Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

8 hours ago, FrediB said:

Barem se ne lozim da je moguca zapadna parlamentarna demokratija u ovoj rusostradiji kao ti. 

Izvini, ali ne vidim gde je on to rekao? Mislim da niko na ovom forumu to misli. 

Ono što su Jevreji (pa i mi Srbi u Hrvatskoj) prošli od strane nacista ne može da se uporedi ni sa čime, osim možda sa Staljinovim logorima, mada čak ni Staljin, koji je po meni jedno od najvećih đubreta koje je ikada hodalo ovom planetom, nije išao na totalno istrebljene celog naroda. Upoređivanje današnje Rusije sa time (iako se slažem da je klasična diktatura i da se teško krše ljudska prava), je po meni uvreda za Jevreje i njihovo mučenje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

Izvini, ali ne vidim gde je on to rekao? Mislim da niko na ovom forumu to misli. 

Ako mislis na goldberga, on se non-stop zalaze za punu demokratiju i dosledno postovanje volje naroda dobrog, iako je to nemoguce ovde. 

 

Npr. kako ti mislis demokratski da proguras krupne i znacajne civilizacijske odluke tipa ulaska u NATO ili uspesnog odrzavanja Evroprajda kada je jasno da 90+ % naroda dobrog nece ni da cuje za to? Nemoguce je. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

Ne ide im jednostavno. 

A i kad pokusaju, svi ti pokusaji neslavno propadnu.

 

Dobro, da li se slazes da su skoro sve bogate zemlje ujedno i demokratske dok siromasne zemlje uglavnom imaju nekog diktatora na vlasti?

 

2 minutes ago, FrediB said:

Turska i Singapur ni sada nisu demokratije, odnosno jesu, ali samo na papiru kao i Srbija. 

 

Za Singapur ne znam, ali Turska ima tradiciju kao demokratska zemlja, bila je to pre Erdogana, a i za vreme Erdogana je opozicija pobedila u Istanbulu i drugim vecim gradovima (nesto sto u Srbiji mozemo samo da sanjamo).

 

2 minutes ago, FrediB said:

Jesu. 

Ne samo zbog razaranja i zrtava, vec i zbog jos nekih stvari. Recimo, Amerika je pre svega izgubila ikakav moralni kredibilitet i onda taj vakuum popunjavaju razne Rusije i Kine.

 

U slucaju Sirije i Iraka i Turska (zemlja koja je okupirala deo teritorije druge zemlje u isto vreme kad je Rusija anektirala Krim).

 

2 minutes ago, FrediB said:

A zasto bi uopste prekidala evropski put?

Ko to jos normalan zeli?

 

Tu ne racunam dveri, dSS, poks 1 i poks 2 itd. jer oni definitivno nisu normalni od samog svog nastanka.

 

Sve te stranke koje su naveo imaju zajedno oko 10-15% glasova, pa ne vidim kako se to poklapa sa tezom da 70% ne zeli evropski put nego zazivaju rusku guberniju.

 

Cemu onda strah od demokratskih i slobodnih izbora?

 

2 minutes ago, FrediB said:

UK - opljackala 6 od 7 kontinenata i to vekovima, londonska berza i slicna **anja.

Grcka - zivi na dug, da nema more i turizam, bila bi kao Moldavija. 

 

Prema tome, Srbija to ne treba ni da sanja. 

 

Pa kako mislis da ce ekonomski da se razvije, tako sto SNS i Vucic imaju apsolutnu vlast?

Link to comment
Share on other sites

Just now, goldberg said:

Dobro, da li se slazes da su skoro sve bogate zemlje ujedno i demokratske dok siromasne zemlje uglavnom imaju nekog diktatora na vlasti?

Kina je prebogata, ali je demokratija koliko i Sev. Koreja ili Saud. Arabija.

Sa druge strane, uzalud Filipinima, Indoneziji, Nepalu, Sri Lanki itd. demokratija kada su nevidjena beda. 

Just now, goldberg said:

ali Turska ima tradiciju kao demokratska zemlja

Tada je bila nevidjena sirotinja, tako da nije ni cudo sto je Erdogan dosao na vlast i ne skida se s iste.

Isto i Rusija pod Putinom nakon perioda nevidjene bede u doba Jeljcinove demokratije. 

Just now, goldberg said:

Cemu onda strah od demokratskih i slobodnih izbora?

Jer je gradjanska opcija u Srbiji MRTVA i nikada vise nece doci na vlast. Moze samo jos gori nacos od vucica. 

 

Npr. Mubarak je bio govedo samo takvo, ali su nakon njega Egipcani (koji su pokazali da su nezreli za demokratiju slicno kao i Srbi) izabrali jos goreg lika (Mursija) i to na SLOBODNIM IZBORIMA. Posle je morao da dodje general Sisi i da malo normalizuje stvar. 

Just now, goldberg said:

Pa kako mislis da ce ekonomski da se razvije

Sigurno ne pljackom/kolonijalizmom i trange-frange glupostima na berzama ili seoskim turizmom, proizvodnjom organske hrane, rakije, borovnica i slicnih gluposti. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, FrediB said:

Ako mislis na goldberga, on se non-stop zalaze za punu demokratiju i dosledno postovanje volje naroda dobrog, iako je to nemoguce ovde. 

 

Npr. kako ti mislis demokratski da proguras krupne i znacajne civilizacijske odluke tipa ulaska u NATO ili uspesnog odrzavanja Evroprajda kada je jasno da 90+ % naroda dobrog nece ni da cuje za to? Nemoguce je. 

Prvo treba da se obračuna sa nedemokratskim strujama u Srbiji. Stranke kao SPS i SNS ne bi SMELE da postoje, rekoh pre da je posle 5-og Oktobra ta šansa propuštena. Što se tiče Evroprajda, to je bažično ljudsko pravo (freedom of expression), i bole me tuki da li je 90% za to ili nije - ne može "demokratski" da se krše ljudska prava. NATO je druga priča, ne bih to poistovetio sa prajdom. Takođe, nerealno je očekivati da će Srbija u bliskoj budućnosti hteti da uđe u NATO kada ju je isti bombardovao. Niti ima potrebe, Evropa <> NATO. 

 

A šta sada uraditi - napisao sam nešto na drugoj temi, ne mogu se setim koje. Ukratko, svako ima svoju sferu uticaja, i da sopstvenim primerom pokuša da promeni svest građana. Takođe, bilo bi lepo da ima neka prodemokratska elita koja bi mogla da organizuje nešto, mada na to se nebi oslanjao - pošto trenutno ne postoji. Mada eto, šta sprečava tebe i druge sa foruma da organizujete nešto. Ako čekate druge da promene svet, ima da se načekate. 

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 

Srbija ima formu, privid, demokratije ali nema ni demokratske tradicije ni elitu koja bi demokratiju afirmisala, demokratija je, između ostalog i ograničavanje sebe, svoje moći, svoje pohlepe, usklađivanje sa moći i željama drugih, delovanje u okvirima i u formi unapred zadatim. 

Nonses je reći, Srbija nema demokratiju jer 70% naroda ne želi demokratiju jer je onda to izbor većine, znači demokratija barem u začetku, ne, u Srbiji nema demokratije jer su je demokratski izabrani predstavnici zloupotrebili ili nisu umeli da je upotrebe, da pokažu njene prednosti, pokazane su samo mane, slabosti.

A, reći da Srbi kao narod ili Srbija kao država, prostor nisu za demokratiju je vrednosno ista tvrdnja kao i da Jevreji, Crnci, Ukrajinci nisu narod, nisu vredni slobode, remete željeni poredak. 
Demokratija se osvaja, neguje i razvija, ne zavodi se, ne uvozi se, ne nameće se.

 

  • Like 11
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ove izjave kako se i tu može pristojno živeti a kontra tvrde samo ovakvi i onakvi zasluzuju poseban osvrt. Eto, to je jedna od stvari u vezi kojih je cirkarović bio u pravu. Nigde na svetu se ne menjaju stvari tako sporo kao na tom bolesnom mestu, i nigde se tako dugo ne zivi u negiranju stvarnosti kao tu. To im je valjda taj rajinski mentalitet*.


Ma to je sve vazilo (možda) dok putler nije napao Ukrajinu. Od tog trenutka, kad je taj događaj izazvao skidanje maski i pokazivanje pravog odvratnog lica tog anticivlizacijskog gada, ova izjava ne vredi ni pišljiva boba. Šta neki misle, da su svi pozvereni, pa im je jedino važno da zabijaju sebi u neopranu stražnjicu i u neopranu gubicu, ili još gore, da jedni druge vojvode i serdare, tj dele međusobno neke lažne titule, dok svi sede u govnima i smradu do guše i slično? Ma neka se nose bre. Neka se nose.


Kad se pojavio onaj film Dnevnik uvreda 1993, ja sam mislio da je to film o izgmizavanju iz govana milosevica, smrdljivog nacionalizma, i cele te bande koju je on izvukao iz govana, a čiji nakot sad po ceo dan na sve strane arlauce "udri ih putine, sve im sruši" pozdravim im svima do poslednjeg maloumnu mater. Ono se ispostavilo da su oni u tom filmu sebe predstavljali kao žrtvu. Eto. Eto. Potpuni ludaci. Bolest jedna obicna, to je ta teritorija. Kancer koji treba odseći, pa spaliti, kao što se sa kancerom radi.


Zasto bi neko hteo da na takvom mestu među takvima bilo šta "postiže" ili "stvara". Kome bi se dokazivao, ovima? Zašto? Ako je zbog sebe, pa ne mora baš tu to da radi, to jest sad kad su maske pale i kad se jasno vidi šta je to tu, nego zbog sebe može čovek da radi to što već radi bilo gde. Jer nisu svi svinje. Neki neće da se valjaju u govnima, makar tu imali ne znam ni ja šta, ili bilo kakva zvanja i "društvene" (ako se ta rulja tako može nazvati) statuse, nego bi radije bili niko i ništa, i spavali u šatoru, na drugom mestu, koje nije zagađeno takvom prljavštinom, i gde nije sve uvreda, koja traje već 30 godina.


Nekima bi bilo bolje da progledaju već jednom i da prestanu da žive u patetičnoj rajinskoj negaciji stvarnosti, i stihijski, jer je to bolesno. To je jedno odvratno mesto, a odvratno je zato što su tu takve stvari društveno prihvatljive i čak poželjne, i uvek su bile. Kad oni masovno nisu to radili što rade sad? Dajte jedan događaj. Od rušenja kula u Njujorku na dalje... Ne. Od izgmizavanja i onih milosevicevih mitinga na ovamo. I tada su urlali isto. Ni jedan događaj nije prošao da tu masa Lebensunwertes Leben nije urlala isto što i sad urla. To nisu ljudi.


To je mesto koje treba da prođe onako kako ta većina priželjkuje drugima, to je sve. To su "ljudi" koji bi se, kako kaže cirkarović (u pravu je) , odrekli "demokratije, cistih ulica (ovo je simbolicno, znači uređenost), i bolje zarade" zarad "opusteno, sigurica, drzavni posao, slave i nedeljnog basketa", a ovo u prevodu znaci, opusteno preferiraju haos a ne red, i da trpaju u dupe ono što nisu stvarno zaslužili, opusteno bacaju gde stignu, opusteno parkiraju gde stignu, opusteno ne placaju na vreme ni racune, ni kirije, ni to sto su uzeli a jos nisu platili, opušteno nikad ne urade ništa tada kada su obećali da će uraditi, znači potpuno nepouzdani lažovi i prevaranti čija reč ništa ne vredi itd.


U suštini, to je mesto gde je osnovni princip trpanje u neoprano dupe, elementarno nepostovanje drugoga, njegovog vremena, i svega u vezi drugih, i gde vlada jedna opsta neodgovornost, nezainteresovanost za sopstveni zivot i posledično, stihijsko "zivljenje" bez ikakvog plana i cilja, infantilni narcizam, neodgovornost, sociopatija i drustveni parazitizam prema široj zajednici (sisanje iz EU kase npr i slicno) , ma običan gad. Gad. To je sve. A putleru hvala sto je konacno sve to ogolio do koske.


* Sindrom osobina rajinskog karaktera čine crte: plašljivost, fatalizam, potuljenost, pakost, nepoverljivost, pragmatizam, lukavstvo, egoizam, čulnost, slepa odanost gospodaru, poniznost prema moćnima i surov odnos prema nemoćnima, kao i moralna mimikrija .

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

NATO je druga priča, ne bih to poistovetio sa prajdom. Takođe, nerealno je očekivati da će Srbija u bliskoj budućnosti hteti da uđe u NATO kada ju je isti bombardovao. Niti ima potrebe, Evropa <> NATO.

Naravno da ima, kao prioritet, i to je zaštita od smrdljive rusije, i isterivanje tog zla odatle za sva vremena. Šta, Švedska, Finska a i Crna Gora se slučajno upinjale da se priključe NATO? Ne mogu sad da nađem tekst, naći ću kasnije, o onim događajima u Crnoj Gori kad je prvo posle raspada tzv SRJ Rusija krenula po nerealnim cenama da kupuje zemlju po Crnoj Gori preko svojih plaćenika, ne znam koliko miliona kvadrata su kupili, da bi zadržala uticaj zbog luke Bar, a onda kasnije otvoreno pokušala državni udar, kad su bili oni izbori, pa kad im to nije uspelo, onda su sa svojim plaćenicima rovarili onim litijama i još rovare. Nego sotona uze pa uginu, pa im je za sada to propalo.

 

A to sa bombardovanjem je samo još jedna laž koje oni tu proturaju. Kao da su pre toga bili veliki entuzijasti u vezi integrisanja u Evropu. Istina je da nikad to nije htelo da bude deo civilizacije, i to ide od njihovog Pašića koj ije to smislio, i svi su u tome, svih 90+ procenata. A sto se tice toga sa NATO, ono sto je greska u vezi tog bombardovanja, a ne mogu da verujem da se i dalje posle 22 godine kenja o tome, to je što im nije pruzen tretman kakav oni sad predlazu putleru, i kakav su oni predlagali milosevicu i bandi da primeni na ostalima. Tako je jedino pravedno. Da sam dobiješ ono što želiš drugima.

 

Evo našao sam tekst:

 

https://autonomija.info/seki-radoncic-vuciceva-velika-srbija-zapravo-je-mala-putinova-kolonija-na-zapadnom-balkanu/

 

https://www.antenam.net/stav/214942-u-kandzama-kremlja

Edited by Milenko Puzigaca
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Div said:

 

Srbija ima formu, privid, demokratije ali nema ni demokratske tradicije ni elitu koja bi demokratiju afirmisala, demokratija je, između ostalog i ograničavanje sebe, svoje moći, svoje pohlepe, usklađivanje sa moći i željama drugih, delovanje u okvirima i u formi unapred zadatim. 

Nonses je reći, Srbija nema demokratiju jer 70% naroda ne želi demokratiju jer je onda to izbor većine, znači demokratija barem u začetku, ne, u Srbiji nema demokratije jer su je demokratski izabrani predstavnici zloupotrebili ili nisu umeli da je upotrebe, da pokažu njene prednosti, pokazane su samo mane, slabosti.

A, reći da Srbi kao narod ili Srbija kao država, prostor nisu za demokratiju je vrednosno ista tvrdnja kao i da Jevreji, Crnci, Ukrajinci nisu narod, nisu vredni slobode, remete željeni poredak. 
Demokratija se osvaja, neguje i razvija, ne zavodi se, ne uvozi se, ne nameće se.

 

 

Moram da javno pohvalim tvoje uvek racionalno pisanje, na većinu tema. Sa svim što si ovde rekao se slažem od reči do reči. 

 

Malo mi je muka od struje koja konstantno gura priču da MI (koji to mi, koja to većina stanovništva, gde je to istraživanje ili bilo kakav relevantan podatak a da nije lično iskustvo?) želimo da budemo ruska gubernija, da ovde nema mesta demokratiji, da je mi ne želimo, pride se demokratija izjednačava sa ulaskom u NATO... Boldovani deo tvog upisa je ključan: narod u Srbiji su izdali oni koji bi trebalo da postave demokratske osnove u ovoj državi. Demokratija je floskula iza koje se krije većina političkih stranaka čiji članovi zapravo ni ne znaju šta je demokratija! A delimično je tako jer nam o demokratskim vrednostima umesto obrazovanih ljudi koji ih zaista neguju pričaju likovi koji su politički nepismeni i zahvaljujući tome su uspeli da izlože samo mane demokratije.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

 

Moram da javno pohvalim tvoje uvek racionalno pisanje, na većinu tema. Sa svim što si ovde rekao se slažem od reči do reči. 

 

Malo mi je muka od struje koja konstantno gura priču da MI (koji to mi, koja to većina stanovništva, gde je to istraživanje ili bilo kakav relevantan podatak a da nije lično iskustvo?) želimo da budemo ruska gubernija, da ovde nema mesta demokratiji, da je mi ne želimo, pride se demokratija izjednačava sa ulaskom u NATO... Boldovani deo tvog upisa je ključan: narod u Srbiji su izdali oni koji bi trebalo da postave demokratske osnove u ovoj državi. Demokratija je floskula iza koje se krije većina političkih stranaka čiji članovi zapravo ni ne znaju šta je demokratija! A delimično je tako jer nam o demokratskim vrednostima umesto obrazovanih ljudi koji ih zaista neguju pričaju likovi koji su politički nepismeni i zahvaljujući tome su uspeli da izlože samo mane demokratije.

Kome smeta izdaja demokratije od "izabranih", pa manjini.Vecini koja ih je izabrala ne smeta, da im smeta ne bi ih mazohisticki birala uvek i uvek...

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Naravno da ima, kao prioritet, i to je zaštita od smrdljive rusije, i isterivanje tog zla odatle za sva vremena.

100% se treba sprečiti rovarenje FSB-a u Srbiji, ali glupo je očekivati da će narod da ide NATO-u u zagrljaj. Takođe, mi nismo na granici sa Rusijom i ne vidim kako bi nas Rusija napala (pa sami smo okruženi zemljama NATO pakta). A da bi Rusi rovarili i da rovare - naravno. Bilo bi mnogo lakše da je posle 5-og Oktobra bio šesti, ali šta je tu je. Pitanje je šta sada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Istinit događaj.

 

Pre nekoliko dana, na proslavi rođendana jedne Beogradske craft pivare, prilazi mi neki Rus i počinje da priča nešto na ruskom. S obzirom da sam u školi učio ruski ali da je to davno prošlo vreme, da me taj jezik nikad nije zanimao i da što se ruskog tiče imam vokabular od 50 do 100 reči, ljubazno mu rekoh da ne pričam ruski već samo engleski i srpski, ako želi da nastavimo konverzaciju. On se na to začudi i upita me kako to i zašto ne znam ruski. Tu sam se već malo iznervirao i rekoh mu da nije baš umesno da mi to priča u mom gradu i mojoj državi, a on će na to samo: Uči ruski, trebaće ti ovde.

 

Razgovor se tu završio a ja ostadoh u dilemi da li da nastavljam konfrontaciju ili da se duboko zamislim. Kasno sam se setio da mu dam preporuku da uči kineski, trebaće mu, a verovatno i meni. 

 

Sažetak priče je da me uopšte ne bi čudilo da smo sad u već poodmakloj fazi pretvaranja u rusku guberniju, da prvorođeni i kamarila oko njega već imaju ko zna kakve dilove sa Rusima i njihovom ekspanzijom na ovim prostorima (realnom, a ne samo spiritualnom, u srcima SrboRusa) i da će Srbija, a naročito Beograd, postati sigurna kuća za ruski prljavi kapital, sada kada je globalna polarizacija ponovo opšta tema. 

  • Like 2
  • Tuzno 7
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pre nekoliko dana, na proslavi rođendana jedne Beogradske craft pivare, prilazi mi neki Rus i počinje da priča nešto na ruskom.

Kakav umišljeni debil. Nula poštovanja prema zemlji u kojoj boravi.

 

11 minutes ago, Chaos Is Me said:

i da će Srbija, a naročito Beograd, postati sigurna kuća za ruski prljavi kapital, sada kada je globalna polarizacija ponovo opšta tema. 

A onda uvedemo sankcije i "zamrznemo" assets :classic_biggrin: Neće se desiti, ali bila bi fora.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Chaos Is Me said:

Istinit događaj.

 

Pre nekoliko dana, na proslavi rođendana jedne Beogradske craft pivare, prilazi mi neki Rus i počinje da priča nešto na ruskom. S obzirom da sam u školi učio ruski ali da je to davno prošlo vreme, da me taj jezik nikad nije zanimao i da što se ruskog tiče imam vokabular od 50 do 100 reči, ljubazno mu rekoh da ne pričam ruski već samo engleski i srpski, ako želi da nastavimo konverzaciju. On se na to začudi i upita me kako to i zašto ne znam ruski. Tu sam se već malo iznervirao i rekoh mu da nije baš umesno da mi to priča u mom gradu i mojoj državi, a on će na to samo: Uči ruski, trebaće ti ovde.

 

Razgovor se tu završio a ja ostadoh u dilemi da li da nastavljam konfrontaciju ili da se duboko zamislim. Kasno sam se setio da mu dam preporuku da uči kineski, trebaće mu, a verovatno i meni. 

 

Sažetak priče je da me uopšte ne bi čudilo da smo sad u već poodmakloj fazi pretvaranja u rusku guberniju, da prvorođeni i kamarila oko njega već imaju ko zna kakve dilove sa Rusima i njihovom ekspanzijom na ovim prostorima (realnom, a ne samo spiritualnom, u srcima SrboRusa) i da će Srbija, a naročito Beograd, postati sigurna kuća za ruski prljavi kapital, sada kada je globalna polarizacija ponovo opšta tema. 

 

Bas sam juce razmisljao kako smo svi mi pomalo budale. Ko sto ''neutralni'' samo cekaju da Rusi osvoje Ukrajinu, evo sad ce, evo samo jos da stigne ovo oruzje, evo samo da zamene dizne Armati, evo samo jos da upale S500, tako je i deo nas naseo na pricu: Vucic je dogovorio sa Evropljanima i Amerikancima da dodje na vlast da uradi sta Tadic nije, evo sad da uzme mandat pa ce da prizna Kosovo, evo ide on kod TraNpa na noge, evo dolazi Berbok sad ce ona da stavi strap-on, Hil preuzima Srbiju sad ce da mu zavrne yayca hehehe, stize Sholcy nema vise para od EU, uvodi sankcije uskoro, evo samo... kad prdne kvočka. A u stvari, poslednjih  10 godina polako ali sigurno postajemo rusko kineska gubernija, iz koje cemo se tesko izvuci. 

 

Samo da podsetim, nije valjao Boris Tadic. Objektivno nije. On i cela kamarila Sutanovaca, Shaneta Petrovica, Balsi Bozovica i slicnih. Opet objektivno, Tadic je poslao i Mladica i Karadzica u Hag, a danas se Mladicevi murali brizno cuvaju i neguju. 

Danas kad bih mogao, vratio bih Sutanovca i Petrovica, a dezintegrisao po mogucstvu Vulina. Zuti su krali, ovi kradu jos vise, a imaju boljsevicko-fasisticke falange na terenu. 

  • Like 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Sažetak priče je da me uopšte ne bi čudilo da smo sad u već poodmakloj fazi pretvaranja u rusku guberniju, da prvorođeni i kamarila oko njega već imaju ko zna kakve dilove sa Rusima i njihovom ekspanzijom na ovim prostorima (realnom, a ne samo spiritualnom, u srcima SrboRusa) i da će Srbija, a naročito Beograd, postati sigurna kuća za ruski prljavi kapital, sada kada je globalna polarizacija ponovo opšta tema. 

Ako rašiZti zauzmu deltu Dunava, onda je to to. Gotovo, kraj, the end, kanjec. 

 

Šanse da Srbija bude prozapadna zemlja, pa još demokratija padaju sa sadašnjih 1-2% na čistu nulu.  Uvek će moći da šalju vojnu pomoć i slično Srbiji , jer "Dunav je međunarodna reka".

I uvek će neki lavrov ili sličan gaulajter moći da se doveze brodom u Srbiju, umesto da mu NATO zemlje zatvaraju vazdušni prostor.

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Div said:

A, reći da Srbi kao narod ili Srbija kao država, prostor nisu za demokratiju je vrednosno ista tvrdnja kao i da Jevreji, Crnci, Ukrajinci nisu narod, nisu vredni slobode, remete željeni poredak. 
Demokratija se osvaja, neguje i razvija, ne zavodi se, ne uvozi se, ne nameće se.

 

Činjenica je da su ovde sva tri pokušaja demokratije: 1903-1914, 1919-1929 i 2000-2012. neslavno ljosnula i propala u blato.

Ni meni se ne dopada, ali je potpuno istinita. 😞 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Činjenica je da su ovde sva tri pokušaja demokratije: 1903-1914, 1919-1929 i 2000-2012. neslavno ljosnula i propala u blato.

Ni meni se ne dopada, ali je potpuno istinita. 😞 

1903-1914 je bilo vracanje ruskog uticaja u Srbiju - do duse Carevine.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

1903-1914 je bilo vracanje ruskog uticaja u Srbiju - do duse Carevine.

Pa da, tada je sustinski ono smece pasic upravljalo zemljom i nije moglo da se zivi od bosancenja (tadasnjeg ekvivalenta sadasnjeg kosmeticarenja).

 

To je i zatrovalo do tada solidne austrijsko-srpske odnose do tacke koja je kulminirala 1914. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, FrediB said:

Pa da, tada je sustinski ono smece pasic upravljalo zemljom i nije moglo da se zivi od bosancenja (tadasnjeg ekvivalenta sadasnjeg kosmeticarenja).

 

To je i zatrovalo do tada solidne austrijsko-srpske odnose do tacke koja je kulminirala 1914. 

Za svoje doba,Kralj Milan Obrenovic je doneo u Srbiju dosta toga:

- razoruzavanje narodne vojske (Timocka buna)

- -parlamentarne stranke

- zeleznicu

- obavezmno osnovno obrazovanje

- instiucije sstema.

- Ugovore o slobodnoj trgovini sa susedima.

 

Naslednici su sve to obesmislili.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Chaos Is Me said:

a on će na to samo: Uči ruski, trebaće ti ovde.

 

Ovo je doslovno vic koji se (u normalnoj zemlji po ruskom pitanju) Jugoslaviji pričao odvajkada:

 

Q. Kako se na ruskom kaže "Molim vas koricu hleba"

?!?!

A: Uči, trebače ti.

 

Budući da mi je to trenutna lokacija, pade mi na pamet čovek koji je uspeo da prejebe Ruse, i izvede minijaturu iz, čini mi se Darkovog posta gore:  Milo Đukanović.

I, na kraju CG završi u NATO :thumbsup:

 

Edited by fancy
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Chaos Is Me said:

Razgovor se tu završio a ja ostadoh u dilemi da li da nastavljam konfrontaciju ili da se duboko zamislim. Kasno sam se setio da mu dam preporuku da uči kineski, trebaće mu, a verovatno i meni. 

Ma kaaakvi..nista mu to ne bi znacilo,veruj mi..

Trebao si ga podsetitii (makar i bio svestan da se nece ponoviti) na 1948 i kako ovde jos uvek ima pravih rodoljuba..to bi bio pravi streptomicin na njegovo baljezganje. Sa Rusima treba pokazati stav..da nisi impresioniran onim sto oni sami vide u sebi i kako se predstavljaju..da je (za tebe) to sve samo obican pi*kin dim.. bez uvreda,omalozavanja i podsmeha..jasno staviti do znanja da nisi impresioniran..takvo je makar moje iskustvo sa njima i uvek mi je prolazilo..

E,sad,sto se mi polako,ali sigurno pretvaramo u rusku guberniju - drugi je par cipela.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bas najbolje mesto ali moram ovde da citiram: "Most, čija je cjelokupna čelično-betonska konstrukcija ispod i iznad vode zajedno teška kao 30 Eiffelovih tornjeva, najveći je hrvatski infrastrukturni projekt financiran iz EU-ovih fondova s bespovratnih 357 milijuna eura (85 posto troškova), a na njemu je tijekom deset godina radilo nekoliko vlada."   (BTW, Hrvati upravo sada otvaraju Peljeski most, a mi jos uvek brojimo zrtve od pre 80 godina) 

 

Dakle, samo za protvnike evropskih vrednosti a ljubitelje evropskih para jedna informacija: mi necemo dobiti nista bespovratno. To je zato sto nas ne vole, a ne vole nas jer nismo dobri, a nismo dobri jer smo nenormalni, a nenormalni smo jer se qurcimo a nemamo s cim.  

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AgroLaki said:

Pa Djilasov most na Adi je kostao 360 miliona evra. 😄

Pa jeste, sam most bez pristupnih petlji je bio 162 m. (sto je takodje previse, jer nije bio neophodan konstrukcijski spektakl) ali u ovome je poenta:   "Za izgradnju mosta i pristupnih puteva grad je sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj i Evropskom investicionom bankom ugovorio kredite od ukupno 289 miliona evra." 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...