Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On 9/8/2023 at 6:55 PM, DJ_Vasa said:

 

Nešto mi govori da ćemo tih 20.000 debelo platiti kroz gorivo, namirnice i dažbine.

 

Dakako.

https://nova.rs/vesti/biznis/od-1-oktobra-povecanje-akciza-na-derivate-nafte-duvana-alkohola-i-kafe/

 

Sta bi s onim naredjenjen "Rikverc!", za kretanje cena? 😞 
Moze li neko blizak predsedniku da ga podseti na to?

 

I jedan zanimljiv tekst, o nesposobnosti nasih carinskih sluzbi i tela koji njima upravljaju, ako ste i vi primetili nestasicu duvanskih preradjevina za e-cigs: https://www.inhalika.com/clanak/problem-sa-uvozom-vape-opreme-i-tecnosti

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Sta bi s onim naredjenjen "Rikverc!", za kretanje cena? 😞 
Moze li neko blizak predsedniku da ga podseti na to?

 

Ma zna on to dobro, kao što znaju i njegovi glasači, samo misle da tako mora da priča zbog CIA, Vatikana, masona i sličnih. Možda najgora gologuzija ne vozi ni bicikl pa ne troši ni dinara na gorivo ili se vozi javnim prevozom besplatno, ali sve što kupe će imati uračunatu i cenu goriva. E, tad će da se kmeči na zle pekare, mlekare i tako dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Dakako.

https://nova.rs/vesti/biznis/od-1-oktobra-povecanje-akciza-na-derivate-nafte-duvana-alkohola-i-kafe/
 
Sta bi s onim naredjenjen "Rikverc!", za kretanje cena? [emoji20] 
Moze li neko blizak predsedniku da ga podseti na to?
 
I jedan zanimljiv tekst, o nesposobnosti nasih carinskih sluzbi i tela koji njima upravljaju, ako ste i vi primetili nestasicu duvanskih preradjevina za e-cigs: https://www.inhalika.com/clanak/problem-sa-uvozom-vape-opreme-i-tecnosti
Nije njima carina nešto stopirala nego inspekcije kroz koje ovakvi proizvodi prolaze (sanitarna je nadležna za ovo) a koja sprovodi nove pravilnike koji su usklađeni sa pravilnicima u eu. I ne, nije to prvi pravilnik o nečemu koji je usklađen sa adekvatnim propisom u eu pa da se sad iščuđavaju kako to da se pravilnici usklađuju sa eu a nismo član. To je tako jer smo potpisali ssp i imamo obavezu da usklađujemo regulativu sa eu.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, shonke said:

Nije njima carina nešto stopirala nego inspekcije kroz koje ovakvi proizvodi prolaze (sanitarna je nadležna za ovo) a koja sprovodi nove pravilnike koji su usklađeni sa pravilnicima u eu. I ne, nije to prvi pravilnik o nečemu koji je usklađen sa adekvatnim propisom u eu pa da se sad iščuđavaju kako to da se pravilnici usklađuju sa eu a nismo član. To je tako jer smo potpisali ssp i imamo obavezu da usklađujemo regulativu sa eu.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Odbijam da poverujem da su svi nasi veliki uvoznici u toj meri nesposobni da dopuste sebi da im rafovi mesec dana budu poluprazni tek tako. Problem nije uskladjivanje sa EU regulativama, nego nepostojanje transparentnosti u radu, komunikacije sa javnoscu i uvoznicima u cilju povecanja prediktivnosti, efikasnosti i brzine.

 

Quote

Zašto se sa primenom počelo bez ikakve najave i bez roka za prilagođavanje, a TPD je u EU na snazi još od 2016. godine?
Zašto ova odluka nije javno objavljena niti je deo nekog novog zvaničnog propisa, nego je nastala kao interni dogovor nekoliko inspektora i laboratorija?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Patim bez putera. Obicno ga dovlacim iz Beograda, sa Kalenica, neslani puter sa Golije, kg je prosle jeseni  bio 1260 dinara. Ove godine sam zbog bolesti propustila nabavku a cene su otisle u nebesa, 200 gr - 399 dinara. Odlucim se za bojkot, raspitam se u komsiluku i cujem da je u ruskoj Meri 250 gr - 272 dinara. Prodavnica je na ulazu u grad, nekih 4 km daleko od mog kraja. Opremim se kao americki marinac, ranac, cokule, ortopedski korset, meki Shanc okovratnik, flasica vode, babin stap za nedajboze i krenem u 8 h do Mere koja otavara u 9. Strategija napada na Meru ovakva: na izlazu iz grada je podvoznjak, smrtonosna tacka za pesake. Alternativa - zeleznicka stanica pa preko nekoliko pruznih koloseka taman iza Merinih ledja. Krenem, stignem do stanice, razvaljena, nekad jedna od najlepsih u YU, koloseci zarasli u visoku travu, zardjali teretni vagoni, slika kao iz pobesnelog Maxa. Zamislim fine badem kolacice koje moj unuk jako voli i zakoracim.....ne pitajte kako sam stigla do Mere, stigla sam. A tamo.....hangar, proizvodi su  in balk na paletama, pronadjem hladnu komoru sa mesnim i mlacnim proizvodima, nadjem 4 poslednje paklice putera, stvarno - 250 gr za 272 dinara, kad ono - puter iz Kikinde. Lepo mirise, lepa cena.....ostali proizvodi pregledani samo letimicno jer je u komori kao u Sibiru, vidim hrpu u providnu foliju upakovanih parcadi pancete tipa adidas, kg bi kostao 1020 dinara, uzmem i to i nazad u hangar. Ostala roba jeste jeftina ali vecinu toga ne bih dotakla ni stapom, dominiraju konditorski proizvodi. Nadjem veliko pakovanje sirovih badema i pistaca, uzmem i to, ne secam se tacne cene, bilo je za par stotina dinara jeftinije po kg nego u gradskim prodavnicama  zdrave hrane. 

Vratila sam se kuci istim putem uz 2 odmaranja u gradu, operacija trajala 3 h. Bila bolesna 2 dana. 

Na sajtu Kika, kikindske mlekare, medju proizvodima nema putera, slanina je iz Grocke, samo budala kupije slaninu u vreme svinjske kuge, badem i pistaci su prasnjavi, sve u svemu, ne usudjujem se da koristim ista od toga osim putera koji sam dekantovala pa ako je i bilo bakterija, pocrkale su.

Ako zaboravim puter i predjem na mangarin, bicu potucena do nogu. Rat se nastavlja.

 

Edited by Pletilja
  • Like 6
  • Love 3
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2023 at 8:00 PM, DJ_Vasa said:

 

Meni deluje kao besplatna reklama za zaslužnog druga člana, a i na tim jeftinim proizvodima se zarađuje, naročito kada ih popularišeš. Ovo mnogo podseća na histeriju oko piletine i ćevapa u Lindi.

 

Čak i verujem da su u pitanju realne cene koje donose zaradu. Nedavno sam video na FB kako u nekoj mesari (ne sećam se koji grad) prodaju Paladinove sireve po cenama od oko 1200 za kilogram, a u velikim lancima koštaju oko 2000. Ako neka mala mesara može da opstane sa takvim cenama, verujem da je trgovački oligopol napravio dogovor da podigne cene namirnica koje se često kupuju. Da je DIS prisutan na svakom ćošku, verujem da bi sve navedeno koštalo mnogo više.

Marza od 25-30% u maloprodaji svakom trgovcu obezbedjuje pristojan profit. Danasnje marze idu i do 200%, a to trgovcima stvara bogatsvo u kratkom periodu - ja bas nisam raspolozen da im to priustim, radije bih video blagostanje onih koji se bave naukom ili daju stavrni doprinos dobrobiti drustva, umesto trange-frange biznisom.  Usled toga, kupovina u malim privatnim lancima, u onima koji su dosli do desetak svojih prodavnica je mnogo prijatnija. Nisu ni oni bas mnogo jeftiniji od velikih lanaca, ali bar nema onih primera da sir u maloj radnji kosta 1200 a u Idei 2000.  Kad vidim da su  veliki lanci nesto spustili za 60%, odmah znam da su lopovi, jer su se bili ugradili bar 100%.  Ej bre, "nabavna pa duplo" to je fora iz 90-ih, ako ovde ponovo prodje, onda nismo ni za...   

Hint: Svakom ko prolazi ovih dana kroz Makedoniju, preporucujem posetu njihovim marketima, isplati se, a i lova od poreza ne ide Vucicu.  Primer: Grand kafa 200 gr 210 dinara, sardina 50 dinara (srpskih), da ne pominjem maslinovo ulje i ajvare, sve je skoro dvostruko jeftinije nego kod nasih lanaca.  Gledam pre par dana, Idea Organik, grcki feta sir oko 4500 /kg.  U Grckoj je u maloprodaji od 12 -14 evra eventualno 16 onaj najkvalitetniji, kod nas 40.  Izracunajte marzu sami i vidite da li da im poklonite svoj novac. Sto se mene tice, neka propadnu sto pre. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edinburgh said:

Hint: Svakom ko prolazi ovih dana kroz Makedoniju, preporucujem posetu njihovim marketima, isplati se, a i lova od poreza ne ide Vucicu.  Primer: Grand kafa 200 gr 210 dinara, sardina 50 dinara (srpskih), da ne pominjem maslinovo ulje i ajvare, sve je skoro dvostruko jeftinije nego kod nasih lanaca.  Gledam pre par dana, Idea Organik, grcki feta sir oko 4500 /kg.  U Grckoj je u maloprodaji od 12 -14 evra eventualno 16 onaj najkvalitetniji, kod nas 40.  Izracunajte marzu sami i vidite da li da im poklonite svoj novac. Sto se mene tice, neka propadnu sto pre. 

Niške cigarete, na pumpama, 20-30% jeftinije nego u Nišu....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edinburgh said:

Marza od 25-30% u maloprodaji svakom trgovcu obezbedjuje pristojan profit. Danasnje marze idu i do 200%, a to trgovcima stvara bogatsvo u kratkom periodu - ja bas nisam raspolozen da im to priustim, radije bih video blagostanje onih koji se bave naukom ili daju stavrni doprinos dobrobiti drustva, umesto trange-frange biznisom.  Usled toga, kupovina u malim privatnim lancima, u onima koji su dosli do desetak svojih prodavnica je mnogo prijatnija. Nisu ni oni bas mnogo jeftiniji od velikih lanaca, ali bar nema onih primera da sir u maloj radnji kosta 1200 a u Idei 2000.  Kad vidim da su  veliki lanci nesto spustili za 60%, odmah znam da su lopovi, jer su se bili ugradili bar 100%.  Ej bre, "nabavna pa duplo" to je fora iz 90-ih, ako ovde ponovo prodje, onda nismo ni za...   

Hint: Svakom ko prolazi ovih dana kroz Makedoniju, preporucujem posetu njihovim marketima, isplati se, a i lova od poreza ne ide Vucicu.  Primer: Grand kafa 200 gr 210 dinara, sardina 50 dinara (srpskih), da ne pominjem maslinovo ulje i ajvare, sve je skoro dvostruko jeftinije nego kod nasih lanaca.  Gledam pre par dana, Idea Organik, grcki feta sir oko 4500 /kg.  U Grckoj je u maloprodaji od 12 -14 evra eventualno 16 onaj najkvalitetniji, kod nas 40.  Izracunajte marzu sami i vidite da li da im poklonite svoj novac. Sto se mene tice, neka propadnu sto pre. 

 

Imao sam prilike da vidim još neke cene koje se nenormalno razlikuju u odnosu na druge zemlje, bez obzira na to da li govorimo o prehrambenim proizvodima, tehničkoj robi, odeći, obući i slično. Ponekad pomišljam da pojedine proizvode nose peške ili da specijalno za naše tržište stavljaju u njih zlato. Ne znam kakva je ta feta pa da toliko košta, osim ako za mleko nisu muzli ružičastog nosoroga koji ume da leti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Besni lala said:

 

Koliko se sećam, Trifunović je snimao i u SAD. Baš me zanima kako bi se proveo da se tamo q*rčio kršeći zakon i da li bi smeo da provocira policiju.

 

Ovo što je rekao protiv hrvatske policije samo pokazuje da je u pitanju nacionalistički primitivac na nivou Šešelja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Drug Crni said:

Kako od čega..pa od piletine.
 

  Reveal hidden contents

3% pilećeg mesa

 

Sad me podseti na jedan sjajan vic.

 

Postao poznat neki mesar u selu kako pravi vrhunske pileće kobasice.

 

Dodje tv ekipa da ga intervjuiše i pita voditeljka jel može da otkrije tajnu zbog čega su njegove pileće kobasice tako dobre.

 

Kaže on, vidite gospodjo, odaću vam tajnu mi u naše kobasice stavljamo i konjsko meso. Pita voditeljka, a koji odnos bude piletine i konjetine, kaže on pola pola. Gleda ga ona zbunjeno i kaže 50/50? Kaže on ma jok, na jedno pile stavimo jednog konja.

 

Ona začudjena pita, pa što stavljate pile uopšte. Nasmeja se on i kaže, pa i ne stavljamo 🤣

Edited by duško matić
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...