizovanje, po mogućstvu silom, ne ratom i okupacijama, nego dranjem kaznama dok se ne useru, a onda kaznjavanje zato sto su se usrali, i satiranje one rupe, civilizacijski, pa farbanje iste u normalnu boju kao sto je cela Evropa, a kome se ne sviđa neka crkne. Bez tog drugog prioriteta, ovaj sa zabijanjem u straznjicu mogu da stave u istu.

 

Podnaslov moze da bude "nema slobode za neprijatelje slobode" ili "nema tolerancije za netolerantne".

Milenko doktor Puzigaca, bas me zanima koja bi tvoja uloga bila u ovom “ko ne skace taj je Srbin” disciplinivanju Srbadije?

Jasno nam je koga prizivas za nosioca projekta ali koje bi bilo tvoje mesto u tome?

Kao i do sada, voajer-tastatura ratnik ili bi malo i zaprljao ruke na terenu sa uteravanjem?

Discipline.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Milenko doktor Puzigaca, bas me zanima koja bi tvoja uloga bila u ovom “ko ne skace taj je Srbin” disciplinivanju Srbadije?

Jasno nam je koga prizivas za nosioca projekta ali koje bi bilo tvoje mesto u tome?

Kao i do sada, voajer-tastatura ratnik ili bi malo i zaprljao ruke na terenu sa uteravanjem?

Discipline.

Dovoljno bi bilo samo da se primenjuju već postojeći zakoni pa da svi ti divljački elementi budu postavljeni na svoje mesto za relativno kratko vreme. 

 

Recimo, onaj ko koristi nazive za susedne nacije na ''U'' ili na "Š" da završi na robiji sa cimerom-silovateljem, a oni koji šire ruskokolonašku propagandu poput raznih "doktora" neproduktivnih zanimanja i "akademika" da prođu kao ćirjaković, izbačeni na ulicu da se sami snalaze, sa jedno 30 kila manje.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Otvoreni Balkan je proizvod koji treba da zamaže oči ljudima da ne vide da smo mi sve dalje i dalje od EU. Albanija isto tako, jedino mi nije jasna MKD koja je sasvim lepo išla u tom pravcu u trenutku kada je pristupila tom projektu. U fazonu, dobro nema napretka u putu ka EU ali evo dobismo OB, još ako se BiH i CG pridržue na konju smo. To je i odgovor zašto se poredi sa 4. YU.

 

Otvoreni Balkan zapravo liči na neku vrstu obdaništa za kandidate koji ne uspevaju da ispune kriterijume ili naprosto na neku vrstu sanitarnog kordona, a ako na celu inicijativu gledamo oštrije, može se opisati kao dvorište za one koji nikad neće u EU. Makedonija će za ulazak u EU imati problema sa Bugarskom i Grčkom, Srbija će imati problema sa Hrvatskom, a generalno gedano, svaka zemlja članica može da postavi neki uslov. BiH nije funkcionalna država, već praktično podeljena na dva dela, dok CG i Kosovo baš i nisu zainteresovani da pristupe. Pretpostavljam da je razlog to što bi Srbija mogla da onda nesmetano rovari kod njih jer se tako pokazalo i sa onim litanjima i sa severom Kosova.

 

Dobro je što neće biti nikakvog zaustavljanja na granicama, kao što je slučaj sa zemljama Šengena, a o olakšavanju trgovine i transporta ne treba ni trošiti reči. S druge strane, dok Otvoreni Balkan postoji, to podrazumeva da bi sve države koje u njemu učestvuju morale da sinhronizovano rade na pridruživanju EU, a ako žele da postanu deo Šengena, takođe bi morale da se dobro potrude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Milenko doktor Puzigaca, bas me zanima koja bi tvoja uloga bila u ovom “ko ne skace taj je Srbin” disciplinivanju Srbadije?

Jasno nam je koga prizivas za nosioca projekta ali koje bi bilo tvoje mesto u tome?

Kao i do sada, voajer-tastatura ratnik ili bi malo i zaprljao ruke na terenu sa uteravanjem?

Discipline.

Nisam ja samo voajer tastatura ratnik, nego vec ima nekoliko "projekata" kad su naterani da primenjuju zakone i urade sta treba, zbog kojih je srbadiji krvava pena isla na usta zbog toga sto mora da se ponasa normalno. Tad sam se najvise i ovako... odsrbio, kad su poceli masovno da se deru kako im smeta sto su razna govna uklonjena, pa trazili da im se vrate, ovde ide nekoliko hiljada psovki i slicnih izraza o tome sta bi sve radio takvima kad bi doslo do suspenzije drustva, na primer udari negde asteroid.

 

Što se tice pitanja, dok postoji drustvo, ako se to tu moze tako nazvati, i ako mi izdaju license to drill srbadiji bulju, ovo drugo. Ne bi mi ni jedan promakao, tj kamerama, i imali bi da budu radosni sto im je pruzena privilegija da se i tu ponasaju kako se ponasaju kad odu negde. Kad im tamo ne smeta da ne smrde i ne lude, nego postuju sve zakone i vise nego tamosnji domoroci, ni tu im ne bi smetalo da postuju zakone svoje zemlje.

 

I bio bi uveden princip kazne koja je vise puta drasticnija nego pocinjeno nedelo. Npr, ko šara po zidovima, imao bi da to sve ocisti - jezikom. I tako te stvari. Takođe, lajanje ne. Nije sloboda govora i tolerancija da degenerici sire mrznju i zlo i budalaštine, nego je to travestija slobode govora i tolerancije, i to treba nemilosrdno zatrti.

 

Uostalom, decenijama su se ponasali polunormalno za vreme SFRJ, pa im nista nije falilo. Dobro, neki tvrde da su tada bili ugnjetavani tako sto su bili naterani da se ponasaju polunormalno, ali o tome bi mogli da pricaju psihijatrima, jer ni toga vise ne bi bilo. I tako to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Perkos2 said:

Hoćeš da nam objasniš zašto je komunizam dobar i gde je na svetu doneo sreću

Nije komunizam dobar i nigde nije doneo srecu kao sto i Bosko nigde ne moze doneti srecu sa ovim najgrdjim lozenjem biraca zarad svoje poslanicke plate i iliuzije vlastite bitnosti u bilo cemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, shonke said:

 

Hoćeš da nam objasniš zašto je Draža bitan i za koji krivi treba da mu se traže kosti?

 

Da bi budale glasale za ovu neopevanu ruSSofilsku seljačinu. Onaj ko doživljava orgazme na Dražu ili kneza Lazara ili bilo kog mrtvog u 21. veku nije normalan. Ovaj drugi bar nije istorijski upitna ličnost, da ne kažem nešto gore, ali evidentno je da ne postoje zombiji niti povampirenja, vaskrsnuća ili kako se već kaže, i da postoje samo sadašnjost i budućnost. Sve i da se dokaže da je Draža Mihalović bio ljubitelj cveća sa lenonkama i hipsterskom bradom koji se borio protiv Hitlera (i tu i tamo nekog priklao), to može da bude interesantno istoričarima.

 

Seljačina čiji je tvit ovde naveden je obično govance, podržavalac Z-likovaca i potencijalno jedan od najgorih izbora za jedno primitivno i anticivilizacijsko društvo koje ne zna za bolje. Da sutra dotični dobije vlast, uradio bi više na uništavanju Srbije od neprijatelja iz oba svetska rata. Nisu nijednom narodu najveći neprijatelji komunizam, socijalizam, kapitalizam, feudalizam, qrcizam ili palcizam, već necivilizovanost.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 10
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne samo to, nego za šta je dobro laganje samog sebe o sopstvenoj istoriji, i zasto takvi koji bi to radili zasluzuju da opstanu.

 

Nego, da citiramo mi malo strucnjaka za biologiju, koji naravn  ogovara nekoga, sad Latinku Perovic, zato sto je objektivna:

 

Tako je titoizam, iz njene vizure, tranziciona etapa kretanja od komunizma (boljševizma) do atlantizma (amerikanizma) – tog modernizacijskog eshatona, te konačne svrhe cele istorije. Titoizam je „antirusko kretanje u spoljnoj politici i antisrpsko kretanje u unutrašnjoj” kao ideologija i politika, po Latinki Perović, vodio u dobrom smeru: ka atlantističkom eshatonu. Titoizam je, dakle, bio pozitivan, ispravan istorijski fenomen, te su otuda, dakako, i funkcioneri tog poretka ispravni, progresivni akteri.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Eddard said:
1 hour ago, Perkos2 said:
Hoćeš da nam objasniš zašto je komunizam dobar i gde je na svetu doneo sreću

Nije poenta u tome da li je komunizam dobar, nije, već Boletovi kriterijumi za pobeđivanje istog. Pogotovo ono nekromansko traženje kostiju čudovišta.

Bole nikad niie bio niti moze biti ozbiljan političar ali ovde svako malo skoče u odbranu komunizma 

Link to comment
Share on other sites

Ovde nikad nije bio nikakav komunizam nego je bio titoizam, i naravno da je bio pozitivan, pise gore i zasto. Nikad tu ta popurdanska rusofilska prćija sumanutih nije bila otvorenija za uticaje iz normalnog sveta osim tada, i delom za vreme Obrenovica, verovatno. Tad se osim najzadrtijih majmuncina niko nije drao o "atlantizmu", zlom "zapadu" i mrskoj Americi, a i da se drao, ne bi se dugo drao.

 

More da im nije bio Tito ni struju ne bi svuda imali.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Hoćeš da nam objasniš zašto je komunizam dobar i gde je na svetu doneo sreću

Nije dobar, ali ovde niko ni ne gotivi komunizam, vec prostu cinjenicu da su svojevremeno:

 

- kojekakvi seselji, tudjmani, izetbegovici i slicni bili u zatvorima

- da su cetnistvo, ustastvo i islamizam bili po misjim i pacovskim rupama i da su bili marginalizovani

- popovi, hodze i fratri bili postavljeni na svoje mesto i da nisu mogli da divljaju i huskaju kad i kako stignu kao danas

- takodje je Tito 1948. odj**ao CCCP i rekao srtaljinu istorijsko ''ne'' 

- takodje je SFRJ bila otvorena za kulturne uticaje iz spoljnog sveta, naravno mislim na zapad a ne na orijentalne despotije i satrapije

- desili nevidjeni civilizacijski koraci napred poput emancipacije zena, industrijalizacije, izgradnje svega i svacega te uvodjenje latinice izmedju ostalog

 

 

 

Edited by FrediB
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, FrediB said:

 

- desili nevidjeni civilizacijski koraci napred poput emancipacije zena, industrijalizacije, izgradnje svega i svacega te uvodjenje latinice izmedju ostalog

 

 

 

 

Emancipacija zena, industrijalizacija i izgradnja svega i svacega, pa i uvodjenje latinice (ne znam sto te toliko zulja cirilica), bi se desilo anyhow, bukvalno  od 1950. do naftne krize 1973. mogao si da budes najveca bestragija na svetu, sa najgorim uredjenjem, opet nije mogao da te preskoci progres, sem ovih drzava koje su imale ratne sukobe. 

Ljudi nikako da razdvoje te stvari, to sto se komunizam nasao na vlasti u momentu eksponencijalnog skoka u razvoju citavog sveta, ne znaci da je komunisticka ''misao'' to omogucila. Da je Jugoslavija bila anglo americka interesna zona, sa drugacijim uredjenjem, bez petoletke pa zbog razlaza sa Staljinom skoka u ''radnicko samoupravljanje'', efikasnost privrede bi bila znatno veca, i mozda bi se drzava raspala na mirnim osnovama. 

Vise puta sam usao sa caletom u tu raspravu, kad krene da mi objasnjava koliko su fabrika komunisti otvorili, pa i ovi blokovi gde ja zivim su oni izgradili. Sto je najgore, coveka uopste ne radi komunizam, privatnik vec od 1995., pa ga pitam, a kako je bilo osamdesetih u drzavnoj firmi? Pa ok, ali mnogi su ladili yaya. E pa zato je drzava i propala. 

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...