Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, mladenvzz said:

...interesantno,tata Aca je htio bez poštovanja diplomatskog protokola ući u Hrvatsku-Jasenovac,pa kad mu to nije uspjelo napravio frku.Javilo se sve živo i udaralo po ustašama

 

 

 

 

Bila je neka afera (jebes mi sve, smenjuju se brze neko kod americkih demsa pa sam zaboravio sta je), pa je tata Aca brze bolje spakovao kofere da ga vrate i da se od toga pravi vest.

Isto kao sto se digla frka oko patrijarha posle prosipanja amonijaka. Samo ovaj drugi put dvoje dece za malo da plate glavom zato sto se kojekakvi umobolnici primaju na "zaostravanja odnosa".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

Cisterna br.13 koja je havarisana prilikom prevrtanja četiri cisterne sa amonijakom [kod Pirota] prebačena je na železnicu stanicu Belo Polje.
Oko 13 časova zvala nas je gospodja Dragica Đorđević  iz Belog Polja koja stanuje preko puta zgrade stare pošte, blizu dimnjaka. Ona se žalila da se povremeno oseća jak miris amonijaka. Ljudi koji žive u blizini , kako kaže, takodje su reagovali. Cisternu čuvaju policajci.
Cisterna je u selu Belo Polje već 3. dan. Pod nadzorom policije 24h. Miris amonijaka nije stalno prisutan, ali ga vetar povremeno donese do kuća koje su u blizini pruge. Izaziva kašalj i jako je neprijatan, rekla je Dragica Đorđević

 

https://www.plusonline.rs/me-tani-belog-polja-sklonite-cisternu-ne-mo-e-da-se-ivi-

 

wDIoZDj.jpg

 

Mzl7qtg.jpg

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Čitam danas kasne vozovi, smanjena brzina, a treba da idem u BG i planirao vozom. 

 

Odbijeno mi bilo plaćanje za voz u 16č, za 17č prošlo, ali evo još nismo ni krenuli. 

 

Ljudi čekaju preko sat vremena, jer taj u 16č nije ni poleteo(?). Za ovaj nema nikakve informacije kad će krenuti. Niti u bilo kom momentu možeš dobiti bilo kakvu informaciju. 

 

Ne znam, verujem da se dešavaju problemi na prugama svuda, itd, ali ova nesposobnost da se odreaguje, da se zaštite putnici, obaveste bar, to nema nigde. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto  Ne znam odakle dolaziš u Beograd. Smanjena je brzina vozova..

 

https://n1info.rs/vesti/izmedju-beograda-i-novog-sada-preventivno-smanjena-brzina-vozova/

 

Evo i prve reakcije iz opozicije

https://n1info.rs/vesti/ssp-sokolu-potkresana-krila-skupo-placena-pruga-nije-izdrzala-ni-deset-meseci/

 

Usput..pojavio se problem na opštini Voždovac ( a možda i u celom gradu )- o tome na temi o Beogradu, pdf "Društvo".

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Džudi

 

Iz NS. 

 

Super to, samo neću da se informišem preko portala. Hoću da na peronu piše koliko će kasniti, da bar neko od službenika na stanici zna kad će biti sledeći voz. 

 

Da li da se hvata drugi prevoz ili ne. 

 

A tek ova saopštenja, u stilu Čovića i Ostoje (predsednici KK  blizanaca)... 

Quote

Podsetili bismo da je pre izgradnje savremene, dvokolosečne brze pruge Beograd – Novi Sad za brzine do 200 km/h, koja je puštena u redovan saobraćaj 20. marta 2022. godine, prosečna brzina vozova na ovoj međunarodnoj železničkoj magistrali iznosila svega 40 km/h, a da je samo deonica od glavnog grada do Stare Pazove bila dvokolosečna. O tadašnjoj (ne)redovitosti saobraćaja i gužvama u vozovima najbolje mogu da svedoče putnici koji su železnicom išli između Beograda i Novog Sada, kao što danas preko dva miliona putnika na brzoj pruzi ove godine imaju samo pohvale za železnicu i voz „Soko“

 

Druže, ko te pitao koliko km na sat je voz išao pre X godina. Kad će, bre, sledeći? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uvrnuto said:

A tek ova saopštenja, u stilu Čovića i Ostoje (predsednici KK  blizanaca)... 

 

Druže, ko te pitao koliko km na sat je voz išao pre X godina. Kad će, bre, sledeći? 

 

ovo me je danas najviše iznerviralo kad sam video vest

 

tačno treba upregnuti sve kretenčine koje su sastavljale ovo saopštenje da vuku voz od beograda do novog sada i nazad

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto Razumem te 100 posto i u pravu si. Morali su da postave informacije na peronu o kašnjenju vozova.

 

A što se tiče saopštenja SSP-a ( da li se na to saopštenje misli? ) poenta nije u kilometraži vozova. Ovo je poenta:

 

Kako je moguće da potpuno nova skupo plaćena pruga nije izdržala ni deset meseci upotrebe?

Da li je moguće i u kom roku otkloniti uočene nedostatke? Ko će snositi troškove popravke?

Ko će izvoditi radove kada se zna da neke od kompanija koje su taj posao dobile bez tendera više nisu u Srbiji? "

 

Boldovano pitanje je najvažnije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Džudi said:

A što se tiče saopštenja SSP-a ( da li se na to saopštenje misli? ) poenta nije u kilometraži vozova.

 

Ovo što sam citarao je deo saopštenja Infrastruktura železnica Srbije, iz prve vesti koju si okačila. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

OK, izvini..pomislila sam na drugo saopštenje. Ja sam prvo videla saopštenje SSP-a zatim Železnica Srbije. 

 

Ovo je sramota za Srbiju. Taj voz je reklamiran, delili su jeftinije karte..bila je prava kampanja, kao da je u pitanju neko svetsko čudo.

 

Napravili su ogroman problem ljudima koji putuju za Bg.  Da živimo u normalnoj državi, prvo se ne bi desile greške na toj pruzi koje mogu da budu kobne..

 

Da živimo u normalnoj državi, pre saopštenja za javnost, morali bi prvo da obaveste zaposlene na stanicama i putnike. 

 

Koliko je ljudi zakasnilo na lekarske preglede, na poslovne sastanke 😞 

 

Zaista više ne mogu da pronađem prave reči..sve čega su se dotakli, upropastili su. 

 

PS. @erwin Da li možeš da se setiš koga su pre par godina psihijatri stavili na stub srama..bio je to prvi skandal..a ovaj sa tim doktorom je drugi..

 

 

Edited by Džudi
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Džudi said:

@uvrnuto 

 

 

Kako je moguće da potpuno nova skupo plaćena pruga nije izdržala ni deset meseci upotrebe?

Dobro je i toliko izdržala, zato što je verovatno fuš kao sve tu, eno o tome je i Arcibald Rajs pisao, pored ostalih. Bolje pitanje je "da li je tu ikada bilo šta napravljeno da nije fušeraj", a zašto tako sve rade, to su već pitanja za pomenute psihijatre, samo za neke normalne, a ne za te fuš :lol_2:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Pojavile se male boginje i tuberkoloza kod dece..jer..nebeski narod

Nije samo to, i šarlah. Drugo i ne može da se očekuje od onih gde su od 5 miliona punoletnih, verovatno, mozda i više, ovu Moderna vakcinu kao prvu, ili kao buster, primila oko 2000 lica. Nema od njih ništa. Trogloditi obični i to je to. Da im nije bio Tito ni struju ne bi imali.

 

1 hour ago, ras kass said:

El ima jos neka bolest da je vratimo na mapu? 

Pa eto, šarlah. Od jednog rođaka dete donelo iz vrtića, pa i njega zarazilo, i bebu od oko pola godine, a on ima blizu 40, ne znam tacno.

 

Sad verovatno slede buve, šuga, vaške, gliste... Prema svecu i tropar. Vracaju se korenima. Jedino ne znam, što bi rek'o Džordž Kostanca, čime su korenjari brisali dupe. Mozda onom slamom što je u 21 veku unose u kuće. Slama je do jaja. Do sad im je bila samo u glavama, a sad su rešili da je istaknu na vidnom mestu, da se vidi ko je ko. Nema trte mrte.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Nije samo to, i šarlah. Drugo i ne može da se očekuje od onih gde su od 5 miliona punoletnih, verovatno, mozda i više, ovu Moderna vakcinu kao prvu, ili kao buster, primila oko 2000 lica. Nema od njih ništa. Trogloditi obični i to je to. Da im nije bio Tito ni struju ne bi imali.

 

Pa eto, šarlah. Od jednog rođaka dete donelo iz vrtića, pa i njega zarazilo, i bebu od oko pola godine, a on ima blizu 40, ne znam tacno.

 

Sad verovatno slede buve, šuga, vaške, gliste... Prema svecu i tropar. Vracaju se korenima. Jedino ne znam, što bi rek'o Džordž Kostanca, čime su korenjari brisali dupe. Mozda onom slamom što je u 21 veku unose u kuće. Slama je do jaja. Do sad im je bila samo u glavama, a sad su rešili da je istaknu na vidnom mestu, da se vidi ko je ko. Nema trte mrte.

 

U valjevskom kraju, kad hoće za nekoga da kažu da je pokondirena tikva, vele "do juče briso dupe avtušom". Avtuša, avdika ili burjan, česta zeljasta biljka, izgleda ovako:

 

 

burjan.jpg

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

El ima jos neka bolest da je vratimo na mapu? 

Kuga, šuga, kolera... ima toga na kilo.

 

1 hour ago, Eddard said:

Evolucija, tj. prirodna selekcija na delu.

Samo se ti zezaj s tom naukom, ali kad organizuju još nekoliko litanja, ima da nas leče prim. dr Milojka Travarka i prof. dr sc. med. Pera Kostolomac :classic_tongue:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Prikazujući odavno odraslog čoveka kao malo dete, njegov otac medijski pokušava da izvrši masovnu hipnozu, što mu kod dobrog dela idiota i uspeva, ubeđujući nas kako se malo dete, a ne odrastao čovek, družilo, to jest igralo, pa, igralo i družilo, sa Belivukovim glavosecima, po sistemu „šta zna dete šta je mašina za mlevenje ljudi“.

https://www.danas.rs/kolumna/marko-vidojkovic/mali-danilo-i-jos-manji-tata/

 

spacer.png

  • Ha-ha 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se ovi pojedini bune i uhvatili su se za to kad to isto tu radi ogromna vecina. U tzv medijima o ljudima u petoj i sestoj deceniji pisu "mladic", a pogledajte oko sebe koliko ih ima koji ovakve tretiraju kao decu, i jos gore, ovakvima u istim godinama kao ovaj to ne smeta. Ovi sto bacaju prvi kamen, da li i oni to rade? Verujemo, verujemo.

 

Ono, OK je to za druzenje sa kriminalcima, ali ovo sa "detetom" wgaf. Ta bolest, nekultura, primitivizam, vređanje i nasilništvo, to je tu normalno, prema tome ko ih...

 

BTW, ovo oko 2000 primljenih vakcina na oko 5,000,000 punoletnih, ipak sam ih malo potcenio. Decenijama tvrdim da ih je tu 99,9999 posto nenormalnih, a ono ispalo da ih je samo 99,8 posto. To ostavlja mogucnost da ima 10,000 normalnih na 5,000,000. Malo li je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...