Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

9 minutes ago, Mama_mia said:

....srbija protiv nasilja, znaci sutra da se pozabavi ovim izjavama, partnerstvom sa rusijom, kao i da se izmere decibeli koji se proizvode

 

Pa mene u celoj priči plaši to što skoro niko od njih ne najavljuje neki otklon od kremaljske bande. Džabe sve ako se samo promene uloge. Sreća u nesreći je da ima sve više glasova sa zapada koji nemaju baš dobro mišljenje o izborima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Pa mene u celoj priči plaši to što skoro niko od njih ne najavljuje neki otklon od kremaljske bande. Džabe sve ako se samo promene uloge. Sreća u nesreći je da ima sve više glasova sa zapada koji nemaju baš dobro mišljenje o izborima.

Previse ocekujes od naroda koji je i pre 30 godina nosao sliku iz novina  Alana Cumaka privijenu na bolna mesta, ukljucujuci i hemoroide.

 

Edited by Kronostime
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

Previse ocekujes od naroda koji je i pre 30 godina mosao sliku Alana Cumaka privijenu na bolna mesta, ukljucujuci i hemoroide.

 

 

Čudno mi je kako još tada nisu shvatili da im Čumakova slika baš ne vredi mnogo, osim kod mesta za ono poslednje, ali samo ukoliko su u pitanju aktivnosti koje se obavljaju neposredno posle upotrebe WC šolje i ako je slika štampana na dovoljno kvalitetnom papiru. :wink2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 033zero330 said:

Taj 9 ne izgleda toliko slučajno što se DS trenutno tiče, a i malo mu rusija viri iz guzice...

 

Ne znam kako DS i slične budale ne kapiraju da im je uzalud kopiranje programa Zveri, Avetnika i sličnog ološa. Pokušao je to Tadić, pa se neslavno završilo. Za razliku od pomenute dve grupacije i SNS-a, ono što nazivamo opozicijom ima mnogo probirljivije biračko telo koje ima nešto više mozga i obrazovanja. Jeftini populizam i opančarsko srbovanje mogu samo da im odnesu glasove. Ako su već toliko kukali na izlaznost, mogli bi da se zapitaju da li im ponavljanje nacionalističkih mantri uopšte i donosi glasove.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DejoLazaKalina said:

NIsam cesto na ovom delu pa da pitam, gde se diskutuje o Teksasu i novonastaloj situaciji?

 

 

O Teksasu se prica na USA temi,  mada vjerovatno vise pripada na Epska fantastika i SF...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2024 at 9:19 PM, DJ_Vasa said:

 

Ne, nisam u tom fazonu, već da prevarante treba saseći u korenu. Koliko se može verovati nekome ko 99% energije koristi za nešto što mož' da bidne al' ne mora umesto da se bavi aktuelnim problemima? Hajde da budem još konkretniji – famozni Rio Tinto je samo kupio nekoliko imanja gde može da samo gaji krompir ukoliko se priča sa električnim automobilima izjalovi. Kinesko đubre u Smederevu sada truje. Kinesko đubre u Boru sada truje. Domaće đubre u Lazarevcu sada truje. Da li da nastavim niz? Mislim da nema potrebe. Da li postoji bilo kakva ozbiljna akcija tih tuta-muta-Čita-Ćita, Savoa, onog hipstera za šajkačom i ostale ekipe po tom pitanju?

 

Poslednje pitanje nije za tebe lično, već za sve učesnike diskusije. Da ponovim – šta je ozbiljno urađeno po pomenutim pitanjima? Naglasak je na ozbiljno.

 

Ne odgovaram samom sebi, već se vraćam na razgovor od pre nekoliko dana. Elem, reče Marinika:

 

Marinika Tepić: Manojlović se tajno dogovarao sa Vučićem da svira kraj protestima

 

Quote

 

...Više me iznenađuju ljudi sa političkim ambicijama s ove naše, opozicione strane, poput Sava Manojlovića, koji koristi gotovo svaku priliku da nas napadne, Dragana pod obavezno, na način i “argumentima” koje sam, moram priznati, čula samo od tih zekićki i radovanovića, Vučićevih tabloida i trbuhozboraca. Tvrdnja da je Dragan nas, njegove stranačke koleginice, naterao da štrajkujemo glađu da bi on imao mandat i imunitet, potpuno je uvredljiva za sve nas. Legitimno je imati političke ambicije, ali ne na način da neko drugi godinama plaća cenu borbe i oslobađanja Srbije sopstvenom ugroženošću i ugroženošću svoje dece, da je svakodnevno meta najjezivije hajke kakva će se jednog dana izučavati, a onda vi u tome vidite svoju priliku i zgodnost za pljuckanje sa strane uz nekakve ego-performanse.

 

I sada deluje nekako trolovski, naročito kada dolazi od osobe koja se tajno dogovarala sa Vučićem da svira kraj protestima protiv Rio Tinta onda kada smo svi iza njih stali i omasovili ih do maksimuma i upozoravali da Vučić laže i da je samo privremeno zaustavio projekte iskopavanja litijuma. Dakle da, ovo je direktan odgovor Savi Manojloviću, pošto smatram da u ovim turobnim vremenima stvari, ipak, treba nazvati pravim imenom.

 

 

Izgleda da su konačno rešili da se otarase i lažnih đubretara.

 

Link to comment
Share on other sites

To joj je ogroman minus kod mene. Ne da se nije tajno dogovarao nego je sve javno radio rekavši da prekida protest jer su ispunjeni zahtevi protesta. Da to nije uradio bio bi proglašen Đilasovim pijunom i cela ideja bi bila proglašena fejk protestima i da jedino to rade da sruše parizera. Sada ona to izvrće iz konteksta i želi da eliminiše konkurenciju. Neka ga napadaju za koketiranje sa nacionalizmom to jeste kritika koju treba da dobije ali ovako lagati je kontraproduktivno, osim ako ne ponudi neke dokaze za to.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

To joj je ogroman minus kod mene. Ne da se nije tajno dogovarao nego je sve javno radio rekavši da prekida protest jer su ispunjeni zahtevi protesta. Da to nije uradio bio bi proglašen Đilasovim pijunom i cela ideja bi bila proglašena fejk protestima i da jedino to rade da sruše parizera. Sada ona to izvrće iz konteksta i želi da eliminiše konkurenciju. Neka ga napadaju za koketiranje sa nacionalizmom to jeste kritika koju treba da dobije ali ovako lagati je kontraproduktivno, osim ako ne ponudi neke dokaze za to.

 

A gde su lažni đubretari da se bune protiv smederevske železare? A grejanje na kojakakvo smeće? Dovoljno je da prođeš maltene bilo kojim delom Beograda van centra da počne da štipa dim od ko zna čega. Ima tu još problema, ali lažni đubretari zapeli za nepostojeći rudnik. Dok se to izgradi, ako se uopšte izgradi jer će se valjda neko setiti da tera te električne automobile u 3PM, pocrkasmo od sugrađana koji lože ko zna šta i od ovih postojećih fabrika.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A gde su lažni đubretari da se bune protiv smederevske železare? A grejanje na kojakakvo smeće? Dovoljno je da prođeš maltene bilo kojim delom Beograda van centra da počne da štipa dim od ko zna čega. Ima tu još problema, ali lažni đubretari zapeli za nepostojeći rudnik. Dok se to izgradi, ako se uopšte izgradi jer će se valjda neko setiti da tera te električne automobile u 3PM, pocrkasmo od sugrađana koji lože ko zna šta i od ovih postojećih fabrika.

 

Savo je 2020. godine bio jedan od organizatora protesta u Smederevu protiv zagađenja od strane Železare. Protiv zagađenja vazduha u BG ima protesta i skoro na svim je učestvovao. Nije mi cilj da te uvredim ali možda da proguglaš malo o njemu pre nego što kreneš da nam prenosiš razno razne kritike na njegov račun. On ne odgovara ni SNP ni Parizeru jer se ne priklanja ni jednima i zato je na meti obe grupe. Čoveku možeš razne stvari da zameriš ali da se nije angažavoa po ovim temama nikako. Ja sam recimo kačio na temi protest u Nišu, odnosno njegov govor od pre par godina pa smo i to komentarisali. Čovek je aktivan i to baš u onome što si između ostalih i ti tražio "da se obilazi Srbija" ali ne vredi šta god ko radi on ne valja, bolje da ostane ova vlast nego da nam ovi dođu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Savo je 2020. godine bio jedan od organizatora protesta u Smederevu protiv zagađenja od strane Železare. Protiv zagađenja vazduha u BG ima protesta i skoro na svim je učestvovao. Nije mi cilj da te uvredim ali možda da proguglaš malo o njemu pre nego što kreneš da nam prenosiš razno razne kritike na njegov račun. On ne odgovara ni SNP ni Parizeru jer se ne priklanja ni jednima i zato je na meti obe grupe. Čoveku možeš razne stvari da zameriš ali da se nije angažavoa po ovim temama nikako. Ja sam recimo kačio na temi protest u Nišu, odnosno njegov govor od pre par godina pa smo i to komentarisali. Čovek je aktivan i to baš u onome što si između ostalih i ti tražio "da se obilazi Srbija" ali ne vredi šta god ko radi on ne valja, bolje da ostane ova vlast nego da nam ovi dođu.

 

A rezultat protesta je...?

 

Ne znam baš za ceo Beograd, ali kod mene u kraju (Bežanijska kosa) su celu priču oko spalionice izneli ljudi iz naselja. Neko od komšija je pitao za kvaziekologe, na šta su organizatori odgovorili da su ih kontaktirali i da odgovora nema, što u prevodu znači da ih boli k...oleno.  Hajde da se ne lažemo oko opančarske verzije Green Pissa (nije greška u kucanju) koja usput velikosrbuje i kosovari - njihove akcije su usmerene samo na zapadne investicije koje ionako vise u vazduhu, a za realne probleme ih zabole uvo.

 

Čekam da čujem reuzltate lokalnih akcija. Je l' da spremam kokice?

Link to comment
Share on other sites

Uzgred, upravo sam primetio da se oglasio i drug Savo:


 

Quote

 

Savo Manojlović se sada oglasio na mreži X, rekavši da one koji žele dobro Srbiji moraju da zanimaju izborna krađa, sprečavanje ekološkog uništavanja kroz iskopvanje litijuma i progon stanovništva i gašenje srpskih opština koje se sprema na Kosovu i Metohiji.

 

„Bilo kakvo učestvovanje u ličnim raspravama je skretanja fokusa i pažnje sa ovih tema. Ne mislim da sam ja lično, niti bilo ko od nas bitniji od ove tri teme. U narednom periodu Kreni Promeni i ja bavićemo se i oglašavati samo povodom ovih tema i drugih problema koji dotiču građane (poput akušerskog nasilja), a ne ličnim raspravama. Srbija nije na prodaju“, poručio je Manojlović.

 

 

Savo se oglasio k'o pravi igrač kaljinke smešnim floskulama za zamajavanje birača - em kmeči o tome kako ne da Kosovo sa sve Kosmetom i Metohijom onako bez ičega čime bi ih vratio, em kako neće dozvoliti izgradnju nepostojećih rudnika litijuma. Ukratko, dve jeftine žvake za gubljenje vremena. Što se mene tiče, takvim prodavcima magle treba lepo reči до свидaния i nek izvole sakupiti pikavce sa ulice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2024 at 12:46 PM, Constantin said:



 

 


FB_IMG_1706294394629.jpg.bd971147469042fba58a52d6b0590a47.jpg

emoji848.pngemoji847.png

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

 

 

Jos da se nadje kupac za 1000 tona cvaraka godisnje, pa da Srbija zivi od zdrave hrane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Jos da se nadje kupac za 1000 tona cvaraka godisnje, pa da Srbija zivi od zdrave hrane.

Ne vrini za to. Onaj "tvoj Vaaaljevac" isporučuje dnevno u prestonicu po 2 tone i ne može da postigne. Nevolja je u tome što sirovinu, zahvaljujući nemačima pojma na vlasti, uvozi iz Španije i Holandije. Jbg treba nečiji šuračić i svastičić da se utali uvozom.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Ne vrini za to. Onaj "tvoj Vaaaljevac" isporučuje dnevno u prestonicu po 2 tone i ne može da postigne. Nevolja je u tome što sirovinu, zahvaljujući nemačima pojma na vlasti, uvozi iz Španije i Holandije. Jbg treba nečiji šuračić i svastičić da se utali uvozom.

 

Uz duzno postovanje cvarcima (koji su jedan od razloga zasto nisam potpuni vegeterijanac) mislim da je u pitanju greska u redu velicine i da je rijec o 1,000,000 tona litijuma godisnje u Jadru... A to je vec malo teze postici sa cvarcima...

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ters said:

 

Uz duzno postovanje cvarcima (koji su jedan od razloga zasto nisam potpuni vegeterijanac) mislim da je u pitanju greska u redu velicine i da je rijec o 1,000,000 tona litijuma godisnje u Jadru... A to je vec malo teze postici sa cvarcima...

 

Moguće da su otkrivene zalihe litijuma u Jadru 1000000 tona, godišnja proizvodnja u svetu nije još uvek milion tona. Australija proizvodi nešto oko 55000 tona godišnje i najveći je proizvođač na svetu.

Dakle: Ipak čvarci.

1000 tona godišnje se verovatno pojede u Srbiji, mislim na čvarke, to je manje od 200 grama po stanovniku.

 

Edited by Div
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Div said:

 

Moguće da su otkrivene zalihe litijuma u Jadru 1000000 tona, godišnja proizvodnja u svetu nije još uvek milion tona. Australija proizvodi nešto oko 55000 tona godišnje i najveći je proizvođač na svetu.

Dakle: Ipak čvarci.

1000 tona godišnje se verovatno pojede u Srbiji, mislim na čvarke, to je manje od 200 grama po stanovniku.

 

Onda sam pomijesao  sa rezervama kao sto kazes... Do mene...

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je to jedna dilema bez dileme zapravo.

Raskopavanje te zemlje i uništavanje ekosistema će naneti mnogo štete postojećem ekosistemu, kako tog regiona tako i globalno gledano .

Srbija je i tako vec dosta nemarna sta se toga tice,  i svedoci smo da se rudna renta zemljama kao što je Srb ne isplati Bog zna kako.

Malo više brige o ekologiji je jednako brizi o deci , jer njima to ostaje za nama , I sigurno jedan težak klimatski period koji čeka buduce generacije, pa hajde da im se ne otezava dodatno...

Edited by JohnnyDragon
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...