Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On se borio, ali zli zapadnjaci su mu nabili dildo u dupe zbog nesavesnih gradjana koji su se zalili na izborne uslove i kradju. Za sve je kriv Marinikin strajk gladju, protesti, Dobrica Nesposobnilovic i N1. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ters said:

Danas pred kamere izlazi - mrmot... Mislite li da ce se uplasiti svoje sjene? U rupu se sigurno nece vratiti.

Mi cekamo mecku i Sretenje Gospodnje (15. Februar) - zapadnjacki mrmot nas ne interesuje.

:s_d:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kronostime said:

Mi cekamo mecku i Sretenje Gospodnje (15. Februar) - zapadnjacki mrmot nas ne interesuje.

:s_d:

 

Ne znam hoce li se mecka pojaviti bas na Sretenje, ali mnogi joj se motaju pred rupom tako de ce se pojaviti nekada ako se ne razidju...A onda nece biti dobro. Sa druge strane, sve novine  su najavile mrmota pred kamerama za 2. februar i sigurno ce se pojaviti, i bice zabavan,  kao i u prethodnim stotinama pojavljivanja...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Eddard said:
On 1/30/2024 at 1:57 PM, Constantin said:
AyuGowQ.jpeg
 
Transparency International Corruption Perceptions Index 2023 Western Balkans 6 countries (higher the score - cleaner; lower the score - more corrupt public sector) 1. Montenegro 46 2. North Macedonia 42 3. Kosovo 41 4. Albania 37 5. Serbia 36 6. BiH 35
 
12wkVpH.jpeg
 
Bosna - 57 , Hrvatska - 88...znači. mi smo lideri u regionu.
 
edit: https://ocindex.net/rankings?f=rankings&group=Country&view=List
 
Zavidu nam i mrzu nas svi.....:default_coffee:

Dobro, ja zaista ne mogu da poverujem da smo po tom pitanju toliko (ako uopšte) gori od Kosova.

Ja verujem jer ovde postoji otvorena, neprikrivena korupcija koja se ogleda u stavljanju van snage Zakona o javnim nabavkama za krupne infrastrukturne projekte.  Gradjani cute, ali dobro znaju da nije bas normalno da jedna opstina mora da sprovodi  transparentan proces javne nabavke kada kupuje papir za stampac i hemijske olovke, dok vlada ne mora to isto da uradi kad ugovara  objekte za EXPO, metro ili brzu prugu.  To je upravo strasno.  Ako ovo ipak jednog dana bude normalna drzava, postojace poseban kanal na RTS-u koji ce prenositi otvaranje svih ponuda za velike projekte, a i sajt na kojem ce sve ponude kasnije biti objavljene. I konacni ugovori, naravno.  Bez toga, svaki gradjanin zna da se pregovorima u tajnosti uvek, ali uvek obezbedjuje neka korist za predstavnika drzave, pa makar to bilo i nesto sitno kao sto je letovanje na atraktivnom mestu ili stipendija za dete.  Mnogi veruju da se u svakoj transakciji radi o krupnim %, tj da se isplacuju milioni kao provizija za "dobar" ugovor.  Tako se stvara  vrlo visoka percepcija o korupciji, dakle vidjenje gradjana, a ne sudski dokazana korupcija.  Nisam cuo da na Kosovu postoji nesto slicno, ja verujem da je tamo pre rec o pet hiljada ovde ili onde, Skoda Octavia za svastiku i slicno. 

 

Edited by Edinburgh
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edinburgh said:

jedna opstina mora da sprovodi  transparentan proces javne nabavke kada kupuje papir za stampac i hemijske olovke, dok vlada ne mora to isto da uradi kad ugovara  objekte za EXPO, metro ili brzu prugu.

To je normalizovano u slucaju NIS Petrola, sad svako malo drzava, odnosno njeni predstavnici, mogu da se pozovu na taj presedan dok im se brk smeska. 

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam zavrsila citanje "Misljenje jednog klovna", Hajnrih Bel, pricu o nemackom drustvu nakon II Sv rata. I na jednoj od poslednjih stranica Bel kaze da je to vreme u Nemackoj bilo "vreme prostitucije". Nemam bolji opis ovog sto mi danas zivimo u Srbiji, veme prostitucije, vreme sveopste korupcije, na isto mu izadje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oslobadjajuca presuda za optuzene za ubistvo Slavka Curuvije omogucava Srbiji da se ucvrsti u clanstvu BYSVINKS-a.

25 godina sudjenja, sto godina zatvora - i pojeo vuk magarca. Ne samotnjak, nego copor.

Edited by ters
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Krug je zatvoren: u vreme kada je Vucic bio ministar informisanja, ubijen je novinar Slavko Curuvija. Juce, u Vucicevoj Srbiji, ubice se oslobadjaju svake krivice. Juce je rezim ispalio metak u svakog od nas. 

 

  • Like 12
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Dramaturg, scenarista i filmski kritičar Dimitrije Vojnov čitavu stvar komentariše  kao davanje enormnog publiciteta jednoj ulozi i  kao PR poraz ugledne televizijske kuće.

 – Kada su im bogovi rata i zapadne sile okrenuli leđa, Ukrajinci prirodni animozitet prema popularnim ličnostima iz Rusije podižu na nivo diplomatskog problema. Rezultat je davanje enormnog publiciteta jednoj ulozi iz predstojeće sezone serije „Beli lotus“ i PR poraz inače ugledne kuće HBO. Čak ni ukrajinska propaganda nije uspela da objasni kako se Biković to ogrešio o njih od početka rata, a ministar Dmitro Kuleba je sebe sveo na svestkoj sceni na onu ulogu koju kod nas obično igra Simo Spasić – konstatuje Dimitrije Vojnov za Danas.  

 

https://www.danas.rs/kultura/milos-bikovic-hbo-serija-white-lotus-izgubio-ulogu/

 

 

Mislim...šta ?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Krug je zatvoren: u vreme kada je Vucic bio ministar informisanja, ubijen je novinar Slavko Curuvija. Juce, u Vucicevoj Srbiji, ubice se oslobadjaju svake krivice. Juce je rezim ispalio metak u svakog od nas. 

 

Nekako se slabo piše o tome ovde, vodimo tuđe ratove, dok nas u dvorištu ubijaju.

Apsolutno si u pravu.

Premijerka kaže kako i dalje traži pravdu, a pravdu je njena klika zgazila kao bubašvabe.

Jel imaju te sudije imena i prezimena, pošto imaju i platu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Nekako se slabo piše o tome ovde, vodimo tuđe ratove, dok nas u dvorištu ubijaju.

Apsolutno si u pravu.

Premijerka kaže kako i dalje traži pravdu, a pravdu je njena klika zgazila kao bubašvabe.

Jel imaju te sudije imena i prezimena, pošto imaju i platu?


Odluku su donijeli jos prije 10 mjeseci i cekalo se sa objavljivanjem kada zatreba… mizerije od ljudi…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Helena said:

Jel imaju te sudije imena i prezimena, pošto imaju i platu?

 

Juče su na TV Nova S pročitali imena sudija petočlanog sudskog veća, ne sećam se da sam ikad čuo da se nabrajaju poimenično sudije, eventualno, a zadnjih godina i to retko, ime predsedavajućeg veća. Međutim, slaba je vajda od toga, presuda je konačna, sudije su donele odluku kakva je naručena, jedino, eto, ostaje zabeleženo.

 

Link to comment
Share on other sites

O cemu pricamo?  Pa na ovom forumu koji je mozda i najbolji i najsvesniji u celoj stradiji, o onim sisacima budzeta i sns projektima Zvezdi i Partizanu, ozbiljni ljudi, a mnogi i satro ljuti protivnici rezima ispisase hiljade stranica - da li ce Vucic da im udeli jos koji milion za cetvorku ili pleja, a o nesrecnom Curuviji, nekoliko uzdrzanih postova...  Razvalise drzavu ali ljudima bitno da uzmu ABA ligu i ne smrde im u tom slucaju smradikalske pare - samo da budu makar tu uspesniji od komsija, rodjaka...

Tuzna drzava smesnog i zalutalog naroda...

Banujte slobodno, i onako mi je vec odavno muka da gledam blamiranja na sve strane, pa cak i ovde na ovom forumu za koji mislim da je drugaciji, ali definitivno ne dovoljno da bi mi bilo preterano stalo da budem deo njega.

PS. Jebem ti slova bas, stavljeno je na difoult i opet ovako ispadne - definitivno me ovaj forum ne voli...

Edited by fancy
Font 14
  • Like 7
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

 

@Utopista

 

Do tebe je, mora da si podešavao veličinu fonta u browseru ili neka accessibility setovanja u operativnom sistemu i zaboravio.

 

Probaj da kad napišeš poruku selektuješ ceo tekst i odabereš veličinu fonta 14 ili 16 iz menija pisanja poruke...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Div said:

 

Juče su na TV Nova S pročitali imena sudija petočlanog sudskog veća, ne sećam se da sam ikad čuo da se nabrajaju poimenično sudije, eventualno, a zadnjih godina i to retko, ime predsedavajućeg veća. Međutim, slaba je vajda od toga, presuda je konačna, sudije su donele odluku kakva je naručena, jedino, eto, ostaje zabeleženo.

 

Treba da se objvljuju, treba da ostanu javna, treba da se objavi kompletno obrazloženje zarad budućnosti i eventualne odgovornosti.

Koliko čitam hrvatski index tamo redovno objavljuju takve stvari , ne samo sudija apelacionog suda, već i niže rangiranih sudija u presudama.

Šta kvalifikuje te ljude koji nisu ni učestvovali u procesu da ponište odluku njihovih kolega i proglase njihovu presudu pogrešnom?

Nedostatak dokaza ili nevslidnost dokaza?

Šta je validan dokaz, da profesionalni kamerman i snimaju zločine iz svih uglova i dobrim osvetljenjem " i to damo sa određenim tipom kamera"?

Nek se znaju imena kad već ovog čoveka ubijaju ponovo i ponovo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Нека Нада Хаџи Перић, иначе са Косова чији је профил пун икона и слика манастира...

 

Друга је нека Весна Петровић.

 

Трећи Драган Ћесаревић.

 

Четврти Марко Јоцић.

 

Пета Душанка Ђорђевић, два пута удата оба пута за истакнуте руководиоце државне безбедности.

 

Ја сам та лица навео на свим својим профилима на којима сам под пуним именом и презименом, јер хоћу да покажем да се не плашим те багре, а форум је нешто сасвим друго па се нећу љутити ако администрација избрише ову поруку, мада мислим да би требало цео град исписати њиховим именима, и да такве ствари буду начин борбе против, могу слободно рећи мафијe која је узурпирала државу.

 

Na linku se vidi da su već iskusni u oslobadjanju ili smanjivanju kazni kriminalno političkoj mafiji.  https://www.021.rs/story/Info/Srbija/366143/Ovo-su-sudije-koje-su-oslobodile-optuzene-za-ubistvo-Slavka-Curuvije.html

 

Nego jel' sledeće godine oba velikana idu u Evroligu da krckaju državne pare na po 20 stranac - zna li neko?   I kako vas nije sramota da navijate za te sns projekte i dajete legitimitet nekim Čovićima, Ostojama, Vučićima?   Pitao sam Lakija na tviteru, i kaže to je ljubav, ali na kraju mi je priznao da je to patologija a ne ljubav.  I kada god objavi nešto u vezi blizanaca ja mu se kao debil nakačim i pitam kako je moguće da jedan pametan i hrabar tip pada na te budalaštine...  Verujem da sam mu dosadan, ali stalo mi je da makar pametni ljudi pobede tu patologiju navijanja za te dvorske klubove jer kao što rekoh tako samo daju legitimitet Vučiću i mračnim tipovima oko ta dva kancera srpskog društva i sporta.  Eto, napisah i spasih savest, mada znam da pišem u prazno...malo prijatelja i u vanforumskom životu sam uspeo da ubedim da bojkotuju ta dva kluba koji služe za hipnotisanje mase, unošenje razdora, uhlebljenje podobnih kadrova...

 

 

 

 

Edited by Utopista
Dodao sam link.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nezavisno sudstvo, bla bla bla
I onda to postane mafijasko udbaski pipak hobotnice. Nezavisni su samo od zakona, prava i pravde.
Da se sad digne kuka i motika, bio bi to udarac na institucije.

Kad je trebalo lustrirati ovakvu gamad, pisale se peticije, kukalo kako da sprovodi partijsku čistku. Pa i trebalo je počistiti sve to.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk



  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...