Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2Devil

 Ne racuna mi se koliko bi Djindjic danas imao godina, ali znam da bi ono sto bi promovisao bilo i dalje ispred vremena po svim kalendarima koriscenim u srbiji...

 

Ne bih nikada osobama poput njega, Srdje Popovica- advokata, Vojina Dimitrijevica i svih slicnih, oduzela pravo glasa da su zivi.

 

Ne smetaju kod penzionera godine, smeta neznanje, zaparlozenost od cega se nisu razlikovali ni kao mladji.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jel su gotovi izbori? Se radi sta u drzavi...Gledam neku babu, a sve vise i vise ne volim penzionere...u radonji u redu, sva srecna kaze kasirci da vm vratim dinar od juce. Brat bratu jedno 75g-80g uzela namirnice, Svet i Informer. 

 

Stvarno treba zabraniti strijim od 65g da glasaju, stavise mislim da bi cak i do 55g spustio tu granicu. Jezivi su, bukvlno nista ne rde, kukaju samo i zive u nekom vremenu kojeg se ni ja ne secam.

 

 

ma najbolje da ih pobijemo..od 55, pa na ovamo..

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Ja (posebno kao otac) se brinem ne samo za svoju decu vec i tudju, isto tako brinem i kako to sve utice na bolesne ljude i zdravstvene radnike. Da li sam ja nenormalan zbog toga? 

Pa sta ocekujes da ti odgovorim? Ti kao da sam sad ja neki autoritet za te stvari pa si bas zapeo da ti odgovorim. E, preseci na pola sve to :lol_2:

 

Evo. Normalno je da brines za svoju decu i svoje bolesne, a za neke nepoznate ako brines, tvoja stvar, ali da time gnjavis druge je poprilicno smaranje, meni. I uvek je bilo.

 

Podsetio si me sad na kad sam bio dete, pa sad majka i jedna komsinica kad god vide u novinama neke automobilske nesrece ili nesto, uzmu pa placu, i onda tim plakanjem gnjave ukucane i druge, zato sto ih primoravaju da se bave njihovim emotivnim reakcijama. E, to nije normalno, nego je slucaj za psihijatra.

 

Eto. To kao generalni princip.

 

A ove dojave ko je ozbiljno shvatao, mora da je od onih koji su se onomad krili od pomracenja Sunca. U stvari je Clash pogodio u sridu. Evo, nema vise dojava kad im je pocelo to takmicenje i kad je sve puno turista. Kako to, majku mu imperijalisticku. Cudan neki psihopata. Ili mrska strana sluzba. Kad moze da napravi najveci haos tad se ne javlja, a kad samo smara kao muva zunzara, e, tad je aktivan. Ih, ta nemojte kasti.

 

Koga zanima vise o dojavama neka pita peticionaše. Eno ćerač se hvali kako je uvek bio subverzivni elemenat, a i voli da se ćera, kako mu i sam naziv kaže, pa mozda nešto zna o tome.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mama_mia said:

Ne smetaju kod penzionera godine, smeta neznanje, zaparlozenost od cega se nisu razlikovali ni kao mladji.

Naravno, a veći procenat anticivilizacijskih buzdovana garantovano ima među ovima ispod 30, nego među penzionerima. I to buzdovana bez opravdanja, jer su celog života imali internet ako i nisu nigde bili, i time mogućnost da se prosveste, a oni su izabrali da pistanu buzdovani koji urlaju anticivilizacijske gluposti po tim drustvenim mrezama i u komentarima i svuda.

 

Koji je procenat među mlađima od 30 godina onih koji npr ne koriste termin "zapad" u negativnom kontekstu, ne loži se na "mi", ne prde o mrskoj Americi i slično. Nema ni 10% garantovano.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Ima li neki normalan penzioner :smiley33:

 

Nisam razumela pitanje posebno sto nisam ni zapocela pricu o penzionerima na kasi sa informerom kojima bi trebalo oduzeti pravo glasa...Mislim zasto ne bi bilo penzionera po mentalitetu slicnih onima koje sam nabrojala...

 

Nesto si hteo reci ali tko bi znao sta...

Link to comment
Share on other sites

  

3 hours ago, McLeod said:

 

Ne znam da li spadas u promil populacije. Skoro svakome je jasno (ili bar bi trebalo da bude jasno) da su prijave lazne i da je klincima zanimljivo. Kad budu nahvatali par za primer i kaznili ih, nece vise da se igraju i resen problem.

Nije uopste poenta u tome da li treba ili ne treba brinuti, vec je poenta u tome sto se neki ismevaju tome sto se neko brine za svoju decu i bolesne. 

 

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa sta ocekujes da ti odgovorim? Ti kao da sam sad ja neki autoritet za te stvari pa si bas zapeo da ti odgovorim. E, preseci na pola sve to :lol_2:

 

Evo. Normalno je da brines za svoju decu i svoje bolesne, a za neke nepoznate ako brines, tvoja stvar, ali da time gnjavis druge je poprilicno smaranje, meni. I uvek je bilo.

Dobro, drago mi je da smo to resili. Dakle ipak je normalno. 

 

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

A ove dojave ko je ozbiljno shvatao, mora da je od onih koji su se onomad krili od pomracenja Sunca. 

Pa shvataju ozbiljno oni koji su afektovani time - deca odnosno roditelji, koji moraju da izadju s posla da pokupe decu, oni koji su bolesni ili koji imaju bolesne. Kakve to veze ima sa obrazovanjem ili mentalitetom osoba covece? 

S druge strane, ne mozes da prebacujes rukovodiocima ustanova sto ozbiljno to shvataju. Jednostavno moraju. Uvek bilo i uvek ce tako biti. 

 

Sad, skroz druga je stvar ko ovo radi i zasto to radi. O tome sam pisao u drugom postu. Za mene postoje samo 2 opcije tu - ili se neka klincurija zajebava (misli da se dobro zajebava) ili to radi neko ipak sracunato (Vucic i bratija, podrzavaoci Ukrajine, CIA, snajka CIA...). Ili neki miks obe varijante. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

2Devil

 Ne racuna mi se koliko bi Djindjic daNe smetaju kod penzionera godine, smeta neznanje, zaparlozenost od cega se nisu razlikovali ni kao mladji.nas imao godina, ali znam da bi ono sto bi promovisao bilo i dalje ispred vremena po svim kalendarima koriscenim u srbiji...

 

Ne bih nikada osobama poput njega, Srdje Popovica- advokata, Vojina Dimitrijevica i svih slicnih, oduzela pravo glasa da su zivi.

 

 

 

Mali je to procenat i penzioneri ne mogu da glasaju za buducnost, njihovo je proslo, novo vreme je novo vreme. Necemo ni mi razumeti buducnost itd...Sam sebi cu oduzeti glas, ako dozivim te godine..

Link to comment
Share on other sites

I ja cu, ali ipak, ne dajem sebi za pravo da mislim da  mogu da odredim ko treba,a ko ne da glasa..prvog me nerviraju  pojedini penzioneri kada hvale Vucica, da  ima ih, imma to i u familiji, ali, nisu svi za Vucica, niti su svi tako povrsni..vise me nervijraju mladji, racionalni, pametni i obrazovani,a za Vucica su, e za te i nemam bas razumevanja..nemma uopste zapravo..

Edited by Harmonika
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je Devil u pravu :77:penzionerima, a mozda cak i 50+, treba, osim oduzimanja prava glasa zabraniti i pristup internetu, pa tako i ovom forumu :bravo:sto da nas smaraju svojim pesimistickim postovima ljudi umorni od zivota :classic_rolleyes:

Crni Devile, razmisljas li ti dok pises postove? 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vi se onda @Harmonika i @Devil In My Pants bolje potrudite da ne odrtavite, nego da sami sebi oduzimate glas zato sto imate xx godina :lol_2: Zasto ste vi to umislili da ko ima preko xx godina ne razume buducnost? A ko je razume, ovakvi kao ovdasnji "omladinci" koji su jedva punoletni, a većinski se rajcaju na "tradicije" i "korenja", grudu i "nas"? Istovarim im se na takvu buducnost.

 

Pretpostavljam da takvima bioloski mogu da budem deda, ama što se mene tice ono o čemu tule onaj ludak Dugin i drugi ludak Putin, kao, hebes svet bez Rusije, čime se verovatno takvi odusevljavaju, pa kad bi njihovi bolesni vlazni snovi poceli da se ostvaruju, ima i druga strana toga.

 

Hebes svet gde nije bas do jaja stalno razbucavati hiljadugodisnje tradicije, obicaje, i korenja, i ako bi postojala mogucnost da takav svet izgubi od korenjaša - razvaljuj! :lol_2: Sreća pa u Pentagonu sede istomisljenici koji stalno rade vezbe po tom scenariju. Ovi "mladi" mozda nisu culi za to. Nemaju kad sigurno, zauzeti su dranjem protiv novog svetskog poretka. Mladost je to.

Link to comment
Share on other sites

Internet je čudo....tu možeš, na raznim forumima, da kenjaš da si doktor, pukovnik, veleposednik, industrijalac, kontraverzni biznismen, muzičar, umetnik....a ti izabereš da si budala. E pa jbg....

 

 

P.S. Iznad mog posta je Milenkov, nema veze s njim.....

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Da, penzioneri su kod nas kocnica razvoja. Ukinuo bih im glas sutra i da ne voze kola. Das im mufte gradski prevoz i to je to. Vise da se ukljuce mladji, ko ne glasa da bude kaznjen i da se imenom i prezimenom zna ko za koga glasa. Onda deset dana posle izbora da ceo dan nose duks,majicu svoje stranke.

 

Neutralni su posle penzionera najgori. Dodju prosipaju neku pricu, nema za koga da se glasa,svi su isti i onda dodje dan i on zaokruzi keca. Kd ti neko kaze da je neutralan onda ti je sve jasno kakva je to osoba.

 

N sve to, blage su kazne za kvazi novinarstvo i to nma je ''izvor'' rekao..svaka lazna vest mora da se udupla na sudu kad im se uzimaju novci i kaddodje do 10m evra, resetujes i krene od pocetka tj bole unazad :cigar:

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Pa evo ti ih mladi od danas je tekst:

 

Quote

Mladi se često identifikuju sa nekom ideologijom, a istraživanje je pokazalo da su to u najvećoj meri feminizam, nacionalizam, socijalizam i patriotizam, kao i da sličan broj ispitanika, po više od 30 odsto, ima suprotne stavove da li je nužno ili ne da se zastupa više od jedne ideologije.

 

Istraživanje je sprovedeno onlajn i terenskim anketiranjem, a u njemu je učestvovalo 776 ispitanika starosti od 15 do 30 godina, sa cele teritorije Srbije u periodu od 16. aprila do 3. maja 2022. godine.

 

Više od 41 odsto mladih istaklo je da kao glavni izvor informisanja koristi internet novine i portale, dok su štampani mediji glavni izvor informisanja za 0,8 odsto ispitanika.

 

Skoro 90 procenata mladih u tom istraživanju ne pripada nijednoj partiji ili pokretu, što može da pokaže i da su mladi često apolitični i ne teže ka participaciji u trenutno postojećim partijama i pokretima u Srbiji, zaključili su autori istraživanja.

 

Iliti isti kao ovi pre 20 godina:

 

Quote

Olivera Milosavljevic (docent Filozofskog fakulteta u Beogradu): "Iako su ga vremenom mnogi napustili, Miloševic je pred kraj predstavljao onu još uvek brojnu Srbiju koja je želela komunizam u kapitalizmu, kapitalizam u komunizmu, nacionalizam u gradanskom društvu, gradane u nacionalizmu, antizapadnjaštvo na Zapadu, povratak crkve kao revolucionarnu tekovinu, partizane s kokardama, Tita Srbina i Jugoslaviju u Srbiji. Zato je obožavaoce Miloševica bilo teško prepoznati i zato su, cim je on nestao, lako našli utocište u novoj vlasti..."

 

Jad i beda, svud svud, zbunjenoga, lud lud...

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Da, penzioneri su kod nas kocnica razvoja. Ukinuo bih im glas sutra i da ne voze kola. Das im mufte gradski prevoz i to je to. Vise da se ukljuce mladji, ko ne glasa da bude kaznjen i da se imenom i prezimenom zna ko za koga glasa. Onda deset dana posle izbora da ceo dan nose duks,majicu svoje stranke.

 

Neutralni su posle penzionera najgori. Dodju prosipaju neku pricu, nema za koga da se glasa,svi su isti i onda dodje dan i on zaokruzi keca. Kd ti neko kaze da je neutralan onda ti je sve jasno kakva je to osoba.

 

N sve to, blage su kazne za kvazi novinarstvo i to nma je ''izvor'' rekao..svaka lazna vest mora da se udupla na sudu kad im se uzimaju novci i kaddodje do 10m evra, resetujes i krene od pocetka tj bole unazad :cigar:

Lep primer jedne od dominantnijih karakteristika naroda regiona.

Infaltilnost.

Uvek je neko drugi kriv za nase probleme i za nase zivotne zajebe.

Izabere se po vlastitom politickom, obrazovnom, nacionalnom ili nekom drugom kljucu.

Pa su krivi penzosi, a nekom drugom omladina, pa crkva, pa Nato, pa EU, pa Hrvati, Srbi, Bosnjaci, Delije, Kavacki klan, Djilassolak, retrogardni Merkur…

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mama_mia said:

2Devil

 Ne racuna mi se koliko bi Djindjic danas imao godina, ali znam da bi ono sto bi promovisao bilo i dalje ispred vremena po svim kalendarima koriscenim u srbiji...

 

Ne bih nikada osobama poput njega, Srdje Popovica- advokata, Vojina Dimitrijevica i svih slicnih, oduzela pravo glasa da su zivi.

 

Ne smetaju kod penzionera godine, smeta neznanje, zaparlozenost od cega se nisu razlikovali ni kao mladji.

 

 

E jednom i ti da kazes nesto da se slozim. Nemoj da se ljutis,

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Naravno, a veći procenat anticivilizacijskih buzdovana garantovano ima među ovima ispod 30, nego među penzionerima.

 

A zasto? Zato sto su im ti penzioneri ostavili takvu ruinu od drzave. Klinci ispod 30 nisu proteklih 30 godina pravili ludilo koje su radili njihovi ocevi i dedovi. Tako da su oni samo posledica. "Deca su zlatna, kakvi su im roditelji".

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Devil In My Pants said:

Da, penzioneri su kod nas kocnica razvoja. Ukinuo bih im glas sutra i da ne voze kola.

 

Aj leba ti ne serendaj.

 

Čuo si jednom tu priču 90ih i sad, šta bi drugo no da ponavljaš ko mutav jer je tvoj mozak u navijačkom vinklu o čemu god da pišeš.  Ti penzosi o kojima se nekad pričalo su ti sada već odavno six feet under a u penzionerske godine ulazi ekipa koja je proevropskija i  više je sveta videla nego sve jebene generacije rođene od polovine 80ih naovamo, ogrezle u hajp nacionalizma, rupa u obrazovanju veličine pacifika i mozga u fazonu "ono što ne znam, ne postoji" plus ko pečatom utisnute u mozak apokalipse devedesetih sa svim negativnim što to podrazumeva...

 

Posle 16 godina na fakultetu (ne studiranja, râda) odgovorno tvrdim da je problem srbije u - tzv. "mladima".  ili ajde, tačnije - svima ispod te tvoje "lapot granice"... a pogotovo su grdni 20-30something.

Sve progresivno pomenutih godina je više statistička greška nego pravilo.  U ovom forumskom "bablu", naravno, tako ne izgleda, ali...

 

I da, nisam penzioner, ima još ja da giljam, taman za dužinu jednog solidnog kredita za novi auto :s_d:

 

Plus... što se tiče vožnje kola čijom zabranom infantilno mašeš kao zastavom, samo razmisli koje su generacije oni koji džipovima kose po prelazima ili se grupno zakucavaju pod šlepere sa 180 na sat... hint: ne divljaju 4 pijana i drogirana penzosa u kolima nego uz Pink Floyd.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, fancy said:

 

Aj leba ti ne serendaj.

 

Čuo si jednom tu priču 90ih i sad, šta bi drugo no da ponavljaš ko mutav jer je tvoj mozak u navijačkom vinklu o čemu god da pišeš.  Ti penzosi o kojima se nekad pričalo su ti sada već odavno six feet under a u penzionerske godine ulazi ekipa koja je proevropskija i  više je sveta videla nego sve jebene generacije rođene od polovine 80ih naovamo, ogrezle u hajp nacionalizma, rupa u obrazovanju veličine pacifika i mozga u fazonu "ono što ne znam, ne postoji" plus ko pečatom utisnute u mozak apokalipse devedesetih sa svim negativnim što to podrazumeva...

 

Posle 16 godina na fakultetu (ne studiranja, râda) odgovorno tvrdim da je problem srbije u - tzv. "mladima".  ili ajde, tačnije - svima ispod te tvoje "lapot granice"... a pogotovo su grdni 20-30something.

Sve progresivno pomenutih godina je više statistička greška nego pravilo.  U ovom forumskom "bablu", naravno, tako ne izgleda, ali...

 

I da, nisam penzioner, ima još ja da giljam, taman za dužinu jednog solidnog kredita za novi auto :s_d:

 

Plus... što se tiče vožnje kola čijom zabranom infantilno mašeš kao zastavom, samo razmisli koje su generacije oni koji džipovima kose po prelazima ili se grupno zakucavaju pod šlepere sa 180 na sat... hint: ne divljaju 4 pijana i drogirana penzosa u kolima nego uz Pink Floyd.

 

 

Pa to se sve bilo navuklo da krade po firmama od toalet papira, olovki, sitnh stvari pa do velikih. Sve da rade mufte, a da ne doprinosi nigde. Penzija im dodje kao posrnuce jer ne moze vise da se lepo zivi na mufte.

 

Secam se kad sam ziveo u BG i kupi Montera (firma od Markovica mislim koji je bio kum nekom iz DS-a) Trudbenik i oni mucenici iz Trudbenika mi se zale kako sad moraju da rade, a ovako su dobijali neku crkavicu+ radili privatno i sad ne znaju gde biju kad moraju da rade za jednu platu. Taj isti pljuje privatizacije i los zivot.

 

Ma mali milion vas granicnih penzionera slusam kako se bolje zivelo za vreme Zlobe i Tita...rekoh ziveo si ti bolje od razredjivanja benzina i svercovanja dok je drzava deset puta bankrotirala ili od kredita..

 

Penzioneri npr u mojoj zgradi u strogom centru grada, ma korona, nosi televizor idi u prodavnicu, po lekove..kucaj svaki dan da vidis da li su zivi pa pricaj sa njima i kad je doslo vreme da se kreci, kazu nemaju 100e da izdvoje za krecenje iz pet puta...sve penzionerke nasledile plate direktora preduzeca, deca im po svetu itd...kad ih vidim smrkne mi se. Oni su jos uzor za ove ostale.

 

Mladi su odlicni, povezani sa svetom i putovali su vise od vas...vi ste videli taj raspali Trst 20x, isli da sverate kao moja majka i vodila me kao dete jednom u neku vukojebinu u Ceskoj 88g. Ne da nisu videli svet, nego nisu videli ni Srbiju sem ako nisu isli na teren da rade.

 

Danasnja omladina ne moze da se cuje od raznih navijaca, huligana, kriminalaca..cute ili beze odavde...Nasa omladina je odlicna, to sto se ovi 1244 cuju vise je zato sto dobijaju prostor i od monotonog zivota nemaju nista drugo vec da serendaju po  Tviterima, Fejsbuku i ostalim sranjima. Kvalitet nece da se mes,zive dobro i to negde jeste problem, zato i jesam za obavezno glasanje. Ako neces da glasas kazna 100k dinara. Mora se naci da mladi udju u tokove. 

 

Kvalitetni, urbani ljudi sto ih ja znam bar 1/3 je otisla preko i ne pada im na pamet da se vrate. Da nema interneta ta brojka bi danas bila ekstremno veca.

 

Sto se tice voznje kolima, slazem se da ima klinaca koji voze X5 200na sat, ali to mu je tajo kupio,ostavilo da se baskari i zbog kriminalno uredjene drzave koju smo dobili takve stvari ne mogu da se srede.  Mi jos zivimo u raljama starijih generacija koji su gurnuli Srbiju u posrnuce od 90te pa na vamo. Kad ove generacije 74godiste+ budu isle u penziju ili debelo zagazili u nju, onda ce se mozda nesto i promeniti.

 

Edited by Devil In My Pants
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 Nije poenta u tome da se pravo glasa nekome ukida. Nego da pravo glasa treba zasluziti. Neko ce reci da je to isto ali nije. ukidanjem ne dajes nikakvu mogucnost a medju starima svakako ima onih koji su umno (a i fizicki) u mnogo boljem stanju nego neki mladji. Ovako ostavljas tu mogucnost da svako moze da glasa. 

 

Kao sto ne mozes da vozis automobil bez dozvole. Izvoli, polozi ispit za glasaca, pa mozes da glasas. 


Sta je ispit? Pa da pokazes elementarno poznavanje politike i sistema. Da znas da navedes x stranaka/opcija i pokazes da znas za sta se one zalazu, ko su im kandidati. Da znas kako se formira vlast i koje su nadleznosti koje funkcije u vlasti. 

 

Znam, znam... nema sanse da se ovo desi, ali na taj nacin ne bi Vucic bio sve i svja, pitanje da li bi uopste i postojao. Ne bi se glasalo za 3kg brasna, 1kg secera i 1l ulja. Ako treba menjala bi se vlast i na godinu dana. Sistem ne bi bio takav da zavisi od pojedinaca. 

Edited by Kooineeperk
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devil In My Pants said:

vi ste videli taj raspali Trst 20x, isli da sverate kao moja majka

 

Tvoja majka je propustila jednu bitnu stvar - da ti pruži kućno vaspitanje.

A bez tog temelja nije ni čudo što te je nedostatak obrazovanja pretvorio u jedinku razuma besnog psa i intelekta morskog krastavca.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa to se sve bilo navuklo da krade po firmama od toalet papira, olovki, sitnh stvari pa do velikih. Sve da rade mufte, a da ne doprinosi nigde. Penzija im dodje kao posrnuce jer ne moze vise da se lepo zivi na mufte.

 

Secam se kad sam ziveo u BG i kupi Montera (firma od Markovica mislim koji je bio kum nekom iz DS-a) Trudbenik i oni mucenici iz Trudbenika mi se zale kako sad moraju da rade, a ovako su dobijali neku crkavicu+ radili privatno i sad ne znaju gde biju kad moraju da rade za jednu platu. Taj isti pljuje privatizacije i los zivot.

 

Ma mali milion vas granicnih penzionera slusam kako se bolje zivelo za vreme Zlobe i Tita...rekoh ziveo si ti bolje od razredjivanja benzina i svercovanja dok je drzava deset puta bankrotirala ili od kredita..

 

Penzioneri npr u mojoj zgradi u strogom centru grada, ma korona, nosi televizor idi u prodavnicu, po lekove..kucaj svaki dan da vidis da li su zivi pa pricaj sa njima i kad je doslo vreme da se kreci, kazu nemaju 100e da izdvoje za krecenje iz pet puta...sve penzionerke nasledile plate direktora preduzeca, deca im po svetu itd...kad ih vidim smrkne mi se. Oni su jos uzor za ove ostale.

 

Mladi su odlicni, povezani sa svetom i putovali su vise od vas...vi ste videli taj raspali Trst 20x, isli da sverate kao moja majka i vodila me kao dete jednom u neku vukojebinu u Ceskoj 88g. Ne da nisu videli svet, nego nisu videli ni Srbiju sem ako nisu isli na teren da rade.

 

Danasnja omladina ne moze da se cuje od raznih navijaca, huligana, kriminalaca..cute ili beze odavde...Nasa omladina je odlicna, to sto se ovi 1244 cuju vise je zato sto dobijaju prostor i od monotonog zivota nemaju nista drugo vec da serendaju po  Tviterima, Fejsbuku i ostalim sranjima. Kvalitet nece da se mes,zive dobro i to negde jeste problem, zato i jesam za obavezno glasanje. Ako neces da glasas kazna 100k dinara. Mora se naci da mladi udju u tokove. 

 

Kvalitetni, urbani ljudi sto ih ja znam bar 1/3 je otisla preko i ne pada im na pamet da se vrate. Da nema interneta ta brojka bi danas bila ekstremno veca.

 

Sto se tice voznje kolima, slazem se da ima klinaca koji voze X5 200na sat, ali to mu je tajo kupio,ostavilo da se baskari i zbog kriminalno uredjene drzave koju smo dobili takve stvari ne mogu da se srede.  Mi jos zivimo u raljama starijih generacija koji su gurnuli Srbiju u posrnuce od 90te pa na vamo. Kad ove generacije 74godiste+ budu isle u penziju ili debelo zagazili u nju, onda ce se mozda nesto i promeniti.

 

Ne znam iskreno odakle da počnem, hajde na miru večeras 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...