Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Organizovana religija je zlo zvala se ona SPC, Islamska Zajednica ili Katolicka Crkva. Balkanca mozes jebat na 300 nacina, radit mu bukvalno sta pozelis al kad mu dirnes u "duhovne vodje" onda si jebo jeza. Mislim da bih lakse podnio da mi dijete bude narkoman nego "nacionalno i religijski osvijesten" u danasnjem smislu. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Organizovana religija je zlo zvala se ona SPC, Islamska Zajednica ili Katolicka Crkva. Balkanca mozes jebat na 300 nacina, radit mu bukvalno sta pozelis al kad mu dirnes u "duhovne vodje" onda si jebo jeza. Mislim da bih lakse podnio da mi dijete bude narkoman nego "nacionalno i religijski osvijesten" u danasnjem smislu. 

 

Bio je pametan Henry VIII kada je takve počeo da mlati, liferuje po kolonijama i da ih drži na uzdi. Zbog toga danas engleski pop pije čaj i priča o lepom vremenu i ne sme da luduje, da se bavi englezovanjem (u lokalnoj varijanti: srbovanjem, hrvatovanjem, bosnovanjem), da zapišava teritoriju vekovnih engleskih zemalja i tome slično. Onaj ko bi tamo pokušao da rasteruje Francuze na buljuke kako bi im naplatio za Bitku kod Hejstingsa (njihova Kosovska bitka), da j*** kevu Nemcima za dva svetska rata, da se sveti španskoj Armadi ili mrskim američkim kolonistima koji izdadoše krunu, obnavlja imperiju gde sunce ne zalazi i tome slično bi u roku od odmah završio u ustanovi zatvorenog tipa gde se nose košulje sa kopčanjem na leđima ili nose prugasta odela. Na vreme su popove spakovali u crkve, pa su zato tu gde jesu.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Bio je pametan Henry VIII kada je takve počeo da mlati, liferuje po kolonijama i da ih drži na uzdi. Zbog toga danas engleski pop pije čaj i priča o lepom vremenu i ne sme da luduje, da se bavi englezovanjem (u lokalnoj varijanti: srbovanjem, hrvatovanjem, bosnovanjem), da zapišava teritoriju vekovnih engleskih zemalja i tome slično. Onaj ko bi tamo pokušao da rasteruje Francuze na buljuke kako bi im naplatio za Bitku kod Hejstingsa (njihova Kosovska bitka), da j*** kevu Nemcima za dva svetska rata, da se sveti španskoj Armadi ili mrskim američkim kolonistima koji izdadoše krunu, obnavlja imperiju gde sunce ne zalazi i tome slično bi u roku od odmah završio u ustanovi zatvorenog tipa gde se nose košulje sa kopčanjem na leđima ili nose prugasta odela. Na vreme su popove spakovali u crkve, pa su zato tu gde jesu.

 

Al zato prosjecni Balkanac zna da je Englez kolonizator, rasista, ugnjetavaac, inbred i ostale uvrede iz sirokog dijapazona. To sto je on polupismen je manje bitna stvar, bitno je da je on najispravniji i da je njegova nacija najstarija i vjera najistinitija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Al zato prosjecni Balkanac zna da je Englez kolonizator, rasista, ugnjetavaac, inbred i ostale uvrede iz sirokog dijapazona. To sto je on polupismen je manje bitna stvar, bitno je da je on najispravniji i da je njegova nacija najstarija i vjera najistinitija. 

19. vek: neki savetnik kneza Miloša  je rekao da treba pobiti sve pismene jer oni stvaraju probleme. Knez Miloš ga je odbio, iako je i sam bio nepismen. Taj nepismeni Miloš je znao koliko su jake i Turska i Austrija i šta je diplomatija.

21. vek: Milošev polupismeni potomak zna da su Englezi rasisti, kolonizatori i tome slično, tetovira krstove, potpisuje se palcem.

 

18. vek: Dositej Obradović odlazi u manastir, postaje kaluđer, ali želja za čitanjem građanskih knjiga preovladava i sukobljava se sa popovima, putuje po Evropi, propagira prosvetiteljstvo, zalaže se za kulturne mostove među narodima, uči strane jezike, prevodi, hvali Englesku.

21. vek: Dositejev polupismeni potomak i dalje zna da su Englezi rasisti, kolonizatori i tome slično, tetovira krstove, potpisuje se palcem.

 

Izgleda da se onaj Darvin zeznuo kada je pisao o evoluciji jer je mislio da ona prati tok vremena.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

19. vek: neki savetnik kneza Miloša  je rekao da treba pobiti sve pismene jer oni stvaraju probleme. Knez Miloš ga je odbio, iako je i sam bio nepismen. Taj nepismeni Miloš je znao koliko su jake i Turska i Austrija i šta je diplomatija.

21. vek: Milošev polupismeni potomak zna da su Englezi rasisti, kolonizatori i tome slično, tetovira krstove, potpisuje se palcem.

 

18. vek: Dositej Obradović odlazi u manastir, postaje kaluđer, ali želja za čitanjem građanskih knjiga preovladava i sukobljava se sa popovima, putuje po Evropi, propagira prosvetiteljstvo, zalaže se za kulturne mostove među narodima, uči strane jezike, prevodi, hvali Englesku.

21. vek: Dositejev polupismeni potomak i dalje zna da su Englezi rasisti, kolonizatori i tome slično, tetovira krstove, potpisuje se palcem.

 

Izgleda da se onaj Darvin zeznuo kada je pisao o evoluciji jer je mislio da ona prati tok vremena.

 

Ne treba dalje ici od pandemije COVID-a. Gdje god da se okrenes sve neki free thinkeri koji su prozreli namjeru Bill Gatesa (inace nije mi jasno sta im je Bill skrivio pa da stalno njega pominju) da cipuje i cita misli random Ramizu iz Gornjeg Vakufa il Milanu iz Krusevca. Ovdje kod mene ljudi koji rade na bausteli po FB napadali doktore da namjerno uvecavaju broj umrlih i kao vrhunac ludila isli u Bec na proteste koje je organizovala skoro pa otvoreno nacisticka stranka. Uz sve to naravno standardna kako on brine za svoje tijelo dok dnevno drmne 2 kebaba i svaki vikend ga ko mrtvaca iznose iz nekog kluba i kako ima kriticko misljenje, a do jucer sine preskakao jer se bojao da ce ga udarit struja. 

  • Like 5
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Odlicno, onda treba da adekvatno budu i tretirani, i banovani u svemu, svih 71% pa neka jedu ladna... rekli smo. I ima da budu zadovoljni sto im je pruzena ta privilegija, jer da se neki pitaju, ne bi ni to dobili. I pozdravio ih svih 71% Robert De Niro u filmu The Untouchables.

 

A dobro, vidis da se loze da ne nekakvi pregovori vode u Beogradu lol...., mislim treba reci Zelenskom to da se covek bar malo nasmeje u ovim teskim vremenima.

Neutralnost = antizapadnjastvo. Mislim da se ne lozimo na mlade, posto vrte mantru njihovih roditelja. Kad je pocela agresija na Ukrajinu, krenuli da kace slike bombardovanja, kao eto sta su nama radili, sve je amerika zakuvala,  klipove gde spominju 4000 civila ubijenih za vreme bombardovanja a 12500 tesko povredjenih. 

Ti kao pricas sa mladjima, mislis pametniji, urbaniji, onda posle par recenica shvatis koliko su ogranceni i da vecina pojma nema kako izgleda normalan zivot.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Ne treba dalje ici od pandemije COVID-a. Gdje god da se okrenes sve neki free thinkeri koji su prozreli namjeru Bill Gatesa (inace nije mi jasno sta im je Bill skrivio pa da stalno njega pominju) da cipuje i cita misli random Ramizu iz Gornjeg Vakufa il Milanu iz Krusevca. Ovdje kod mene ljudi koji rade na bausteli po FB napadali doktore da namjerno uvecavaju broj umrlih i kao vrhunac ludila isli u Bec na proteste koje je organizovala skoro pa otvoreno nacisticka stranka. Uz sve to naravno standardna kako on brine za svoje tijelo dok dnevno drmne 2 kebaba i svaki vikend ga ko mrtvaca iznose iz nekog kluba i kako ima kriticko misljenje, a do jucer sine preskakao jer se bojao da ce ga udarit struja. 

 

Joj, ne podsećaj. Imali smo i ovde na forumu likove sa srpskom i hrvatskom zastavom kako idu jedan pored drugog na protestu koji organizuju nacoši. Ponavljam, šteta je što ne postoji takmičenje u kretenstvu, tu bi bila veoma jaka konkurencija.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Joj, ne podsećaj. Imali smo i ovde na forumu likove sa srpskom i hrvatskom zastavom kako idu jedan pored drugog na protestu koji organizuju nacoši. Ponavljam, šteta je što ne postoji takmičenje u kretenstvu, tu bi bila veoma jaka konkurencija.

 

Mislim da sam bas ja postavljao tu sliku. Bila je i bosanska zastava i sve tri lijepo i bratski uvezane na protestnom skupu protiv nauke u samom centru Beca.

Link to comment
Share on other sites

Malo idem offtopic, ali kad smo već kod raznih stručnjaka, drugar ima probleme sa leđima i kaže kako mu pomažu neke sprave. I aj kao da kucamo na kupujemprodajem:

 

https://m.kupujemprodajem.com/sport-i-razonoda/sportska-oprema/gravitacione-cizme-rucno-pravljene-za-razlicite-obime-nogu/oglas/93671336#mhs0-1648709528315

 

Quote

Dobrodošli na moj oglas ♥ Pošto radim na građevini kao keramičar, vrlo mi je nezgodno da odgovorim svakome posebno ko me pozove ili piše u vezi kičme jer je to opširna tema a pločice neće same da se zalepe, zato sam ovde detaljno objasnio sve što je potrebno da bih napravio gravitacione čizme u ovom mom hobi poslu. 

 

😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, uvrnuto said:

Malo idem offtopic, ali kad smo već kod raznih stručnjaka, drugar ima probleme sa leđima i kaže kako mu pomažu neke sprave. I aj kao da kucamo na kupujemprodajem:

 

https://m.kupujemprodajem.com/sport-i-razonoda/sportska-oprema/gravitacione-cizme-rucno-pravljene-za-razlicite-obime-nogu/oglas/93671336#mhs0-1648709528315

 

 

😄

 

Čuj, možda prođe od ovoga, nikad se ne zna.

 https://m.kupujemprodajem.com/odeca-muska/ostalo/nakurnjak-deda-mraz/oglas/133448760#mhs0-1648713122891

Link to comment
Share on other sites

Ako treba i narednih godina da slusamo baljezgarije o bdp, stopama rasta, tigrovima, kilometrima puteva, pruga...

Ako treba da se saznaje za jos sto afera a da boli patka nadlezne, da gledamo svu tu bagru od Vulina do Malija...

Onda kolektivno svi da se spalimo ili iselimo odavde. Ovakva bagra, ovakav šljam NIKADA nije hodao ovom zemljom. 

I onda izadje Vladeta i kaze nesto u stilu da nema revansizma. Jedan je tako govorio pre dvadeset godina pa je onaj sto je sredjivao stan dok su deca ginula 99. sada opet tu, samo mu je kvadratura mnogo veca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Constantin said:

 

Da 1998. kada je smrtno stradalo 20-ak rudara....

 

Sad sam malo guglao, pomešao sam "Soko" i "Moravu" u susedstvu, koja je zatvorena posle dve užasne nesreće osamdesetih. 😔

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stiletto said:

 

Sad sam malo guglao, pomešao sam "Soko" i "Moravu" u susedstvu, koja je zatvorena posle dve užasne nesreće osamdesetih. 😔

Misliš na Aleksinačke rudnike, gde je 1989. poginulo 90 rudara? Uz to, Aleksinački rudnik je imao nekoliko puta takve tragične situacije u kratkom vremenskom razdoblju, februar i novembar 1981, jun 1983. i pomenuta katastrofa 1989.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Constantin said:

Misliš na Aleksinačke rudnike, gde je 1989. poginulo 90 rudara? Uz to, Aleksinački rudnik je imao nekoliko puta takve tragične situacije u kratkom vremenskom razdoblju, februar i novembar 1981, jun 1983. i pomenuta katastrofa 1989.

 

Da, Aleksinački rudnici, jama "Morava". Posle katastrofe 1989. zalivena tečnim azotom, da više nikad niko ne siđe dole.

Link to comment
Share on other sites

Poginuše ljudi kopajući ugalj koji nikome nije ni potreban, kako bi Palma & co mogli da ga prodaju za pet puta više para domaćinstvima.

 

Više studija pokazuje da je isplativije bilo ugasiti maltene celu Resavicu i isplaćivati rudarima plate da sede kući. Isplativost ne uključuje naravno stotine stradalih u tim podzemin rudnicima.

 

Ti rudari danas rade kao i pre 100 godina, sa istim alatom i mehanizacijom, ulaze u utrobu zemlje, da bi svi zajedno napravili godišnje minus od 60 miliona EUR (i dugovi ka beskonačnom broju preduzeća), onda država to pokrije većim delom + ekipa šerifa preuzme taj ugalj i po ceni višestruko većoj od nabavne ga proda domaćinstvima.

 

Resavicu je potrebno što pre zatvoriti.  

  • Like 8
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Užas. Ne znam još sve detalje, ali izgleda da nije došlo do eksplozije metana, što je najopasnija karakteristika ovog gasa, već su se radnici ugušili. U nekim ugljenim slojevima i pratećim stenama postoje šupljine u kojima se nalazi metan, tzv. metanski džepovi, ponekad pod visokim pritiskom. Postoji realna mogućnost da su naleteli na nešto tako i da je metan pod pritiskom jednostavno istisnuo vazduh iz hodnika i da su se rudari ugušili zbog nedostatka kiseonika. Rudnik Soko je upravo karakterističan po tome što je metan stalni pratilac uglja, već je bilo nekoliko velikih nesreća zbog eksplozije metana. Nakon tih nesreća rudnik je instalirao dobar sistem za detekciju i kontrolu metana i ostalih gasova u jamskim hodnicima. Pošto je metan eksplozivan kada je njegova koncentracija u vazduhu između 4% i 13%, ovaj sistem koji detektuje metan automatski isključuje svu struju u jami čim koncentracija metana pređe 1%. I naravno radnici se povlače odatle. Jer dovoljan je bilo kakav izvor toplote, varnica, kratak spoj, miniranje ili nešto slično da uzrokuje eksploziju. I to dobro funkcioniše. Ovde se desio drugačiji problem, da je ogromna količina metana odjednom napunila hodnike. Da li je i to moglo da se spreči? Izboj ovako velike količine metana jeste ne baš tipična pojava, ali i iz rudnika se već priča da su bili svesni da prolaze sa hodnicima kroz sredinu koja je potencijalno opasna u tom smislu, dakle svesno su rizikovali i desilo se šta se desilo.

 

Sve što je @medobrundonapisao gore je tačno. Podzemni rudnici uglja su već decenijama velika sramota i za rudarstvo i za državu uopšte. Uslovi rada su nezamislivo loši, takvi da su uslovi u rudnicima metala banja u odnosu na njih. Zbog socijalnog mira i zbog toga što niko nikada nije imao muda da preseče, podzemni rudnici uglja i dalje postoje iako decenijama prave samo gubitke. To je ranije pokrivao EPS dok su bili u njihovom sastavu, a onda su izdvojeni kao Javno preduzeće i gubici pokrivani iz budžeta. Čak i da neko čarobnim štapićem promeni tehnologiju koja jeste, bez ikakvog preterivanja, stara između 70 i 120 godina, i čak i da se uspostavi normalno tržište a ne da sav ugalj po bednim cenama otkupljuje Palma sa svojom ekipom, većina ležišta uglja je takva da jednostavno ne bi mogla da se napravi matematika da mogu da posluju pozitivno. Neka perspektiva postoji za rudnik Štavalj, pod uslovom da se uz rudnik izgradi termoelektrana, za rudnik Vrška Čuka jer ima vrlo kvalitetan ugalj koji ne bi morao da se koristi za ogrev, već za filtere, hemijsku industriju i slično i rudnik Soko, koji ima veoma velike rezerve uglja, najrealniju mogućnost da se tehnološki modernizuje, ali i metan koji uzima svoj danak svakih dvadesetak godina. Tako da je sve to na suviše dugom štapu ili suviše rizično po živote ljudi. Nego, i zatvaranje rudnika je ozbiljan posao koji zahteva i ozbiljne pare, verovatno je i to jedan od razloga zašto nije urađeno do sada.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...