Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

A posle se pitaju zašto nemaju glasove...

 

Demokratska stranka nema šta da koketira sa najvulgarnijim oblicima nacionalizma niti sa nacionalistima jer su a) profilisani kao građanska stranka i b) nemaju glasače među nacionalistima niti preko Drine. Pokušavao je to i tadić, pa se zeznuo, ali izgleda da im to nije dovoljno jasno.

U DS-u su od samog pocetka postojala dva krila . Cavoski, Nikola Milosevic, Djogo su medju osnivacima DS, Kostunica se okrenuo nacionalnoj opciji kasnije, kada je uvideo da to ima  prodju. Devedesetih su  Micunovic i Tosic upravo zbog koketiranja DSa sa sovinistima osnovali Demokratski centar. Tadic i ekipa su pokusli  da se u tom pogledu takmice sa radikalima i uspeli  da svedu DS ispod cenzusa.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, ters said:

Davos. Skup najuticajnijih ljudi planete koji prave i uskladjuju planove za buducnost svijeta. Vucic pravi snjeska 🙂 

 

 

Screenshot_15-1000x560.jpg

 

Ta bitanga grudvu od snega ne ume da napravi, taman posla sneska da moze. Frustrirani glumac filmova šlj produkcije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JohnnyDragon said:

 

Posredno jeste Vučić najavio. Ali kaže o tome mora nova vlada da odluči to i da su ludi ako slušaju neznalice jer rudnik će da preporodi Srbiju Loznica ce imati 100 miliona eura godišnje od rudnika minimalac u rudniku 1000e i ostale laži. Jednostavno bratija je verovatno uzela mito od RT i sad nema nazad.

 

Jedino što moze da spreči rudnik su veliki protesti ili natrium jonske baterije koje sad postaju aktuelne.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Jok. Jeftini politikant nema šta novo da kaže pa struže istu priču, a ovi prenose jer vikendom ionako nema baš mnogo vesti.

 

Za razliku od jeftinog, ovaj skupi politikant, košta nas milijarde dolara, jeste rekao da od rudarenja očekuje ogroman rast BDP, da je ova vlada poklekla pred bezumnom masom, uprkos njegovom mišljenju, a odluku o eksploatacije litijuma doneće nova vlada.

 

Edited by Div
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MeanMachine said:

 

Posredno jeste Vučić najavio. Ali kaže o tome mora nova vlada da odluči to i da su ludi ako slušaju neznalice jer rudnik će da preporodi Srbiju Loznica ce imati 100 miliona eura godišnje od rudnika minimalac u rudniku 1000e i ostale laži. Jednostavno bratija je verovatno uzela mito od RT i sad nema nazad.

 

Jedino što moze da spreči rudnik su veliki protesti ili natrium jonske baterije koje sad postaju aktuelne.

Reko je Loznicani nece znati sta da rade sa tolikim parama, bacace ih na ulici! 

Link to comment
Share on other sites

Lozničani će lopatama razgrtati eure po ulicama, da bi mogli da prodju, a Boga mi i grtalica ima da radi. Ali mufljuz ne govori da rzdnu rentu će uzimati Lozničani 40%, a 60% ide beogradu. Dočim če beogradjani brisati guzicu evritjima ?

Najveća "grtalica" je on, sa svojom "dopisnom ekonomijom" za retardirane..."dva koma dve milijarde"...selac manipulatotski...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Za razliku od jeftinog, ovaj skupi politikant, košta nas milijarde dolara, jeste rekao da od rudarenja očekuje ogroman rast BDP, da je ova vlada poklekla pred bezumnom masom, uprkos njegovom mišljenju, a odluku o eksploatacije litijuma doneće nova vlada.

 

 

Ma polako, kad će ti ruZZko-kineski kvazi-ekolozi da pokrenu neku inicujativu za zatvaranje onoga što ima u Boru, Majdanpeku, Smederevu, Pančevu ili Lazarevcu? Ne vidim nešto opančarsku verziju Grete Tupberg da organizuje bolokade Majdanpeka ili Bora niti da ima bilo kakav uspeh, osim peticija kojima mu je sajt preplavljen. Peticije su uspešne u smislu da ne troše papir jer su elektronske, ali se za razliku od peticija na papiru njime ne može obrisati ni d... ovaj, htedoh reči nos.

 

Kreću li Savo i ekipa na NIS? Evo, idem prvi s njima, samo da pozovu Upsss... pa to je kremaljski kapital, neće da može. A kad će nešto protiv postrojenja brata Sija? Za razliku od Rio Tinta, sve što sam naveo je veoma aktivno i nije daleko.

 

47 minutes ago, Constantin said:

Lozničani će lopatama razgrtati eure po ulicama, da bi mogli da prodju, a Boga mi i grtalica ima da radi. Ali mufljuz ne govori da rzdnu rentu će uzimati Lozničani 40%, a 60% ide beogradu. Dočim če beogradjani brisati guzicu evritjima ?

Najveća "grtalica" je on, sa svojom "dopisnom ekonomijom" za retardirane..."dva koma dve milijarde"...selac manipulatotski...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Ne znam za evre, ali evo na šta bi trebalo upotrebiti lopate:

2122151_loznica--bacaju-gradjevinski-otpad_ls.jpg2122147_loznica-namesstaj_ff.jpg?ver=15799676042122145_loznica--i-voce_ff.jpg?ver=1579967597

 

Slike su upravo iz Loznice, a ako ti Lozničani glasaju za SNS i samim tim njihov program koji podrazumeva iskopavanje litijuma, ko smo mi da im to osporavamo?

 

Nešto mi se čini da jeftini politikant sa državne sise, tj. nekog instituta, neće da prvi uzme lopatu u šake i tako da primer. Lako ćemo mi za Rio Tinto, ali teško je baciti otpad u kontejner.

Link to comment
Share on other sites

Iste slike možeš da vidiš po beogradu na svakom koraku, dok je tako kakve veze ima što gori deponija, što toplane nemaju filtere, što individualna ložišta koriste najgori lignit, što TENT i Veliki Crljeni bukvalno ubijaju ljude, kao i Smederevo i Bor, ali je najjača logika, ako godišnje umire 100000 ljudi od aerozagađenja, što ne bi još 50000 od zatrovane vode i zemlje.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

Iste slike možeš da vidiš po beogradu na svakom koraku, dok je tako kakve veze ima što gori deponija, što toplane nemaju filtere, što individualna ložišta koriste najgori lignit, što TENT i Veliki Crljeni bukvalno ubijaju ljude, kao i Smederevo i Bor, ali je najjača logika, ako godišnje umire 100000 ljudi od aerozagađenja, što ne bi još 50000 od zatrovane vode i zemlje.

 

 

Sve si tačno rekao. Koliko je meni poznato, kvaziekolozi su sve nabrojane probleme jedva i spomenuli, a u celoj priči postoji i jedna „sitnica” –  ovde je iskopano 0 (i slovima: nula) grama litijuma, od čega je umrlo nula ljudi. Cela priča je na veoma dugom štapu, dok se sve ovo što nabrajaš dešava svaki dan. Baš me zanima šta će da se desi kada neko pametan završi sa tim glupostima kao što su automobili na struju. Hoće li napadati mrski zapadni Airbus ili još mrskiji američki Boeing jer njihove metalne 'tice zagađuju više od oba tupoljeva u letnom stanju?

 

Lepo sam pitao kada će ti vajni ekolozi da se bune protiv NIS-a, a mogu i protiv svega nabrojanog. Nešto mi se čini da ih zabole Tnjiter za realne probleme, bilo da su ti problemi domaćeg porekla, bilo da stižu sa istočne strane zemaljske kugle.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...