Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

...Newcastle,malo sam pogledao,otvaranje Peljškog mosta nije naišlo na pažnju u Srbiji,više se raspravljalo o cijeni pice na jednom od otoka.No,dragi moj,i ta bespovratna sredstva imaju svoju "cijenu"

-projekat mosta je dobijen na javnom međunarodnom natječaju-slovenska firma.osobno mislim da je projekat fantastičan

-izvođač radova je dobijen na javnom mađunarodnom natječaju-dobili su ga Kinezi.

-pristupne ceste,lako rečeno ali s one strane prema Dubrovniku imate i tunele,vijadukte,mostove.Uglavnom s jedne strane na javnom međunarodnom natječajun s jedne strane mosta posao su dobile austrijske firme a s druge strane turske.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mladenvzz said:

...Newcastle,malo sam pogledao,otvaranje Peljškog mosta nije naišlo na pažnju u Srbiji,više se raspravljalo o cijeni pice na jednom od otoka.No,dragi moj,i ta bespovratna sredstva imaju svoju "cijenu"

-projekat mosta je dobijen na javnom međunarodnom natječaju-slovenska firma.osobno mislim da je projekat fantastičan

-izvođač radova je dobijen na javnom mađunarodnom natječaju-dobili su ga Kinezi.

-pristupne ceste,lako rečeno ali s one strane prema Dubrovniku imate i tunele,vijadukte,mostove.Uglavnom s jedne strane na javnom međunarodnom natječajun s jedne strane mosta posao su dobile austrijske firme a s druge strane turske.

 

Link to comment
Share on other sites

...Kronosteim,draži mi je I.G.Kovačić i i njegova pjesma Beli mosti(objavljena 1940.)

 

Preskočil je reko

v hrbto se je svil

bel ko čisto mleko

i velo od vil

 

To su dva se vala

slila vu jedan tren

slika je ostala

o njihove pen

 

Srebrna se riba

k njemu pripelja

voda se zaziba

on se v njesmehlja

kada riba projdeon tiho zaspi

kočijica dojde

pa ga probudi

 

Strese se od sreće 

da ne more jač

popevko okreće 

kočijin kotač

 

Beli,beli beli most

ko slonova kost

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Neki moji poznanici koji rade u javnom sektoru dobili intrukcije da ne koriste klime..vidite,ne ginu nam restrikcije na zimu. Lagano se vracamo u devedesete - full package. Super,jos neki novi "rat" sa Zapadom,turica nekih sankcija i sve kao nekad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mladenvzz said:

...Newcastle,malo sam pogledao,otvaranje Peljškog mosta nije naišlo na pažnju u Srbiji,više se raspravljalo o cijeni pice na jednom od otoka.No,dragi moj,i ta bespovratna sredstva imaju svoju "cijenu"

-projekat mosta je dobijen na javnom međunarodnom natječaju-slovenska firma.osobno mislim da je projekat fantastičan

-izvođač radova je dobijen na javnom mađunarodnom natječaju-dobili su ga Kinezi.

-pristupne ceste,lako rečeno ali s one strane prema Dubrovniku imate i tunele,vijadukte,mostove.Uglavnom s jedne strane na javnom međunarodnom natječajun s jedne strane mosta posao su dobile austrijske firme a s druge strane turske.

To o picama, to je samo trka kvazi-novinara za senzacijom.  Most jeste senzacionalan ali Average Joe ne zna mnogo o tome (ovde sigurno a i tamo verovatno), pa mu se zato i nudi  (i pise o) pica kao jedno od krupnijih zadovoljstava. Ono sto si naveo kao "cijenu" je sasvim logicno, i bas tako i treba da bude.  U biznisu samo otvoreno, globalno takmicenje, a nacionalna solidarnost samo za nemocne i bolesne. Veoma jednostavno.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Neki moji poznanici koji rade u javnom sektoru dobili intrukcije da ne koriste klime..vidite,ne ginu nam restrikcije na zimu. Lagano se vracamo u devedesete - full package. Super,jos neki novi "rat" sa Zapadom,turica nekih sankcija i sve kao nekad.

 

Restrikcije ce biti po citavoj Evropi, iluzorno je ocekivati da nece biti u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ubice se psihopata kad vidi sta su otvorili Crnogorci i Hrvati a on mlati o Milosu Velikom a da jednu pumpu ili wc nisu napravili. 

 

Napredujemo..

Most preko Peljesca ne ide preko Mojkovca - i dalje ces Milosem Velikim u domaju..:s_d:

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kronostime said:

Most preko Peljesca ne ide preko Mojkovca - i dalje ces Milosem Velikim u domaju..:s_d:

Tamo gde je nas serdar isao, tamo gde se Srbija branila jos pre tromesecnog sluzenja radio veze na zadnjoj liniji fronta..to je nas Vukotic branio i odbranio..tuce djedova i rodjaka Markovica je branilo cast Mojkovca, naseg plemena i Crne Gore!!

 

Ko ne prodje kroz centar Mojkovca i ne pokloni se Serdaru Janku Vukoticu..taj u CG nije bio, niti ga je ona zapamtila!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Tamo gde je nas serdar isao, tamo gde se Srbija branila jos pre tromesecnog sluzenja radio veze na zadnjoj liniji fronta..to je nas Vukotic branio i odbranio..tuce djedova i rodjaka Markovica je branilo cast Mojkovca, naseg plemena i Crne Gore!!

 

Ko ne prodje kroz centar Mojkovca i ne pokloni se Serdaru Janku Vukoticu..taj u CG nije bio, niti ga je ona zapamtila!!

Vidju, odoste svi na konju u Moskvu i dalje - no se zadrzaste usput do Nova Sada....

Odmarate?

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drug Crni said:

Neki moji poznanici koji rade u javnom sektoru dobili intrukcije da ne koriste klime..vidite,ne ginu nam restrikcije na zimu. Lagano se vracamo u devedesete - full package. Super,jos neki novi "rat" sa Zapadom,turica nekih sankcija i sve kao nekad.

 

Bez sankcija i vracanja viza nazalost necemo se otarasiti psihoa. 

 

2 hours ago, goldberg said:

 

Restrikcije ce biti po citavoj Evropi, iluzorno je ocekivati da nece biti u Srbiji.

 

Jel ima neko ideju sta raditi u ovom slucaju i kako se pripremiti za kucu i posao?

Posto je u mojoj firmi popunjenost kancelarije poslednjih godinu dana bila 15-20% dnevno, od septembra se selimo na manju lokaciju, gde vise necemo imati svoja fiksna mesta, nego clean desk policy. Tj. sve i da hocu, necu mocu svaki dan u kancelariju, a potreban mi je bar 8 sati dnevno racunar i internet. 

Ako nestane struje (sto pre ocekujem u rezidencijalnim delovima, ne ocekujem da gase poslovne zgrade) pa stane i internet, ajde mogu da dokupim preko operatera i da sherujem, ali cime da punim laptop i napajam monitor? Gde da nabavim toliki power bank? :[ 

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Teško da će urbani deo Beograda i Novog Sada gasiti, suviše je tu poslovnih i tržnih centara.

 

Za ostatak Srbije ne bih da garantujem. Naravno, tigar u regionu neće zvanično proglasiti restrikcije, ali će sve sem BG i NS biti seckano svako malo. A što se ne objavi na RTS, Pinku i Hepiju, nije se ni dogodilo za stanovništvo Srbije.

  • Like 6
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Neke restrikcije su već sad, u manjem obimu i u tišini. Svaki dan u Beogradu po 5 sati isključuju neke delove grada, pod parolom nekih remonta. Ima čak i spisak na sajtu EPS-a kad se ko isključuje koji dan. U maju sam im i ja upao u "raspored", a u junu i firma u kojoj radim (2km od centra grada). Pošto uvoze struju, verovatno gledaju da uštede koliko mogu. Na jesen smo ga ugasili kako god okreneš...

 

Inače, slažem da psiho neće pasti sve dok ima para da se plaćaju horde botova, batinaša, navijača i ostalih sluga, i dok prave privid stabilnosti i ekonomskog tigra. Opozicija je tu nebitna. Nisu im naštetile ni silne afere, kovid, inflacija... Tek kad nestane kinte, neke glave će da se zamisle...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Zbog velikih vrućina potrošnja struje se povećala pa malo štednje nije na odmet.😉 Sve dok se BG drži pod kontrolom nema veće frke.

Ovo u poslednjoj rečenici si u pravu... Koga još zanima ako struje nema u Stanovu, Erdogliji, Duvaništu ili Panteleju, ali ako EPS zakaže u Ovči, Borči ili Krnjači to odmah postaje vest... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, AgroLaki said:

 

Bez sankcija i vracanja viza nazalost necemo se otarasiti psihoa. 

 

 

Jel ima neko ideju sta raditi u ovom slucaju i kako se pripremiti za kucu i posao?

Posto je u mojoj firmi popunjenost kancelarije poslednjih godinu dana bila 15-20% dnevno, od septembra se selimo na manju lokaciju, gde vise necemo imati svoja fiksna mesta, nego clean desk policy. Tj. sve i da hocu, necu mocu svaki dan u kancelariju, a potreban mi je bar 8 sati dnevno racunar i internet. 

Ako nestane struje (sto pre ocekujem u rezidencijalnim delovima, ne ocekujem da gase poslovne zgrade) pa stane i internet, ajde mogu da dokupim preko operatera i da sherujem, ali cime da punim laptop i napajam monitor? Gde da nabavim toliki power bank? :[ 

Ovi poremećeni bi pozdravili sankcije i vize i to bi im samo potvrdilo halucinaciju da su žrtve. Kako bilo, 75,000 nego za ovo, možeš da nađeš u oglasima neki stariji UPS, zato sto valjda noviji modeli imaju neka ograničenja pa ne može da se prikači jači akumulator, i da na njega prikačiš omanji akumulator za kola. Ja sam zbog onoga devedesetih imao onaj mali agregat kad su se pojavili, pa sam ga posle prodao jer je ovo bolje. Nasao sam svojevremeno u oglasima americki Minuteman ups, kao rakete :lol_2:, za 1000 dinara, koji ne pravi probleme sa akumulatorom, doduse malo zuje releji i nije ni stabilno 50 Hz, video sam po radio satu koji zuri kad ide preko ups, jer izgleda da uzima takt iz mreze, ali svejedno ups radi nema da omane, plus se ukljucuje i kad padne napon ispod 180V :lol_2: A ima i na AliExpress solarni punjači, nisu skupi, 10ak dolara 5V 2A, tako bar pise, a od 12V nisam gledao.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tuzna reakcija sa moje strane,ne zato sto sam iznenadjen,vec zato sto je tuzno ovo drustvo u kojem zivim..sa druge strane - sad kad su (ponovo) izvisili,nadam se da ce N1 da zavrsi sa Vukadinovicima i slicnim pro-ruskim & rezimskim govnima..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Drug Crni said:

Hoce,ali kod nas bi ih bilo nevezano za energetsku situaciju na kontinentu.

Rekao Aca da pokusava da navuce uglja iz Kine. 

 

19 minutes ago, Don Juan said:

Ogromno iznenađenje na sednici REM-a. Nacionalne frekvencije su dobili Pink, Hepi, Prva i B92.

 

 

Sviće nova zora za srpski medijski prostor.

😲 neverovatno

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Drug Crni said:

Tuzna reakcija sa moje strane,ne zato sto sam iznenadjen,vec zato sto je tuzno ovo drustvo u kojem zivim..sa druge strane - sad kad su (ponovo) izvisili,nadam se da ce N1 da zavrsi sa Vukadinovicima i slicnim pro-ruskim & rezimskim govnima..

Najgore je što naivni, kao ja, se ponadaju da će se makar promeniti nešto malo. Makar ono neki mali prorez kroz koji će moći da se diše. Ajde Prva, ajde čak I Pink, ali Happy i B92....Smešno.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...