Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 hours ago, Nicklord said:

Meni nikad nije bilo jasno kako ovo prolazi kroz SNS glasača. Ovo je baš direktno vređanje najsiromašnijih

Da ne prolazi ne bi bili SNS glasaci.

99.9% SNS glasaca spada u dve grupe:

- Interesne grupe koje podrzavaju SNS zbog lukrativno-mafijaskih razloga

- Populacija sa IQ do medijane od 85.

Ove grupe imaju i presek.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Sve je to zbog previse parizera, hoce aditivi da uticu na mentalno zdravlje 😉

 

Ja ne verujem ni da njihovi kučići jedu parizer. Oni se sigurno hrane bolje od onih sa nižim IQ.

Edited by DJ_Vasa
Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas hteo da napravim foru u kancelariji i da kupim pola kile parizera ali nisam našao u Idei i Mirkomarketu. Sutra ću malo dalje da odem do SNS radnje (gomex) da vidim da li tamo ima pošto mi rekoše da je faraon na TV pokazivao njihovu robu. Ja sam iz vesti razumeo da će se to prodavati u svim radnjama.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ters said:

Nije ni cudo sto mu je podvaljak onoliki.... I sto sve vise i vise lici na Staneta Dolanca...

 

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija/mali-otrkio-sta-se-desavalo-iza-kamera-2398997

 

Ono što je meni prvo "zapalo za oko" prilikom čitanja...

"Komentari imaju pa i neke teorije zavere, da li je predsednik pojeo ili nije. Fali dva minuta videa, pa najbolje da će neko sve da snima. Pošto smo obojica bili gladni predsednik je uzeo pola hleba i onda je uzeo i moju četvrtinu hleba i pojeo i to", rekao je Mali kao odgovor na komentarisanje opozocije da predsednik Srbije Aleksandar Vučić nije pojeo sendvič u kom se nalazio parizer čija je cena snižena.

 

Postaje simptomatično da Vučiću vazda nedostaje dva minuta videa...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod "parizera" o ostalih "brendova" "Dobro" koju prodaje DIS....

Ko je vlasnik DIS-a ?  Zoran Tirnanić, 'armonikaš iz Krnjeva...Smedereva...DIS je registrovan u Krnjevu....

Ko je glavni snabdevač DIS-a i brenda "dobro" ? BG Produkt iz Kruševca...

Ko je vlasnik BG Produkta iz Kruševca.......pa ko bi drugi iz Kruševca.....Bata Gašić

"Ne dam Batu Gašića"....a Bata voli kad mu se klekne

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Klotzen said:

Sutra ću malo dalje da odem do SNS radnje (gomex)


Budem sad u Zr, pa naručimo iz Gomex-a pošto imaju i dostavu. Nisam znao da su SNS. To nešto provereno ili priča?

Inače, ja se pred ljudima za koje primetim da su Vučićevi glasači (uglavnom roditelji od drugara) uvek pravim kako jedem losos, avokado, svaki dan idem u restorane da jedem, kako putujem tamo i vamo, spavam u hotelima i puno trošim. Što @ras kass napisa, mislim da je tu neki preokret praktično nemoguć, pa reko' aj bar malo da ih nerviram. Mada, kad razmislim, možda i pomisle kako je Vučić zaslužan što kao imam toliko da trošim. 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Kad smo kod "parizera" o ostalih "brendova" "Dobro" koju prodaje DIS....

Ko je vlasnik DIS-a ?  Zoran Tirnanić, 'armonikaš iz Krnjeva...Smedereva...DIS je registrovan u Krnjevu....

Ko je glavni snabdevač DIS-a i brenda "dobro" ? BG Produkt iz Kruševca...

Ko je vlasnik BG Produkta iz Kruševca.......pa ko bi drugi iz Kruševca.....Bata Gašić

"Ne dam Batu Gašića"....a Bata voli kad mu se klekne

 

Pisao sam nekada davno... BG produkt je bio ( mozda jos uvek) glavni snabdevač kantina I onih prodavnica u kasarnama vojnim... itd.

 

Zlatno doba :

 

T2SfpYx.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uvrnuto said:


Budem sad u Zr, pa naručimo iz Gomex-a pošto imaju i dostavu. Nisam znao da su SNS. To nešto provereno ili priča?

Inače, ja se pred ljudima za koje primetim da su Vučićevi glasači (uglavnom roditelji od drugara) uvek pravim kako jedem losos, avokado, svaki dan idem u restorane da jedem, kako putujem tamo i vamo, spavam u hotelima i puno trošim. Što @ras kass napisa, mislim da je tu neki preokret praktično nemoguć, pa reko' aj bar malo da ih nerviram. Mada, kad razmislim, možda i pomisle kako je Vučić zaslužan što kao imam toliko da trošim. 😄

 

Čaršijska priča. Prošle godine ih je preuzeo neki investicioni fond pa se pronela priča da iza tog fonda stoji SNS. Ali nema nekih ozbiljnih dokaza za tako nešto.

 

Inače danas sam bio u Gomex i nisu imali taj parizer. Kasnije svratim do velike Idea i tamo nađem K-plus Pileći parizer 210 RSD. Kaže prodavačica da je inače koštao 250 a sad su ga spustili za 30 i nešto RSD. Bila velika gužva pa me mrzelo da čekam da kupim a imao sam nameru. Inače od tih najjeftinijih salama ja par puta godišnje uzmem onu sa povrćem i to je to. Parizer verovatno od 90-ih nisam jeo.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Opozicija se smeje grotesknom Vodvilju Sa Salamom (koji i jeste smešan, a ovaj addendum - Ne samo da je pojeo svoju polovinu, nego i moju četvrtinu - je još urnebesniji..."takvog opštenarodnog čoveka ste našli da blatite"), ali nisu u stanju da artikulišu u čemu je tačno problem sa tim? "Salama nije zdrava", "Siromašni ljudi jedu salamu a mi im se smejemo jer su siromašni", "30 artikala je malo, trebalo je sniziti cenu još mnogo više" i slično su sve redom argumenti koji ne preporučuju nekoga za svetsko prvenstvo u ekonomskoj pismenosti, perceptivnosti, razložlosti - ili predstavljanju ikakve alternative režimu.

 

 

Jer, dok traje Vodvilj Sa Salamom, kome se čovek može i nasmejati, režim sprovodi jednu mnogo manje smešnu ali dugoročno mnogo pogubniju politiku, koja na fundamentalnom nivou razara i onako jadno institicionalno i kulturološko tkivo Srbije. Naime, NBS je, izlazeći debelo izvan svog ustavnog i zakonskog okvira, odlučila da kao pijana boljševička rulja grune nogom u vrata i upadne u teritoriju privatnih dužničko-poverilačkih odnosa (koji su već regulisani zakonom ove države!) i prepravi VEĆ POTPISANE ugovore, vršeći ilegalni transfer/ pljačku jedne ugovorne strane u korist druge.

 

Oni su to pokušali da obrazlože "očuvanjem sigurnosti bankarskog sistema", nazivaju ga orvelosvkim terminima poput "ograničavanje kamatnih stopa" (jer, je li tako, oni su isto "banka", kamatne stope imaju nekakve veze sa bankama, pa ovo što rade nije toliko neobično i izvanredno) - ali ovo nije ništa od toga, već šinjel i čizma razvaljuju vrata - kao najduža srpska tradicija - i to ne samo od ugovornih strana, već najpre od srpske pravne države i institucionalnalnog konteksta.

 

Naravno, kratkoročnu korist će imati dužnici, korisnici stambenih kredita - koji su već sami po sebi daleko od nekakve socijalno ugrožene kategorije (na koncu, imaju stan kome je cena porasla) - a ceh će platiti svi ostali građana, među kojima su mnogi daleko siromašniji i ugroženiji i bez stana. Kako kroz povećanje cena drugih bankarskih usluga i budućih stambenih kredita, tako i kroz opšte opadanje konkurentnosti u finansijskom sistemu Srbije, kroz rast nivoa kamatnih stopa (tj. opadanje investicija i sve što to sa sobom povlači kroz celu ekonomiju i civilizaciju) - zahvaljujući porastu cene poslovanja koju izaziva neizvesnost od proizvoljne pojave šinjela i čizme pred vratima.

 

Nedavno sam pisao na drugoj temi o uticaju kulture koja je proizvela studente koji u Srebrenici govore "neka smo vas i opet ćemo" na nivo kamatnih stopa. Ovo je još jedna njena manifestacija. Opozicija naravno ne samo da nema ništa protiv ovoga, niti razume zašto je problematično, nego pokušava da ONA bude ta koja će pojesti još četvrtinu hleba sa salamom - znajući dobro da je antikapitalizam najdominantnija politička ideologija u Srbiji:

 

Potpredsednika Stranke slobode i pravde Dušan Nikezić danas je ocenio da je trebalo da Narodna banka Srbije (NBS) ograniči kamate i na keš kredite, a ne samo na stambene kredite.

 

Kako oni da kažu nešto protiv ovog razbojništva, pa posle da ih zezaju u skupštini i u Informeru da su stali na stranu "zlih banaka" umesto na stranu "naroda"? Međutim, kada su to pravila igre i teren na kome se ona odigrava, kada je takmičenje u tome ko će pojesti dodatnu četvrtinu, onda će Vodvilj Sa Salamom nužno biti najtraženiji komad, i onaj ko ga najbolje izvodi nužno iznova i iznova dobijati ulogu...

 


Videćemo da li će ova odluka moći da bude osporena pred nekim sudom, ili je ono upadanje Đukinih bakljaša u privatne zgrade i skakanje ljudima po glavama jedini modus operandi svake institucije u Srbiji.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

^Pa klasika.
Drzava nateze i pokazuje misice tudjim parama, tj parama njenih gradjana. Nista novo.

 

3 hours ago, bohumilo said:

a ceh će platiti svi ostali građana, među kojima su mnogi daleko siromašniji i ugroženiji

 

 

Yep. Ti socijalni slojevi po pravilu najvise najebu od posledica inflacije.

Link to comment
Share on other sites

Eno, pojavia se igrica o jebenom parizeru.

Jbt, kakva je ovo sprdnja od drzave. Da predsednik kao ždere parizer pred kamerama, da ponizava ovaj narod toliko, a stoka mu veruje. Tacno sutra da kaze da su srpska govna hranljiva, pojavilo bi se mnogo njih koji bi i to probali.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, uvrnuto said:


Budem sad u Zr, pa naručimo iz Gomex-a pošto imaju i dostavu. Nisam znao da su SNS. To nešto provereno ili priča?

Inače, ja se pred ljudima za koje primetim da su Vučićevi glasači (uglavnom roditelji od drugara) uvek pravim kako jedem losos, avokado, svaki dan idem u restorane da jedem, kako putujem tamo i vamo, spavam u hotelima i puno trošim. Što @ras kass napisa, mislim da je tu neki preokret praktično nemoguć, pa reko' aj bar malo da ih nerviram. Mada, kad razmislim, možda i pomisle kako je Vučić zaslužan što kao imam toliko da trošim. 😄

Pazi se da ti ne razbiju glavu ako pomisle da si strani plaćenik :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...