Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Mene to ne zanima, mene zanima kontekst u kom je upotrebljen neki simbol (nacionalni, verski, bilo koji). Mislim na to kada govorimo o individuama (u ovom slučaju sportistima) koji ih upotrebe. Kontekst može napraviti veliku razliku. Moje lično mišljenje je da sam tolerantna i na jedno i na drugo, jbg ne mogu nekom skočiti za vrat što je pokazao taj simbol i ljude treba edukovati u tom pravcu. Dakle ako je neko naučen da osuđuje jedno a da mu drugo ne predstavlja problem - treba mu objasniti zašto i jedno i drugo mogu biti i prihvatljivi i problematični. Ne glumiti nobles koji s visine komentariše neke Twitter objave.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

zaista posprdati (i) ovom temom?

 

Možda je tebi ovo sprdnja, ali građanima i građankama BiH nije nimalo, budi uverena.

 

8 minutes ago, DameTime said:

koga "provociraju" devojke koje su raširile šal na kom piše Republika Srpska

 

Građane i građanke BiH.

RS je entitet u BiH, ali se konstantno, i u izjavama ovdašnje političke elite i RS političke elite, proglašava manje i više skriveno - teritorijom SR. 

 

19 minutes ago, DameTime said:

simbol "velike Albanije"

 

"Velika Srbija" nije ništa manje stvarna od Velike Albanije.  I oni koji su preživeli (i porodice onih koji nisu) rat zbog tog projekta imaju stvarne i velike rezerve prema ponašanju SR i RS pogodovo što niko od pomenutih ne radi aktivno na tome da se rane 90ih zaleče već se non-stop provocira izjavama "Dejton je mrtav", "Srpski Blok je stvaran / se stvara", "Svi Srbi u jednoj državu..." itd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

Možda je tebi ovo sprdnja, ali građanima i građankama BiH nije nimalo, budi uverena.

 

 

Građane i građanke BiH.

RS je entitet u BiH, ali se konstantno, i u izjavama ovdašnje političke elite i RS političke elite, proglašava manje i više skriveno - teritorijom SR. 

 

 

"Velika Srbija" nije ništa manje stvarna od Velike Albanije.  I oni koji su preživeli (i porodice onih koji nisu) rat zbog tog projekta imaju stvarne i velike rezerve prema ponašanju SR i RS pogodovo što niko od pomenutih ne radi aktivno na tome da se rane 90ih zaleče već se non-stop provocira izjavama "Dejton je mrtav", "Srpski Blok je stvaran / se stvara", "Svi Srbi u jednoj državu..." itd...

 

Nekom nije sprdnja dvoglavi orao, preko kog ti prelaziš kao preko "ptičurine". Objasnila sam svoj stav - kontekst je sve, kod devojaka ne vidim nameru niti provokatorski kontekst te ne vidim ni problem. Sa Šaćirijem i ovim drugim je bio neki drugačiji kontekst. 

 

Stvarne su nažalost i Velika Srbija i Velika Albanija (kao ideje), nisam ja neka gluperda koja je zabila glavu u pesak da u ovoj državi ne žive likovi koji bi da dižu cara Dušana iz groba, da imamo izlaz na 3 mora i pripojimo sve Srbiji. No kao što rekoh na nama je da probamo da osvestimo ljude oko nas i delujemo na mikroplanu, koliko možemo, da se poradi na toleranciji i razumevanju istorijskih konteksta. Ovakvim razvodnjavanjem Twitter objava ne postižemo ništa.

 

P.S. Pohvaljujem što si upotrebio izraz građanke. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto je uradio Kolasinac je meni bilo potpuno carski. Nesto najbolje sto sam video od tih mahanja zastavama i simbolima.

 

Ovo sto su uradile Brankica i Tijana ne moze da bude provokacija, niti one to vide tako. One su prilicno prostodusne devojke (pod ovim ne mislim glupe) i ne verujem da su imale losu nameru.

 

Ako poredimo slicne stvari, recimo gori su mi ljiljani bosanske kosarkaske reprezentacije, jer prvo predstavljas tu zemlju i pokazujes problematicnu zastavu iz te zemlje, istices u prvi plan problem koji ne bi bio u prvom planu, da u toj reprezentaciji nema Srba i vodi u prebrojavanje krvnih zrnaca. Tijana i Brankica ocigledno ne predstavljaju Bosnu i Hercegovinu vec Srbiju i iskazivanje pripadnosti Republici Srpskoj ovde ne vidim preterano problematicnim, jer se one ocigledno ne osecaju kao Bosanke i odabrale su da igraju za Srbiju.

 

Ucitavanje da je ovo neki velikosrpski hegemonizam je bas stretch.

 

Mada svakako nepotreban gest, cim otvara ovakve rasprave.

 

I licno mi je bljutavo to da gledam iznova i iznova. Ukoliko to ne uradis kao Kolasinac, na primer.

 

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Ovo sto je uradio Kolasinac je meni bilo potpuno carski. Nesto najbolje sto sam video od tih mahanja zastavama i simbolima.

 

Ovo sto su uradile Brankica i Tijana ne moze da bude provokacija, niti one to vide tako. One su prilicno prostodusne devojke (pod ovim ne mislim glupe) i ne verujem da su imale losu nameru.

 

Ako poredimo slicne stvari, recimo gori su mi ljiljani bosanske kosarkaske reprezentacije, jer prvo predstavljas tu zemlju i pokazujes problematicnu zastavu iz te zemlje, istices u prvi plan problem koji ne bi bio u prvom planu, da u toj reprezentaciji nema Srba i vodi u prebrojavanje krvnih zrnaca. Tijana i Brankica ocigledno ne predstavljaju Bosnu i Hercegovinu vec Srbiju i iskazivanje pripadnosti Republici Srpskoj ovde ne vidim preterano problematicnim, jer se one ocigledno ne osecaju kao Bosanke i odabrale su da igraju za Srbiju.

 

Tako jee. :)) 

 

7 minutes ago, McLeod said:

 

Ucitavanje da je ovo neki velikosrpski hegemonizam je bas stretch.

 

Mada svakako nepotreban gest, cim otvara ovakve rasprave.

 

I licno mi je bljutavo to da gledam iznova i iznova. Ukoliko to ne uradis kao Kolasinac, na primer.

 

 

Pa gledaj, nepotreban je možda nama, ali kad pogledaš odgovornost preuzima onaj koji pravi gest. Ako njima nije problem da se to komentariše i razvodnjava, onda problema i nema. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Stiletto said:

Asmir Kolašinac, atletičar. Proslavlja zlatnu medalju na dvoranskom EP u Geteborgu 2013.

 

Pljuvali ga naci tabloidi par dana i posle toga svi zaboravili kao da nikad nije bilo (sem slonova poput mene).

 

Samo 2 stvari:

 

1. U pitanju je, koliko vidim, zastava Sandžaka (Raške).  To je još uvek deo Srbije. Zar ne? Nije kao da se obavio zastavom BiH. Tj. zastavom druge države.

 

2. Ako kažemo da "Pljuvali ga naci tabloidi par dana i posle toga svi zaboravili kao da nikad nije bilo (sem slonova poput mene)." - ja ovde vidim veliki problem.

 

Da se razumemo, drago mi je da je u redu i da nema nikakvih posledica (daleko bilo) zbog toga, ali sâma činjenica da ga ovdašnji tabloidi "pljuju" zato što ima zastavu dela Srbije (pa makar bio i druge religije!) - meni je zapravo ne neprihvatljivo nego - užasno. 

 

Dakle:

Sportista osvaja medalju za Srbiju i slavi zastavom svog rodnog kraja (u Srbiji!!) i za to biva popljuvan od strane tabloida!?

E, to je prava tema od početka i zato je na Voxu Populiju.

 

Nisu devojke tema ove priče, tema je licemerje javnosti u Srbiji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MilošVB said:

Bravo @McLeod za post.

 

Vidi se da si Kragujevcanin i Gunner, tu nema greske.

ggrreessk

 

I Sumadinac na popisu 😄 Salim se nisam, dosla mi je komsinica, jbg.

14 minutes ago, fancy said:

 

Samo 2 stvari:

 

1. U pitanju je, koliko vidim, zastava Sandžaka (Raške).  To je još uvek deo Srbije. Zar ne? Nije kao da se obavio zastavom BiH. Tj. zastavom druge države.

 

2. Ako kažemo da "Pljuvali ga naci tabloidi par dana i posle toga svi zaboravili kao da nikad nije bilo (sem slonova poput mene)." - ja ovde vidim veliki problem.

 

Da se razumemo, drago mi je da je u redu i da nema nikakvih posledica (daleko bilo) zbog toga, ali sâma činjenica da ga ovdašnji tabloidi "pljuju" zato što ima zastavu dela Srbije (pa makar bio i druge religije!) - meni je zapravo ne neprihvatljivo nego - užasno. 

 

Dakle:

Sportista osvaja medalju za Srbiju i slavi zastavom svog rodnog kraja (u Srbiji!!) i za to biva popljuvan od strane tabloida!?

E, to je prava tema od početka i zato je na Voxu Populiju.

 

Nisu devojke tema ove priče, tema je licemerje javnosti u Srbiji.

 

Ja se iskreno ne secam neke vece histerije, mozda gresim. Secam se da su primetili mnogi taj gest i da im se dopao, cak i tim "nacionalno osvescenim" koje poznajem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, McLeod said:

Ovo sto je uradio Kolasinac je meni bilo potpuno carski. Nesto najbolje sto sam video od tih mahanja zastavama i simbolima.

 

Ovo sto su uradile Brankica i Tijana ne moze da bude provokacija, niti one to vide tako. One su prilicno prostodusne devojke (pod ovim ne mislim glupe) i ne verujem da su imale losu nameru.

 

Ako poredimo slicne stvari, recimo gori su mi ljiljani bosanske kosarkaske reprezentacije, jer prvo predstavljas tu zemlju i pokazujes problematicnu zastavu iz te zemlje, istices u prvi plan problem koji ne bi bio u prvom planu, da u toj reprezentaciji nema Srba i vodi u prebrojavanje krvnih zrnaca. Tijana i Brankica ocigledno ne predstavljaju Bosnu i Hercegovinu vec Srbiju i iskazivanje pripadnosti Republici Srpskoj ovde ne vidim preterano problematicnim, jer se one ocigledno ne osecaju kao Bosanke i odabrale su da igraju za Srbiju.

 

Ucitavanje da je ovo neki velikosrpski hegemonizam je bas stretch.

 

Mada svakako nepotreban gest, cim otvara ovakve rasprave.

 

I licno mi je bljutavo to da gledam iznova i iznova. Ukoliko to ne uradis kao Kolasinac, na primer.

 

 

Nisu problem djevojke, problem su dvostruki arsini javnosti u Srbiji. 

 

Boldovani dio je netacan. Ljiljanisu bili zvanicna zastava Republike Bosne i Hercegovine pod kojom je ista primljena u UN i medjunarodno priznata. Ista ta zastava se viorila ispred UNa. Hajka na tu zastavu je planski napravljena da se ista predstavi kao ratna zastava Armije BiH sto takodjer nije tacno. Te dvije zastave jesu slicne, razlika je sto zastava ABiH ima jos maceve iza grba i iznad sam naziv Armija Republike Bosne i Hercegovine. Isto tako ti koji su tu hajku osmislili i plasirali u medije namjerno ne isticu da je i zastava RS takodjer ratna zastava i zastava pod kojom su pocinjeni mnogo, mnogo veci zlocini od onih koji su pocinjeni pod "ratnom zastavom islamskih fundamentalista". 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Jos kad uzmemo u obzir metode na kojima je nastao entitet Republika Srpska i politiku Srbije koja vise i ne skriva da joj je cilj pripajanje RS dobijemo vrlo slicnu analogiju s tim orlom.

uopšte ne sumnjam da bi im ti zabranio da nose šal na kom piše Republika Srpska ali srećom ovaj svet ne funkcioniše tako kako ti zamišljaš, devojke pripadaju tom entititetu i imaju apsolutno pravo da istaknu to a vama kojima to smeta savet da se dozovete pameti, 2022 godina je, treba pustiti mlade da žive a ne da ih držite u rovovima i dalje 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koji dvostruki aršini ako se porede situacije Šaćirija sa dvoglavim orlom i devojaka sa šalom RS? Ako možete da pinpoint-ujete šta je tačno licemerno u reakciji javnosti?

 

Situacija s Kolašincem je nešto potpuno drugo i inicijalno nije bilo reči o tome kad je fancy okačio svoj post, tu se slažem da osuda javnosti nije bila na mestu. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Nisu problem djevojke, problem su dvostruki arsini javnosti u Srbiji. 

 

Boldovani dio je netacan. Ljiljanisu bili zvanicna zastava Republike Bosne i Hercegovine pod kojom je ista primljena u UN i medjunarodno priznata. Ista ta zastava se viorila ispred UNa. Hajka na tu zastavu je planski napravljena da se ista predstavi kao ratna zastava Armije BiH sto takodjer nije tacno. Te dvije zastave jesu slicne, razlika je sto zastava ABiH ima jos maceve iza grba i iznad sam naziv Armija Republike Bosne i Hercegovine. Isto tako ti koji su tu hajku osmislili i plasirali u medije namjerno ne isticu da je i zastava RS takodjer ratna zastava i zastava pod kojom su pocinjeni mnogo, mnogo veci zlocini od onih koji su pocinjeni pod "ratnom zastavom islamskih fundamentalista". 

 

Ja sam apsolutno svestan tih stvari, kao i nekih nasih zastava koje su "malo drugacije" ali nose potpuno drugaciju konotaciju.

 

Isto kao i boja prvog polja kod Hrvata.

 

Kao i ova zastava.

 

Isto kao i troprstasenje recimo, koje je u Hrvatskoj i Bosni simbol rata.

 

Sve te stvari bi trebalo da su opste poznate, ali i ako nisu, svakome bi trebalo da bude u glavi sta znaci njegov odredjeni gest u kontekstu u kom ga upotrebljava.

 

To sto ta zastava jeste bila zvanicna nekada za mene nije dovoljno jak argument. Bile su i neke zastave i simboli Srbije nekada davno zvanicni, pa su dobili vremenom drugaciju konotaciju, zbog cega su i zamenjeni, slicno kao i ta zastava Bosne.

 

Oni koji te simbole vracaju vracaju ih upravo zbog onoga zbog cega su izbaceni iz upotrebe, i to je potpuno jasno.

 

Samo da dodam, jasna mi je i besmislena histerija druge strane u vezi te zastave. To smo videli toliko puta na ovim prostorima.

 

Po mom misljenju ne mozemo ni krenuti dalje dokle god se takve stvari budu radile.

 

Licno ne bih pevao himnu Srbije da predstavljam Srbiju u necemu. Ali isto tako ne bih javno, predstavljajuci neku zemlju, mahao nekim drugim simbolima bez stajanja iza simbola drzave koju predstavljam.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

uopšte ne sumnjam da bi im ti zabranio da nose šal na kom piše Republika Srpska ali srećom ovaj svet ne funkcioniše tako kako ti zamišljaš, devojke pripadaju tom entititetu i imaju apsolutno pravo da istaknu to a vama kojima to smeta savet da se dozovete pameti, 2022 godina je, treba pustiti mlade da žive a ne da ih držite u rovovima i dalje 

 

Poprilicno sam siguran da imas ozbiljnih problema sa osnovnom logikom. Da ti pojednostavim, totalno mi je svejedno kako i cime reprezentativke Srbije u odbojci slave svoj uspjeh. Kako si iz napisane cinjenice uspio iskonstruisati ovu glupost i podmetanje vjerovatno ni tebi samom nije jasno. 

Link to comment
Share on other sites

  

12 minutes ago, DameTime said:

nisam ja neka gluperda koja je zabila glavu u pesak da u ovoj državi ne žive likovi koji bi da dižu cara Dušana iz groba

 

Niko to nije ni rekao.

Ali, koliko se sećam, a izvinjavam se ako grešim - negde si pričala da si početkom 2000ih bila u osnovnoj školi?

 

E, vidiš, ja sam diplomirao kad je ovde pakao počeo ('89) i potencijalno najbolje i najproduktivnije godine proveo uz rat (i njegove posledice) za Veliku Srbiju, zločine u Sarajevu, Vukovaru, Dubrovniku i Srebrenici koje su upravo činili likovi koji ne samo što ti znaš da postoje i žive oko nas, nego su bili i vrlo dobro naoružani i vodili svoje svete ratove protiv svega nesrpskog. U ime "svih nas" tada.

 

A kad smo kod RS i svega što iz toga proizilazi, samo da napomenem da je ovaj Dodik (koga svi dobro znamo i mislim to što mislimo o njemu) produkt upravo tog vremena, i to tada kao pozitivan lik koji dolazi iz RS... možeš misliti onda na šta je sve tamo ličilo.

 

Da su Srbija i RS normalne države (sa normalnim rukovodstvima) koje se civilizovano ponašaju u međunarodnoj politici i prema svojim susedima, sve bi ovo bilo samo jedno veliko #nijesedesilo tj. nebitno.

 

26 minutes ago, DameTime said:

prelaziš kao preko "ptičurine".

...

kod devojaka ne vidim nameru niti provokatorski kontekst te ne vidim ni problem. Sa Šaćirijem i ovim drugim je bio neki drugačiji kontekst.

 

Provokacija je svakako u oku posmatrača.

Nešto iritira Srbe, nešto Albance, nešto Bošnjake... Grke iritiraju Makedonci, a Makedonce npr. iritiraju Bugari   

Ali ako nešto ne iritira "nas" ne moramo odmah da pretpostavimo da ne iritira nikoga.

 

Da se ne lažemo i ona 3 prsta koje naši sportisti dižu šakom i kapom mnoge iritiraju, pa mrtvi ladni prelazimo preko toga... nazivamo nekom tradicijom, suštinom srpskog bića, a prodao nam Vuk Drašković 9. marta a posle toga popularisali srpski oslobodioci (uglavnom bele tehnike i od života) širom Bosne i Hrvatske...  I sve se to dobro zna i dalje se gura prst, tačnije sva tri, u oko svima. Ma super.

 

40 minutes ago, McLeod said:

Ucitavanje da je ovo neki velikosrpski hegemonizam je bas stretch

 

Ma devojke svakako nisu hegemonistkinje nije o tome reč uopšte.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fancy said:

Ma devojke svakako nisu hegemonistkinje nije o tome reč uopšte.


Naravno da nisu. U pitanju je mindset prosečnog Srbina koji podrazumeva da je Srpska naša. I šta tu ima loše. 
 

Republika Srpska nikad u glavi prosečnog Srbina neće biti percipirana kao deo neke druge države. Nikad. Nešto kao dete na privremenom radu u inostranstvu, iako je to dete već odavno uzelo nemački pasoš, deca su mu Nemci, a o unucima da ne govorim. Problem je međutim što ni to dete baš ne shvata da odavno ne pripada Srbiji i da je bolje da gleda kako će što bolje da se uklopi i doprinese društvu u kojem on i njegova deca žive, umesto što stalno gleda unazad i srbuje. Vratio bi se on nazad, ali ako može da ostane da živi i radi u Frankfurtu. Tako neka šizofrenija. Sa obe strane Drine.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da pravite buku ni oko čega što se Tijane i Brankice tiče. Obe su rođene u BiH (Tijana u Trebinju, Brankica u Brčkom) i verovatno su samo želele da pozdrave svoj rodni kraj.

 

Da, znam, Brčko nije u Republici Srpskoj, ali nemojmo sada cepati dlaku načetvoro.

 

Da su uz šal "Republika Srpska" podigle i zastavu BiH, bilo bi "šta će zastava BiH na proslavi Srbije?"

A tek da su uz isti šal podigle srpsku zastavu, e to bi već bilo ozbiljno s.....

 

Obe stvarno nemaju nikakvu istoriju (bar da ja znam) bilo kakvih nacionalističkih ispada. Kao šlagvort na @fancy-jev post, sve OK, ali što se same njih dve tiče, nema potrebe za talasanjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko se insistira na potpuno nebitnim stvarima, isto kao ono pitanje tablica na Kosovu, dok se osnovne stvari ne rjesavaju u drustvu, korupcija, iseljavanje, ekonomija.

I poslije se pitamo zasto i dalje vladaju isti ljudi i u BiH, i u Srbiji, i u Crnoj Gori. Non stop spinovanja koja samo odrzavaju nepovjerenje medju narodima.

@fancy ja sam ubijedjen da ti slabo poznajes BiH, te narode tamo i da ti ovo nije trebalo, generalno sa svojim komentarom si nesvesno napravio jedan mali korak nazad upravo za ljude koji tamo zive, bez obzira na naciju. I na forumu su se neki odmah popalili.

Zamisli da sada na hiljade ljudi pocnu tako da zasipaju ovaj nas digitalni svet, ne samo ovaj forum, nego sirom interneta, portala, twittera itd. Kakva bi bila reakcija, komentar na komentar, jedni ovo, jedni ono, kakva je korist insistirati i usmjeravati ljude da se sukobljavaju? 

Vjerovatno se ne slazes sa mnom, tako da te molim da dobro razmislis cemu ovakvi postovi doprinose. 

Kao sto kaze Rambo, Raja je pocela da se pali i zari, sto nije dobro nikako. Popaliti je lako, smiriti tesko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

Raja je pocela da se pali i zari, sto nije dobro nikako. Popaliti je lako, smiriti tesko.

 

Odličan citat.

 

Tih priča o RS / SR kao Srpskom Bloku ili Srpskom Svetu nije bilo pre 90ih.

Tada se raja popalila.

I od tada, evo 20 godina, niko ne radi na njenom smirivanju.  Samo se još više popaljuje.

 

Problem je što je tebi popaljivanje raje svaki pokušaj smirivanja nacionalizma i pričom o njemu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad neko hoće da talasa on pronađe razlog makar samo gledao tviter😕

upoređenje slavlja igrača rođenih na Kosovu koji igraju za Švajcarsku prilikom postizanja golova protiv Srbije i slikanja sa šalom Republike Srpske dve devojke koje igraju za Srbiju i slave titulu svetskog prvaka najviše govori upravo o onima koji samo "gledaju tviter"

Shaqiri i Xhaka nikad pre i nikad posle nisu slavili svoje golove u dresu Švajcarske na taj način pa ih  je i sam Fudbalski Savez Švajcarske opomenuo  zbog toga i čak je pred ovo SP koje treba da se igra za mesec dana upozorio unapred da će kažnjavati takav vid proslave gola.  Dakle oni su s'pravom kritikovani zato što su to uradili samo protiv Srbije( zašto im je to bitno je posebno pitanje) , nije im to stalni način radovanja a nije da nisu postizali golove protiv drugih ekipa.

Brankica i Tijana nisu šal istakle na meču protiv reprezentacije BiH nego nakon završetka takmičenja na kom su osvojile titulu, dakle provokacija je samo za nacionalno opterećene likove koji u svemu vide zle Srbe. Uz sve to ima i još jedan vrlo bitan podatak a to je da rođena sestra Tijane Bošković igra za reprezentaciju BiH eto koliko Tijana mrzi BiH. Inače ta  reprezentacija i reprezentacija Srbije sarađuju super i često imaju zajedničke pripremne mečeve.

Sad  nastavite da "gledajte" tviter i  nađite neku bolju priču o zlim Srbima! 

Edited by Perkos2
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

Odličan citat.

 

Tih priča o RS / SR kao Srpskom Bloku ili Srpskom Svetu nije bilo pre 90ih.

Tada se raja popalila.

I od tada, evo 20 godina, niko ne radi na njenom smirivanju.  Samo se još više popaljuje.

 

Problem je što je tebi popaljivanje raje svaki pokušaj smirivanja nacionalizma i pričom o njemu.

 

Ali to nije smirivanje nacionalizma. Upravo radis suprotno, vjerovatno jer ne poznajes te ljude tamo.

U BiH je do sada radio jedino koncept koji su uveli komunisti (za mene je najporaznija cinjenica da su se postkomunisticki rezimi pokazali gori od komunista), a to je da Bosna nije ni bosnjacka, ni hrvatska, ni srpska, nego je i hrvatska i bosnjacka i srpska. Sve ostalo se pokazalo totalno pogresno sve do danasnjeg dana i poslednjih izbora.

 

 

Rekao sam i prije vise puta, a to je da postovi mogu da budu kontraproduktivni, ocigledan je primjer Puzigaca, koji svojim nastupom, nece nikada nikoga natjerati da se zamisli pa da kaze, pazi stvarno ovo nije dobro sto ja mislim ili radim ili neko drugi sto radi, tako da od toga nema nikakve koristi, samo stete, ako pricamo o reformama drustva bez kojih nema napretka.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto kaze fancy,zamislite da je neka od odbojkasica rodjenih u Vojvodini (ako ima takvih;stvarno ne znam) rasirila vojvodjansku zastavu..inace priznatu u Srbiji. Pa,to bi bilo drvlje i kamenje na nju..ali zato skroz ok pokazivati sal Rep.Srpske,koja kakve tacno veze ima sa Srbijom?



 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Jos kad uzmemo u obzir metode na kojima je nastao entitet Republika Srpska i politiku Srbije koja vise i ne skriva da joj je cilj pripajanje RS dobijemo vrlo slicnu analogiju s tim orlom.

Mnogo se utepujete i povezutete nepovezivo ne bi li bili u pravu i poentirali... 

2 hours ago, McLeod said:

Ovo sto je uradio Kolasinac je meni bilo potpuno carski. Nesto najbolje sto sam video od tih mahanja zastavama i simbolima.

 

Ovo sto su uradile Brankica i Tijana ne moze da bude provokacija, niti one to vide tako. One su prilicno prostodusne devojke (pod ovim ne mislim glupe) i ne verujem da su imale losu nameru.

 

Ako poredimo slicne stvari, recimo gori su mi ljiljani bosanske kosarkaske reprezentacije, jer prvo predstavljas tu zemlju i pokazujes problematicnu zastavu iz te zemlje, istices u prvi plan problem koji ne bi bio u prvom planu, da u toj reprezentaciji nema Srba i vodi u prebrojavanje krvnih zrnaca. Tijana i Brankica ocigledno ne predstavljaju Bosnu i Hercegovinu vec Srbiju i iskazivanje pripadnosti Republici Srpskoj ovde ne vidim preterano problematicnim, jer se one ocigledno ne osecaju kao Bosanke i odabrale su da igraju za Srbiju.

 

Ucitavanje da je ovo neki velikosrpski hegemonizam je bas stretch.

 

Mada svakako nepotreban gest, cim otvara ovakve rasprave.

 

I licno mi je bljutavo to da gledam iznova i iznova. Ukoliko to ne uradis kao Kolasinac, na primer.

 

Razlika između onoga što je uradio Kolašinac i onoga što su uradile odbojkašice je u čemu, pa si njegov potez nazvao carski a njihov baš i ne...? 

Link to comment
Share on other sites

 @Drug Crni Vojvođansku... a Eržebet i Monika što da ne i Mađarsku..? 

  

8 minutes ago, Helena said:

ako danas bude mečka igrala...

 

Šta reći, otvorio se singularitet u vremenskoprostornom kontinuumu 

 

7 minutes ago, Stiletto said:

Obe su rođene u BiH (Tijana u Trebinju, Brankica u Brčkom) i verovatno su samo želele da pozdrave svoj rodni kraj.

 

Da, znam, Brčko nije u Republici Srpskoj, ali nemojmo sada cepati dlaku načetvoro.

 

Pa dobro, boga mu poljubim (ja, ateista), druže, kako ovo nije provokacija..?

Jebote, hoćeš pozdraviš mamu, tatu, ujnu, ujku, strica, sestru, baku, deku kod kuće, uzmi šal Brčko, uzmi šal Trebinje... al jebote, ovo je ko da pozdravljaš svoje u Belfastu mašući šalom Republike Irske...  ili još bolje, svoje u Dablinu mašući Union Jack-om... He-louuu?!

 

E, al nema veze, izostaviću šampionke iz priče više, nek rade šta god misle da treba da rade, ali - više kućnog vaspitanja i obrazovanja ne bi bilo na odmet... celoj Srbiji. 

Cela ideja onog posta i jeste kako se takve stvari percepiraju ovde:

(i eto iz sasvim drugog topika ali na sličnu temu stiže lep komentar)

 

31 minutes ago, Beonegro said:

Pa to je posledica 10 godina radikalske vlasti, svi koji danas imaju ispod 25 - 30 godina su odrasli u državi u kojoj je svaka nenormalnost i izopačenost sistemski ohrabrivana i podstrekivana.

 

Ja bih samo dodao tj. ponovio već bar jednom napisano - posledica 30 i kusur godina upornog donošenja pogrešnih i pogubnih odluka. I konstantnog obijanja stvarnosti o glavu.

 

-------------------------------------

A sad, :wicked:

Honourable mentions:

 

@Perkos2 aj leba ti ne spinuj, svojim  kukumavkama o istragama protivu "zlih Srba".  Opet kapitalno mašiš poentu, preskačeš ko loš vinil...

 

9 minutes ago, Amigo said:

Ali to nije smirivanje nacionalizma. Upravo radis suprotno, 

 

Ja raspirujem nacionalizam?

Aferim.

 

9 minutes ago, Amigo said:

...vjerovatno jer ne poznajes te ljude tamo.

 

Sad baš i ne, ali eto poznavao sam.

Više ne poznajem jer su mi se i rodbina i poznanici odselili kad je vesela ekipica sa Pala odlučila da zasipa Sarajevo granatama s okolnih položaja... mislim na one koji su preživeli, naravno.

 

6 minutes ago, Azazelkg said:

Razlika između onoga što je uradio Kolašinac i onoga što su uradile odbojkašice je u čemu, pa si njegov potez nazvao carski a njihov baš i ne...? 

 

Imaš u postovima pre ovog bitnu / dovoljnu razliku: Kolašinac je nosio zastavu regiona u Srbiji, odbojkašice regiona u stranoj zemlji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, fancy said:

 @Drug Crni Vojvođansku... a Eržebet i Monika što da ne i Mađarsku..? 

  

 

Šta reći, otvorio se singularitet u vremenskoprostornom kontinuumu 

 

 

Pa dobro, boga mu poljubim (ja, ateista), druže, kako ovo nije provokacija..?

Jebote, hoćeš pozdraviš mamu, tatu, ujnu, ujku, strica, sestru, baku, deku kod kuće, uzmi šal Brčko, uzmi šal Trebinje... al jebote, ovo je ko da pozdravljaš svoje u Belfastu mašući šalom Republike Irske...  ili još bolje, svoje u Dablinu mašući Union Jack-om... He-louuu?!

 

E, al nema veze, izostaviću šampionke iz priče više, nek rade šta god misle da treba da rade, ali - više kućnog vaspitanja i obrazovanja ne bi bilo na odmet... celoj Srbiji. 

Cela ideja onog posta i jeste kako se takve stvari percepiraju ovde:

(i eto iz sasvim drugog topika ali na sličnu temu stiže lep komentar)

 

 

Ja bih samo dodao tj. ponovio već bar jednom napisano - posledica 30 i kusur godina upornog donošenja pogrešnih i pogubnih odluka. I konstantnog obijanja stvarnosti o glavu.

 

-------------------------------------

A sad, :wicked:

Honourable mentions:

 

@Perkos2 aj leba ti ne spinuj, svojim  kukumavkama o istragama protivu "zlih Srba".  Opet kapitalno mašiš poentu, preskačeš ko loš vinil...

 

 

Ja raspirujem nacionalizam?

Aferim.

 

 

Sad baš i ne, ali eto poznavao sam.

Više ne poznajem jer su mi se i rodbina i poznanici odselili kad je vesela ekipica sa Pala odlučila da zasipa Sarajevo granatama s okolnih položaja... mislim na one koji su preživeli, naravno.

 

 

Imaš u postovima pre ovog bitnu / dovoljnu razliku: Kolašinac je nosio zastavu regiona u Srbiji, odbojkašice regiona u stranoj zemlji.

I? Problem je u čemu? U nazivu regiona? Da li bi isto tako bio problem da su nosile šal Alzasa, Jorkšira, Apulje itd itd itd? 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...