Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

6 minutes ago, ters said:

Vlasic- tipfeler je u pitanju

Kad si rekao "staru" zastavu BiH, prvo mi pade na pamet:

spacer.png

 

Ali pogledah članak na Klix-u i to bi trebalo da je ovo:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/na-najvisem-vrhu-vlasica-podignuta-ogromna-zastava-republike-bosne-i-hercegovine/230916049

?

Kad se kaže "nova" zastava BiH misli se na:

spacer.png

 

A ti si mislio na onu s ljiljanima ?

Link to comment
Share on other sites

Da i crvena zastava SR BIH  i zastava sa ljiljanima su stare, ali novija of te dvije iritira veci broj ljudi na nekoj “drugoj” strani… I mnogim "drugima" je simbol stradanja i teskih vremena. Pa je zato nakacise  - da bi vise smetala.

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

Pa, ako im je merak, neka ih. Oni svakako šalju poruku, zastava je tu samo koreografija. Poruka je opasnija od zastave....

 

Ja ne mogu nista ni njima, ni ovima sto umotavaju novorodjencad u zastave... I zastava i poruka mi je na vrh glave, i jedino mi ostaje da se nadam da ce nekada doci neko bolje vrijeme na Balkan, i to nekim procesom sazrijevanja i razgovora a ne huskanja i ratovanja kao uvije do sada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Ja ne mogu nista ni njima, ni ovima sto umotavaju novorodjencad u zastave... I zastava i poruka mi je na vrh glave, i jedino mi ostaje da se nadam da ce nekada doci neko bolje vrijeme na Balkan, i to nekim procesom sazrijevanja i razgovora a ne huskanja i ratovanja kao uvije do sada.

Nada posljednja umire. A to vrijeme tesko da ce doci u te krajeve. Dolazi 500 godina i nikako da dodje, a kako izgleda tesko da ce doci i za narednih 500 godina. Nadajmo se i dalje da ce doci bolje vrijeme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

A šta je netačno rekao? Samo je konstatovao da je car go.

 

Doduše, možda i ne bi bilo loše da ti i dobiju vlast, pa da sankcije i izolacija urade svoje. Neki ćemo da radimo za mrske evre i mrski Zapad, neki će da se zimi greju na ljubav prema Putleru, manastirima i ćirilici.

 

I cemu onda nerviranje sto ce neko da se greje ljubavlju prema Kosovu ili sto ce racune da placa tradicionalnim vrednostima? To bi bilo kao kada bi mene nervirao prizor pune kladionice svaki put kad prodjem pored iste.

 

Da bi neko ovde pisao negativno o nekoj politickoj ili drustvenoj pojavi i ubacivao emocije u to pisanje, potrebno bi bilo da te drustvene i politicke pojave fizicki ili psihicki ugrozavaju autora takvih postova (ili blogova ili komentara na vestima). To je jedini razuman stav, sve drugo je navijanje za nesto ili (najcesce) protiv necega, opet, kao kada bi se ja nervirao kad setam ulicom zbog prizora ljudi koji gube vreme tamo, puse, bulje u one rezultate i bacaju pare.

 

Sto se tice stetnog dejstva trenutne vlasti, o tome je dosta pisano i ne bi trebalo da se nista dodaje - psihicki je mucno koliko se drzava, drustvo i sistem pretvorio u igrarije i komplekse jednog klovna koji umislja da je veliki drzavnik, a fizicki je mucno jer niko nije siguran da je on sledeci koji ce morati da bira izmedju saginjanja pred kultom velikog lidera ili gubitka posla, prihoda, da ne govorim o necem mnogo gorem. Dakle, jasno je zasto su mnogi protiv ove vlasti i zasto je njima svaka alternativa bolja. Sto se tice onih kojima je bolje da ostane Vucic nego da se Jeremic nesto pita, pa to je zato sto takvi ljudi i zele odsustvo demokratije samo da je lider neko ko vise deli njihove vrednosti. Evo recimo, zamislimo da na vlast u Srbiji dodje stranka ciji lider prvo prizna Kosovo, uvede sankcije Rusiji, odmah pokrene proces pridruzivanja NATO, ali sve ostalo ostane isto, kupuju se glasovi, nema kritike u medijima, policija suzbija proteste, zemlja sve teze i teze funkcionise. Zapravo, nema sta ovde nista da zamisljamo, CG je tako izgledala pod Milom Djukanovicem pa nesto ne vidim da je doslo do masovne selidbe u tu zemlju iz Srbije. Zasto, ako je CG vlast bila na pravoj liniji do 2020. godine?

 

I da skratimo pricu, postoje dve alternative - svi ostali osim SNS/SPS kao privremena vlast nakon cega bi biracima bilo ponudjeno da biraju izmedju nekog novog LDP, nekog novog DS, DSS, SRS i URS (stanje koje je bilo pre dolaska Lorda Vucdemorta na vlast) ili ova sadasnja situacija u kojoj su pripadnici svih ovih partija srecni i zagrljeni u SNS i moze i Kosovo je srce Srbije, moze i priznanje Kosova, moze i protiv Rusije, moze i za Rusiju, moze i NATO kao partner, moze i NATO kao zlocinacki pakt, ma sve moze dok se klanjamo jednom neuravnotezenom coveku kao debili i dok biznis cveta (citaj: milioni evra se kradu na dnevnoj osnovi). 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da nismo probali tu varijantu, svi protiv sps/jul, pre 23 godine. Nije nam baš uspelo, SPS izašao kao buba švaba a umesto jul dobili sns kao konglomerat svakog šljama koji postoji u ovoj državi.

Da probamo nešto drugo? Npr nađeno tog nekog koji bi priznao Kosovo, učlanio Srbiju u Nato, smirio tenzije sa komšilukom (od kojih svi sem bih su u nato i/ili u eu)? To je put koji još nismo probali.

Oh shit, jednog koji je imao taj potencijal smo smaknuli...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko god da... nešto, bilo šta i kako, a da je vezano za osnovne postulate XXI veka (zakoni, institucije, demokratijapodela na zak., sudsku i izvršnu vlast, informisanje, ekologija itd), pa zbog toga uđe u fajt sa mafijom na vlasti, uvek ide i propitivanje: Kosovo, NATO, Rusija, Srebrnica. Ako makar jedan odgovor nije dovoljno zadovoljajavući, odmah taj neko ne dobija prelaznu ocenu i strpljivo se čeka... Godo.

 

Dok mafija na vlasti vredno radi na sopstvenom bogaćenju i osiguravanju tog bogatstva koje će vrlo brzo da bude toliko će i osnovni postulati savremenog društva i zadovoljavajući odgovori na (trik) pitanja biti nebitni.

  • Like 15
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda moze tako da se gleda.

 

A moze da se gleda i ovako - dokle god je ovo drustvo zaglavljeno u prostoru i vremenu i bavi se pitanjima koja je trebalo da budu resena pre minimum 20 godina, dokle god je omiljeni sport uz zidarsko pivo rasprava ko je jaci Rus ili Amer, do tad ce ovim drustvom moci da vlada neko kao Vucic, a mi da kukamo i pricamo kako je to zato sto ispira mozak sa kanala sa nacionalnom frekvencijom, zato sto ljudi ne znaju za bolje i samo hoce koru leba i parizer.

 

Nikada u istoriji sveta se nije desilo da se pravi korenita promena drustva pustom smenom monarha.

 

Mi smo to imali od oslobodjenja od Turaka na ovamo. Mrzi me da proveravam, ali bar u Evropi trebalo bi da smo apsolutni rekorderi po broju atentata na vladajuce figure od 19. veka na ovamo i takve promene su retko donosile bilo sta obicnom narodu.

 

Vojne hunte i pucevi koje vidjamo po Juznoj Americi i Africi se ovde ne dogadjaju zbog kulturoloskih razlika i razloga. Sustinski, nase drustvo je u istom stanju kao neka Venecuela ili Gvineja.

 

U takvom drustvu, iako postoji borba za slobodu na nekom osnovnom nivou, to je sustinski samo borba za preraspodelu i onda novi vladar samo preuzme "poslove". starih. Mozda je pritisak na obican plebs neko vreme manji, mozda se nekada u kratkim periodima popravi zivot obicnih ljudi, ali sustinski ne postoji promena.

 

Revolucionarna promena koju su dozivljavale gotovo sve zemlje zapadnog sveta je uvek bila bazirana na vrednostima.

 

Zbog toga, samo sustinska promena nacina misljenja, menjanje sistema vrednosti u ovom drustvu i njegovo gradjenje maltene od nule, odozdo, mogu da donesu boljitak.

 

Vucic je samo metastaza, otelotvorenje terminalnog kancera drustva.

 

Iako i ja ne manje od vecine vas ovde zivim za dan kada cemo mu videti ledja, ne gajim iluzije da ce to ista specijalno promeniti u Srbiji, jer je skidanje Vucica jedno 5% posla. Ako i toliko.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

To nije bila pusta smena monarha nego revolucija.

 

Ako je to pusta smena monarha, onda su to isto i americka revolucija, britanska, francuska itd.

 

A los je primer i zato sto Turci idu unazad.

Britanci nisu smenili monarha, ali su mu ogranicili apsolutna prava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

Iako i ja ne manje od vecine vas ovde zivim za dan kada cemo mu videti ledja, ne gajim iluzije da ce to ista specijalno promeniti u Srbiji, jer je skidanje Vucica jedno 5% posla. Ako i toliko.

Pa upravo je u ovome stvar. Ima ljudi koji bi promenu od 100% želeli odmah i sada (mislim lepo bi bilo kad bi moglo), a ako im ponudiš bilo šta manje, kao međukorak jelte, to je neprihvatljivo.

 

A i pitanje je kakva je ta željena promena. Svojevremeno su se pristalice Karađorđevića i Obrenovića mrzele na krv i nož iako između tih grupacija nije bilo apsolutno nikakvih suštinskih razlika. Danas se mogu naći ljudi kojima bi ovaj i ovakav Vučić bio okej, samo da je "njihov". Bio bi im okej i Vučićević i Informer, samo kada bi pisao laži i gadosti o crkvi, nacionalistima ili kome već.

 

Ili ti Milo Đukanović je pozitivan lik.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Razliku izmedju Djukanovica i Vucica je objasnila pokojna Tarzanija pre X godina, parafraziram - Joj sto nas ne jase gospodin od diktatora (Djukanovic na slici) nego ovaj iskompleksirani sizofrenik.

 

Mislim, to je sve nebitno, bitno je da ljudi ovde ne prihvataju da su, sto bi sam Vucic rekao, dno kace (Evrope) i da oni treba da se menjaju. Vucic je samo eksponent i prirodni ishod stanja u drustvu, ne sad neki uzurpator institucija i glava mafijaske hobotnice.

 

Taj sistem je samo usavrsio, on je uvek postojao, pocev od Crne ruke na ovamo, a mozda i pre.

 

Ako neko bude krenuo da prica o tome i ako bude postojala neka kriticna masa ljudi koja ce ga slusati i razumeti, onda mozemo da pricamo o promenama drustva i sistema.

 

Do tada mozemo samo da se borimo za kozmeticke promene.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Pa upravo je u ovome stvar. Ima ljudi koji bi promenu od 100% želeli odmah i sada (mislim lepo bi bilo kad bi moglo), a ako im ponudiš bilo šta manje, kao međukorak jelte, to je neprihvatljivo.

 

A i pitanje je kakva je ta željena promena. Svojevremeno su se pristalice Karađorđevića i Obrenovića mrzele na krv i nož iako između tih grupacija nije bilo apsolutno nikakvih suštinskih razlika. Danas se mogu naći ljudi kojima bi ovaj i ovakav Vučić bio okej, samo da je "njihov". Bio bi im okej i Vučićević i Informer, samo kada bi pisao laži i gadosti o crkvi, nacionalistima ili kome već.

 

Ili ti Milo Đukanović je pozitivan lik.

 

Zavisi od toga šta smatraš pod bitnim promenama. NIje mi poznato da je neko na forumu rekao da je protiv bilo koje opozicione opcije zbog drugačijih pogleda na zakone koji regulišu saobraćaj, prosvetu, poreze (gle, ni opozicija se time nije nešto ozbiljno bavila) ili bilo šta drugo što se može rešavati u hodu i konsenzusom. Što se tiče stvari koje koče razvoj, kao npr. odnos prema EU, SAD, NATO, Kosovu ili susednim zemljama, tu nema mnogo manvevarskog prostora, već mora da se jasno kaže da je cilj normalnog sveta i njegovih vrednosti u celini, ili cela priča pada u vodu. Opcija koja bi samo smenila aktuelni režim, ali istovremeno i nastavlia mrcvarenje oko budalaština koje je zacrtao Garašanin je samo gubljenje vremena. Isto važi i za one koji bi da jačaju odnose sa Putlerom i njegovim provizorijumom koji je postao svetski parija.

 

Da budem iskren, ne znam kako bi funkcionisala nekakva jedinstvena lista u kojoj Sunđer Bob, Aleksić (inače, nekada u koaliciji sa SNS), Tuta-Muta-Ćuta, pa čak i trio Boškić-Avetnici-Zveri, od kojih se jedan deo preko q..ca zalaže za EU i SAD (bez mnogo priče o NATO i Kosovu) i onih koji bi se potukli u redu za ljubljenje Putlerove guzice. Ako ćemo pravo – nikako. Ionako bi se posvađali kod prve prepreke, onda bi nastupili novi izbori i zna se šta bi se desilo.

 

Što se tiče uzurpacije institucija, ni pretendenti na vlast nemaju mnogo kredibiliteta jer se baš i nisu mnogo bolje pokazali. Studio B je nekada bio čista đilasovizija, a to baš i nije bilo u skladu sa proklamovanim ciljevima. Kumovsko-partijski poslovi su takođe bili razvijeni, premda su sada evoluirali. Ako neko misli da bi se sve to izmenilo čisto personalnim promenama, grdno se vara. Možda bi se tu uguralo malo više partija, ali suština se ne bi promenila. Ako je sada uslov za posao članstvo u SNS-u, a u budućnosti to postane članstvo u X, Y ili Z (navesti partije po želji), onda tu nema nikakvog napretka.

 

Vidim da aktuelni opoziciJonari nemaju maštovitosti ni da malo osmisle proteste, pa se pitam kako bi vodili državu ako ne umeju da vode obične proteste niti da smisle išta pametnije od šetnji koje ne utiču na režim ni 0,000001%, ali utiču na one koji bi hteli da se vikendima slobodno kreću gradom.

 

To što kažeš da ima onih koji bi da se nedemokratska batina kao što je Informer stavi u njihovu službu je samo pokazatelj bolesti društva i njegove nedemokratičnosti.

 

Ne znam kakve veze sa celom pričom ima Đukanović i stav pojedinaca prema njemu jer je iz druge države.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, McLeod said:

Vucic je samo eksponent i prirodni ishod stanja u drustvu, ne sad neki uzurpator institucija i glava mafijaske hobotnice.

Tačno je ovo, samo što je, s obzirom na to da je Srbija relativno mala zemlja, ovde lakše da se uspostavi pozitivna (loša) povratna sprega, pa tako ne samo da je osoba na vrhu proizvod društva već je osoba na vrhu u stanju da učini da društvo, kako protiče vreme, sve više i više liči na nju.

 

Razbijanje te sprege jeste zbog toga korak u pozitivnom (dobrom) smeru, ma koliko taj korak bio mali.

 

@DJ_Vasa

Kao što je Vučić ogledalo većine naroda, tako je, na žalost, i opozicija ogledalo većine onih koji je podržavaju. Ali od nečega se mora krenuti. Neka je šansa 10% da se iz haosa do koga bi došlo dolaskom ove opozicije na vlast izrodi kakav takav pozitivan pomak, bolje je od 0% koje imamo sa status quo.

 

Na stranu to što opozicija ionako neće doći na vlast dok se za to ne steknu sistemski uslovi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Smrtokapa said:

...

 

@DJ_Vasa

Kao što je Vučić ogledalo većine naroda, tako je, na žalost, i opozicija ogledalo većine onih koji je podržavaju. Ali od nečega se mora krenuti. Neka je šansa 10% da se iz haosa do koga bi došlo dolaskom ove opozicije na vlast izrodi kakav takav pozitivan pomak, bolje je od 0% koje imamo sa status quo.

 

Na stranu to što opozicija ionako neće doći na vlast dok se za to ne steknu sistemski uslovi.

 

Ne bih se složio jer su oni samo ogledalo bolesnog društva. Ako spakujemo zajedno Sunđer Boba, Aleksića, Zveri, Avetnike i D-SS, koliko se suštinski razlikuju njihovi politički stavovi? A koliko se razlikuju od aktuelnog odnosa sa ruZZijom? Nema ni naznake bilo kakvih sankcija, letova do tamo ima svaki dan, puni gradovi njihovih državljana, ima njihovih radnji i frizeraja... Šta je tu promena, osim personalne? Drug Đido je svojevremeno poručivao LGBT zajednici da paradira između svoja četiri zida, a njegov nekadašnji partijski kolega radi to isto. Drug Đido je doveo i Bus Minus, osnovao gradsku pretorijansku gardu zvanu komunalna policija, a sada ista ekipa sve to kritijuje. Malo smešno, zar ne?

 

OpoziciJonari zameraju režimu i na jeftinom populizmu, ali istovremeno rade to isto: Ministarka Đedović objasnila gde i kada je kupila Hermes torbu

 

Ne znam kolike su ministarske plate, ali ako je ova zaista radila u inostranstvu za debele pare, a jeste, može da ima i torbu koja košta dvostruko, cipele od krokodila, najnoviji iPhoone i slično. I obični majstori koji rade u Nemačkoj mogu da sebi kupe auto koji košta podosta, a oni sa diplomom mogu da kupe i mnogo više. Ukoliko polupismena gologuzija smatra da ministar treba i može da bude neko ko je u životu uspeo da obezbedi samo 'leba i salame (da ne bude famozni parizer), to ne treba da se podstiče.

 

Ne bih se složio da neće doći na vlast, jer doći će svakako, ali to će biti samo personalne promene. Lepo kaže Mek da je potrebna kritična masa, ranije je spomenuo i promenu načina mišljenja, a to je najbitnije. To da li će na funkciji biti neki Gašić ili neki Tuma-Muta-Ćuta je nebitno.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda vecini odgovara situacija u Srbiji ?

Nikada nisam imao utisak da je vecini stalo do "zapadnih vrednosti" (demokratija, vladavina prava, radinost i ostale pizdarije).

Srbin je covek domacin i treba mu gazda, pametniji od celoga sveta (dokazano) i vican snaci se u teskim okolnostima ("nema problema"),

koji zna da uziva (meraklija po prirodi), generalno mekane duse i vrhunske gostoljubivosti.

Nezavisan od velikih sila i patriota, od Boga odabran, sa svetlom prosloscu i jos svetlijom buducnoscu (a USA i Nemacka ce propadnu).

Mozda ce Srbija da pronadje neki svoj, originalni put, kojim jos niko nije isao.

Uostalom sta fali Srbima i Srbiji ? Radja se, zivi se, umire se. A i u sportovima ste jako dobri.

 

Oprostite na ovom cinicnom upadu, jer zapravo mi se srce stegne i zao mi je potencijala, koji bi mladi mogli ostvariti u jednoj normalnoj drzavi.

Citam vas povremeno i stvarno mi je zao da nikakvo resenje nije na pomolu (cak i ako ne poznajem politicke aktere, izgleda kao da su svi podjednako izgubljeni u magli).

I ne znam zasto, stalno mi u misli dolazi Djindjic. Njegovim ubistvom Srbija je izvrsila samoubistvo za duzi vremenski period (nije njega ubila samo mafija) :(

 

 

Edited by Dragan
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, shonke said:

Nije da nismo probali tu varijantu, svi protiv sps/jul, pre 23 godine. Nije nam baš uspelo, SPS izašao kao buba švaba a umesto jul dobili sns kao konglomerat svakog šljama koji postoji u ovoj državi.

Da probamo nešto drugo? Npr nađeno tog nekog koji bi priznao Kosovo, učlanio Srbiju u Nato, smirio tenzije sa komšilukom (od kojih svi sem bih su u nato i/ili u eu)? To je put koji još nismo probali.

Oh shit, jednog koji je imao taj potencijal smo smaknuli...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

 

Taj kojeg pominjes je uveo veronauku u skole i nije mu padalo napamet da priznaje Kosovo niti je zagovarao clanstvo Srbije u NATO. Nisu mu to bile crvene linije, naravno, ali daleko od toga da je bio na toj liniji.

 

Vec sam pisao, ako ce nakon "usvajanja pravih vrednosti" poteci med i mleko, pa sto se onda svi ne bi preselili u CG, pogotovo pre 2020.? Eno, oni priznase Kosovo, udjose u NATO, uveli su sankcije Rusiji, ceo paket je tu pa nesto ne vidim da ih neko pominje kao uzore i zemlju iz snova.

 

Dakle, u komsiluku nam je ocigledan primer da "usvajanje pravih vrednosti" ne dovodi do uredjene drzave niti do smanjenju sklonosti ka kriminalu i uspostavljanju diktature pod maskom demokratije. To ce samo da usreci ljude koji ne mogu da smisle srpski nacionalizam, ali tu ulazimo u polje emocija, a ne racia.

 

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Zavisi od toga šta smatraš pod bitnim promenama. NIje mi poznato da je neko na forumu rekao da je protiv bilo koje opozicione opcije zbog drugačijih pogleda na zakone koji regulišu saobraćaj, prosvetu, poreze (gle, ni opozicija se time nije nešto ozbiljno bavila) ili bilo šta drugo što se može rešavati u hodu i konsenzusom. Što se tiče stvari koje koče razvoj, kao npr. odnos prema EU, SAD, NATO, Kosovu ili susednim zemljama, tu nema mnogo manvevarskog prostora, već mora da se jasno kaže da je cilj normalnog sveta i njegovih vrednosti u celini, ili cela priča pada u vodu. Opcija koja bi samo smenila aktuelni režim, ali istovremeno i nastavlia mrcvarenje oko budalaština koje je zacrtao Garašanin je samo gubljenje vremena. Isto važi i za one koji bi da jačaju odnose sa Putlerom i njegovim provizorijumom koji je postao svetski parija.

 

Da budem iskren, ne znam kako bi funkcionisala nekakva jedinstvena lista u kojoj Sunđer Bob, Aleksić (inače, nekada u koaliciji sa SNS), Tuta-Muta-Ćuta, pa čak i trio Boškić-Avetnici-Zveri, od kojih se jedan deo preko q..ca zalaže za EU i SAD (bez mnogo priče o NATO i Kosovu) i onih koji bi se potukli u redu za ljubljenje Putlerove guzice. Ako ćemo pravo – nikako. Ionako bi se posvađali kod prve prepreke, onda bi nastupili novi izbori i zna se šta bi se desilo.

 

Ko kaze da mora? Cilj politicke borbe nije ispunavanja zelja nekih pojedinaca nego izgradnja bolje drzave i drustva.

 

Neko drugi moze da kaze da ako se ne zaustavi centralizacija i ako Srbija juzno od Save i Dunava ne krene da se razvija onda nije ni vazno ko je na vlasti. Neko treci moze da kaze da ako ostane ovakav natalitet potpuno je svejedno da li ce Vucic ostati dozivotno na vlasti ili ne. Pa onda isto mozemo da kazemo za obrazovanje, medije, zdravstvo, poljoprivredu, privatni sektor.

 

Uhvatili smo se jednog pitanja (ili jedne grupe pitanja) kao da ce to da nam resi sve probleme. Samo da se Vucic pretvori u Djukanovica i prizna Kosovo kao clan NATO pakta i on ce prestati da bude Vucic i postace Lutovac ili Tadic. Pa nece, a zasto neki misle da hoce - zato sto posmatraju politiku kao borbu nekog misticnog dobra i zla, pa je onda potpuno svejedno sto zivimo u skoro pa feudalnom sistemu u kojem par porodica kontrolise sve (dok imaju vlast koju zivotom brane), bitno je da ce nama srce biti cisto, pokajacemo se za sva nedela, dacemo Kosovo Albancima jer su ga zasluzili, ucicemo u NATO jer su tamo good guys iz filmova.

 

Sto se tice ovog poslednjeg, ko ce ciniti buducu vlast - pa bice kao u skoro svim zemljama u Evropi, samo sto ce ovde da bude gore jer nam je ekonomija u rasulu. Ako u Austriji vladu mogu da formiraju OVP i FPO, onda i ovde moze da se desi da vladu formira partija desnog centra (neko normalan, ne Vucic i SNS) i partija populisticke desnice. Dakle, sasvim bi bilo normalno da tu budu umereni levicari (NDBG), zeleni, socijaldemokrate (Djilas?DS?), liberali (PSG), umereni nacionalisti (Ponos/Jeremic/Aleksic), populisticka desnica (Dveri/NDSS?). U zavisnosti od rezultata izbora bi vlast formirali ovi ili oni - nekad SSP, Srce, DS, PSG i zeleni, nekad Srce i SSP, nekad Dveri, Srce i NS.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...