Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ovakav način ulaska u skupštinu nije loš ako tako nastave i ako ne uđu u razne odbore i tela. Dobro je što konačno odlaze u neku evropsku instituciju, kako kaže vest, a još bolje je što je zadrigla evropska birokratija konačno bar malo mrdnula guzicom, pa spominju međunarodnu istragu, zamrzavanje pretpristupnih fondova (manje resursa za krađu), a ako razmotre i zamrzavanje ličnih računa i imovine ili tretman po uzoru na Vulina, biće odlično.

 

Jeste da su do sada uspeli da upropaste mnogo toga, ali sada imaju veoma dobru šansu da nešto urade. Ako konačno navale na evropske institucije i političare, jasno stave do znanja da će konačno šutnuti kremaljskog ludaka, onda mogu da se nadaju uspehu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini, da se ima previše očekivanja od neke neobavezujuće rezolucije. Kilavi Evropljani će izglasati nešto što nit smrdi nit miriše i onda će SPN na N2 i Novoj da "proglase" svoju pobedu, a Sekta preko svojih "analitičara na žeton" preko nacionalne frekvencije likovati "svojom pobedom".....ništa novo.

Link to comment
Share on other sites

Zamrzavanje pretpristupnih fondova smanjuje mogućnost za krađu, a udarac po džepu mnogo boli. Nema tu nikakvog proglašavanja pobede, a sve što bude pisalo u rezoluciji može lako da se primeni u diplomatskoj praksi. Da je sve tako jednostavno, ovi bi jednostavno ignorisali rezoluciju koju ne bi ni spominjali u svojim medijima, a koliko vidim, počeli su da kmeče dok još nije ni doneta.

 

Dodatak:

Finalni nacrt rezolucije EP: Nema novca za Srbiju iz EU ako se dokaže da su srpske vlasti umešane u izbornu krađu

 

Upravo sam video vest koja potvrđuje da se finansijska slavina polako zavrće.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

Zamrzavanje pretpristupnih fondova smanjuje mogućnost za krađu, a udarac po džepu mnogo boli. Nema tu nikakvog proglašavanja pobede, a sve što bude pisalo u rezoluciji može lako da se primeni u diplomatskoj praksi. Da je sve tako jednostavno, ovi bi jednostavno ignorisali rezoluciju koju ne bi ni spominjali u svojim medijima, a koliko vidim, počeli su da kmeče dok još nije ni doneta.

 

Dodatak:

Finalni nacrt rezolucije EP: Nema novca za Srbiju iz EU ako se dokaže da su srpske vlasti umešane u izbornu krađu

 

Upravo sam video vest koja potvrđuje da se finansijska slavina polako zavrće.

 

Vidim i ja da serendaju raznorazni analitičari, po sistemu, zapisnici su potpisani-gotovo je". Kad budu sad izboru u Nišu, javiću se kod nekog od opzicionara da dobrovoljno i naravo besplatno, patroliram gradom i lovim "organizovani dolazak" "zakonitih glasača"....

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Constantin said:

 

Vidim i ja da serendaju raznorazni analitičari, po sistemu, zapisnici su potpisani-gotovo je". Kad budu sad izboru u Nišu, javiću se kod nekog od opzicionara da dobrovoljno i naravo besplatno, patroliram gradom i lovim "organizovani dolazak" "zakonitih glasača"....

 

Šta će se desiti ako te neko na dan izbora upita đe je ba ta Med'jana (ili Pal'lula)? :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

E to.....
Će gi naranimo s bureci,
će gi ispratimo s ćuteci,
će gi nadujemo duleci.
pa nek se prave posle zevzeci.
 
Nas li su našli s glasački lopovluk da smaraju,
će gi najurimo iz Niš,
sve će gi pete u guzicu udaraju...
 
smiley54.gif
 


  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Rezolucija je bitna jer se javno mnjenje EU upoznaje sa diktatorom koga podržavaju određene stranke iz njihovih država. Što više ljudi zna za njega i njegov lopovluk to će pre da prestane podrška narodnjaka parizeru.

 

Po meni je mnogo bolje da Vučić odbije preporuku jer će se sam zameriti još nekima na zapadu time i u medijima će se pojačati ta priča o njegovom lopovluku. Ako bi prihvatio teško da bi ta komisija mogla da provali ovaj vid prevare. Za ovo mora da se dobije svedočanstvo nekog ko je učestvovao u krađi a to teško da može da dobije i naša opozicija a kamoli par stranaca koji će ovde da istražuju par dana.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Po meni je mnogo bolje da Vučić odbije preporuku jer će se sam zameriti još nekima na zapadu time i u medijima će se pojačati ta priča o njegovom lopovluku. Ako bi prihvatio teško da bi ta komisija mogla da provali ovaj vid prevare. Za ovo mora da se dobije svedočanstvo nekog ko je učestvovao u krađi a to teško da može da dobije i naša opozicija a kamoli par stranaca koji će ovde da istražuju par dana.

 

Mislim da je ipak rešio da ponovo obećava u prazno, što zaključujem na osnovu ove vesti.


 

Quote

 

Ministar odbrane Nemačke Boris Pistorijus rekao je posle sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem da je, što se tiče izbora u Srbiji održanih 17. decembra 2023, "zadovoljan što je predsednik (Srbije Aleksandar Vučić) kazao da je spreman da uvaži preporuke međunardonih organizacija za poboljšanje izbornog procesa". Vučić je ponovio da su "u Srbiji održani veoma fer i veoma pošteni izbori" i dodao da je spreman da prihvati sve preporuke OEBS i ODIHR.

 

...

 

„Što se tiče izbora, zadovoljan sam što je predsednik rekao da je spreman da uvaži preporuke međunarodnih organizacija za poboljšanje izbornog procesa“, istakao je nemački ministar.

 

...

 

 

Očigledno da je krenuo da obećava kule i gradove, mada ne verujem da će to učiniti tokom predstojećih lokalnih izbora.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Mislim da je ipak rešio da ponovo obećava u prazno, što zaključujem na osnovu ove vesti.


 

 

Očigledno da je krenuo da obećava kule i gradove, mada ne verujem da će to učiniti tokom predstojećih lokalnih izbora.

 

Gledao sam to ali ako obratiš pažnju on tu priča o ODIR i OEBS, a oni će samo dati preporuke za buduće izbore koje on može da kaže da ju usvojio ali da ih uopšte ne primeni. Ja sam više mislio na Istragu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

 

Gledao sam to ali ako obratiš pažnju on tu priča o ODIR i OEBS, a oni će samo dati preporuke za buduće izbore koje on može da kaže da ju usvojio ali da ih uopšte ne primeni. Ja sam više mislio na Istragu.

 

Da, upravo to je jeste poenta. Sledeći izbori su lokalnog tipa i biće održani za nekoliko meseci, pa već kupuje vreme. Jeste da to ide sporo, ali bar donekle ide. Ne verujem da bi se Nemačka pravila luda ako ovaj nastavi da laže i luduje.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Za ovo mora da se dobije svedočanstvo nekog ko je učestvovao u krađi a to teško da može da dobije i naša opozicija a kamoli par stranaca koji će ovde da istražuju par dana.

 

Ne bi ta međunarodna grupa, komisija ili šta već, vršila policijsku istragu sa ciljem da prikupi materijalni dokaz o svakom pojedinačnom slučaju manipulacije, dovoljno je da u izveštaju posmatrača na izborima, umesto, "postoje indicije...", stoji nabrojano nekoliko dokaza koje je opozicija prikupila, umesto, "stiče se utisak..." navede podatke o vremenu koje su liste imale na TV sa nacionalnom frekvencijom, da navedu koliko je prigovora, krivičnih prijava, tužbi podneto, kako su obrađivane, koliko je odbijeno, a sve su odbijene, i sa kakvim obrazloženjem, spisak prijavljenih na adresi trafo stanice je dovoljan dokaz, ne moraju pronaći svakog prijavljenog, a mogu barem neke, niti da dobiju priznanje službenika koji ih je prijavio ili uneo u birački spisak, dobar je dokaz i da kažu da je odbio da da izjavu, a ako da izjavu samo neka je uvrste u izveštaj.

Za političku odluku dovoljno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Div said:

 

Ne bi ta međunarodna grupa, komisija ili šta već, vršila policijsku istragu sa ciljem da prikupi materijalni dokaz o svakom pojedinačnom slučaju manipulacije, dovoljno je da u izveštaju posmatrača na izborima, umesto, "postoje indicije...", stoji nabrojano nekoliko dokaza koje je opozicija prikupila, umesto, "stiče se utisak..." navede podatke o vremenu koje su liste imale na TV sa nacionalnom frekvencijom, da navedu koliko je prigovora, krivičnih prijava, tužbi podneto, kako su obrađivane, koliko je odbijeno, a sve su odbijene, i sa kakvim obrazloženjem, spisak prijavljenih na adresi trafo stanice je dovoljan dokaz, ne moraju pronaći svakog prijavljenog, a mogu barem neke, niti da dobiju priznanje službenika koji ih je prijavio ili uneo u birački spisak, dobar je dokaz i da kažu da je odbio da da izjavu, a ako da izjavu samo neka je uvrste u izveštaj.

Za političku odluku dovoljno.

 

To što opozicija ima je već prosleđeno njima, zato i imamo tu temu u EU.

Link to comment
Share on other sites

"Napominjemo da su svi osim jednog srpskog parlamenta u proteklih 12 godina bili raspušteni prevremeno i da nastavak nepotrebnih vanrednih izbora ne doprinosi političkoj stabilnosti; naglašavamo da stalni prevremeni izbori, stalni način kampanje i duga odlaganja u formiranju vlada ne doprinose efikasnoj demokratskoj upravi zemlje, već slabe parlament, kao i da dovode do nedostatka parlamentarnog zakonodavnog nadzora i legitimiteta".

Ovo pise u rezoluciji. Dakle, kaze se da su nepotrebni vanredni izbori. Taman da mirno zavrsava zapoceto do 2027.

Link to comment
Share on other sites

MIslim da se ovo vise odnosi na prethodno raspisivanje izbora na svakih godinu dana. Ako bi se stvarno dokazale nepravilnosti, bilo bi prosto nemoguce nastaviti sa postojecim sastavom parlamenta.

 

Treba naglasiti da je ova situacija u stvari zapocela onda kada su manjinske stranke preletele na sns stranu, iako su ljudi bili laznog ubedjenja da to nece iz principa ciniti. Cak naprotiv opusteno su se slizali i utopili u lopovski sistem. Hebe se bosnjackim strankama  i za srebrenicu, mladica itd....mogu i sa bajom knindzom, a i da karadzica vrate iz haga, seli bi i sa njim u vladu.

Edited by ras kass
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci lik ima opusteno siguricu za 15 godina vlasti, ne verujem da ce biti novi vanredni izbori do tada, jer 2027. imamo i predsednicke izbore? Vucevic ili Seljakovic za preCednika, a Vucic nazad na premijera i spaja skoro 20 godina na vlasti dear god, tad ce tek zagrebati sezdesete godine zivota. Znaci ima potencijal da vlada koliko i Tito, sto mu je mozda i cilj. 

Edited by 40Wins
Link to comment
Share on other sites

Simptomaticno je da mrcinu podrzavaju USA, Rusi i Kinezi, a da ga EU sada proziva. Kako li smo samo uspeli da se udenemo u ovakve kombinacije dok lud jebe zbunjenog.

Kako cemo tek da najebemo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Debakl opozicije FOTO

Iako su najavljivali obraćanje u plenumu, predstavnike opozicije su u Strazburu slušali samo organizatori događaja i to u maloj sali, piše "Alo.rs".

 

---> 

 

Quote

Usvojena sramna rezolucija Evropskog parlamenta o Srbiji

Evropski parlament usvojio se sramnu rezoluciju o Srbiji.

IZVOR: B92, TANJUG ČETVRTAK, 8.02.2024. | 12:21

 

LMAO

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, 40Wins said:

 

---> 

 

 

LMAO

 

23 hours ago, Constantin said:

Meni se čini, da se ima previše očekivanja od neke neobavezujuće rezolucije. Kilavi Evropljani će izglasati nešto što nit smrdi nit miriše i onda će SPN na N2 i Novoj da "proglase" svoju pobedu, a Sekta preko svojih "analitičara na žeton" preko nacionalne frekvencije likovati "svojom pobedom".....ništa novo.

 

Nekako tako rekoh....:smiley26:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nebitne su vesti. Mnogo je bitnije kako će se EU postaviti prema režimu, ali to će biti relativno sporo, čak i uz maksimalnu podršku.

 

Rezolucija je javno dostupna i ona je samo rezolucija, tj. papir na kome nešto piše, nema pravno dejstvo i nije obavezujući. S druge strane, rezolucija jeste važna jer EU bez nje ne bi imala smernice kako će delovati na polju diplomatije. Sada su njihovi političari na potezu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DJ_Vasa said:

Nebitne su vesti. Mnogo je bitnije kako će se EU postaviti prema režimu, ali to će biti relativno sporo, čak i uz maksimalnu podršku.

 

Rezolucija je javno dostupna i ona je samo rezolucija, tj. papir na kome nešto piše, nema pravno dejstvo i nije obavezujući. S druge strane, rezolucija jeste važna jer EU bez nje ne bi imala smernice kako će delovati na polju diplomatije. Sada su njihovi političari na potezu.

 

Evo Čale kuka na Prva TV...opozicija se bori da se Srbiji oduzme imunitet. Dalje, objašnjava, donela je EK rezoluciju oko uvodjenja sankciji Rusiji, pa ništa...(uprošćeno parafraziram) i onda još dodaje da opozicija servira Kurtiju za večerašnju sednicu argumente da blati Srbiju, a naša opozicija ni jednom rečju se nije danas osvrnula na Srbe na Kosovu.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Constantin said:

 

Evo Čale kuka na Prva TV...opozicija se bori da se Srbiji oduzme imunitet. Dalje, objašnjava, donela je EK rezoluciju oko uvodjenja sankciji Rusiji, pa ništa...(uprošćeno parafraziram) i onda još dodaje da opozicija servira Kurtiju za večerašnju sednicu argumente da blati Srbiju, a naša opozicija ni jednom rečju se nije danas osvrnula na Srbe na Kosovu.

 

Odlično je ako kuka, a treba još više. Još ako ovi zaista zavrnu slavine, prvi će ih najuriti ti što ih finansiraju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...