Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 minutes ago, Amigo said:

 

Mene vidis zanima kako je tebe briga za neku drugu drzavu, a nije te briga za tvoju. Kud ces vece sramote.

Plus i ta briga i za druge drzave je selektivna. Ako je agresor Rusija, onda te briga, ako je agresor NATO, onda te nije briga, tako da je najbolje da me popustis,

furaj svoj fazon. 

Ja se ne sjecam da sam komentarisao tvoje postove, sve do danas, kada si me citirao i pitao sto si me pitao. 

 

Ja nemam nista protiv ako neko ima neko drugacije misljenje, a mene licno ne dira. Npr @Milenko Puzigaca ima slicno misljenje kao ti, ali taj covjek nije nikada napao nekog drugog forumasa, izbifla svoje, pa kome svidja, kome se ne svidja. Zbog toga ima kod mene respekt, a ove sto se spustaju na neke klizece startove na druge forumase prezirem.

A šta tebe briga za tuđu državu? Bosna je Bosna, a Srbija je Srbija. Ako voliš teritorijalni princip, gledaj kako je tamo preko Drine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

A šta tebe briga za tuđu državu? Bosna je Bosna, a Srbija je Srbija. Ako voliš teritorijalni princip, gledaj kako je tamo preko Drine.

 

Eto briga me, npr moja kcerka se rodila u toj drzavi, ona je drzavljanin Srbije. 

I tebe je briga za Bosnu, pa ti ja nista ne prigovaram. Ako zelis pati, sta ti ja tu mogu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Eto briga me, npr moja kcerka se rodila u toj drzavi, ona je drzavljanin Srbije. 

I tebe je briga za Bosnu, pa ti ja nista ne prigovaram. Ako zelis pati, sta ti ja tu mogu.

O Bosni sam relativno retko pisao, uglavnom u kontekstu bosanskih migranata koji su uticali na sudbinu države u kojoj živim. Svako poštovanje ćerki, ali ti si ti, a ona je ona.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

O Bosni sam relativno retko pisao, uglavnom u kontekstu bosanskih migranata koji su uticali na sudbinu države u kojoj živim. Svako poštovanje ćerki, ali ti si ti, a ona je ona.

 

Razumem, mi smo krivi za sve tvoje/vase probleme. Mislim da nema smisla da nastavljamo ovakvu raspravu.

Budi pozdravljen.

Link to comment
Share on other sites



 
Mene vidis zanima kako je tebe briga za neku drugu drzavu, a nije te briga za tvoju. Kud ces vece sramote.
Plus i ta briga i za druge drzave je selektivna. Ako je agresor Rusija, onda te briga, ako je agresor NATO, onda te nije briga, tako da je najbolje da me popustis,
furaj svoj fazon. 
Ja se ne sjecam da sam komentarisao tvoje postove, sve do danas, kada si me citirao i pitao sto si me pitao. 
 
Ja nemam nista protiv ako neko ima neko drugacije misljenje, a mene licno ne dira. Npr [mention=50]Milenko Puzigaca[/mention] ima slicno misljenje kao ti, ali taj covjek nije nikada napao nekog drugog forumasa, izbifla svoje, pa kome svidja, kome se ne svidja. Zbog toga ima kod mene respekt, a ove sto se spustaju na neke klizece startove na druge forumase prezirem.


Šta ti znaš za koju je mene državu briga? Važno ti je da kenjas po zapadu a ispaljujes licemerne stavove o agresiji od početka.
I ovo je forum a ne oglasna tabla. Ako ti smeta šta neko komentarise tvoje postove, pa pogrešno si protumačio svrhu foruma. Sa većinom sa kojima se ne slažem, ostavim komentar, udarim reply. Što ti očekuješ da će da ti ostane neodgovoreno na sve i svašta, tvoj problem.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Amigo said:

 

Razumem, mi smo krivi za sve tvoje/vase probleme. Mislim da nema smisla da nastavljamo ovakvu raspravu.

Budi pozdravljen.

Ti lično nisi, kao ni ogromna većina tvojih zemljaka koji ovde pošteno zarađuju svoj hleb.

 

Đeneral sa šajkačom na svinjskoj glavi koji se krio po kasarnama i njegovi pajtosi jesu krivi, i to na kvadrat. Isto važi i za vrljavu lopinu Ronhila koji ovde glasa, pita se za naše stvari i sisa budžet koji mi ovde punimo. Mi se ni najmanje ne pitamo za ograničenje brzine u naselju, PDV, medije, izdavaštvo ili poljoprivredu u njegovoj zemlji, pa skromno isto tražim i za nas. Isto tako, protiv sam toga da kao poreski obveznik punim budžet njegovog entiteta kako ne bi bankrotirao jer zaista ne tražim ničiji novac ni od koga, osim onoga što lično zaradim. Baš kao što ne očekujem da nemački, italijanski, grčki ili mađarski poreski obveznik izdržavaju mene, pošto mi zarada zavisi od klijenata, a porez od tzv. države, ne očekujem ni da od sopstvenog rada izdržavam kojekakve lezilebe na bosanskim državnim jaslama.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DJ_Vasa said:

Ti lično nisi, kao ni ogromna većina tvojih zemljaka koji ovde pošteno zarađuju svoj hleb.

 

Đeneral sa šajkačom na svinjskoj glavi koji se krio po kasarnama i njegovi pajtosi jesu krivi, i to na kvadrat. Isto važi i za vrljavu lopinu Ronhila koji ovde glasa, pita se za naše stvari i sisa budžet koji mi ovde punimo. Mi se ni najmanje ne pitamo za ograničenje brzine u naselju, PDV, medije, izdavaštvo ili poljoprivredu u njegovoj zemlji, pa skromno isto tražim i za nas. Isto tako, protiv sam toga da kao poreski obveznik punim budžet njegovog entiteta kako ne bi bankrotirao jer zaista ne tražim ničiji novac ni od koga, osim onoga što lično zaradim. Baš kao što ne očekujem da nemački, italijanski, grčki ili mađarski poreski obveznik izdržavaju mene, pošto mi zarada zavisi od klijenata, a porez od tzv. države, ne očekujem ni da od sopstvenog rada izdržavam kojekakve lezilebe na bosanskim državnim jaslama.

ti živiš u Beogradu i ovako naivno pišeš o izdrzavanju?

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DJ_Vasa said:

Nebitno je gde ja živim, već od čega živim. A živim od onoga koliko uradim i ne volim da finansiram lezilebe.

vrlo je bitno i gde živiš pošto to od čega živiš vervatno ne bi ni mogao da radiš van glavnog grada 

Link to comment
Share on other sites

Privedena osoba koja je juce poslala laznu dojavu u vezi bombe u kragujevackom MUPu.

 

Izvesni I.K. 2000. godiste.

 

Kao sto rekoh, klincima postalo zanimljivo i sigurno nije jedan, ovo su desetine likova koji se igraju. Mozda ce stati kad uhapse neke poput ovoga, koji je zvao telefonom legenda.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

vrlo je bitno i gde živiš pošto to od čega živiš vervatno ne bi ni mogao da radiš van glavnog grada 

Veruj mi da prevode mogu da radim sa bilo kog mesta na planeti ukoliko imam kompjuter i internet. Materijal se šalje mailom, faktura takođe, a klijenta zabole uvo da li sam u Knez Mihailovoj ili na vrhu neke čuke ako dobije materijal na vreme i kvalitetno urađen. Mnoge klijente nikad nisam video uživo.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DJ_Vasa said:

Veruj mi da prevode mogu da radim sa bilo kog mesta na planeti ukoliko imam kompjuter i internet. Materijal se šalje mailom, faktura takođe, a klijenta zabole uvo da li sam u Knez Mihailovoj ili na vrhu neke čuke ako dobije materijal na vreme i kvalitetno urađen. Mnoge klijente nikad nisam video uživo.

jedan izuzetak samo potvrđuje pravilo da 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Evo novih dojava..

https://nova.rs/vesti/hronika/ludilo-se-nastavlja-dojava-bombe-i-na-vma/?ref=twnova&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1652872982

 

Zaista ne verujem da to rade neki klinci hakeri. Koji bi bio njihov cilj da to rade? 

 

 

Ako ih ova "stručnjak" ne razbuca, niko neće. Kako koji bi cilj bio, pa da se smeju i dive sami sebi što zajebavaju sve živo. Dobro, ovaj sa telefonom u Kragujevcu je ocigledno budala, ali ovo sa mejlovima, potpuno je moguce da je to jedan lik koji se negde smeje.

 

Oni govore kao da je sad to neko pijan ili nesto, pa hajde udri, u, a. Kako da ne.  U stvari ono sto je rekla Ana Brnabic bas moze da bude dokaz da se radi o jednom liku, koji je prvo sakupio email adrese skola, raznih mesta gde dolaze turisti itd, i sad salje te mejlove i negde uz kokice umire od smeha. To je motiv, eto.

 

Onima koji stvarno postavljaju bombe nije motiv da jave gde je bomba pa da gledaju guzvu na TV, nego da pobiju sto vise tih za koje su umislili da su im neprijatelji. A stvarni hakerski napadi zbog politickog pritiska nisu dojave o bombama, nego bi bilo nesto sto mnogo ozbiljnije ometa normalno funkcionisanje. Ovo je neki baki, ili nekoliko njih, ali verovatnije jedan, koji je nasao sebi dobru zabavu, to je sve. Kad mu dosadi, prestaće.

 

Eventualno je moguće da sami šalju te mejlove, jer i tako to stalno rade, izmisljaju nekakve neprijatelje i to, ali da su ove stvari o kojima govore ovi razni "stručnjaci", nema šanse.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Milenko Puzigaca said:

 Isto i ovi koji se pale da je to iz dojava mozda stvarno. Kako da nije. Ono prvo sa avionima je mozda autenticno

 

Nema veze da li je stvarno, radi se o tome da se ponasas kao da jeste. Znaci prisebno. Ali ima ali....

 

...kad nemas poverenja u drzavu da moze da te spase tada je sve daleko neizvesnije i plasis se za sebe, za macku, za decu svoju i tudju i za sva ziva bica koja bi mogla biti ugrozena psihicki  i tek onda nedajboze ako eksplodira tada i fizicki.

 

Drugim recima hoce se reci ovo:

 

Demokratska stranka (DS) ocenila je danas da su lažne dojave o postavljenim bombama u većem broju škola u Beogradu „ukazale na mnogobrojne propuste u osiguranju bezbednosti učenika“ i optužila vlast da je odgovornost za pitanje bezbednosti dece u školama „prebacila na same škole i roditelje“.

 

„U većini škola ne postoji potpuna kontrola ulaska, a roditelji plaćaju obezbeđenje, koje često nije pripremljeno za adekvatnu reakciju na terorističke napade. Nastavno i nenastavno osoblje u školama nije prošlo ni obuku, niti je dobilo proceduru postupanja u pomenutim situacijama“, naveli su iz DS.

Zatražili su od Vlade Srbije da obezbedi finansiranje i kontrolu obezbeđenja u svakoj školi i da uspostavi sistem potpune kontrole ulazaka u školu tako da učenici i zaposleni dobiju kartice za beskontaktno otvaranje vrata i kapija i da se vodi detaljna evidencija o ulasku ostalih lica u školu.

Pozvali su vlast da usmeri sve kapacitete na otkrivanje osoba koje upućuju lažne dojave, „a ne da im primarni zadatak, kao što je to bilo do sada, bude otkrivanje identiteta onih koji na društvenim mrežama vređaju predsednika Srbije“. :lol_2:

 

Ma nije to smesno vec nestvarno da ne mozes da izrazis ni obican pamflet bez upotrebe predsednika. Ajde neka se malo osamostali ova maloletnicka opozicija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

 

 

Onima koji stvarno postavljaju bombe nije motiv da jave gde je bomba pa da gledaju guzvu na TV, nego da pobiju sto vise tih za koje su umislili da su im neprijatelji.

 

Najnovije pretnje, danas, izmedju ostalog:

Quote

 

Niški Zoološki vrt
Sve elektrane u Nišu, Beogradu, Novom Sadu, Subotici
Sva postrojenja za preradu vode u Nišu, Beogradu, Novom Sadu i Subotici
Sve prodavnice u Subotici
Železnička stanica Zrenjanin
Vojne akademije u Beogradu

Sve ove bombe će eksplodirati oko 17 časova. Nadajmo se da će Srbija naučiti svoju j**enu lekciju i odlučiti da stane, uvede sankcije Rusiji i učini pravu stvar. Da li želite da se ovo dešava?“

 

 

Još kad bi Niš imao ZOO vrt...?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Drug Crni said:

Naravno.
Drzavni terorizam Srbije nad sopstvenim stanovnistvom. Organizovan na Andricevom vencu i realizovan kroz sluzbu.

 

Zasto bi to radili, koji bi bio motiv?

 

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Pa isto kao za onih milion navodnih atentata. Čisto da nije tišina. Ovo poslednje sto je poslao Constantin je najjace. Sve prodavnice tu i tu, i svi klozeti čučavci :lol_2: Ovakve gluposti već ozbiljno pokazuju da sami šalju te mejlove. To je kao kad su ono 96/97 prdeli o tajanstvenoj operaciji "moždana oluja" :lol_2: Ni jedan sociopata koji drži do sebe ne bi tako nisko pao kao u ovoj poruci, nego sa svakim uspehom, psihopata od zanata eskalira. Ovi se srozavaju, kao obično :lol_2: Džiberi obični :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Zasto su,tokom deset godina vlasti, izvodili svoje pristalice na ulice da protestuju protiv pojedinih odluka,koje su donosili organi pod njihovom kontrolom ili oni u kojima imaju vecinu?
Zasto su,tokom pojedinih rasprava u Narodnoj skupstini, predlaganjem stotina i hiljada besmislenih amandmana na pojedine predloge zakona (npr.Zakona o budzetu), minirali diskusiju? To su radili nekada kao opozicija,ali da to rade kao predstavnici vecine je presedan nezabelezen u istoriji parlamentarizma. Makar onoj meni poznatoj.

Sto bi im bilo tesko da sada malkice podignu letvicu/ulog?

Prvi put u ovih deset godina,dupe mu jeste u procepu. Prvi put zaista oseca vrucinu koja dolazi sa zapada. To jos uvek nije ognjena stihija spremna da ga proguta u plamenu,ali neprijatno mu je.

Zato se ponovo poteze za argumentom o ugrozenoj nacionalnoj bezbednosti,ovaj put doslovce,da bi se situacija prikazala dramaticnom,nemogucom za upravljanje,a on na kraju opet ispao spasitelj. Po principu "ja stvarno nisam to zeleo,ali videli ste cemu smo bili izlozeni..morao sam da uradim to&to za dobro svih nas.." Toliko puta vidjeno.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo novih dojava..
https://nova.rs/vesti/hronika/ludilo-se-nastavlja-dojava-bombe-i-na-vma/?ref=twnova&utm_medium=Social&utm_source=Twitter#Echobox=1652872982
 
Zaista ne verujem da to rade neki klinci hakeri. Koji bi bio njihov cilj da to rade? 
 
 
Realno, kakav bi mogao imati cilj bilo ko?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

 
Zasto bi to radili, koji bi bio motiv?
 
 
A zašto bi neka "strana sila" to radila?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Amigo said:

 

Zasto bi to radili, koji bi bio motiv?

 

 

Zato da bi tzv. javno mnjenje, koje od obrazovanja ima više sezona Zadruge i IQ prosečnog šimpanze, moglo da prihvati odluku o uvođenju sankcija. Pošto nema 'leba od toga da se na brzinu edukuju, kao obrazloženje eto šta nam rade, hoće da nas unište jer nas mrze pošto smo najbolji, najlepši i najpametniji, pa moramo da pojedemo g*** i uvedemo sankcije da nas ne bi genocidisali kao što su radili Turci, Austrugari, Nemci, ustaše, balisti, Eskimi, Klingonci i ostali mrski neprijatelji.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam,naravno,duzan napisati da je gore receno moja pretpostavka,bazirana na predjasnjim primerima iracionalnog ponasanja vladajucih. Plus,oni u drzavi nemaju nijedan jedini organ,instituciju koja bi im bila prepreka u bilo cemu sto zamisle. Realno,ne postoji ni kriticna masa gradjana koja bi ih u bilo cemu zaustavila. To znaci da ovde moze sve da im prodje,pa i ovo.

Dakle,dokaze nemam..kao sto ih nema niko,ali cini mi se da ih nemaju ni oni. Pa,kad mogu zvanicni organi danima da nagadjaju,mogu i ja kao jedan obican forumas.

Edited by Drug Crni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...