Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 minute ago, Milenko Puzigaca said:

Ja ne znam zasto svi ovako pokusavaju da predstave taj "narod" kao nekakvu zrtvu kad on sve isto radi 30 godina, desetinama puta za tih 30 godina. Neko mozda moze da bude zavaran jednom ili dva puta ali ako radi sve isto 30 godina onda je to on. To je samo anticivilizacijska bagra, i nije nikakva zrtva.

Pa da, ogromna vecina nema nista protiv tih milosevicevsko-putinistickih epiteta koje zvalava *ickonja lupa svojim malobrojnim neistomisljenicima, jer da ima, nasla bi vec nacin da se organizuje i pobuni.

 

Stavise, masa taj zvalavcev otrov prihvata prilicno zdravo za gotovo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Kad bi sad izasla neka kriticna masa kao za Rio tinto nekoliko vikenda, da se pokusa da se izvrsi pritisak, pa bi moooozda nesto i bilo. A kad se otkljucaju koliko toliko mediji, pa neko slucajno pogleda N1, pocele bi da se znoje gace Vucicu, malo po malo. 

Necemo valjda ocekivati da se prosecni srbenda genetickim driftom osvesti, mora malo i eksternih ili slucajnih uticaja.

 

No, nastavljamo dalje, stanje redovno. 😄

 

Teško. Nisu toliko problem mediji koliko mentalitet i sveopšta zatucanost. Veliki deo društva iracionalno podržava Z-naciste, svršava na Kosovo, ćirilisanje, SPC, sabornost i ostale budalaštine. Kada bi hipotetički sutra neko rešio da rasformira SNS, dobar deo glasova bi dobili oni koji propagiraju anticivilizacijske stavove. Tu čak ne bi moralo da se ide u neki nacizam, već je dovoljno ono što sam naveo u prethodnom redu, plus stavovi tipa mrzimo p*dere, šta žena ima da se pita kad joj je mesto u kuhinji, šta ima tamo neki naučnici da nam pričaju o tome šta je zdravo kad Milojka frizerka ili Pera taksista ionako sve znaju bolje itd. Zato i političari ne nude ništa konkretno, već red podilaženja priprostima, red bajki, red kmečanja nad nepravdama prema 'nebeskom narodu' i to je otprilike to.

 

Rumuni za vreme Čaušeskua nisu imali internet, već samo državnu TV i radio, ali su rešili problem čim se pojavila inicijalna kapisla, zbog čega se njihovim političarima i danas tresu gaće kada malo više ljudi izađe na ulicu. Ovim našim budalama nije bio problem da rade za 5 DEM, jedu korenje i da za flašu benzina daju celu platu, a SM-a su sklonili ne zbog toga, nego zato što je izgubio ratove.

 

Baš me zanima koliko bi glasova dobio neki engleski političar koji bi naricao o gubitku kolonija, irski koji kmeči 'a šta su Englezi nama radili' ili španski koji bi samo drvio o zlom Napoleonu i Francuzima koji su ih napali negde početkom 19. veka. Verujem da bi za takve i jogi-letači bili ozbiljna stranka.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Don Juan said:

TV Tanjug je isto što i K1. Isti vlasnici. Mislim da su čak podneli i zajedničku aplikaciju.

 

Nisam znala da imaju istog vlasnika. Aplikaciju su morali odvojeno da podnesu.

 

4 hours ago, AgroLaki said:

Kad bi sad izasla neka kriticna masa kao za Rio tinto nekoliko vikenda, da se pokusa da se izvrsi pritisak, pa bi moooozda nesto i bilo. A kad se otkljucaju koliko toliko mediji, pa neko slucajno pogleda N1, pocele bi da se znoje gace Vucicu, malo po malo. 

Necemo valjda ocekivati da se prosecni srbenda genetickim driftom osvesti, mora malo i eksternih ili slucajnih uticaja.

 

No, nastavljamo dalje, stanje redovno. 😄

 

Slažem se, ali unapred znam ko se ne bi pojavio na ulici. 

 

Potpredsednik jedne opozicione stranke je, dok su mediji aplicirali za frekvencije, sve navijao na svom Twitter nalogu " Samo da N1 i Nova S ne prođu"...

 

Par dana je pisao u tom stilu. Nisam gledala šta je danas objavljivao. 

 

Sve dok postoje takvi ljudi koji imaju svoje obožavaoce ( da, on ih ima ) ništa se neće promeniti...

 

U Srbiji jesu najveći problem SNS i AV, ali pored njih ima još nekih...iz redova opozicije 😞  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

U Srbiji jesu najveći problem SNS i AV, ali pored njih ima još nekih...iz redova opozicije 😞  

Naravno da ima i to kako - naci-onanisti i rusokolonasi koji se lazno predstavljaju kao ''neutralci'' i ''suverenisti'' a kojima je cilj samo da budu vucic umesto vucica. 

20 minutes ago, Don Juan said:

Ovo može biti samo Radule.

Mozda i bosko Z-veras, dSS ili pak smallpox 1 i smallpox2. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Ovo može biti samo Radule.

 

Nije. Nisu ni on, ni Boško ni onaj iz DSS-a Miloš.

 

U pitanju je sujetni potpredsednik Narodne stranke.  Jednom N1 nije pustio ceo njegov govor u nekim vestima valjda...i čovek se naljutio. 

 

Na Tviteru piše isključivo i samo ćirilicom, uključuje se u rasprave, zna da uvredi ljude...i tako...

 

Mislim da do raspada koalicije Ujedinjeni ne bi ni došlo da on nije bio tu...da posavetuje, prigovori i sl.

 

Ulazi kao poslanik u Skupštinu. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Devojka Luke Razića said:

U Srbiji jesu najveći problem SNS i AV, ali pored njih ima još nekih...iz redova opozicije 😞  

 

Ima i njih, to su oni koji se predstavljaju kao opozicija a piju sa njim vino ili dogovaraju nove beogradske izbore/spustaju tenzije.

Link to comment
Share on other sites

Nadovezao bih se na priču o krivici mentaliteta, a kao ilustraciju stavljam sledeću vest jer često volim da koristim saobraćaj kao primer:

 

Automobil se zaglavio u tek postavljenom asfaltu na Konjarniku

 

Suština vesti je da se pametnjaković „automobilom zaglavio u tek postavljenom asfaltu, do koga je stigao uprkos tome što je ulica bila zatvorena za saobraćaj i što su tu bili radnici”. (Napomena: umesto 'asfalt' treba da piše 'beton').

 

Ukratko, idiot je umislio da će biti kao u onom vicu kada je Srbin БРЕ sve zajebao, uprkos tome što su saobraćajni znak i prisustvo radnika bili indicija da ne treba tako postupiti. Isto važi i za biračko telo - daš mu upozorenje i predstaviš mu posledice, ali uzalud. Prošli su kroz svež beton devedesetih, pa su dobili sankcije. Isto to su uradili '99. i dobili su po nosu, ali i dalje gledaju da zaobiđu znak zabrane i da ipak proteraju auto kroz svež beton.

 

Drugi primer je vest od pre nekoliko dana koja se pojavila u skoro svim medijima, a tiče se upotrebe kamera za merenje brzine, provere vezivanja pojasa i upotrebe telefona u vožnji. Ne prenosim vest jer gde god da se pojavila, najveći broj komentara se svodi na isto - ima da koristimo telefone, nećemo da vezujemo pojas, a vozićemo brzinom koja nam odgovara.

 

U oba slučaja se vidi da srbijansko društvo većinski preferira anomiju, da mu takvo stanje odgovara i da ga ne zanima da se civilizuje. Doduše, svest o postojanju zakona se može naći u nekom uglu takvog pomračenog uma, ali samo kada je sopstveno dupe u pitanju. U komentarima se često moglo videti i da je snimanje ovakvih prekršaja atak na privatnost njihovih visočanstava, što baš i nije tačno, ali eto, visočanstva smatraju da zakon treba da ih štiti kada uživaju u anomiji. Pojavljuju se pametnjakovići koji uveravaju ostale da im pojas može spasiti život ako iz nekog kanjona upadnu u reku, a oni k'o Rambo iskoče iz auta i samo otresu prašinu ili izranjaju iz ledene reke. Ima i onih koji u saobraćajnoj gužvi moraju neizostavno da se jave kako bi sprečili porodičnu katastrofu i koji bi mogli da telepatski kontrolišu auto dok u jednoj ruci drže telefon, a u drugoj burek. Jeste da već odavno postoje uređaji koji omogućavaju telefoniranje tokom vožnje, ali ta tehnička dostignuća kao da su ih zaobišla.

 

U komentarima za obe vesti sam primetio i dosta relativizacija - onaj prvi koji se betonirao je možda žurio da tetki odnese lek, da je po svoj prilici (ali ne i dokazano) kriv izvođač radova koji dugo sređuje ulicu i slično. Što se tiče druge vesti, pojavili su se klasični idiotluci da zakoni ne važe za one u crnim automobilima sa rotacijom, policiju i slično. Ja mogu da se složim da ovi poslednji zaista voze bahato i da za njih ne postoje zakoni, ali pre 2-3 dana me je na auto-putu umalo udario kombi koji je počeo da menja traku jer je magarac koji ga vozi telefonirao. To što neko u crnoj limuzini može da vozi kako hoće ne abolira ovakva goveda. Da nisam legao na sirenu i prikočio, možda ovo ne bih ni pisao. Ne smem ni da pomislim šta bi se desilo da je u levoj traci umesto mene bila porodica koja se vraća sa odmora i da vozač nije reagovao ili da se našao samo koji centimetar bliže kombiju za čijim je volanom bilo pomenuto govedo.

 

To što neko vozi sa telefonom u ruci nije uzalud zabranjeno. To što niko neće napisati kaznu nekom Peri panduru koji telefonira i vozi jeste problem, ali ponašanje dotičnog Pere ne abolira ludaka koji je mogao da nekog pošalje u bolnicu ili u večna lovišta. Infantilno shvatanje zakona je opasna stvar.

 

 

 

  • Like 10
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam lepo rekao, za tu bagru je jedino sto moze da ih ne unormali, jer to se nece desiti, zato sto su ludi, ali da ih natera da se ponasaju normalno ono iz monologa koji u epizodi Duet Star Trek DS9 drzi onaj Kardasijanac. Za svaki prekrsaj samo jedna presuda - kriv je, i za svako delo samo jedna kazna. Kad je bio drug stari nisu kokodakali, nego nisu smeli da zucnu. To njima fali. Kako umeju da se ponasaju normalno kad odu negde? Zato sto tamo guze pa suše ako se takvi ponašaju prirodno. E tako i tu treba. Nemilosrdno cepanje, dok to ne zavole.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Nadovezao bih se na priču o krivici mentaliteta, a kao ilustraciju stavljam sledeću vest jer često volim da koristim saobraćaj kao primer:

 

Automobil se zaglavio u tek postavljenom asfaltu na Konjarniku

 

Suština vesti je da se pametnjaković „automobilom zaglavio u tek postavljenom asfaltu, do koga je stigao uprkos tome što je ulica bila zatvorena za saobraćaj i što su tu bili radnici”. (Napomena: umesto 'asfalt' treba da piše 'beton').

 

Ukratko, idiot je umislio da će biti kao u onom vicu kada je Srbin БРЕ sve zajebao, uprkos tome što su saobraćajni znak i prisustvo radnika bili indicija da ne treba tako postupiti. Isto važi i za biračko telo - daš mu upozorenje i predstaviš mu posledice, ali uzalud. Prošli su kroz svež beton devedesetih, pa su dobili sankcije. Isto to su uradili '99. i dobili su po nosu, ali i dalje gledaju da zaobiđu znak zabrane i da ipak proteraju auto kroz svež beton.

 

Drugi primer je vest od pre nekoliko dana koja se pojavila u skoro svim medijima, a tiče se upotrebe kamera za merenje brzine, provere vezivanja pojasa i upotrebe telefona u vožnji. Ne prenosim vest jer gde god da se pojavila, najveći broj komentara se svodi na isto - ima da koristimo telefone, nećemo da vezujemo pojas, a vozićemo brzinom koja nam odgovara.

 

U oba slučaja se vidi da srbijansko društvo većinski preferira anomiju, da mu takvo stanje odgovara i da ga ne zanima da se civilizuje. Doduše, svest o postojanju zakona se može naći u nekom uglu takvog pomračenog uma, ali samo kada je sopstveno dupe u pitanju. U komentarima se često moglo videti i da je snimanje ovakvih prekršaja atak na privatnost njihovih visočanstava, što baš i nije tačno, ali eto, visočanstva smatraju da zakon treba da ih štiti kada uživaju u anomiji. Pojavljuju se pametnjakovići koji uveravaju ostale da im pojas može spasiti život ako iz nekog kanjona upadnu u reku, a oni k'o Rambo iskoče iz auta i samo otresu prašinu ili izranjaju iz ledene reke. Ima i onih koji u saobraćajnoj gužvi moraju neizostavno da se jave kako bi sprečili porodičnu katastrofu i koji bi mogli da telepatski kontrolišu auto dok u jednoj ruci drže telefon, a u drugoj burek. Jeste da već odavno postoje uređaji koji omogućavaju telefoniranje tokom vožnje, ali ta tehnička dostignuća kao da su ih zaobišla.

 

U komentarima za obe vesti sam primetio i dosta relativizacija - onaj prvi koji se betonirao je možda žurio da tetki odnese lek, da je po svoj prilici (ali ne i dokazano) kriv izvođač radova koji dugo sređuje ulicu i slično. Što se tiče druge vesti, pojavili su se klasični idiotluci da zakoni ne važe za one u crnim automobilima sa rotacijom, policiju i slično. Ja mogu da se složim da ovi poslednji zaista voze bahato i da za njih ne postoje zakoni, ali pre 2-3 dana me je na auto-putu umalo udario kombi koji je počeo da menja traku jer je magarac koji ga vozi telefonirao. To što neko u crnoj limuzini može da vozi kako hoće ne abolira ovakva goveda. Da nisam legao na sirenu i prikočio, možda ovo ne bih ni pisao. Ne smem ni da pomislim šta bi se desilo da je u levoj traci umesto mene bila porodica koja se vraća sa odmora i da vozač nije reagovao ili da se našao samo koji centimetar bliže kombiju za čijim je volanom bilo pomenuto govedo.

 

To što neko vozi sa telefonom u ruci nije uzalud zabranjeno. To što niko neće napisati kaznu nekom Peri panduru koji telefonira i vozi jeste problem, ali ponašanje dotičnog Pere ne abolira ludaka koji je mogao da nekog pošalje u bolnicu ili u večna lovišta. Infantilno shvatanje zakona je opasna stvar.

 

 

 

E moj @DJ_Vasa nisam ja zaboravio odakle sam dosao ali opet svake godine se stresam sa saobracajem u Srbiji.  I to mozes misliti ja kao profesionalni vozac. Po meni Srbija je (sto se tice saobracaja) drzava ludaka. Jos kad citam na srpskim sajtovima o saobracaju pamet mi stane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koca popovic said:

E moj @DJ_Vasa nisam ja zaboravio odakle sam dosao ali opet svake godine se stresam sa saobracajem u Srbiji.  I to mozes misliti ja kao profesionalni vozac. Po meni Srbija je (sto se tice saobracaja) drzava ludaka. Jos kad citam na srpskim sajtovima o saobracaju pamet mi stane.

 

Mogu misliti kako se osećaš jer prelaziš hiljade kilometara u normalnom saobraćaju, a onda dođeš i vidiš svakojake idiotluke koji su u civilizovanom svetu nepojmljivi.

 

Pre izvesnog vremena sam naveo jedan primer iz mog kraja koji ću ponoviti: u blizini se nalazi jedna pekara koja izlazi na ulicu. Na samo nekoliko metara dalje postoji obeležen parking na kome uvek ima mesta, ali povremeno se nađe neki buzdovan koji ne može da parkira bukvalno pet metara dalje, već mora da zakrči celu traku dok kupuje burek. Policiju tamo nikada nisam video, ali nikada mi ne bi palo na pamet da zakrčim traku. Isto važi i za mnoge druge pristojne ljude, koji propisno parkiraju dok kupuju pecivo, ali buzdovana ima. Nikada se nisam parkirao usred trake ako hoću da kupim hleb ili neko pecivo, ali ne zbog zakona, već zato što znam da bih time ometao ostale učesnike u saobraćaju. Ja čak ni ne znam kolike su kazne za preticanje u krivini na punoj liniji, što ne bih nikada uradio jer nisam (samo)ubica, ne znam ni koja je maksimalna dozvoljena količina alkohola jer ga ionako baš i ne trošim, niti me zanima koliko se dobija ako prođeš kroz crveno jer to nikada ne radim. Opet, ne radim to zbog zakona jer znam da bih zbog svih ovih prekršaja mogao da postanem (samo)ubica, a ne ne bih voleo da skončam za volanom, niti imam želju da ga drugome oduzmem život niti da ga ometam u saobraćaju.

 

Naravno, poenta svega ovoga nije saobraćaj. Mogao sam da pišem i o ponašanju u prodavnici, restoranu, školi, domu zdravlja, apoteci ili na nekom destom mestu. Kao još jedan primer bih naveo i pomenuti restoran, i to iz doba devedestih. Neki od SM-ovih ambasadora u Londonu je uprkos sankcijama bio pozvan na neku svečanu večeru. Govedu se nije svidelo kojom brzinom se uslužuju gosti, pa je pribegao kafanskom sistemu „'Alo, konobar, dolaz' 'vamo”. Ne znam kako je dotični ambasador ovo izrazio na engleskom, ali čuo sam da su jedva zamolili konobara da ga posle toga usluži jer se ponašao kao raspištoljeno govedo. U pitanju je mali diplomatski skandal za koji sam neformalno čuo, ali za koji garantujem da je tačan. Mogao bih da razumem da je u pitanju neki balvan sa četiri razreda osnovne koji se drao na šankera u onom pabu gde piju Rodni i Delboj, ali od diplomate se očekuje da se kulturno ponaša čak i kada mu u lice j*** majku. Ne znam koji diplomata je u pitanju, ali je evidentno da je pokazao sopstveni prostakluk zasnovan na mentalitetu.

 

Svaki od ovih vidova ponašanja samo odražava mentalitet, koji je kao kancer još od davnina, a koji se nije mnogo promenio ni za dva veka državnosti. U pravu je dr Puzigaća kada kaže kako bi trebalo tretirati takve jer za takve nije demokratija, već prosvećena diktatura ili neki sličan oblik vladavine. Vidim da čak i Vikipedija spominje benevolentnu diktaturu, gde se kao primer spominje Tito, kao i prosvećeni apsolutizam, gde je kao primer naveden Mihailo Obrenović. Prvi je čak i 40 godina posle smrti nacošima isto što i crveni čaršaf za bika u koridi, dok se drugi relativno dobro izvukao jer se po njemu zove glavna beogradska ulica, iako u strogom centru ima spomenik koji je poznatiji po konju nego po jahaču.

 

Dok beslovesna masa poznata kao narod ne shvati da bivstvovanje u civilizaciji podrazumeva da se opanci, šajkača, gusle, srbovanje, sabornost, ćirilisanje, kosmetiĆarenje i ostala sranja moraju strpati u muzej, boljitka neće biti.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DJ_Vasa said:

Dok beslovesna masa poznata kao narod ne shvati da bivstvovanje u civilizaciji podrazumeva da se opanci, šajkača, gusle, srbovanje, sabornost, ćirilisanje, kosmetiĆarenje i ostala sranja moraju strpati u muzej, boljitka neće biti.

Ili u prevodu nista od boljitka, jer masa te podebljane gluposti nikada i ni po koju cenu nece odbaciti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FrediB said:

Ili u prevodu nista od boljitka, jer masa te podebljane gluposti nikada i ni po koju cenu nece odbaciti. 

 

Šta da ti kažem sem da si u pravu... Jedino da se primene recepti dr Puzigaće, ali trenutno ne vidim nikoga ko bi to uradio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Šta da ti kažem sem da si u pravu... 

Jos je ono odvratno smece nikola pasic pujdao i huskao (za racun Majcice, izmedju ostalog) takve da divljaju i odbijaju bilo kakve promene, tzv. nenarodne mere, razvoj i progres. Naravno, nije mu trebalo mnogo jer mu je ciljana grupa sama po sebi takva kakva jeste. 

 

Dakle, jos od 19. veka je sve sto je dobro uradjeno ovde vise eksces nego pravilo. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, FrediB said:

Jos je ono odvratno smece nikola pasic pujdao i huskao (za racun Majcice, izmedju ostalog) takve da divljaju i odbijaju bilo kakve promene, tzv. nenarodne mere, razvoj i progres. Naravno, nije mu trebalo mnogo jer mu je ciljana grupa sama po sebi takva kakva jeste. 

 

Dakle, jos od 19. veka je sve sto je dobro uradjeno ovde vise eksces nego pravilo. 

Jedino što priznajem da je Pašić tačno rekao je ono famozno 'Narode, stoko moja'. A ako spomenem da je i uvođenje železnice bilo 'đavolja rabota' usmerena protiv naciJonalnog srca, kontinuitet je više nego jasan.

 

I naravno, opet si u pravu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Veoma zanimljivo rešenje se nudi, samo treba da neosvešćen narod izabere prosvećenog diktatora i nema granice prosperitetu.
Zakon u topuzu, primer na kojem će se narod učiti demokratiji.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

 

Veoma zanimljivo rešenje se nudi, samo treba da neosvešćen narod izabere prosvećenog diktatora i nema granice prosperitetu.
Zakon u topuzu, primer na kojem će se narod učiti demokratiji.

 

 

Šta ćeš, svaki razvoj podrazumeva da se mora proći kroz nekoliko faza. Ne biva da iz jajeta izađe kokoška, već prvo mora da postane pile. I nisam govorio o demokratiji, to je kasnija faza. Prvo ide civilizovanje.

 

Englezima je Henri VIII skinuo popove sa grbače, a njihovi talibani su dobili šut-kartu preko okeana da tamo luduju. Francuzima je nešto kasnije izum dr Gijotena radio non-stop, ali odatle nastaje ono čuveno liberté, égalité, fraternité. Nemcima su posle rata došli saveznici i objasnili neke stvari, pa se zato sada u centru Berlina ne mogu kupiti majice sa natpisom 'Adolf nemački heroj' niti ikome normalnom pada na pamet da crta murale austrijskog molera sa karakterističnim brkovima.

 

Teško je svu tu osnovnu civilizovanost ovde postići upravo zbog osnovnih demokratskih ljudskih prava, kao što su istovremeno jedenje bureka i telefoniranje za volanom, lizanje iste kašike tokom epidemije, pucnjava kalašnjikovom na svadbi, bacanje smeća na svakom ćošku i tako to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ja sam lepo rekao, za tu bagru je jedino sto moze da ih ne unormali, jer to se nece desiti, zato sto su ludi, ali da ih natera da se ponasaju normalno ono iz monologa koji u epizodi Duet Star Trek DS9 drzi onaj Kardasijanac. Za svaki prekrsaj samo jedna presuda - kriv je, i za svako delo samo jedna kazna. Kad je bio drug stari nisu kokodakali, nego nisu smeli da zucnu. To njima fali. Kako umeju da se ponasaju normalno kad odu negde? Zato sto tamo guze pa suše ako se takvi ponašaju prirodno. E tako i tu treba. Nemilosrdno cepanje, dok to ne zavole.

 

Ovo je zanimljivo jer sam pre nekih 15ak dana poceo da gledam DS9 i poslednja epizoda je bio bas "Duet". Spoilers alert:

 

Kome nije poznato, rec je o ratnom zlocincu sa Kardasije (odnosno liku koji se predstavlja kao ratni zlocinac sa Kardasije) koji je upravljao logorom za Bajorance. Ta epizoda i jeste emocionalno toliko mocna jer je Gul Darhe'el predstavljen kao metafora za upravnike nacistickih logora koji su se tamo starali o redu.

 

Sta hocu da kazem? Pa, ako se pusti taj duh autoritarizma iz boce, onda sve sto ostaje jeste labava definicija sta je ispravno, a sta pogresno i sve zavisi od toga ko su ti ljudi koji su uzurpirali svu vlast. Kao sto je Gul Darhe'el (dobro, Maritza, ali dok je glumio Gul Darhe'ela) rekao "sve je dozvoljeno u borbi za interese imperije". 

 

Koji je najveci problem zemalja istocne i juzne Evrope? Nije nedostatak discipline, nije ni korupcija, nije ni zatucanost, nego natalitet. Vecina ovih zemalja se lagano pretvaraju u velike penzionerske domove. I sta sad da dodje neki prosveceni diktator i pocne da uvodi mere kojom se zabranjuju abortusi i kojima svako mora da ima bar dvoje dece (ko ne moze da ima, moze da usvoji)? Ne znam, nesto i ne bih zeleo da zivim u takvom drustvu, ali diktature su takve da u ogromnom procentu slucajeva nesto mora da krene u losem smeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...