Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

22 hours ago, Drug Crni said:

Kad su bili na vrhu popularnosti ^ imali su koncert (mislim) u Argentini..predgrupa im je bio ili neki zenski bend ili je u bend imao pevacicu (nisam siguran,jedno od ovo dvoje).. Publika je cekala Nirvanu na stejdzu i ove su izvizdali i sve vreme gadjali sa svime sto im je bilo na dohvat ruke..fakticki ih oterali sa bine.. Onda je Kurt bukvalno svaku pesmu na koncertu pocinjao introm za "Smells like..",maksimalno lozeci publiku zeljnu da cuje najveci "hit" i nije im priustio to zadovoljstvo..ostali su uskraceni za ovu stvar do kraja koncerta zbog nacina na koji su tretirali curu/e predgrupe..

Ne znam da li je ovo istinita anegdota,ali sam je vrlo,vrlo davno cuo od vise ljudi dok sam bio u SAD. Izvinjavam se na offu.

 

Znači, ako je predgrupa bezveze, nedajbože da je i neka žena u bendu, ne sme da se zviždi?

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mladenvzz said:

...slušam vašeg predsjednika i pitam se,osim njega,da li  još netko radi,treba li ju vama uopće ministri,vlada,Brnamička i da na nabrajam dalje

 

A vi susedi ste ljubomorni na našeg predsednika... On se bori i gradi puteve, imamo najveći ekonosmki rast, a vi oćete da puknete od muke jer nemate takvog predsednika.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mladenvzz said:

...slušam vašeg predsjednika i pitam se,osim njega,da li  još netko radi,treba li ju vama uopće ministri,vlada,Brnamička i da na nabrajam dalje

Pobegli ste od nas..pokazali da ste bili u pravu..ja se na vasem mestu uopste ne bih obazirao na Srbiju.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Drug Crni said:

Pobegli ste od nas..pokazali da ste bili u pravu..ja se na vasem mestu uopste ne bih obazirao na Srbiju.
 

....a previše se obaziru....nepotrebno. U tisku imaš od cene bureka i kondoma do sankcija Rusiji i Belorusiji. Ceniš da je bolje da kao Plenković i Milanović...ja u klin-ti u ploču, da tako Žvala i Čale....koja bi to burleska bila. :s_w:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mladenvzz said:

...slušam vašeg predsjednika i pitam se,osim njega,da li  još netko radi,treba li ju vama uopće ministri,vlada,Brnamička i da na nabrajam dalje

ja redovno slušam vašeg predsednika, i obično me dobro nasmeje za razliku od ovog našeg "tragičara"

Link to comment
Share on other sites

...perkose,od svih nekakovih javljanja na moju pisaniju,ti si mi jedino poznat.U puno stvari se ne slažem sa tobom ali uvijek si otvoren za raspravu.Na javljnja mojeg predsjednika obično je nekakov gorak osmijeh.Ne postoji razgovori ili dogovori

premijera i predsjednika.To su "ljepote "kohabitacije dvije najvažnije funkcije u državi,s time,da jedna ima puno vremena da laprda i puno,u osnovu,svojim pričanjima samo šteti državi,a druga,radi i izvan  ali i unutar Hrvatske

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, mladenvzz said:

...perkose,od svih nekakovih javljanja na moju pisaniju,ti si mi jedino poznat.U puno stvari se ne slažem sa tobom ali uvijek si otvoren za raspravu.Na javljnja mojeg predsjednika obično je nekakov gorak osmijeh.Ne postoji razgovori ili dogovori

premijera i predsjednika.To su "ljepote "kohabitacije dvije najvažnije funkcije u državi,s time,da jedna ima puno vremena da laprda i puno,u osnovu,svojim pričanjima samo šteti državi,a druga,radi i izvan  ali i unutar Hrvatske

bogami njegova laprdanja oko rata u Ukrajini nisu ništa manje bedasta nego što laprda Mile ronhil 

Link to comment
Share on other sites

...lap'rda prema vani a još više unutar Hrvatske.Došao je do toga da ga se smtra rusogilom,a on,dok je bio predsjednik vlade nije želio primiti  na razgovor predsjenika Gasproma,pa niti nikoga iz vlade Rusije.Tada je predsjednica Kolinda pokušala otopliti odnose sa  Putiuno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Kopiram ovde da ne bih gušio topik o moderaciji, a nisam uspeo da pronađem u kojoj diskusiji je Puzigaća napisao odlomak zbog kojeg je kažnjen.

59 minutes ago, goldberg said:

 

Nikad nisam razumeo u cemu je toliki skandal sa tim praznim ulicama za vreme pomracenja? Evo sta pise na nova.rs:

  

Quote

Svi oni koji požele da vide tu pojavu treba da znaju koliko je zaštita važna.

Stručnjaci upozoravaju da nikada ne gledate direktno u Sunce tokom pomračenja. Naime, gledanje direktno u Sunce tokom delimičnog pomračenja može izazvati trajno oštećenje vaših očiju.

Izlaganje očiju Suncu bez odgovarajuće zaštite tokom pomračenja može izazvati takozvano slepilo od pomračenja ili opekotine mrežnjače, poznate i kao solarna retinopatija. To izlaganje svetlosti može da ošteti ili čak uništi ćelije u mrežnjači, tj u zadnjem delu oka, a te ćelije prenose u mozak ono što vidimo. Ovo oštećenje može biti privremeno ili trajno i javlja se obično bez bolova. Može proći nekoliko sati do nekoliko dana nakon gledanja pomračenja Sunca da se shvati šteta koja je nastala.

 

I sad, zasto bi obican covek morao da bude upoznat sa nacinom na koji je moguce da se zastiti vid za vreme totalnog pomracenja Sunca? Zapravo, situacija je prilicno slicna sa pandemijom - postoji rizik, ali on nije toliko veliki da bi opravdao drastican nacin izolacije. Opet, i u jednom i u drugom slucaju ima ljudi koji ne zele uopste da rizikuju i otud zamracivanje stanova i izbegavanja kontakata.

 

Negledanje direktno u Sunce je jedna stvar (i to zna svako, bilo pomračenje ili ne bilo). Totalni lokdaun usled pomračenja Sunca, koji je uključivao stavljanje dasaka u prozore, gašenje televizora, bekstvo u podrume, vezivanje očiju deci (uzlaznim redosledom po starosti i veličini, od sitnije ka krupnijoj), zatim ženi i ostaloj nejači, kućnim ljubimcima ili stoci a onda i sebi, i čekanje dok radio ne javi da je "prošlo" (dok je cela Evropa i Azija (odakle je pomračenje bilo vidljivo) bila na ulicama i uživala u ovom prelepom i retkom događaju) - je potpuno druga stvar, totalitarni igrokaz zločinačkog režima Slobodana Miloševića i njegove bolesne žene (čija partija udruženih levičara je se posebno istakla u ovom slučaju, zbog raspodele resora u tadašnjoj vlasti), koji se kao psihološki, sociološki i politički fenomen danas proučava širom sveta (dobio je i ime, "Great Disappearing Act of August 1999").

 

A naravno da je zemlja delovala normalnije kada su se u podrume zavukli ljudi koje su zlikovačke njuške poput Mire Marković, Milovana Bojić ili Vučelića uspele da ubede u terminalnu opasnost od pomračenja Sunca - tu se slažem sa Puzigaćom. Tragična činjenica je da su pomenute njuške i danas ugledni "društveni radnici i pregaoci", jedina je šteta što smo smrću Mire Markovića izgubili vredan glas "ugledne profesorke marksizma u penziji" koji bi danas sigurno imao svašta da kaže o "kraju unipolarnog sveta", Ratu u Ukrajini i drugim vrućim temama...

 

 

---------------------------------------------------------------------------------

Podebljani deo zbog kojeg je Puzigaća kažnjen zaista zvuči grubo (naročito ako se izabere po njega najnepovoljnija interpretacija (šte ne treba raditi)), ali tu postoje 2 druga izuzetno zanimljiva, i po meni duboko istinita i konsekventna tvrđenja, koja ne treba prosuti sa prljavom vodom. Jedno je ovo o pomračenju. Drugo o Sablji.

 

Period akcije Sablja JESTE bio jedan od retkih perioda normalnosti, kada je izgledalo da je ovdašnje varvarstvo (a čija srž i sušina se može opisati pomoću samo 3 slova: S, P i još jedno S) saterano u mišju rupu , kada ne samo da su se kriminalci i zločinci bojali za svoju budućnost nego i običan svet kao da je se bio promenio i upristojio preko noći, kao da su svi prestali da trube a počeli da koriste žmigavce itd. Sve što je bilo potrebno za to je da izgleda da sudstvo i policija rade svoj posao i da za to imaju popularnu podršku građana - koji su je iskazali masovnim izlaskom na ulice i odavanjem počasti i posmrtne podrške Zoranu Đinđiću (pučisti su očekivali da će ljudi slaviti po ulicama likvidaciju "nemačkog špijuna" i da će doći do nekakve "vlade opštenarodnog spasa & pomirenja" u kojoj bi bili DSS i SRS, koja bi odbacila saradnju sa Hagom).

Edited by bohumilo
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, goldberg said:

Prazan je bio jer je postojala objektivna opasnost po zdravlje i vid u slucaju posmatranja pomracenja golim okom.

 

Da li je bilo preterivanja, sigurno. Jer, nije bila situacija kao da je napolju 60 stepeni ili postoji radioaktivno zracenje. Samo se preteruje u teorijama zavera, pa ispada kao da je vlada tada ismevala gradjane i namerno sirila propagandu. Naprotiv, samo se radi da veliku vecinu ljudi tada ne zele da se interesuju za nacine kako da bezbedno posmatraju pomracenje i onda je lakse reci - "nemojte ni slucajno izlaziti" nego "zasto svi ne bi postali astronomi amateri?"

 

I te kako je država prouzrokovalo sve to. Da nisu non stop mleli sa javnog servisa "bežite, spasavajte se" celog cirkusa ne bi ni bilo. Već napisah, skretanje pažnje raji sa potpisivanja kumanovske kapitulacije.

 

Kako to normalna država na ovoj teritoriji radi, videlo se 15. februara 1961. kad je u Srbiji bilo totalno pomračenje Sunca. Samo je objavljeno "ne gledati
 golim okom". Moj matori mi priča da je ceo Beograd bio na ulicama, gledali ljudi kroz braon pivske flaše, garavili obično staklo upaljačem, on lično gledao kroz masku za varenje. A televizija Beograd, ona prava televizija, vršila direktan prenos pomračenja za celu Evropu sa planine Jastrebac.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Vecina ljudi te 1999. godine se nije interesovala da posmatra astronomske fenomene i nisu znali nista ni o staklima na pivskim flasama ni o maskama za varenje.

 

Drugo, nije isto da li je Sunce na horizontu ili se odvija pomracenje pa ko zna koliko ljudi bi zeleli da na trenutak pogledaju u nebo jer se radi o jednom nesvakidasnjem dogadjaju.

 

Ima u filmu "Minority report" scena u kojoj ilegalni doktor vrsi operaciju zamene ociju glavnog karaktera. Morao je da mu vise puta naglasi da ne sme da skida povez inace ce ostati slep, da ne sme da se cese u odredjenom periodu i takve stvari.

 

Ljude na neki nacin privlaci opasnost i ako bas nista ne znaju o njoj, onda ce svaka totalitarna vlast da se ponasa na taj nacin. Samo, ispada da je u redu kad Kina zatvara ljude koji ne postuju karantin, a nije u redu kad SPS rezim zatvara ljude da ne bi dosli u iskusenje da ostete sebi vid?

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...