Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Video sam danas na ulici kod novog Merkatora onog Jovičića što su mu našli kuvertu sa 300k evra. Čime li se taj bavi s obzirom da više nije na funkciji a sumnjam da bi neko zaposlio lika protiv koga se navodno vodi ozbiljan krivični postupak? Naravno, vozi nekog crnog audija kako bog zapoveda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2024 at 2:01 PM, berti said:

Pre neki dan sam prosao kroz dobrički kraj. Majko mila, kako je sve prepuno smeća. Divlje deponije na svakom koraku, Toplica prepuna svega i svačega, nameštaj, bela tehnika, nekakve gume, kese, flaše.... Ono je tragično, ono retko gde da ima. Sve se guši u smeću. Sramota najveća.

Napaljene bizgove koji se busaju u grudi patriotske treba upregnuti, pa na čiscenje, skupljanje tog đubreta. Jebala vas palamudačina da je Srbija najlepša zemlja, jebala vas breskva!

Priča mi čovek,u Novom Sadu su počeli da naplaćuju 7000 dinara za tonu smeća.Za šut su nešto blaži sa cenom,ali ako je pomešan sa smećem,onda ide ova tarifa koju sam naveo.

Da iznajmiš kamion je 4000 dinara.

Zato je jasnije što divljih deponija ima svuda po Srbiji,okruženi smo smećem.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Zato je jasnije što divljih deponija ima svuda po Srbiji,okruženi smo smećem.

 

Nije baš mnogo. Jasnije je koliko su ljudi stoka. Ako neko očekuje da mu neko besplatno preveze tonu smeća ili šuta, onda mu fali neka daska u glavi. Odnošenje običnog kućnog otpada se naplaćuje, baš kao i svaka usluga, a ovde nisu u pitanju prazna flaša vode ili zgužvana kesica grisina. Ukoliko može da napravi toliko smeća, treba i da plati da se to negde odloži, uništi ili reciklira.

 

Mnogo veći problem je to što ne postoje institucije koje bi to kažnjavale. Svako od nas može ovog trenutka da baci smeće kroz prozor bez ikakvih posledica, i to u strogom centru grada.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nije baš mnogo. Jasnije je koliko su ljudi stoka. Ako neko očekuje da mu neko besplatno preveze tonu smeća ili šuta, onda mu fali neka daska u glavi. Odnošenje običnog kućnog otpada se naplaćuje, baš kao i svaka usluga, a ovde nisu u pitanju prazna flaša vode ili zgužvana kesica grisina. Ukoliko može da napravi toliko smeća, treba i da plati da se to negde odloži, uništi ili reciklira.

 

Mnogo veći problem je to što ne postoje institucije koje bi to kažnjavale. Svako od nas može ovog trenutka da baci smeće kroz prozor bez ikakvih posledica, i to u strogom centru grada.

Naravno da su ljudi stoka kad bacaju po prirodi,i to je problem koji je konstantan decenijama.

Ali da se odbacivanje smeća na deponiji naplaćuje 7000 dinara prevoznicima je harač.

Ljudi će morati svoje usluge da naplaćuju 10000 dinara da bi imali neku zaradu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Naravno da su ljudi stoka kad bacaju po prirodi,i to je problem koji je konstantan decenijama.

Ali da se odbacivanje smeća na deponiji naplaćuje 7000 dinara prevoznicima je harač.

Ljudi će morati svoje usluge da naplaćuju 10000 dinara da bi imali neku zaradu.

 

Za kabasti otpad (nameštaj, bela tehnika itd.) može i besplatno, osim ako nisu promenili: https://www.beograd.rs/lat/gradska-vlast/2165-jkp-gradska-cistoca_4/

 

Znam da je komšija imao neke radove u stanu tokom leta i da je odnošenje šuta dogovorio sa komunalnim preduzećem i da je pričao kako su jeftiniji od privatnika. Ne znam koliko košta, ali kad napraviš tonu smeća, to ipak mora da se plati.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

Za kabasti otpad (nameštaj, bela tehnika itd.) može i besplatno, osim ako nisu promenili: https://www.beograd.rs/lat/gradska-vlast/2165-jkp-gradska-cistoca_4/

 

Znam da je komšija imao neke radove u stanu tokom leta i da je odnošenje šuta dogovorio sa komunalnim preduzećem i da je pričao kako su jeftiniji od privatnika. Ne znam koliko košta, ali kad napraviš tonu smeća, to ipak mora da se plati.

 

Mi smo skoro izbacivali stare crepove, komsija kupio neke vece bele jake kese od gradske cistoce, to je jedan od nacina placanja odnosenja suta preko tih kesa.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Nije baš mnogo. Jasnije je koliko su ljudi stoka. Ako neko očekuje da mu neko besplatno preveze tonu smeća ili šuta, onda mu fali neka daska u glavi. Odnošenje običnog kućnog otpada se naplaćuje, baš kao i svaka usluga, a ovde nisu u pitanju prazna flaša vode ili zgužvana kesica grisina. Ukoliko može da napravi toliko smeća, treba i da plati da se to negde odloži, uništi ili reciklira.

 

Mnogo veći problem je to što ne postoje institucije koje bi to kažnjavale. Svako od nas može ovog trenutka da baci smeće kroz prozor bez ikakvih posledica, i to u strogom centru grada.

 

Koliko razumem, 7000 se plaća deponiji da bi se odložila tona otpada, opet, koliko znam iz prakse deponije samo to i rade, deponuju otpad, ne prerađuju ga, ne recikliraju ga, ne odlažu ga na ekološki prihvatljiv način, jeste izvesna prednost imati jednu površinu sa 1000 tona otpada nego hiljadu sa po jednu tonu, ali i te, navodno, organizovane deponije su ekološke bombe.

Imaš delove grada ili čitava sela gde nema organizovanog odnošenja smeća, malo savesniji ljudi ne bacaju bilo gde, kad se sakupi veća količina plate prevoznika da odnese na deponiju, prevoznik umesto da plati 7000 deponiji istovari đubre negde pored puta i rezultat vidimo, polako postajemo jedna velika deponija.

Beograd ima organizovano prikupljanje i odvoženje smeća, daleko od dobrog, pogledaj kontejnere i oko njih, prepuni, nemaju poklopce, polomljeni one za reciklažu prazne u ista vozila kao i ostali otpad, ali ajde, nekako se skuplja i nosi, a šta posle, istovari se u Vinči na deponiju i stoji decenijama, povremeno se zapali, voda spira otrove u Dunav, lakše im je da naplate prostor za istovar nego da organizuju sortiranje, odvajanje, preradu, proizvodnju novih sirovina, energije...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moze cena odlaganja biti nula dinara, mogu kontejneri biti besplatni skroz... Bice skoro isto. U Nisu su bile postavljene kante za smece na bas mnogo mesta, pricvrsene za bandere, stubove... Vise od pola je pokidano, polomljeno, odvaljeno... Da ne pricam o razvaljenim igralistima za decu, polomljenim klupama... Ja ne znam kako to da se objasni. Mladost, bes, frustracija? Pa ima besnih i napaljenih pubertetlija i u Cirihu i Beču, pa ne verujem da to iskazuju lomljenjem kanti za đjubre, ljuljaski i klupa po parkovima. Visevekovno robovanje pod Turcima, to nase opravdanje za sve živo.

Mozda ima tu nešto, ali svako ko je bio po Turskoj moze sa vidi da je kod njih sada mnogo bolja  situacija nego ovde.

Verovatno ima od svega po nešto, ali se premalo malo radi na edukaciji. Bas zbog toga kakva je situacija kod nas treba od prvog razreda uvesti neki predmet o ekologiji. Uciti decu o nuznosti zaštite prirode u svakom smislu, razvijati svest o tome iz godine u godinu. Prikazivati filmove o onim milionima flaša koje plutaju Drinom, pokazivati slike iz Slovenije, ne mora se ici dalje. Ako se zakaze u startu i deci ne usadi svest, bice i dalje ovako. Naravno, i dalje ce umesto ekoloskog edukovanja nasu decu zamlacivati veronaukama i slicnim glupostima. Oko za oko, kontejner za kontejner!

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, berti said:

Moze cena odlaganja biti nula dinara, mogu kontejneri biti besplatni skroz... Bice skoro isto. U Nisu su bile postavljene kante za smece na bas mnogo mesta, pricvrsene za bandere, stubove... Vise od pola je pokidano, polomljeno, odvaljeno... Da ne pricam o razvaljenim igralistima za decu, polomljenim klupama... Ja ne znam kako to da se objasni. Mladost, bes, frustracija? Pa ima besnih i napaljenih pubertetlija i u Cirihu i Beču, pa ne verujem da to iskazuju lomljenjem kanti za đjubre, ljuljaski i klupa po parkovima. Visevekovno robovanje pod Turcima, to nase opravdanje za sve živo.

Mozda ima tu nešto, ali svako ko je bio po Turskoj moze sa vidi da je kod njih sada mnogo bolja  situacija nego ovde.

Verovatno ima od svega po nešto, ali se premalo malo radi na edukaciji. Bas zbog toga kakva je situacija kod nas treba od prvog razreda uvesti neki predmet o ekologiji. Uciti decu o nuznosti zaštite prirode u svakom smislu, razvijati svest o tome iz godine u godinu. Prikazivati filmove o onim milionima flaša koje plutaju Drinom, pokazivati slike iz Slovenije, ne mora se ici dalje. Ako se zakaze u startu i deci ne usadi svest, bice i dalje ovako. Naravno, i dalje ce umesto ekoloskog edukovanja nasu decu zamlacivati veronaukama i slicnim glupostima. Oko za oko, kontejner za kontejner!

 

Da, to je kljucno. U dva (privatna) vrtica imaju lekcije o ekologiji i reciklazi, od 4. godine. Verujem da je to cesto. I deca vidim prihvataju, pricaju i sami o tome. S obzirom da je to bazicno egzistencijalno pitanje ovog veka, nadam se da ce toga biti sto vise. Ja bih ekologiju uveo i kao predmet od prvog osnovne (kao dopuna i spin off predmeta 'svet oko nas')

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 2/29/2024 at 8:49 AM, tomas.hokenberi said:

A ko će da je razvija? Novosnovani "Instituti za VI" u vlasništvu ljudi povezanih sa SNS koji rade iskljuĉivo za državu, a i to što rade, rade preko podizvođača.

Očekivao bi da neko ko investira u "startup" "Institut za VI" to radi zato što imaju neki proizvod koji će investitorima doneti prihod na tržištu, a ne "nesiguran" prihod od državnih tendera. 

pa Brnabicka! Prilicno je "zagrejana" za vestacku inteligenciju! Ocigledno manjka one prirodne. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Unknown said:

 

Pa navodno je Bodiroga blizu da prihvati kandidaturu. Evo sad je AV u šumicama rekao ako ne smete Djilasa, postavite Bodirogu.

Izvini, Koštunica mode: kandidaturu za šta? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darko said:

Izvini, Koštunica mode: kandidaturu za šta? 

Da nam da lažnu nadu da može AV da se sruši na izborima koje on lično organizuje. Nadam se da Bodiroga nije toliko glup da pristane da bude na čelu liste na kojoj su gubitnici i lažni opozicionari.

Link to comment
Share on other sites

Po onome sto se prica u opozicionim krugovima Bodiroga je vec pristao. Mislim da mu je to pogresan put iako je hteo nesto tako, morao je da oformi svoju ekipu bez balasta koji nosi trenutna opozicija. Takva lista uglednih sportista, profesora ili glumaca bi morala da ide na odvojenoj listi koja se ne bi mesala sa ovim politicarima. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Unknown said:

Po onome sto se prica u opozicionim krugovima Bodiroga je vec pristao. Mislim da mu je to pogresan put iako je hteo nesto tako, morao je da oformi svoju ekipu bez balasta koji nosi trenutna opozicija. Takva lista uglednih sportista, profesora ili glumaca bi morala da ide na odvojenoj listi koja se ne bi mesala sa ovim politicarima. 

 

Poserem se ja na takve političare koji su spali na odrtavelog tapkača lopte.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 40Wins said:

Ovo mi je jača Topalkova stvar nego kad je onomad na veselju pevao i radio sklekove jednom rukom. 😄

 

Ali NIJE MOGLO DA SAČEKA MAKAR DA SE ZAVRŠI EMISIJA KOJA JE MNOGO LEPA hahahahaha obožavam

 

Ja sad zamišljam Vučićev YT kanal gde će da organizuje lajvove i kocka se kao Baka Prase, ili lajvove na TikToku da mu tapkaju fanovi i šalju poklone... Topalko legendo

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Poserem se ja na takve političare koji su spali na odrtavelog tapkača lopte.

Taj tapkač lopte je bar nešto uradio za Srbiju za razliku od ostalih. Nadam se da neće ići Tomaševićevim stopama. 

Edited by Darko
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko said:

Taj tapkač lopte je bar nešto uradio za Srbiju za razliku od ostalih. Nadam se da neće ići Tomaševićevim stopama. 

 

A šta je uradio osim što je tapkao loptu? Omogućio orgazam onima što u životu nisu ništa uspeli, osim da isti doživljavaju uz utakmice i... šta još?

 

Ima li neke ideje o organizaciji gradskog saobraćaja, sređivanju infrastrukture, parkiranju i vožnji kroz grad, uređivanju grada, parkovima, zelenim površinama, gradnji ili nečemu što spada u domen upravljanja gradom?

 

Ima li možda nekog iskustva u bilo kakvom sličnom poslu osim tapkanja lopte?

 

Hajde da budemo realni, to što neko tapka loptu i zabija koševe, golove i slično je samo zabava, ali upravljanje gradom je malo ozbiljnija priča.

1 minute ago, Constantin said:

 

spacer.png

pecinski-crtezi.jpg

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...