Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Na sajtu Danasa, tekst o gostovanju dubravke Stojanović u emisiji Newsnight, između ostalog, pominje Latinku Perović, pa kaže:

 

Quote

 

Prema njenim rečima, „narodi Jugoslavije su pokazali da im je važnije teritorija, nego neka ideja o integraciji“.

„Ti narodi su pali iz istorije i pokazali da je ideja Jugoslacije bila za njih suviše daleko. Da pomenem nedavno preminulu Latinku Perović, koja je bila moja mentorka, ona je govorila – Jugoslavija je naša prva Evropa, jer je bila vežba da li možete sa ljudima druge vere, običaja, da stvarate jednu zajednicu, to je danas EU, mi smo dva puta propustili tu šansu sa Jugoslavijom“, kaže ona.

Te nacije, podseća, jesu stare nacije.

„Formirane u 19. veku u potpunosti sa nacionalnom svešću, u tom smislu je bilo teže praviti Jugoslaviju, nego praviti Italiju, to treba razumeti. Nije se Jugoslavija raspala pa su nastale nove nacionalne svesti, nego obrnuto“, smatra Stojanović.

 

 

Doduše, naslov priloga je:
Dubravka Stojanović: Predsednik Aleksandar Vučić u istoriji neće zaslužiti dobru ocenu
ja kažem: nemoj samo da ponavlja.

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, JohnnyDragon said:

predsednik Srbije je počeo aktivno da lajkuje komentare koji pozivaju sina prvenca Danila da bude idući predsednik, posle oca..

 

Gde? Može link ili slika?

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

E, ali vidi ti ovu. To je znaci neko random lice, i to je neka iz one grupe od 80% + o kojima je drug Handke pisao "to su ljudi sa vinom i pesmom u srcu". Pa mozda jesu, ali kao prvo, niko nije ni rekao da masovno idu unaokolo sa nozem u zubima tražeći nešto da prikolju, niti da su teški zlikovci, nego da su budale i glupanderi koji su konstantno u stanju nekakve tzv hipomanije, zato se neprestano keze kao pečena svinjska glava i pevuše sebi u bradu. I drugo, to ne opravdava njihovu budalastinu i što nemaju nikakvu želju da saznaju i nauče nešto novo itd, nego ih ne zanima ništa osim onoga što ima u njihovu palanku, i plus im se noge iduzmu od straha kad bilo sta treba da se promeni. I onda se eto dobije ovo iznad. Fabrika za safalade, koja samo prlja reke i trosi kiseonik.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Constantin said:

Kakva glupost.....za vreme Tita je jedino i postojala srednja klasa. Nije bitno koliko je koštalo, ali tako je...

Ne može da postoji srednja klasa u sistemu u kojem je partija - država jedini poslodavac. 

Jedna od osnovnih odlika srednje klase je finansijska nezavisnost, to ne postoji u sistemu u kojem zbog mišljenja možeš da ostaneš bez posla i isti više nikad ne dobiješ, bar ne u struci. 

 

Naglašavam da nisam veverica i da mi je potpuno jasno da zbog mišljenja i sad ovdje u Francuskoj mogu da dobijem otkaz (npr. da moj poslodavac poželi da me natjera da radim nešto za ljudoždere iz vladajućih hunti u Maliju ili Burkini Faso i da mu ja odgovorim onako kako bi u tom slučaju meni bilo jedino moguće da odgovorim), ali ovdje imam i realnu šansu da u narednih pola godine nađem posao u struci i za slične pare.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Ne može da postoji srednja klasa u sistemu u kojem je partija - država jedini poslodavac. 

Jedna od osnovnih odlika srednje klase je finansijska nezavisnost, to ne postoji u sistemu u kojem zbog mišljenja možeš da ostaneš bez posla i isti više nikad ne dobiješ, bar ne u struci. 

 

Naglašavam da nisam veverica i da mi je potpuno jasno da zbog mišljenja i sad ovdje u Francuskoj mogu da dobijem otkaz (npr. da moj poslodavac poželi da me natjera da radim nešto za ljudoždere iz vladajućih hunti u Maliju ili Burkini Faso i da mu ja odgovorim onako kako bi u tom slučaju meni bilo jedino moguće da odgovorim), ali ovdje imam i realnu šansu da u narednih pola godine nađem posao u struci i za slične pare.

 

Mislio sam na standard, a ne na politički uticaj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Pa nema standarda kad moraš da vagaš da li ćeš za 3 mjeseca spavati pod mostom zbog nečega što si rekao

 

Kako nema. Primaš redovnu platu, koja je iznad vrednosti potrošačke korpe, uštedi se za letovanje-zimovanje, a ako ti nije nužno, ne serendaš po pitanju politike, bar ne extremno. Ko je nekoga "bio po ušima" da raspreda osamdesetih da li je Tito znao za Goli Otok i da li je bio Srbožder. Dobro, osamdesetih, ali 67-78 npr.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

 

Kako nema. Primaš redovnu platu, koja je iznad vrednosti potrošačke korpe, uštedi se za letovanje-zimovanje, a ako ti nije nužno, ne serendaš po pitanju politike, bar ne extremno. Ko je nekoga "bio po ušima" da raspreda osamdesetih da li je Tito znao za Goli Otok i da li je bio Srbožder. Dobro, osamdesetih, ali 67-78 npr.

Mmmmmm da.

 

Generacijska razlika je u pitanju.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Mmmmmm da.

 

Generacijska razlika je u pitanju.

 

Inače u koju klasu bi spadalo to pučanstvo koji su se zvali službenici, oficiri, policajci, trgovci, vlasnici privatnih radnji i preduzeća, "velikoposednici"....?...svakako nisu bili "proleteri" i "lumpenproleteri"...a daleko su bili od buržoazije u bilo kom obliku.

Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče i sad treba hapsiti, otpustati sa drzavne sise, mlatiti i proganjati te koji drndaju o Golom otoku i Titu srbozderu, a nisu istoričari, mada i pomenute treba isto tako ako nisu objektivni nego drndaju i oni te priče na isti nacin. Zato što su to sve neprijatelji civilizacije, koji umesto ra očiste ulice i operu zube, lupetaju gluposti o stvarima od pre sto godina, i huskaju masu na zlo. Takvi i jesu za Goli otok. Mozda ne na svim mestima, ali tu jesu. Ono, jedno je kad neko drnda o "severnjačkoj agresiji" u USA, i taj je budala pa neka se dere, jer nikakvu štetu ne može time da izazove, ama ko tu drnda o Titu srbozderu, i kenja o prošlosti umesto da usmerava napred, u integrisanje u okruženje, a ne da se samo tu čeka na "granicama" po 12 sati, taj je zlotvor koji koči napredak te teritorije, i toga treba otpustiti, izmlatiti, pa na Goli otok, da se malo suoči sa prošlošću.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, erwin said:

 

 

 

 

Evo sta je covek (ne znam nik) na nekom od foruma pisao jos 2005:

 

Quote

Evo šta ce se desiti ako zbog male izlaznosti u Beogradu pobede wadikali:
 
Beograd, 2005.
 
Pobedivši na lokalnim izborima, SRS sprovodi svoju politiku u celom gradu. Novoizabrani gradonacelnik Vucic je rešio da gradanima olakša stambene probleme i maksimalno je uprostio proceduru za legalizaciju i izgradnju stambenih i privrednih objekata. 

 

Jovo Krpiguz iz Donjih Cobanovaca za rekordna dva meseca sagradio je svoju kucu na kraju Knez Mihajlove, gde je nekada bila Gradska biblioteka. Da podsetimo, biblioteka se sama od sebe srušila 25. septembra, a g. Krpiguz je kupio zemljište na licitaciji održanoj dva dana posle ovog cudnog dogadaja. Pošto je bio jedini ucesnik, zemljište je kupio za cak 5 evra.

 

I prvi komšija ovog gospodina, ugledni g. Nedeljko Serigaca, uspešno je obezbedio svoju porodicu. Na svojoj plantaži kupusa, koja se proteže od nekadašnjeg Zoološkog vrta do spomenika zahvalnosti Francuskoj, ostvario je rekordan prinos po hektaru. G. Nedeljko je novac za plantažu stekao od svojih 756 kioska postavljenih u Knez Mihajlovoj.

 

Na sveže preoranom Trgu Republike održava se jubilarni petstoti koncert posvecen najvecem junaku srpskog naroda (posle SM), Njegovom Vojvodstvu V. šešelju, koji u Hagu dokazuje zaveru svetskih razmera protiv vaskolikog srpstva. Postavljen je i novi vodovod kod štala g. Vukojeba Medjedovica na mestu nekadašnjeg Studentskog trga.

 

Omladinske radne akcije na deurbanizaciji Beograda pod nazivom "Vratimo se korenima" teku punom parom. Plodna novobeogradska ravnica upotrebljena je za izgradnju velikih plantaži voca i povrca, dok je Zemun vec zasejan pšenicom i jecmom.

 

Za otvaranje kioska sada nije potrebna ni dozvola, dok se legalizacija naplacuje od simbolicnih 10 dinara do cak 50. Gradska vlast je za ovaj nepopularan korak dobila oštre kritike od g. Rista Bundala, koji je zbog pedeset metara visoke kopije Ajfelove kule na svojoj zgradi na Karaburmi morao da plati celokupnu sumu.

 

 - Na što ovo lici, ba? - pita se g. Bundalo. - Ja cu javit drugu Voju u 'Agu šta se ode dešava, pa kad pobjedi zloc'nacko-banditsko-placen'cko-ustaško-amer'cku bandu [hrrrk... pljuc!] ima da uk'ne i taj harac što pošteni moraju platit. K'o da je komš'ja Milenko morao više platit za onu birt'ju na vr' sol'tera il' za cevabdž'nicu usred onog "Haja-ja-jata".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Beonegro said:

Ne može da postoji srednja klasa u sistemu u kojem je partija - država jedini poslodavac. 

Jedna od osnovnih odlika srednje klase je finansijska nezavisnost, to ne postoji u sistemu u kojem zbog mišljenja možeš da ostaneš bez posla i isti više nikad ne dobiješ, bar ne u struci. 

Imali smo privid srednje klase, gde je fakultetska diploma najcesce obezbedjivala ulazak u istu, bas kao sto smo imali privid izbora u jednopartijskom sistemu, ili slobodu medija sa  sluzbenim cenzorima po redakcijama.

U nekim istocnoevropskim zemljama taj se sistem urusio i zamenjen je drugim, mi nismo bili te srece. Taj se sistem samo  degenerisao i u tom obliku opstao do dana danasnjeg. 

Edited by DJORDJE
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, berti said:

Milosevic bese pricao da ce da igra sa unukom Markom.

Ova debilcina se sto puta vec povlaci, pa ce valjda da prica da zeli da se igra sa sinom Danilom. Sa detetom Danilom žmurke, školice, klikera... Idiot!!!

 

3 minutes ago, Drug Crni said:

Danilo - najstarije dete Srbije.

 

Onaj je nosio gajbice do prvog miliona, a ovaj se metnuo na tatka, prvi pos'o pa maufljuz*.A tate ga polako ali sigurno uvodi u politiku.

*političar

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

 

 

Onaj je nosio gajbice do prvog miliona, a ovaj se metnuo na tatka, prvi pos'o pa maufljuz*.A tate ga polako ali sigurno uvodi u politiku.

*političar

Dva debila i kriminalca. Onaj se petljao sa Trefom, ovaj sa Nevoljom. Stoka.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...